NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW - SĄ TYLKO ŚWIĘTE KOGUTY!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

W mediach giewałt! Senator Kogut zamiast, jak chce ziobrowa prokuratura, siedzieć w areszcie śledczym będzie dalej zasiadał w senatorskim fotelu!

A ja, szczerze mówiąc za niezbyt istotne uważam, czy senator Kogut jest skorumpowany czy nie, bo jeśli nie jest on, to skorumpowany jest inny senator, a który, to już detal, a ja na grzebanie się w detalach czasu nie mam.

Nie jest też najważniejszym, czy polowanie na Koguta wynika z jakobińskiego fanatyzmu ekipy Zizu, czy też jest zwyczajną, partyjną dintojrą na konkurencie do tytułu partyjnego barona:

kto idzie do polityki musi się liczyć z tym, że najbliżsi partyjni koledzy przy pierwszej okazji wpakują mu nóż w plecy, a bez okazji wpakują mu ten nóż w brzuch, albo i w klejnoty.

***

Co jest zatem w tej całej drace istotne?

A to, że senator Kogut siedzi nie tam, gdzie chcieliby go widzieć Zizu i marszałek senatu Karczewski dzięki swoim pisowskim kolegom-senatorom.

A to znaczy, że mamy w klubie senackim PiS REBELIĘ.

W sumie, nic dziwnego:

skoro takie nic, taki były uwek Andrzej Duda, może Prezesowi jawnie na głowę narobić, to senatorowie odważyli się zrobić to samo, tyle, że tajnie.
Póki co tajnie – dodałbym.

Życie pisze ciekawe scenariusze, bo akurat wczoraj jakaś telewizja pokazywała „Bunt na Bounty”, co jeszcze nic nie znaczy, ale jeśli jakaś kolejna telewizja pokaże kinokartinę „Pancernik Potiomkin”, to już będzie mogło znaczyć coś, ale jeszcze poczekajmy – jeszcze się nie spieszmy!

Choć jeszcze niedawno jedno spojrzenie Prezesa Kaczyńskiego powodowało drżenie kolan u najbardziej bezczelnych bezczeli partyjnych, że aż się cytat Zmarszczył brwi – i tysiące kibitek wnet leci... na usta (moje, bo ja porządną, peerelowską podstawówkę kończyłem) ciśnie.

A co na to Prezes?
Prezes obiecuje napisać do senatorów dyscyplinujący list, zaś marszałek Karczewski grzmi i zapowiada wprowadzenie glosowań jawnych, a może nawet ściśle jawnych, choć...

z całym szacunkiem, ale 37 senatorom przeciw i 19 wstrzymujących się od głosu, to Pan Prezes może zrobić to, co właśnie zrobił dziś Stoch.

Prezes Kaczyński ma właśnie REBELIĘ w senackim klubie, bo PONAD POŁOWA pisowskich senatorów powiedziała Prezesowi: "goń się!"

Swoją drogą, ten Karczewski to się na marszałka senatu nie nadaje, bo nie kuma rzeczy oczywistych:

przecież dzięki temu, że senatorowie głosowali tajnie, Prezes uzyskał bezcenną z jego punktu widzenia wiedzę o tym, jaką NAPRAWDĘ większością w tym senacie dysponuje, co przy głosowaniu spraw kluczowych dla Państwa Polskiego (na przykład zgody na korytarze humanitarne) może doprowadzić do defenestracji (jest takie słowo, naprawdę) Karczewskiego wraz z jego laską.

Aktualną.

Co dalej?

Dalej, to proszę Państwa będzie już tylko lepiej, a najlepiej będzie za niecałe dwa lata, gdy pójdziemy do urn wyborczych, by wyłonić (jeszcze) lepszy rząd.

Lepszy od tego, co to parę tygodni dostaliśmy, choć wcale o niego nie prosiliśmy.

O Jezu...

-----------------

Informacja dla Czytelników:w związku z trollowaniem moich tekstów, nie odpowiadam na żadne komentarze.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)

Komentarze

Nie ma żadnego znaczenia czy pan senator Kogut jest winny czy wręcz przeciwnie, Prokuratura ma prawo i obowiązek stawiać wnioski, natomiast sąd na podstawie okoliczności wydaje postanowienie co do tych wniosków Więc ja się tylko zapytowywuję co to za nowotwór: wyrażenie zgody na to, aby senator podporządkował się legalnie działającej w Polsce instytucji. Co by nie mówić, prokuratura działa jeszcze legalnie i jest podporządkowana ministrowi sprawiedliwości (chyba, że coś przeoczyłem), ministrowi z PiS-u.

Moim zdaniem ten wczorajszy incydent w Senacie Rzeczypospolitej ukazuje jasno, iż nie tylko sędziowie są kastą nadzwyczajnych ludzi (o co był raban przez minione pół roku), ale także parlamentarzyści. To po pierwsze primo, a po drugie primo ten skandal jest w istocie politycznym samobójstwem PiS

Warto przypomnieć, iż wcześniej przed głosowaniem w/s senatora Koguta, głosowano wniosek dotyczący pana Rulewskiego, który nie miał siły dmuchać w policyjny alkomat, gdy go zatrzymano po rajdowaniu autkiem pod prąd.

W obu przypadkach "połączone siły" PiS oraz PO nie nie dały szansy obowiązującemu prawu i sprawiedliwości.

Skoro partia, na którą głosowałem szła pod sztandarami "dobrej zmiany" to mam prawo domagać się, aby w istotnych sprawach istotnie różniła się od poprzedników, a nie tworzyła z POprzednikami sitwę.

Pozdrawiam

Ps. A Ty Ewaryście jesteś "za" czy "nawet przeciw" bo doprawdy trudno zgadnąć.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1556331

"Ps. A Ty Ewaryście jesteś "za" czy "nawet przeciw" bo doprawdy trudno zgadnąć."

 

Informacja dla Czytelników:w związku z trollowaniem moich tekstów, nie odpowiadam na żadne komentarze.

E.F

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1556335

Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

Fajnie, że Cię widzimy u Niepoprawnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1556337

Serwus Fedorowicz Ewaryst ode mnie piąteczka, bo dobrze jest czasami tak zza winkla kijem w mrowisko i zamieszać. Jak się trochę jeszcze porusza to się zaraz świat cały ożywia i robi się ciekawiej. Osobiście nie mam wątpliwości, iż Prezes Jarosław Kaczyński ma tu zdecydowaną rację i Senator Kogut winien stanąć, jak najrychlej na dywaniku Wymiaru Sprawiedliwości. Tym samym zgadzam się ze wszystkimi, którzy poddali Senat RP ostrej krytyce. Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556345