Sąd Najwyższy i ostatni protest wyborczy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dzisiejsza notka jest ciągiem dalszym poprzedniej.  Wczoraj [19.12.2015] napisałam tekst pt "Podejrzani - sędziowie Sądu Najwyższego" {TUTAJ}.  Omówiłam w nim komunikat Sądu Najwyższego, który wyznaczyl na 19 stycznia datę posiedzenia, na którym zdecyduje o ważności wyborów parlamentarnych z października 2015.  Sąd stwierdził przy tym, że rozpatrzył już 76 protestów, ale: "Do rozpoznania pozostał jeden protest wyborczy wniesiony po terminie."  Komentator Dodozaur spytał "Co to za protest"?  Dziś rano mogłam tylko powiedzieć, iż nie wiem.

 Trochę ponad godzinę temu w portalu Wpolityce.pl ukazała się informacja "W styczniu Sąd Najwyższy będzie rozstrzygał o ważności wyborów parlamentarnych. Czy to możliwe, że je zakwestionuje?" {TUTAJ}.  Autorzy jej powołali się na G/K Raport i stwierdzili:

 "Pozostał do rozpatrzenia ostatni protest
— czytamy w raporcie.
Chodzi o skargę na fakt, że PiS, Polska Razem i Solidarna Polska startowały jako komitet wyborczy choć w rzeczywistości była to koalicja wyborcza trzech partii.
Jak przypomina G/K Raport Państwowa Komisja Wyborcza już przy rejestracji komitetów zwracała na ten fakt uwagę ale jej zadaniem nie jest rozstrzyganie wewnętrznych porozumień pomiędzy partiami. Robi to Sąd Najwyższy.(...)
 to oznacza, że sąd zdecyduje według własnej interpretacji czy ludzie głosujący na komitet wyborczy PiS wiedzieli, że w jego skład wchodzą też inne partie i kandydują osoby należące do innych niż PiS ugrupowań.".

 Sprawdziłam, co to jest ten G/K Raport.  Okazalo się, że chodzi tu o portal internetowy Gkraport.com  prowadzony przez Rafała Kasprówa i Macieja Gorzelińskiego.  Dziś [20.12.2015] ukazał się w nim artykuł "Ostatni protest" {TUTAJ}, z którego pochodzą informacje opublikowane przez Wpolityce.pl .   Czytamy tam także:

 "Warto zwrócić uwagę, że Teresa Flemming-Kulesza, Prezes Sądu Najwyższego kierująca Izbą Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, który będzie orzekał o ważności wyborów, została na to stanowisko powołana w 1990 roku, przez prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.
Roman Giertych w dniu 8 grudnia napisał, że tylko Sąd Najwyższy może obronić demokrację orzekając nieważność wyborów.
Można się już dzisiaj domyślać co będzie się działo 19 stycznia na Placu Krasińskich w Warszawie. Pytanie czy sądy ulegną salonowi czy ulicy i kto tą ulicą będzie rządził 19 stycznia.OSTATNI".

 Ta sprawa jest niepokojąca.  Pod moją wczorajszą notką komentator Alexy stwierdził:

  "coś rzeczywiście się szykuje ...
bo "przypadkiem" w PE na 19 stycznia wyznaczono debatę nt. sytuacji w Polsce
ALEXY 10:59".

 W portalu Niepoprawni pl komentator Ma zwrócił moją uwagę na tekst  Rafała Kasprówa na Facebooku {TUTAJ}.  Ten sam artykul zatytułowany "Jak w Polsce przejmuje się władzę" znajduje się też w portalu Gkraport.com {TUTAJ}.  Opisuje on okoliczności zatwierdzenia przez Sad Najwyzszy wyboru Aleksandra Kwaśniewskiego na prezydenta Polski w roku 1995.

 Czyżby sędziowie SN i tym razem coś knuli?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:5)

Komentarze

Witaj elig

 

Już od paru dni natrafiam na niepokojące wpisy w tym temacie. Osobiście uznaję je za panikarskie.

Bo:

- SN nie jest samobójczy, a przy takiej koncentracji władzy i ciągle jeszcze wielkim poparciu społecznym, wydałby wyrok na siebie,

- SN nie ma armat, by rozpętać wojnę, która niewątpliwie by wybuchła, a wtedy, np ŻW zabrała by sędziów na solidną dyskusję,

- UE nie kiwnie palcem. Ewentualnie powrzeszczą i pogrożą.

I ma koniec - taką decyzją SN potwornie by zaostrzył działania wybranych władz. A kto dziś ma policję, służby i wojsko?

 

Pan Kijowski z KOD i Pietru?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1502676

Nigdy nie nalezy wroga/przeciwnika lekceważyc.

Ostrzeżony , uzbrojony !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1502686

"Byle palant z innej partii może o panu (Prezydencie) decydować (...)."

 

https://www.youtube.com/watch?v=OOqYD1fP91Y

 

cytuję: "Ton prasy brukowej, agresywny i nienawistny wobec prezydenta, spowodował, że setki sławiło drabów, którzy powóz Narutowicza obrzucali błotem, i w głos powtarzało, że Narutowiczowi trzeba by w łeb palnąć. Znalazł się jeden, chorobą fanatyzmu dzikiej nienawiści silnie dotknięty, i ten strzelił."

Autor: Stanisław Posner, polityk PPS-u

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1502697

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PISu w przejmowaniu mediow, toc to wiadomo ze media wygraly rewolucje i doprowadzaly do obalania rzadow za pomoca wypranych mozgow.
Polska wraz z zniewolonym ludem to nie jakis tam prywislanski kraj ,jakas tam przybuduwka do UNI jak nas chciano zmarginezowac,
Polska to lasy kasek dla wielu wrogow ze wszytkich stron, ale tez i wielkie zagrozenie dla planow NWO.Polacy zawsze pierwsi przeciwstawiali sie zagrozeniom Europy i nadstawiali karku poswiecajac swoich najlepszych synow dla dobra innych.
Do tej pory uwazaja nas za wersalskiego benkarta, ktory nigdy nie powinien sie odrodzic.
Wlasnie teraz jak najbardziej trzeba jednoczyc wszytkie sily przeciw postPRLowskiemu ukladowi i ich sponsorom z zagranicy.
Tylko przez masowe POLSKIE media jest mozliwe zjednoczenie i oswiecenie narodu polskiego przed zagrozeniem jakie jak nigdy do tad szykuje sie na Polske.
Czy Macierewicz jest w stanie opanowac tak wojsko,aby bylo w pelni zsubordynowane?
Czy policja bedzie posluszna rzadowi?
Bo jesli na to bysmy nie mogli liczyc to szykuje sie wojna domowa.
Zydokomuna i post PRlowskie mafie wladzy w demokratyczny sposob nie oddadza, chyba to widac jak na dloni,bo obecny rzad jeszcze tej wladzy calkowicie nie ma,a na ile ja ma to wlasnie dowiemy sie 19 stycznia,tyle ze wtedy juz moze byc za pozno trzeba zadzialac wczesniej.
Co musimy zrobic ? ano nie ma rady tylko masowe wyjscie na ulice w ilosci ponad milion i zmiecienie z powierzchni KODowcow i calej tej wrogiej Polsce bandy komuchow co krzycza precz z komunizmem.
Tej bandzie darmozjadow zdrajcow i sprzedawczykow nie tylko zalezy na pelnym zlobie, lecz czesto im chodzi o ich skore bo maja duzo za uszami.
Wojsko pojdzie za narodem jak by mialo dylemat gdzie isc, ale musi zobaczyc ze ten narod chce byc wolny.
W najblizszych dniach moga sie wydarzyc prowokacje,gdyz te gnoje jak Lis ,Swetru ,Schetyna, Michniki itd. sa zdeterminowane,a maja za soba cala esbecka, WSIowa bande wraz z ich firmami ochroniarskimi,ktore sa uzbrojone.
I dlatego,aby nie dopuscic do krawaego Majdanu w Polsce, trzeba juz teraz szybkiej zbiorowej zdecydowanej reakcji.

A jak sady w Polsce dzialaja to juz wiemy bo dla nich trzymanie sie litery prawa to abstrakcja,tak ze czy sprawa wplynela przed czy po termini to wsi ryba przeciez oni dalej Kaminskiego sadza mimo ze prezydent go ulaskawil.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1502710

sąd może rozpatrywać protest zgłoszony po terminie? To jakaś paranoja! Mam nadzieję że rząd zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia i ma przygotowany jakiś plan!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Erdol

#1502713

Pan Maciarewicz powinien natychmiast powołać Dowództwo Gwardi Narodowej. Niezależnie od wojska i policji powinien powstać system obrony obywatelskiej. Jeżeli zaistnieje "polski majdan" społeczeństwo powinno być przygotowane i zorganizowane do ochrony i obrony swoich demonstracji przed prowokatorami i terrorystami komunistycznymi. System ten przyda się też  na ŚDM.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1502715

Pan Maciarewicz powinien natychmiast powołać Dowództwo Gwardi Narodowej. Niezależnie od wojska i policji powinien powstać system obrony obywatelskiej. Jeżeli zaistnieje "polski majdan" społeczeństwo powinno być przygotowane i zorganizowane do ochrony i obrony swoich demonstracji przed prowokatorami i terrorystami komunistycznymi. System ten przyda się też  na ŚDM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1502716