Koniec koszmarnych izraelskich wycieczek?

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Dziś [7.02.2017] rano w portalu RMF24.pl pojawiła się informacja "Wiceburmistrz Jerozolimy chce przeniesienia Marszu Żywych do Izraela"  {TUTAJ(link is external)}.  Czytamy w niej:

  "Wiceburmistrz Jerozolimy domaga się przeniesienia "Marszu Żywych" upamiętniającego ofiary Holocaustu z Polski do Jerozolimy. Jak informuje „The Jerusalem Post” to odpowiedź na przyjęcie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Yael Antebi napisała w tej sprawie list do szefa resortu edukacji Naftaliego Benneta. (...)
  Zdaniem wiceburmistrz Jerozolimy, edukacyjne wycieczki do Polski - około 40 tys.  osób rocznie - pochłaniają dziesiątki milionów szekli i wzmacniają polski przemysł turystyczny. Dlatego Antebi proponuje, żeby te pieniądze przeznaczyć na wsparcie ocalałych z Holokaustu, szczególnie tych w trudnej sytuacji materialnej. Zamiast wyjazdów np. do obozu w Auschwitz, sugeruje edukowanie izraelskiej młodzieży w Jerozolimie, co jej zdaniem pozwoli dotrzeć do jeszcze większej grupy.".

  Wczorajszy artykuł z "The Jerusalem Post" jest {TUTAJ(link is external)}.  Czwartego lutego 2018 w portalu Natemat.pl ukazał się artykuł Katarzyny Zuchowicz "To może być jeszcze większy cios dla Polski. Jaką prawdę usłyszy izraelska młodzież w czasie wycieczek do naszego kraju?" {TUTAJ(link is external)}.  Autorka pisze:

  "Każdego roku tysiące izraelskiej młodzieży ciągnie do Polski. W tym samym celu przyjeżdżają też wycieczki izraelskich policjantów czy żołnierzy. (...) Ale po kolei. Wycieczka zazwyczaj jest siedmiodniowa, obejmuje sześć noclegów. Najczęściej obejmuje trasę Warszawa-Lublin-Kraków. Nie ma stałego programu. Jest z nią polski pilot, bo zgodnie z prawem musi być. Ale nie on opowiada młodzieży o historii. 
Wycieczki jeżdżą ze swoimi, izraelskimi przewodnikami – edukatorami. Programy układane są w Izraelu. Swego czasu bardzo głośno było o izraelskich ochroniarzach, którzy towarzyszyli wycieczkom. "Od świata odgradzają ich uzbrojeni ochroniarze" – opisywaliśmy kilka lat temu w naTemat. (...) Młodzież, która przyjeżdża do Polski ma 16-18 lat. Nazywana jest przedpoborową, gdyż potem – po ukończeniu szkoły średniej – idzie do wojska. Jedni są zainteresowani historią, inni mniej. Podobno o takich zachowaniach, jak było parę lat temu, dziś już nie słychać. Ale i tak te nagrania znów odżywają w polskim Twitterze. Izraelska młodzież pokazywana jest od najgorszej strony.(...) Uczniowie wyboru nie mają. Zobaczą w Polsce to, co zdecydują się pokazać im izraelscy przewodnicy. I usłyszą to, co im powiedzą.".

  Rezygnacja z takich wycieczek nie będzie "ciosem dla Polski".  Wręcz przeciwnie - konflikt z Izraelem to szansa na pozbycie się tego wrzodu.  Na twitterowym koncie "The Jeruzalem Post" {TUTAJ(link is external)} pełno jest komentarzy Polaków sugerujących to właśnie.  Na znanym filmie Izraelczyka Joava Shamira "Zniesławienie" [Defamation] {TUTAJ(link is external)} z 2009 roku pokazano, jak owi izraelscy "edukatorzy" zastraszają młodych Żydów, ukazując im Polskę jako wrogi kraj, pełen czyhających zewsząd antysemitów.  Mam nadzieję, iż podczas dialogu z Izraelem ta sprawa zostanie wreszcie załatwiona.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Treści przekazywane młodzieży na wycieczkach podpadają pod paragrafy. Zysk z wycieczek dla Polski minimalny (koszerną żywność wiozą własną). Lepiej było by ułatwić edukację młodzieży z zachodu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1557553

"Na znanym filmie Izraelczyka Joava Shamira "Zniesławienie" [Defamation] {TUTAJ(link is external)(link is external)} z 2009 roku pokazano, jak owi izraelscy "edukatorzy" zastraszają młodych Żydów, ukazując im Polskę jako wrogi kraj, pełen czyhających zewsząd antysemitów"

.Nigdzie nie spotkałem informacji, jakiej historii uczy się młodzież izraelska? Sądząc po zachowaniach tych Żydów - to antypolska, może nawet polakożercza?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1557603

Przestanie być dewastowana baza hotelowa.Będzie cicho i spokojnie.Na ulicach nie będzie wrzeszczących jak opętani grup podrostków nastawionych jak Izraelska młodzież do wszystkiego co nie jest ich. Gdyby tak zachowywali się w innym kraju rzucali by nich kamieniami.Tak jak oni rzucają w obcych u siebie.Buta chamstwo,przesiąknięte najgorszą odmianą nacjonalizmu.I bardzo dobrze że ich nie będę musiał oglądać w Polsce.A i ich pobratymców również.Bo prawdziwych Żydów już nie ma są tylko mieszańce chazarsko-ruskie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1557727

Polska uwolni się od fałszywców i spiskowców, jestem nawet tego pewna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1557766