Wstyd ?

Obrazek użytkownika cyborg
Kraj

Portal "wpolityce.pl" bardzo elegancko zrelacjonował uroczystosci rocznicowe, które odbyły się w wielu miastach, niezależnie od tego, że delegaci z całego kraju wzięli udziałm w centralnych obchodach. " Po tym, jak w mieście zawyły syreny alarmowe, uczestnicy zgromadzenia odśpiewali hymn państwowy, zmówili modlitwę za zmarłych i złożyli kwiaty na środku ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej." Zacytowane zdanie jest prawdziwe. Powód do wstydu kryje się w sformułowaniu : po tym jak w mieście zawyły... Syreny miały dać sygnał w godzinę katastrofy 08:41. Miały ! Po pięciu minutach oczekiwania prowadzący zgromadzenie ogłosił, że jeśli nie usłyszymy syren w ciągu trzech minut, to przechodzimy do odśpiewania hymnu, modlitwy... Na szczęście (?) syreny zawyły i uroczystość potoczyła się dalej.
Cztery lata temu w ten sam sposób potraktowano siedemdziesięciolecie wybuchu Powstania Warszawskiego !  Wtedy syreny zawyły po czterdziestu pięciu minutach, psując obchody i powodując niesmak.

Na zdjęciu : oczekiwanie na sygnał syren.  

https://wpolityce.pl/smolensk/389668-nie-tylko-warszawa-czci-pamiec-ofia...

http://radioszczecin.pl/1,369749,syreny-nie-zawyly-o-czasie-system-alarm...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

milion dwieście a za trzy lata? powariowali. głupota czy sabotaż? co za nieudolna cywilbanda. chyba, że... przetarg sam sie nie wygra, jak ktoś coś i da, to chcącemu nie stanie sie krzywda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1562003

Z kalkulatora mi wyszło, że przez pięć lat, trzy etaty po 5,500 na etat ( nie netto,nie brutto a koszt etatu) w magistracie. Dwadzieścia cztery godziny na dobę, ludzie których jedynym zadaniem jest nacisnąć guzik. Wychodzi taniej ;-)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1562005

musiała byc za ciężka praca, skoro nawet o syreny nie zadbali. te miastowe to niegospodarne, u nas na remizie było z tym lepiej a nic nie kosztowało, w ratuszu też działa a i ksiądz ma dzwony. telefon nawet mają, niektore to i radio ale i zdalny system byśmy bezproblemowo sami zbudowali, choćby w naszym klubie radiotechnicznym pod koniec podstawówki. jak ma byc po nowoczesnemu, to i cyfrowy nawet. pacz pan, 60 syren na okręg miasta za milion dwieście. taka to sztuka polutowac troszkę? albo i głupie motorolki z wyprzedaży podpiąć a do tego sygnał na linii telefonicznej ustawić, by mieć alternatywę słuszną dla gsm. jakby dobrze poszperać, to da się znaleźć i w "młodym techniku" o zdalnym sterowaniu. weźmiemy taniej, bo milion, za dwieście dodatku to dorzucimy wzmacniacz, by i reszta Europy radość z zasięgu miała. toż strach tam u was pomyśleć, czy i sms-y to wyślą każdemu ręcznie napisane a bramka się nie zablokuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1562008

Złośliwe i mściwe te gnoiki z magistratu... albo muszą robić, co szefowa każe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1562015

to alegoria dzisiejszej Polski. nie dziala od lat, ale nic sie nie stało i "prawie działa". no to ktoś zwroci uwagę i prasa popisze, w rezultacie coś sie robi, niby i dobrze, ale mowa o sporej kasie i 3 latach. zabraklo jeszcze sterty pozwolen i zgodności z prawem unijnym.

nie wykluczam, że prócz balaganu są i inne powody- miała byc nowa ustawa o ochronie ludnosci, to juz od lat a tamże w ktorymś projekcie stało, że to wojewodowie będą kupować takie systemy a samorządy utrzymywać i naprawiać. skoro po Szczecinach szykują sie do przetargów na to, zapewne to znak, że nie ma co liczyć na wojewodów z kasą a i nowe rozwiązania ustawowe. (no chyba, że ustawa juz jest, tylko nie kojarzę)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1562019