Kto jest winny sytuacji w Polsce?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Okazuje się, że na tytułowe pytanie jest tyle odpowiedzi - ilu komentatorów.  Podam tego przykład:


  W niedzielę 22 marca ukazała się w Salonie 24 notka Augustamocnego "Jak wygrać w Polsce wybory?"  /TUTAJ/.  Zaczyna się ona od słów: 

  "Piszę o tym od dawna. Niestety, ale do polityków opozycji nie chce dotrzeć prosta prawda. To wyborcy są winni sytuacji w Polsce. Nikt inny. To stan ich polityczno-społecznej świadomości, owszem ustawiony przez mendia mainstreamowe, jest przyczyną niskiej jakości rządów w Polsce.".

  Dwa dni wcześniej, 20 marca, w Naszeblogi pl mogliśmy przeczytać  /TUTAJ/ dramatyczny wpis Ironicznego Anglosasa "Kolejny zamach! 17 ofiar z Polski !!!" opisujący ponure historie siedemnastu osób z Polski, tych, które w jednym i  tym samym dniu popełniły samobójstwo.  Autor stwierdza:

  "Ta lista to  ofiary tylko z jednego dnia. To ofiary TERRORYSTÓW piastujących najważniejsze funkcje w Polsce. W Rządzie, Parlamencie, Urzędach Miast i Gmin, w Fabrykach, prywatnych Firmach, w Bankach...  , od wielu lat liczba ofiar tych zbrodniarzy zastraszająco rośnie ...
W 2014 ZAMORDOWALI O 1400 WIĘCEJ NIŻ W 2013...".

  Rownież w niedzielę 22 marca natrafiłam w Wirtualnemedia.pl  /TUTAJ/ na tekst Wiktora Smola "Co przerżnęła polska prawica".  Z niego dowiedziałam się iż:

  "Polska tzw. prawica przerżnęła wszystko co tylko się dało: gospodarkę, politykę, szkolnictwo, kulturę i wiarę. Wiarę, gdyż zaprzedała się diabłu, który raz jest lichwiarzem, innym razem lewackim menelem, a jeszcze innym razem sprzedajną dziwką. Ostro? Nie szkodzi. Tak miało być, bo tak jest, niestety.

Polska prawica (lewica i centrum toże) jest wymysłem samego szatana*, który doskonale wie jak kształtuje się przekrój społeczny w tym nadwiślańskim kraju.".

  Tak się złożyło, że te trzy cytowane wyżej artykuły przeczytałam tego samego dnia, 22 marca.  Od razu przypomniała mi się wschodnia przypowieść o trzech ślepcach. którzy próbowali opisać słonia.  Jeden dotknął trąby i mówił o grubej rurze, drugi pomacal nogę zwierzęcia i stwierdził, że słoń przypomina kolumnę.  Trzeci zaś złapał słonia za ogon i powiedział: "ależ to sznur!".

  Trzej blogerzy, autorzy powyższych tekstów, to właśnie tacy ślepcy.  Augustmocny nie zauważa zakulisowych układów rządzących Polską.  Ironiczny Anglosas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że zwiększenie liczby samobójstw wynika przede wszystkim z tego, iż w czasach PRL obowiązywała solidarność z pokrzywdzonymi, natomiast obecnie uważani są oni za nieudaczników którzy sami sobie są winni.

  Wiktor Smol pomija milczeniem to, że podstawowym źródłem zła w Polsce jest skorumpowana elita władzy, nie zaś gnębiona przez nią prawica.  Tak więc, trzej ślepcy nadal krążą wokół słonia, nie potrafiąc go opisać.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

To efekt okaleczenia umysłów przez reżim komunistyczny.

Kiedy jeszcze bylem chłopakiem, wiele razy musiałem odstać w wielogodzinnych

kolejkach, aby zrealizować zakupy dla Mamy.

I już wtedy uderzało mnie to, że stojący w kolejkach byli gotowi

skakać sobie nawzajem do oczu, ale NIKT nie wspomniał choćby szeptem,

KOMU te kolejki zawdzięczają.

Tak samo wygląda to dziś.

Trwa poszukiwanie problemów zastępczych, odkrywanie pojedynczych okruchów

rzeczywistości, a NIKT nie stara się chłodno przyjrzeć całokształtowi.

Państwo NKWDowskich utrwalaczy TRWA.

Tak jak i sowiecka okupacja.

Jedyna różnica, ze z waciaków przebrali się w garnitury.

Tym prościej, ze za nasze pieniądze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470948