Szanowny PANIE Chal

Obrazek użytkownika cyborg
Blog

Pragnę PANA zapewnić, że obiekt wojskowy z PAŃSKIEGO zdjęcia znajduje się na ulicy Bohdana Zaleskiego w Szczecinie. Na ilustracji zaznaczyłem kąt widzenia aparatu fotograficznego. Wyszedłszy z domu na pięć minut, zrobiłem zdjęcie z punktu zbliżonego do tego z jakiego  zrobiono PAŃSKIE zdjęcie. Tu zaczyna się problem : zdjęcie które wzięto do przeróbki wykonano zaledwie pięć do siedmiu lat temu. Fałszerstwo jest nieudolne. 
- nie usunięto kamery i jej cienia [1]
- nieudolnie usunięto klimatyzatory, nie usuwając ich cienia i białej rury odprowadzającej skropliny [2]
- nieudolnie usunięto trzy maszty flagowe ze stali nierdzewnej i latarnię [3]
- na tle okna pozostał fragment czerwieni z wykasowanego znaku drogowego [4]
- dla ułatwienia sobie roboty fałszerz po prawej stronie wmontował jakąś roślinę, którą zasłonił nowoczesne anteny na dachu i fragment masztu z flagą [5]
- na ścianie pozostawił współczesne, dwie tabliczki (nie zdradzę co na nich jest) , brak jest typowej dla tamtych czasów owalnej tabliczki z orłem. [6]
Wykonawszy to wszystko fałszerz dokleił izraelską flagę.
Jeżeli chodzi o jednostkę na ulicy Ku Słońcu, to w tamtych czasach, pomiędzy drugą i trzecią bramą cmentarną był teren wyłączony z cmentarza, na którym działała strzelnica i tor przeszkód.
To też wypada pamiętać ! Pamięta PAN ?!

P.S. Obrazki do porównania znajdzie PAN w grafikach.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

   Ta część Cmentarza Centralnego do dziś zwana jest przez mieszkańców miasta "poligonem".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

              

#1559605

   Na Ku Słońcu, obok przeciwchemików, orkiestry wojskowej, saperów i rozpoznania, stacjonował także ( i chyba stacjonuje) batalion dowodzenia. Jednak batalion dowodzenia nie ma i nie miał nic wspólnego z budynkiem sztabu. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

              

#1559607

Na początku, tylko zdjęcie mi nie pasowało, ale autorzy często kombinują z ilustracjami. Teraz widzę, że cała historia się sypie. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1559611

Nie znam się na tym, ale z tego, co doczytałam na temat fałszerstwa zdjęć ( przy okazji zdjęcia "hanging man", czyli faceta rzekomo skaczącego z płonącego wieżowca 9-11 i lecącego głową w dół, z jedną nogą zgiętą w kolanie), to kontury na takich zdjęciach są bardzo niewyrażne - i kontury całego tego budynku, również okien, są "nieostre". Poza tym, kolory na dawnych kolorowych fotografiach były nieco żółtawe, szczególnie zieleń wyglądała inaczej. Co jest najbardziej podejrzane, to korona drzewa po prawej stronie, której część jest rozmazana, jakby była fotografowana w ruchu. Flaga izraelska wygląda jakby była doklejona z plastyku, a nie powiewająca z materiału. 

Wybrałam się na Google Earth, ale tam też są zdjęcia sprzed co najmniej roku. Na nieszczęście na jednym z nich przed samym wejściem stoi olbrzymia ciężarówka, a na innym wejście jest pod rusztowaniami. Jest też tam więcej drzew po lewej stronie niż na zdjęciu Autora. Tabliczki między oknami były akurat usunięte, więc nie wiem, co się na nich znajduje. Nad drzwiami jest orzeł, jaki nosiło wojsko polskie.

Być może to zdjęcie z flagą żydowską zostało zrobione już po usunięciu tych drzewek, które jeszcze są na Gooogle i być może dlatego kontury pierwszych okien z lewej strony na parterze i pierwszym piętrze są takie nierówne i zaciemnione - bo trzeba tam było wymazać to drzewo, które nie zostało wycięte ?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1559618

Dopiero przed chwilą wpadłem na to, że flaga nie rzuca cienia - a powinna, skoro inne elementy cień rzucają.

Budynek jest wpisany do zabytków. Remont trwał latami. Ocieplono skrzydła, bo tam nie ma elementów ozdobnych. Usunięto szpecące klimatyzatory. Na zdjęciu które było przerabiane, były one jeszcze na elewacji i zostały wymazane. Po powiększeniu zdjęcia w programie do obróbki - wszystkie fuszerki, nierówności są świetnie widoczne.

Nie chcę bez potrzeby zaśmiecać portalu powiększeniami detali, gdzie widać liczne ingerencje. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1559630

No to cyborg zabawił się w  "Powiększenie" (Antonioniego). I co najważniejsze znalazł, to czego szukał, bo ma uwieczniony na zdjęciu pierwowzór pod ręką. 

Z fotograficznym pozdrowieniem

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1559631

Wklejam zdjęcie z grafik. Za chwilę zniknie wypchnięte przez kolejne grafiki i trudno będzie je znaleźć.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1559654

Serdeczne dzięki !

Zdradź mi jak wklejasz grafiki ? Kiedyś używałem TinyPic  ale tu były problemy. Na Legionie wysyłało się do magazynu, do którego w tekście dawało odsyłacz.

Ta sprawa była zbyt pilna i nie chciałem się rozpraszać na eksperymenty.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1559655

Podświdomość autora Joe Chala w oryginalnym tekscie sama mu wytyka tę manipulację: "....12 DZmech. w Szczecinie ( na zdjęciu tego sztabu powieszono izraelską flagę) "

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1559690

:))))))))) . I tym psychologicznym akcentem.... czyli samozaoranie ?!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1559695

No i wszystko już jasne !

cyt : masaraksz - 9 Marca, 2018 - 15:19
ale czy Joe Chal mógł być w czerwcu `67, mając 16naście lat i trzy miesiące oficerem dyżurnym? Joe Chal (Józef Chałubowicz, ur. 15 marca 1951) 

Tak samo niemożliwe jak bycie w tym samym czasie z Kuklińskim w Wietnamie i wiele innych opowieści mitomana.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1559771

taką ładną historyjkę zepsułeś. a już prawie uwierzyłem, że czystek nie było, tylko awanse i przesunięcia i że koczujesz na cmentarzu żydowskim. naocznym świadkom nie wierzyć? przeciez udowodniono izraelskie flagi na znak z solidarności z atakiem, zanim on nastąpił ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559805

Tak się porobiło, że kupa ludzi musi się męczyć i pod KAŻDYM kolejnym wznowieniem pisać sprostowania. Gdyby ludzie nie wychwycili prowokacji w tym opisywanym przez Ciebie i Targalskiego "wypadku Amerykanów co przejechali polaków", to na kilku portalach byłaby informacja którą można już cytować.

Jak byś zaliczył taką wpadkę to publikował byś zaraz następną ?! Zlecenie na obowiązkową obecność ? Schizofrenia paranoidalna ? Malowanie obrazków jako terapia, nawet pasuje. 

Ten żydowski cmentarz, to prawie trafiłeś ! Sąsiednia, równoległa ulica wychodzi na takowy. Obecnie - były. W czasach Jaruzelskiego był jeszcze czynny, mało tego graniczył z kasynem oficerskim :)))))

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1559816