Milczące kobiety

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  To nowe zjawisko w polskiej polityce.  Mamy z nim do czynienia mniej wiecej od pół roku, od powstania rządu Ewy Kopacz.  To ona jest najważniejszą z "milczących kobiet".  Początkowo wprawdzie próbowała występować w mediach, ale po serii większych i mniejszych wpadek została przez swe otoczenie ukryta.  Prawie nie urządza konferencji prasowych i jest izolowana nie tylko od opozycyjnych, ale i od prorządowych mediów.


  Druga "milcząca kobieta" to pani minister spraw wewnętrznych, Teresa Piotrowska.  Na poczatku swego urzędowania zrzekła się ona wszelkiej kontroli nad służbami specjalnymi.  Od tego czasu nie wypowiada się na tematy publiczne /a przynajmniej ja sobie czegoś takiego nie przypominam/.  Można łatwo zapomnieć, że ona wciąz jeszcze istnieje.  Nie wiadomo, czy w ogóle coś robi.

  Wraz ze startem kampanii prezydenckiej ujawniła się trzecia "milcząca kobieta".  To kandydatka na urząd prezydenta RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pani Magdalena Ogórek.  Przytoczę wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza z wywiadu zamieszczonego w weekendowym numerze "Polski" /6-8 marca 2015 - /TUTAJ//:

  "Magdalena Ogórek to dobry kandydat Sojuszu w tych wyborach?

Na temat milczącej kandydatki wołałbym pomilczeć. Serio - to oczywiście sensowna, bystra osoba. Jej kandydowanie było dla niej pewnie tak samo zaskakujące jak dla nas wszystkich. Rozumiałem, że potrzebuje czasu na odrobienie pracy domowej, ale teraz zupełnie nie wiem, o co chodzi. Będą o niej pisali w podręcznikach z zakresu nauk politycznych jako o pierwszej na świecie kandydatce milczącej. Ale może to polska tradycja? W końcu mieliśmy kiedyś niemy Sejm i wielu chciałoby, żeby teraz też taki był.".


  Moj komentarz jest już chyba zbyteczny.  Mamy więc trzy milczące panie.  Czemu one milczą?  Być może nie mają nic do powiedzenia?  Prawdopodobne jest również to, iż są tylko figurantkami za którymi kryją się prawdziwi mocodawcy, nie chcący ujawniać swej obecności.
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)

Komentarze

więc milczenie dla tych pań jest złotem, a dla ich mocodawców - platyną

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Pobudka!

#1468824

Mamy milczące panie,które nie mają nic sensownego do powiedzenia i gadające głowy,które też nic 'tfurczego' nie potrafią wymyśleć.Sądzę,że każdy myślący Polak domyśla się kto steruję tą naszą łajbę pełną śmierdzącego bagna.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

przeciw bezprawiu

#1468826

Po smoleńskiej kłamczusze nie podziewałam się żadnej samodzielności. Sądzę, że została zaprogramowana przez odchodzącego Tuska. 

Na marginesie jest to jedna z kilku aktywnych politycznie kobiet, której głosu nie mogę znieść. Podobnie jak Gronkiewicz-Walc czy Senyszyn

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1468837

nad tym kiedy, gdzie i co mowic. Jesli ktos nie jest dobrym gadaczem mozna mu wepchnac kartke z tekstem. Problem jest taki ze on/ona czyta. Slowa juz nie sa wlasne. Zachowujemy sie inaczej w sferze prywatnej a inaczej publicznej. Prywatnie jestesmy normalni (samymi soba ) a publicznie stajemy sie aktorami. To taka proba pokazania innym osobom jak chcesz zeby oni cie widzieli. Czym wyzej publicznie tym wieksza gra. Nie wszyscy sa dobrym aktorami.

Wybaczcie to chaotyczne pisanie. Dlugie lata na walizkach. Polecam kilka dobrych artykulow w WOLNA-POLSKA. Dla kobiet nie przejmujcie sie ze to komunistyczne swieto. Dla mnie zawsze Jestescie piekne i mlode.

 

OJCZYZNE WOLNA RACZ NAM ZWROCIC PANIE.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casey

#1468900

  Panią Ogórek słyszałem, gdy w jednej z dyskusji rozprawidziła niejakiego Hartmana,( profesora, który zachowuje sie jak bydlę), po kątach. Zgasiła dziada w try miga i tak argumentowała, że to bydle z kazirodczymi sklonnosciami zamilkł.

  Pozostałe Panie (Kopacz i Piotrowska) niech lepiej dziuba nier otwierają, chyba, żeby coś zjeść, bo i tak nic im w szarych komórkach nie "ulegnie się mądrego".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Skorpion48

#1468918

Jak ustawiła Hartmana, to zacznę ją lubić. Ale głosuję na Dudę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1468948

Tak było, jest to także na youtubie, ale nie znam adresu. Warto poszukać.

"Ale głosuję na Dudę." - Ja też.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Skorpion48

#1468970