Tą bramą wyszła wolność

Obrazek użytkownika cyborg
Blog

Przez tę bramę wyszła do Polski wolność - to cytat wzięty z przemówienia wygłoszonego przed bramą Stoczni Szczecińskiej przez wicepremiera  Glińskiego. Dodał bym od siebie, że  następnie zagościła w Stoczni Gdańskiej i gdyby nie interwencja Kobiet Solidarności - poszła by do domu zaspokojona finansowo. Ciekawostką jest to, że oba egzemplarze porozumienia zawartego w Szczecinie, jak i wszelkie dokumenty okołoporozumieniowe zostały bardzo fachowo "zniknięte" ! Dobrze się dzieje, że w końcu odkłamywany jest przebieg "Sierpnia" w całym kraju. Dobrze, że w końcu do odznaczenia stanęli ci co faktycznie działali i ryzykowali. Ci, których nazwisk nie wymieniał Michnik, a do których to ich owoców działań - chętnie się przyznawał. Kiedy patrzę na tych zgarbionych prawie starców, na siłę prężących się, i z uśmiechem zażenowania przyjmujących gratulacje od odznaczających - pytam : czy musieli na to czekać ćwierć wieku ?! Czy musieli z wilczym biletem szukać pracy po stoczniach Europy ?! 
 
P.S
Ze zdumieniem wysłuchałem  w rocznicowej audycji telewizyjnej jakiegoś działacza z Gdańska (?) twierdzącego , że "Szczecin zdradził ", bo podpisał porozumienie nie zawierające punktu o powołaniu niezależnych związków zawodowych. Gdybym nie był, gdybym nie widział, nie słyszał .....

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

I o tym młode pokolenie Polaków również musi się dowiedzieć.

Wałęsa, Borusewicz, Borowczak, Krzywonos i inni kapusie, co dzisiaj protestują wraz z UBewatalami RP I KOD-o ubekami.

By było jak było, a żydo-komuchom włos zgłowy nie spad, za ich niszczenie i sprzedawanie Polski.

A "święty" Boluś od totolotka ich prowadzi.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547445

Jest spora grupa "działaczy", która uwierzyła w wyprodukowaną przez SB legendę, kalendarium, podstawione osoby !

Udowadniał mi taki jeden, że uzgadniał z Wałęsą zakończenie strajku !!! (w szczecińskim porcie). Faktyczny przywódca nie żyje. Tylko, że uzgodnienia były miedzy komitetami strajkowymi, a kontakt przez gońców (zaufanych!). Telefony milczały. Jeszcze trochę, a będą wciskać młodzieży, że mieli "komórki" i nikt nas nie podsłuchiwał. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1547449

Heńki Krzywonos. Wolność nie mogła tędy wyjść z prostej przyczyny, Wolności za bramą nie było. Myślę, że Wolność miała i ma lepsze miejsca do dyspozycji niż duszne i obskurne pomieszczenia stoczni im. Lenina.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1547454

Zbyt się rozpoetyzowałem ! ( Za przyczyną ministra kultury  - to jego przenośnie !) Brama na zdjęciu, to brama Stoczni Szczecińskiej. Tu Henryki nie przyniosło ! Tu postulat wolnych związków zawodowych nie został dopisany, jak w Gdańsku ! Był od początku najważniejszy. Poligrafia kulała, więc jak uczniaki, sto razy, wyraźnie, przez kalkę na "przebitce" - przepisywaliśmy te postulaty i słaliśmy w łańcuszek innych przepisywaczy i kolporterów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1547459