Niemieckie standardy i włażenie bez mydła

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich kilku dni był list  szefa koncernu Ringier Axel Springer Marka Dekana do polskich dziennikarzy pracujących w jego koncernie.  Instruował on w nim - co należy pisać o Unii Europejskiej i polskim rządzie [pełen tekst - {TUTAJ(link is external)}].  Marcin Palade zauważył {TUTAJ(link is external)}, że: "Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Axel Springer napisała "Mark Dekan w swoim cotygodniowym liście". Dwa samobóje w ciągu jednej doby?".  Wydaje mi się, iż Mark Dekan zastosował w swoich wydawnictwach w Polsce standardy obowiązujące powszechnie w Niemczech.  Wystarczy bowiem prześledzić to co prasa niemiecka pisze o Polsce od chwili powstania rządu PiS, by się przekonać, że tamtejsi dziennikarze są "ręcznie sterowani".  To co nas oburza - u nich jest standardem.

  Ów list Dekana spotkał się z powszechną krytyką.  Jednak nie u wszystkich.  Oto Towarzystwo Dziennikarskie postanowiło przeprosić Niemców za nią.  W portalu Wirtualnemedia.pl {TUTAJ(link is external)} czytamy:

"Towarzystwo Dziennikarskie skierowało list otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech, w którym wyraziło przeprosiny i ubolewanie z powodu „nikczemnej kampanii propagandowej”. Za jej przejawy uznało m.in. okładkę obecnego numeru „Gazety Polskiej” i krytykę listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.".

  O okładce "Gazety Polskiej" pisano m.in. {TUTAJ(link is external)}, a Tomasz Sakiewicz, naczelny redaktor pisma, wypowiedział się w tej sprawie {TUTAJ(link is external)}.  Towarzystwo Dziennikarskie to stowarzyszenie lewackich publicystów, kierowane przez Seweryna Blumsztajna.  Do listu TD najbardziej pasuje określenie "włażenie Niemcom w d... bez mydła".  Ciekawe jest - po co oni to robią?  Większość publicystów Towarzystwa Dziennikarskiego związana jest bowiem ze środowiskiem "Gazety Wyborczej", a nie z polskojęzycznymi mediami niemieckimi.  Ja widzę dwie możliwości: albo "GW" chce naciągnąc Niemców na jakieś pieniądze, albo jej publicyści, przewidując upadek swej gazety, zaczynają się rozglądać za robotą u Niemców.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)

Komentarze

Wolność słowa tak,ale nie wolność do obrażania,poniżania,wyszydzania.Trzeba wiedzieć co to jest wolność słowa,by można go żądać.Kto czyta prasę wydawaną przez Axel Springer, wspiera antypolską narrację w Europie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1535412

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Wolność słowa tak,ale nie wolność do obrażania,poniżania,wyszydzania."

Sakiewicz przekroczył granicę smaku o lata świetlne. Zniżył się do poziomu najgorszych, niemieckich szmatławców. Od takiego patrioty oczekiwałem trochę wyższych standardów a to jest dno i dwa metry mułu.
Polska prasa powinna świecić przykładem i wyznaczać najwyższe poziomy dziennikarstwa. Jestem rozczarowany i zniesmaczony panem Sakiewiczem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1535418

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1535462

Zabili 11 milionów ludzi i zniknęli. Znani są jedynie przywódcy z Hitlerem na czele.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1535504

Zainspirowana Józiem...

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1535700

"Teraz słów kilka na temat niemieckich koncernów działających na całym świecie i w Polsce. Nagą prawdę można znaleźć w książce pt. „Zera w garniturch” autor to Gunter Ogger. Książka ta została wydana najpierw w Niemczech a w 1994 roku przez wydawnictwo „Profesjonalnej Szkoły Biznesu” w Krakowie po czym tajemniczo znikła z obiegu. Nigdzie niedostępna! Autor opisuje nikczemność, egozim, żądzę zysku, karierowiczostwo i korupcję ludzi kierujących wielkimi koncernami niemieckimi.” https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/03/21/czy-to-niemcy-stoja-...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1535619