Jak obrzydzić 500+?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

   Po tym, jak premier Beata Szydło złożyła w Sejmie projekt ustawy o programie 500+ [tym o pieniądzach na dzieci], media mainstreamu i nie tylko one stanęły przed trudnym zadaniem: jak obrzydzić ludziom ten pomysł PiS?  Ich problem zauważył bloger Grzechg pisząc {TUTAJ} notkę "500+, doskonała okazja do zadymy" zaczynającą się od słów:

 "Z nieukrywaną niecierpliwością czekam na debatę sejmową o programie 500+, a szczególnie na propozycje Nowoczesnej, a właściwie jej mózgu Ryszarda Petru. Jak tu można znakomicie pleść bzdury, proponować poprawki, żeby tylko wzbudzić niechęć do tego programu, a konkretnie do PiS. (...) Jeden z portali ekonomicznych wyliczył, że po wprowadzeniu tego programu, jedno nowo narodzone dziecko będzie nas kosztowało, nas podatników, 849 tysięcy złotych!  To jakaś paranoja, trzeba ten proces rujnowania kraju zatrzymać. Wyliczenie powstało w prosty sposób. Przez 10 lat budżet wyda na 500+ ponad 240 miliardów złotych. Redakcja zauważa, że za te pieniądze można połączyć autostradą Portugalię z Kazachstanem. Autor tekstu, Sebastian Ogórek, pisze, że w ciągu tych 10 lat ma się urodzić około 300 tysięcy dzieci.".

 Grzechg bynajmniej nie przesadza.  Cytowane przez niego kuriozalne wyliczenia naprawdę ukazały się w portalu Money.pl {TUTAJ}, a tekst Sebastiana Ogórka był reklamowany dziś [2.02.2016] rano na stronie głównej portalu Wp.pl.  Również dziś w Wp.pl ukazał się artykuł Łukasza Warzechy "Program 500+. Łukasz Warzecha: co zrozumiał Orbán, a nie rozumie PiS" {TUTAJ}.  Znany publicysta krytykuje w nim program 500+ twierdząc, iż należało dać ulgi podatkowe na dzieci [jak to zrobił Orban], a nie pieniądze do ręki.

 Pominął przy tym psychologiczną stronę programu, ktory pomyślany jest tak, by przekonać ludzi, że rodzenie dzieci jest chwalebne i pożądane, a dziecko jest darem, a nie nieszczęściem.  Ma to być odtrutka na dziesięciolecia [od lat 60-tych do połowy 90-tych] propagandy "walki z przeludnieniem", która przekonała wielu, że rodzenie wiekszej ilości dzieci jest nieodpowiedzialne i wylansowała słowo "dzieciorób" jako obelgę.

 Nie tylko jednak mainstream walczy z programem 500+.  Zacytuję teraz tytuły notek, które znajdowały się na stronie głównej Salonu24.pl o godz 21:00 w dniu 2.02.2016:  "Posłowie PiS zrezygnują z 500+?",  "500+ jak to opozycję kłuje w oczy." [ tu bloger krytykuje opozycję], "500+ w Sejmie i co dalej?", "500+, doskonała okazja do zadymy" [cytowana wyżej notka Grzechag], "Tomasz Kamiński: Dlaczego krytykuję program 500+", "Dramatyczne koszty reformy 500+", "500 plus, czyli bezprawie i niesprawiedliwość?", "PiS 500 +" [tu bloger potępia PO, a chwali PiS], "Cynizm, zdrada, hipokryzja - Strach opozycji przed "Rodziną 500 plus"!" [znowu krytyka postępowania opozycji], "500+ Dobry pomysł - fatalne wykonanie", ""500+". Czy na pewno tylko tyle?", "500+ benefitem zastępczym".

 Na dwanaście notek - aż osiem krytykuje program 500+.  Tak jest w Salonie24 uznawanym często za prawicowy portal.  Trudno się więc dziwić mainstreamowi.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

No i co by było jakby Prezydent przyjął ślubowanie od 5ciu sędziów TK wybranych "rzutem na tasmę" przez sejm Platformersów ( nawiasem mówiac nie majacy już legitymacji Narodu i wbrew apelowi Prezydenta, by w okresie przejsciowym tj. kiedy stary sejm nie ma juz legitymacji Narodu, a nowy sejm jeszsze nie podjął dzialalności/ nie ukonstytuawal sie , - nie podejmować zadnych dzialań o większym znaczeniu dla Państwa, a ograniczyc się do działań porzadkowych )?

Odpowiedź jest prosta: PiS nie wprowadzilby programu +500 w życie ( TK na wniosek PO ta reforme by zablokował).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1506271

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1506316

Sam brał w tym udział, wraz z PO i PSL oraz z SLD, czego to towarzysz Miler to publicznie ujawnił.

A wszystko PO to by PIS nie spełnił przed wyborczych obietnic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1506318