Nagłe, niespodziewane zwroty akcji

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Są w ostatnich dniach podstawową metodą uprawiania polityki zagranicznej.  Na przykład, portal wPolityce.pl ogłosił {TUTAJ}:
  
   "Prezydent USA Donald Trump potwierdził w piątek [1.06.2018] po spotkaniu z wysłannikiem Korei Płn. Kim Jong Czolem, że jego spotkanie z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem odbędzie się 12 czerwca w Singapurze. (...)  Dodał, że prezydent Chin Xi Jinping w znaczący sposób pomógł w zorganizowaniu spotkania z Kimem.".

  Wszystko dobrze, ale o tym spotkaniu i jego miejscu i terminie słyszeliśmy już ponad tydzień wcześniej.  Potem Korea Płn. przypuściła gwałtowny atak propagandowy na USA w związku z manewrami wojskowymi Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.  Trump oświadczył wtedy, iż odwołuje spotkanie.  Teraz wygląda na to, że się jednak ono odbędzie.

  Podobne zwroty akcji mieliśmy w sprawie utworzenia rządu Włoch.  Najpierw Ruch Pięciu Gwiazd i Liga utworzyły koalicję i przedstawiły kandydata na premiera, profesora Conte.  Wtedy Bruksela, Paryż i Berlin wywarły naciski na prezydenta Włoch, Mattarelli'ego i ten odmówił przedstawienia składu tego rządu, podając jako pretekst, że stanowisko ministra finansów miał otrzymać Savona, znany przeciwnik euro.  Mattarelli dążył do utworzenia "rządu technicznego".  Okazało się jednak, iż taki rząd nie miałby szans na wotum zaufania i skutkiem byłyby nowe wybory, w których Liga i Ruch uzyskałyby jeszcze więcej głosów.  W tej sytuacji rząd Conte powstał i został zaprzysiężony {TUTAJ}.  Savona został w końcu ministrem do spraw europejskich.  W przyszłym tygodniu rząd Conte ma uzyskać wotum zaufania w parlamencie, co będzie już tylko formalnością.

  Wszystko przebiła jednak sprawa Arkadija Babczenki.  We wtorek [29.05.2018] ogłoszono, że ten przebywający na Ukrainie dziennikarz został zastrzelony.  Następnego dnia pojawił się on jednak na konferencji prasowej i oświadczył, iż celowo podano wiadomość o jego śmierci, by schwytać spiskowców, planujących zamach na Ukrainie.  Portal RMF24.pl pisał:

  "Mamy udokumentowane, że do realizacji planu rosyjskich służb specjalnych został zwerbowany obywatel Ukrainy "H.", który otrzymał zadanie, aby znaleźć za gotówkę zamachowca - mówił Hrycak.Poprosił swojego przyjaciela z dawnych wojskowych lat, by za 30 tys. dolarów zamordował dziennikarza Arkadija Babczenkę- dodał szef SBU.
Tajemniczy G. przekazał niedoszłemu zamachowcy zaliczkę w wysokości 15 tys. dolarów. Łącznie organizator ataku miał otrzymać od rosyjskich służb 40 tysięcy dolarów. 10 tysięcy miało trafić do H., jako pośrednika.
Po ataku na Babczenkę H. planował opuścić Ukrainę. Miał kupiony bilet. Według wstępnych informacji planował wyjechać do Federacji Rosyjskiej przez kraj trzeci- mówił Hrycak.
Szef SBU podkreślił również, że H. miał listę osób, które chciał wyeliminować na Ukrainie. Na liście było 30 osób. Znamy nazwiska potencjalnych ofiar- mówił Hrycak.
Obaj mężczyźni - H. i wynajęty morderca - zostali już zatrzymani. To obywatele Ukrainy i byli żołnierze." {TUTAJ}.

  Na koniec jeszcze jedna niespodzianka.  Premier Hiszpanii Rajoy został odwołany w piątek, 1 czerwca.  Kongres Deputowanych przegłosował wotum nieufności dla jego rządu.  Nowym premierem został socjalista Sanchez.  Według TVP Info:

  "Za wotum nieufności dla Rajoya głosowali m.in. socjaliści, skrajnie lewicowe ugrupowanie Podemos Unidos, baskijskie partie PNV i EH Bildu, a także dwa separatystyczne ugrupowania z Katalonii: ERC i PdeCAT. Z kolei przeciwni dymisji premiera, oprócz członków jego partii, byli także m.in. liberałowie z Ciudadanos. 
  Komentatorzy uważają, że dymisja Rajoya była nieunikniona po ogłoszeniu pod koniec maja wyroku w aferze korupcyjnej Gurtel, w którą zamieszane były osoby z PP, a także sama partia. Wskazują też na fakt, że premier wiedział, iż jest bezsilny i że nie zdoła utrzymać pozycji szefa rządu." {TUTAJ}.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

uległy erozji pod wpływem najstarszego zawodu świata: politycznej prostytucji - ktoś gdzieś powiedział.

To wszystko prawda i dopóki to się nie zmieni, zawsze będa "nagłe i niespodziewane" zwroty akcji, które łatwo przewidzieć i które nikogo nie dziwią.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że niesprawiedliwość, podłość, parcie do koryta za wszelką cenę, bezwzględne manipulowanie może co bardziej wrażliwe, etyczne istoty zniszczyć.
Dla ludzi normalnych jest nie do pojęcia jak można trwać w stanie permanentnej zgnilizny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1565241

Kiedyś żaglowiec płynął przez Atlantyk kilka miesięcy a przez Pacyfik jeszcze dłuże a na takim statku płynęła poczta dyplomatyczna.. Teraz wszystko dzieje się dużo szybciej właściwie wiele spraw załatwianych jest jednocześnie. Decydenci mogą obywać się i obywają bez pomocy różnych Czaputowiczów. Stąd te nagłe zmiany decyzji. Ktoś poda jakiś fake news, a na drugim końcu świata gdzieś np. w Korei zostaje wystrzelona bomba atomowa.

Ciekawe kiedy ktoś atomówkę przez drobne nieporozumienie zrzuci? Moim zdaniem będzie to jakieś nie duże państwo. Izrael, Korea coś podobnego. Ze strachu zrzucą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1565246

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

dzięki temu ułatwieniu nie trzeba z pocztą pływać czy chodzić.

Wisząc codziennie na kablu i szpiegując od lat wie się, że ja kontaktu z zarażonymi syfilisem nie utrzymuję i dotyczy to wszystkich, którzy upadli tak nisko, że się skurwili dosłownie i w przenośni, więc nie pitol jjrr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1565248