Porucznik Kolumbo w akcji

Obrazek użytkownika cyborg
Blog
 
Porucznik jest, a właściwie był, zaprzeczeniem akcji. Poza pierdołowatego abnegata pozwalała mu - minimalnym kosztem -  manipulować osobnikami, dla których wszystko było jasne od początku ! Porucznik pozwalał twórczo rozwijać skrzydła tytanom intelektu, wirtuozom zbrodni. Im bardziej świadek usiłował dać fałszywe alibi - tym bardziej wkopywał przestępcę. Manipulacja dowodami zawsze w końcu zwracała się przeciw przestępcy. Tylko ten czas! W pięćdziesięciominutowych odcinkach serialu porucznik załatwiał sprawę w czterdzieści osiem godzin - góra - tydzień ! Czy po sześciu, bez mała, latach doczekaliśmy się tego momentu, gdy grupa przestępcza zaczyna w panice łatać walącą się narrację ? Czy zaczną fałszywy dowód podpierać, jeszcze bardziej fałszywym ? Tę fazę akcji - w której zbrodzień z widocznym pobłażaniem wyjaśnia tępemu porucznikowi przebieg katastrofy - mamy już za sobą. Teraz wspólnicy, świadomi i nieświadomi, beneficjenci, wszyscy zamieszani - będą starali się oddalić od siebie odium współpracy z przestępcą. Przestępca, tracąc sprzymierzeńców i kontrolę nad dowodami, w pośpiechu zacznie popełniać błędy. Ile jeszcze przyjdzie czekać na finał, w którym przestępcy świadczą przeciwko sobie, stają przeciwko sobie, gdy ostatecznie wali się misterna ich narracja ? 
 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:27)

Komentarze

Kto w tym długometrażowym filmie robi za porucznika Kolumbo ? My ! My blogerzy - zbiorowo. Doprowadziliśmy do tego, że na siłę zaczęto nam wyjaśniać, jacy to jesteśmy głupiutcy.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

#1523892

na lansie i propagandzie wobec ciemnego luda rządzący sami kręcą na siebie bacik. czuli się bezkarni ale czasem może chodzić i o coś mroczniejszego. może ich podpuszczono, że nigdy nie stracą władzy czy że włos im z głowy nie spadnie albo, że zdarzy się coś, co obróci wszystko w niwecz. tu by trzeba znać umysł rozgrywających a raczej głownych figurantów może. tak samo putin, niby idiot i dywersant, ale jeśli wierzy prawdziwie od lat, że idzie wojna, to może mieć wszystko gdzieś poza armią i bezpieką. bo mimo wszystko głupotą i podpuszczeniem da się wyjaśnić więcej niż spiskami, które musiałyby być straszliwie misterne.

za głupca robi cały ciemny lud, który nie ma wpływu. tak jak jest idiota polityczny (nieinteresujący się), tak powinien być i głupiec- czyli lud traktowany jako głupi bez wpływu.

teraz z tą platfusianą komisją inaczej. głupie to i bez szans ale nie mają nic do stracenia, ugrać mogą  trochę żelaznych lemingów czy jakieś opozycyjne podburzanie. komisja zawsze brzmi poważniej niż cyrk. no i pewnie to une mają nadzieję być tym Kolombo, z łatwej pozycji wszechnegującej opozycji. Śledztwo sporo trwa i potrwa więc trochę zajmie, zanim dla wszystkich będą totalnie zaorani. Niech poproszą samego batiuszkę putka o jakieś nowe dezinformujące wątki 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1523893

Czekam na pierwsze poświęcone płotki. Jakiś laborantów, patologów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1523926

patologów nie rzucą, bo krzywdząca wieść niesie, że niektórzy są od wspólpracowania ze służbami.

Z labami gorzej i ktoś to wszystko podżyrował,  może jakieś naruszenie procedur się znajdzie albo cichy sposób, by nie zrażać dyspozycyjnych. Może właśnie dlatego nie jest głośno ze wszystkim, bo sporo musiało być w gestii służb, nawet jak nie ma tego w oficjalnych aktach. Pewnie parę taśm prawdy jako zabezpieczenia też było. Zawsze mogą wyjść jakieś "przecieki" z nowej góry choć raczej jakby miały, to by wyszły, by dyscyplinować opornych, płotek pewnie się nie szuka o ile wspólpracują. Proces o to, że w niby najlepszej- oczywiście- wierze coś forsowano pod naciskami, to jakby mało. mam nadzieję, że nie będzie dealu z grubą kreską w zamian za oddanie władzy i niemącenie, nazbierało się tyle, że muszą trafić jakiegoś bossa, choćby na pożarcie.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1523946

Przy ekshumacjach zawsze "coś" się psuło, najczęściej tomograf i zamiast np. gdańskich czy bydgoskich naukowców, zawsze ekspertyzę robił ten sam zespół z Wrocławia. Sitwa sądowa ma swoją "biegłą" pochodną.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1523949

Narracja PO-mafii w sprawie Smoleńska przewróci się dzieki zdradzie dotychczasowych kolesi - z Niemiec i Rosji...to proste...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1523919

Możliwe, że będzie to zapalnikiem reakcji. Ukrywanie posiadanych wiadomości przestaje się im już opłacać.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

#1523925