"Zamach Lipcowy", czyli zaskoczenie

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Było ono całkowite.  Jeszcze we wtorek, 11.07.2017, wydawało się, że głównym tematem jednodniowych obrad Sejmu będzie sprawa tzw. opłaty paliwowej.  Tymczasem następnego dnia do porządku dziennego wprowadzono rozpatrywanie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Ustroju Sądów Powszechnych.  Zaskoczona opozycja próbowała zerwać obrady - nie głosując.  Kworum nie udało się zerwać i obie ustawy zostały przez Sejm uchwalone.

  PiS poszło za ciosem i jego posłowie zgłosili do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym.  Opozycja nazwała to wszystko "Zamachem Lipcowym" [patrz {TUTAJ(link is external)}] i postanowiła bronić SN, zwołując na niedzielę przed Sejmem wielką manifestację.  Tymczasem w piątek, 14 lipca, ustawami o KRS i USP zajął się Senat.  Ciekawe, że jego obrady nie wzbudziły większego zainteresowania mediów.  Tylko portal Gazeta.pl {TUTAJ(link is external)} zamieścił relację "godzina po godzinie".  KOD i ObywateleRP zorganizowali naprędce kilkusetosobową pikietę przed parlamentem.  Jej uczestnicy starali się przedrzeć na teren Sejmu, ale byli stamtąd konsekwentnie wyrzucani przez policję i straż marszałkowską.

  Po pewnym czasie zaprzestali tych usiłowań i usiedli na chodniku.  Po godzinie pierwszej w nocy było już po wszystkim.  Internauta Ator nakręcił relację {TUTAJ(link is external)} z tego - jak udał się wtedy pod Sejm "bronić demokracji" i zastał tylko kilkanaście osób, z których część była pijana. Obrady Senatu toczyły się dalej i po bardzo burzliwej dyskusji obie ustawy zostały przegłosowane koło 2:30 w nocy,  Za nimi glosowało  57 senatorów, przeciw - 29.  Pozostaje więc tylko czekać na podpis prezydenta.

  Opozycja się piekli, grozi "Ciamajdanem2" i uruchomiła, jak zwykle, "zagranicę".  Verhofstadt i Junker już zapowiedzieli posiedzenie KE w sprawie Polski.  Ciekawe jest to, że owe ustawy na temat sądownictwa krytykowane są także przez niektórych prawicowych publicystów, n.p. prze Ziemkiewicza {TUTAJ(link is external)}, Trammera {TUTAJ(link is external)} i Zarembę {TUTAJ(link is external)}.  Nie podoba im się zwiększenie administracyjnej kontroli nad sądami.  Bez tego jednak nie sposób poradzić sobie z "prawniczą mafią" w wymiarze sprawiedliwości.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Czasu było aż nadto, żeby środowisko prawnicze oczyściło się samo. A skoro nic takiego nie nastąpiło, to niech "autorytety" tego środowiska z prof. Strzemboszem na czele, do siebie mają pretensje. A krytykom z prawicy można odpowiedzieć, że równie dobrze można krytykować reformy w zakresie sądownictwo za to, że nie idą znacznie dalej.  Nie brakuje bowiem zwolenników wprowadzenia do sądów ław przysięgłych oraz takich, którzy chcą tego, żeby sędziowie byli wybierani przez ogół obywateli.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1544273

ław przysięgłych - podobnie jak jest to w Ameryce. A także - za wyborem sędziów w głosowaniu powszechnym. Byłaby to jednak kwestia nowych ustaw, albo też wreszcie - nowej konstytucji.

Swoją drogą - tzw. "totalna" została po raz kolejny koncertowo ograna czy rozegrana. Tak trzymać! A prawicowym krytykom obecnej władzy (centralnej) - mamy tu takich również na blogu - proponowałabym uprzejmie "mordy w kubeł".

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544281

Toczy coś, działa… - czy to tylko KOD ?

Polsce - zło czyniący KOD – „Komunizmowi Oddani Działacze”… dobrze wiedzą, że tak naprawdę, oddani są bardziej POspolicie złodziejskiemu -  niż komunistycznemu okradaniu Narodu Polski…

KODonki - nawet nie wiedzą - kto, czy co, oddało ich „sumienie” ? -> okradaniu Polski.

(PO prostu „pracowali” …dla PROpozycji przestępczości - zagrań licznych ZŁOdziejstw i zagranicznych mocodawców -> mocnych dla słabych suwerenów , słabych dla mocnych –> prawych, sprawiedliwych i wartościowych rządów - wyrażających społeczną wolę swoich suwerenów)

Po ośmiu latach, środowiska KOD – świadomie współuczestnicząc w DOkradania Polski - są totalnie sfrustrowani myślami...-  że są tajnie – skrupulatnie zlustrowani i POdliczeni – z korupcyjnych udziałów w wieloletnim gremialnym (POlitycznie zorganizowanym) zdradzaniu narodowych interesów Polski.

Chociaż byli POczytalni i są „rozgarnięci” -  cały czas liczą na brak inteligencji i dobrych intencji - narodowego ogarnięcia i zgarnięcia (totalnych „tajnych” zdrajców Polski) - zgarnięcia Ich  środowisk  do wora wymiaru sprawiedliwości narodowej…

Na marginesie – < WSZYSCY – wszystko wiedzą >  IMPERIUM PROKURATURY - ma w dyspozycji ( od 1998 r. – przed politycznym zabójstwem Ge. M. Papały) dysponuje STOSAMI stosownych dowodów -  "konstytucyjnego" umarzania  ( art 44.) POpełnionych przestępstw i zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu narodu Polski.

W zbrodnicze ukrywanie - a nie w prawne wykrywanie -> zaangażowani byli i są również Ci w togach - wśród których, nie jeden to gach – kochanek ; obleśnych zdrad Polski, bezprawia, niesprawiedliwości, demoralizacji demokracji i innych patologii - obrażających teorEtyczne -  AUTORYTETY NARODOWE POLSKI.

Pozdrawiam J.K.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1544309

 

„Zamach Lipcowy” _ zamach „lip”-> co Wy - na to…(?)

Zamaszyści oszuści, zejdą z zamaszystych lip gałęzi… zejdą w służbowych przebraniach, w togach , czy PO cywili…(?)

Na syGnał POlityczny- zamaszyście POgnają z miejsca –> zejdą się w jednym miejscu, na jeden zbiorowy zbieg frustratów - w panice - jawnie wyprzedzających POwolną (tajną) lustrację…

Gnając na zbieg okoliczności -> przy którym Naród Polski, chociaż „na oko” - oczywistą liczność zdrajców Polski -> zmierzy sprawiedliwie ...(statystyczną - niePOmierną liczebność definitywnych dewiacji w „elitAch”) – ACHtung- zakręt, na krętaCzy…

Pozdrawiam J.K

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1544331

POgonieni wewnętrznym strachem przed prawdziwą Sprawiedliwością Narodu, zejdą z miejsca - z miejsc zawodowego przestępczenia - zejdą z zamaszystychz gałęzi resortowych - na glebę ubitą…

Glebę ubitą nad Ubitymi – twardymi Powstańcami i niezłomnymi Obrońcami imponderabiliów Ojczyzny.

Schodzący się na proTest, schodzący z zamaszystych gałęzi lip- resortowych, zaproTestują sobie siebie - na glebie pokoleń Polaków i co… (?) przetestują łamliwość, czy niezłomność Suwerenów władzy…

Prawda Dobra Narodu mówi : NIE - ZŁO MNIE nie złamie.

Schodzący się - gromko wyspowiadają się (?) z tego co i kto im rozkazał haniebnie czynić przeciwko dobru Narodu Polski, czy nadal zamierzają cicho „służyć” - POlitycznie zorganizowanym kastom „arystokracji” kasiarzy, zdalnie- zdolnie, manetkami PObuty i PObezczelności–POciągających marionetkami z urzędników „nieodpowiedzialnie” ograbiających kasy BUDŻETU NARODOWEGO dla zysku osób prawnych...

NIE-NAKRYTYCH na miejscu (choćby togami, lub innymi chodnikami, czy dywanami do służbowych ukryć zbrodni) ewidentnych (z prokuratorskich ewidencji) wrogów narodowych przedsiębiorstw gospodarczych.

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1544345

Jestem tez za tym by sedziowie byli wybierani przez narod.

PIS-owi na razie ufam, i wierze, ze chca pozbyc sie skorumpowanych sedziow, tyle ze caly czas mam obawy, iz  sytuacja sie zmieni, i ktos  nieodpowiedzialny i nieuczciwy bedzie mial zbyt duzo wladzy.

To sa takie moje  dziwne przeczucia

pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1544359

jest to tylko zbieranina krzykaczy robiąca duzo hałasu i nie mają pomysłu na nic. Słusznie, ze wyrzucono KOD z Sejmu na twarz.
KOD się na wszystkim zna i chciałby życie w Polsce urządzać, budzą politowanie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1544361