Triumf Europy i Ameryki Łacińskiej - klęska reszty świata

Obrazek użytkownika elig
Sport

  

Tak można krótko opisać wyniki zakończonej wczoraj [28.06.2018] fazy grupowej Mundialu 2018.  Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn z Europy, 8 z Ameryki Łacińskiej i 10 z pozostałych części świata.  Przez fazę grupową przebrnęło 10 drużyn europejskich, czyli ponad 71,4%.  Odpadły tylko: Islandia, Serbia, Polska i mistrz świata - Niemcy.

  Z ośmiu drużyn z Ameryki Łacińskiej do fazy pucharowej przeszło 5, czyli 62,5%  Nie dokonały tego tylko: Kostaryka, Peru i Panama.  Z 10 drużyn reprezentujących inne kontynenty - zakwalifikował się tylko Japonia, czyli 10%.  Przepadły wszystkie zespoły afrykańskie w liczbie pięciu, trzy azjatyckie [Arabia Saudyjska, Iran i Korea Poludniowa] i Australia.  Co więcej, Japonia będzie grała w 1/8 finału [czyli fazie pucharowej] z Belgią, która jest w świetnej formie i wczoraj pokonała Anglię [1:0], zajmując pierwsze miejsce w grupie G.  Jest więc bardzo prawdopodobne, że w ćwierćfinale wystąpią już tylko drużyny z Europy i Ameryki Łacińskiej.

  To bardzo interesujące, jeśli weźmiemy pod uwagę trwające już od kilku dekad starania władz światowego futbolu o zwiększenie zainteresowania piłką nożną w Afryce i Azji.  Jak widać nie dały one dotąd zadowalających rezultatów.  Filarami światowego futbolu pozostają nadal Europa i Ameryka Łacińska.

  Pary 1/8 i 1/4 finału oraz terminarz spotkań można znaleźć {TUTAJ}.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

Dzisiaj juz okolo polowy stanowia zawodnicy wywodzacy sie z Afryki czy Azji. Oni juz umieja grac w pilke na wysokim poziomie - kwestia czasu ( a chyba bardziej pieniedzy) jest zestawienie z nich silnych druzyn narodowych. Ten czas moze byc naprawde dlugi - bo w Afryce pieniedzy w stosunku do liczby ludnosci - bardzo malo.

Potrzeba trenerow i "lowcow" talentow... a z tym "lowieiem" to jest tak, ze kilka lat temu w lodzkim LKS nie znalazl uznania Paulinho (Brazylia) a dzisiaj jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji . Moze i dobrze, ze sie na nim w Polsce nie poznali?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1567023

To wy dziennikarze, trenerzy, eksperci, propagandziści zrobiliście z nich idoli i primadonny, to wy wmawialiście społeczeństwu ich wielkość, to wy promowaliście ich w głupawych reklamach, wywiadach, konferencjach prasowych, to wy stworzyliście narrację, że ich występ na mundialu to niemal najważniejsze wydarzenie Polski. Dzisiaj nie z piłkarzy się śmieję tylko z was. Napompowaliście balon tak mocno, że sam się rozwalił, a teraz lament! Oni być może w swojej naiwności w to uwierzyli i zostali sparaliżowani sądząc, że nawet bez gry ich rywale szans nie mają i powinni sami strzelać...... sobie bramki, a stało się odwrotnie. Dzisiaj ich krytykujecie, wylewacie na nich pomyje. Śmiechu warte !!!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1567098