Żaba przemówiła ludzkim głosem

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Nigdy w życiu nie sądziłam, że będę polecać moim czytelnikom jakiekolwiek teksty z "Krytyki Politycznej".  Zawsze uważałam, że w tym piśmie można znaleźć wyłącznie lewicowy bełkot.  Zmieniło się to przedwczoraj [10.09.2019], gdy przeczytałam wpis Piotra Gursztyna na Twitterze {TUTAJ}:

  " @PiotrGursztyn
niesamowity txt o skutkach niemieckiej polityki imigracyjnej. Trzeba przeczytać (...) Niemiecki rachunek strat.  Pisze Urszula Ptak. krytyka polityczna.pl ".

  Zajrzałam do linkowanego artykułu pani Urszuli Ptak "Rachunek strat. Niemieckie potyczki z uchodźcami" {TUTAJ} i mnie zatkało.  Poczułam się tak, jakby żaba zaczęła nagle do mnie mówić i wygłosiła całkiem sensowne przemówienie.  Tekst pani Ptak jest po prostu świetny.  Wcześniej, w lipcu 2018, Urszula Ptak zamieściła w "Krytyce Politycznej" inną publikację "Pułapki na dobrych ludzi {TUTAJ} [przedrukowała ją "Gazeta Wyborcza {TUTAJ}].  Pani Ptak napisała w niej:

  "Mieszkam od 14 lat w Berlinie – w mieście, w którym z 3,6 mln ogółu mieszkańców 658 tysięcy ma obywatelstwo innego państwa i aż 1,123 mln ludzi ma pochodzenie migracyjne (w samym Berlinie mieszka więcej cudzoziemców niż w całej Polsce – ok. 250 tys.). Co piąty berlińczyk legitymuje się innym niż niemieckim paszportem, w tym również i ja. Po 7 rano wychodzę do pracy. Jestem nauczycielką niemieckiego w klasie dla uciekinierów i migrantów. (...) Drugi rok uczę dzieci, które przybyły do Europy w 2015 i 2016 roku. Wcześniej przez dziesięć lat uczyłam dorosłych migrantów i uciekinierów. Znam ludzi z całego świata, z każdego kontynentu. Znam setki historii ucieczki lub emigracji, setki motywów, jakimi się ci ludzie kierowali, jak dotarli do Europy i wiem, jak wygląda ich życie na co dzień w tej wymarzonej krainie,".

  Autorka opisuje potem barwnie losy niektórych swych uczniów i dochodzi do niewesołych wniosków:

  "Za parę lat dzieci z mojej klasy będą już dorosłe i w większości nie będą miały żadnego wykształcenia. Przybyły do Niemiec w wieku 11–12 lat, a to za późno, by nadrobić braki z matematyki, biologii, fizyki, angielskiego, historii i literatury. Nie będą mieć świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nie będą mogły pójść do szkoły średniej, nie będą mogły uczyć się zawodu razem z niemieckimi rówieśnikami. Większość skończy przygodę z edukacją w wieku około 16 lat na jakichś kursach. Będą znać niemiecki i mieć dwie ręce do kiepsko płatnej pracy. Czy będą mimo to szczęśliwe, czy ktoś się zradykalizuje z rozczarowania? Nie wiem".

  I na koniec:

  "Czy pomogłabym tym osobom, które poznałam przez te lata? Tak. Czy Europa może przegrać? Może. Co wtedy zrobią Niemcy i Francuzi? Zaadaptują się do nowej sytuacji i ograniczą straty. Co zrobią Polacy? Przegrane powstanie w obronie religii, której wersja nikogo na świecie już od lat nie interesuje? Statek wypłynął już z portu, jest przepełniony.".

  No tak, pani Urszula Ptak jest niewątpliwie lewaczką, ale nie jest "postępaczką".  Potrafi opisać swe doświadczenia, przemyśleć je i wysnuć z nich sensowna wnioski.  Jeszcze bardziej widać to w jej następnym tekście - tym, który chwalił Gursztyn.  To krótki opis inwazji imigrantów na Niemcy w latach 2015 - 2016 i ewolucji postaw Niemców - od początkowego entuzjazmu do obecnych: strachu, niechęci oraz wrogości.  Urszula Ptak pisze:

  "Wygląda jednak na to, że Angela Merkel zostawi za sobą zgliszcza społeczeństwa, które wydawało się mieć wysokie poczucie własnej wartości i niewiarygodnie stabilną scenę polityczną. Być może owa stabilność była gwarantowana przez aliantów, a dzisiejsze Niemcy, istniejące tak naprawdę od 1990 roku, wcale tak stabilne nie są. (...)
  Mediom wydawało się jeszcze wtedy, że kształtują opinię społeczną. Cztery dni po zamieszkach [w Kolonii] prasa, telewizja, radio milczały jak zaczarowane. Szukałam teraz, w 2018 roku, tekstów, by odnaleźć jakiś ślad refleksji, dlaczego tak się stało. Ciekawą samokrytykę czytam w Zeit Online, to tekst Fabiana Klaska z grudnia 2017, który analizował całą tę sytuację przez wiele miesięcy. Doszedł do prostego wniosku: bano się napisać prawdę. (...)

  Żadna przestrzeń nie pozostaje pusta, tym razem na miejsce opuszczone przez tradycyjne media wlał się przekaz z Facebooka, Twittera, YouTube’a i innych mediów społecznościowych. Wszędzie publikowano zdjęcia, filmiki, dziewczyny pisały, mówiły, co im się przytrafiło. Nikt tego nie segregował, nikt nie przesiewał, nikt nie kontrolował strumienia.
W Dreźnie i w Lipsku tysiące ludzi wyszły na ulice z hasłem „Prasa kłamie”.(...)
  Nikt nie chce pracować w szkołach gdzie 93–97% dzieci pochodzi z rodzin imigrantów, głownie tureckich lub arabskich. Nikt też o tym nie mówi głośno, bo „takich rzeczy się nie mówi”. Mówi się „zdrowa mieszanka” albo „kolorowa mieszanka”. W takich szkołach nauczyciel jest często jedyną osobą, z którą dzieci mówią po niemiecku. Zamiast prowadzić normalne zajęcia trzeba cały czas prowadzić zajęcia wyrównawcze, bo połowa klasy w ogóle nie rozumie, co mówi nauczyciel.  (...)
  Otwarcie przez Niemcy granic w 2015 roku bez cienia wątpliwości zmieniło Europę. Mamy młodego prawicowego premiera Austrii, nowego premiera Włoch i prawicowy rząd, dziwne koalicje w Skandynawii. Niektórzy mówią: „Wreszcie coś się dzieje”, a kolejni zapewniają, że to chwilowe zawirowania: „Jesteśmy stabilną demokracją, mamy stabilny system podziału władzy, silne instytucje, niezależne sądy i Niemcy się obronią przed populizmem, Europa się obroni”. Jeśli się nie obroni, to na końcu tej drogi jest strzelanie do przepełnionych łodzi.".

  Artykuł Urszuli Ptak wyraźnie pokazuje rozmiary katastrofy, do której doprowadzila polityka Angeli Merkel.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:17)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rszl Ptk męczy sę w Brln z prcą, mgrntm w szkl, tp, w Plsc wskwy głpk, ndk Glnck, nczyclk przyrdy w szkl pdstwwj dl póżnnych w rzwj mysłwym brylj z tym, ż n n slnch w lśnych chbrdzch. d d wschd d zchd wrj jk zbty ps pd kplczką z Mtką Bską - tęp pp - kmnstyczn mrntk.

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1572077

Muszę podziękować za wskazówkę i linka do tego tekstu. To czy pani Ptak jest większą czy mniejszą lewaczką jest bez znaczenia. Ważne jest to, że jest bystrą obserwatorką sytuacji w Niemczech i dała w swoim tekście dobry obraz sytuacji i jej ewolucji w społeczeństwie niemieckim od 2015 roku do dziś.

Tekst z "Krytyki Politycznej" wart jest uważnego przeczytania.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówkę i linka.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1572078

Wolę otwartego wroga jak kozojeby którzy przejmą Niemcy , niż pudrowanego szwaba, który wbija nuż w Polskie plecy i udaje przyjaźń.

Tak chce, by najbardziej wredny kraj Niemcy się rozpadły, bo kacapy jawnie pokazują swoją wrogość do Polski.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1572089

Autorka tego berlińskiego edukacyjnego artykułu popisiała (siknęła) piękną polszczyzną w sprawach dla Polaków oczywistych. Dla poprawnych politycznie to lekki szok, wiec publikacja w lewackim czasopiśmie uzasadniona.. dla prawicowców - pierdu makarony i tyle.

W tekście brakuje ogrom zdarzeń oczywiście niepoprawnych politycznie których z racji publikacji być nie mogło. Kardynalny błąd to nie dostrzeganie żydowskiej inspiracji zajść. Brak oczywistych zbiegów okoliczności "wydarzeń" sylwestrowych z obecnością niemieckich dziennikarzy będących w związkach z .. mówiąc ogólnie syjonistami. Nawet Michalkiewicz zwracał niejednokrotnie uwagę na wysoce prawdopodobny udział służb w rozbrajaniu bomby multi kulti.

Autorka żadną miarą nie płynie pod prąd. Jedyne co zauważa że w nurcie rzeki była skała którą przywaliła w swą durną zlewaczałą głowę.

A teraz kilka wniosków z moich obserwacji tak w Niemczech jak i w polskiej publicystyce.

- Wymiera niemieckie pokolenie pracowników, brak rąk do pracy. Jest to jedna z podstawowych przyczyn przyjmowania kolorowych. 

- lewactwo preferuje model 2+1 lub 2+ pies/kot. Zasada która Niemcy prowadzi w demograficzną zapaść. Dlatego konieczny jest import i wspieranie religii zewnętrznej pro-demograficznej - i właśnie te zadanie spełnia islam. Kościół Katolicki w Niemczech jest najbogatszą częścią KRK a mimo to niedzielne msze świecą pustkami, odprawiane zresztą w znacznej części przez polskich księży. Diecezja Nadrenii Północnej Westfalii jest bogatsza od Stolicy Piotrowej i to o kilka rzędów wielkości. Pieniądze zamiast na ewangelizacje idą na pałace o których w niemieckiej prasie było głośno. Tu autorka ma racje w Niemczech KRK jest w totalnej defensywie.

- Międzymorze, amerykańskie projekty na Europę Środkową stoją w konflikcie z niemieckim projektem "mitteleuropa". Nic dziwnego ze Merkel w jednym ze sowich przemówień powiedziała że: Migracja z Afryki i Bliskiego Wschodu Niemcom się po prostu opłaci. Ta migracja buduje bowiem niemieckie wpływy w krajach sąsiedzkich Izraela. To zaś daje szanse wpływania na politykę policjanta Europy jakim są USA. Podobnym manewrem posłużył się Putin angażując się w wojnę w Syrii. Moim zdaniem to działanie zasługujące na miano majstersztyku. (mowa o działaniu Niemiec).

- Automatycznie widzimy przyczyny destabilizacji sytuacji wewnętrznej w Niemczech przez MOSAD i tym podobne organizacje. Budowanie antagonizmu niemiecko-islamskiego jest w interesie Izraela.

Na zakończenie zacytuję jednego z wykładowców geografii politycznej.

"demografia jest wszystkim"

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1572095