Operacja "Zimoch"- przerwana !

Obrazek użytkownika cyborg
Blog
Nos starego konspiratora podpowiada mi, że pracodawca komentatora sportowego w porę rozpoznał prowokację. Wstęp do prowokacji był jak zwykle układny i hiperpoprawny.Wpis na FB był zgodny z wszelkimi kanonami, od starożytnej filozofii po współczesną erystykę. 
" Nie wolno obrażać instytucji prawa. Sąd Najwyższy nie jest grupą kolesiów. Nie należy niszczyć jego znaczenia i autorytetu. Sędzia to niezwykły zawód. Trudny.
 A ponieważ skończyłem apikację i zdałem egzamin sędziowski, solidaryzuję się z tymi, którzy ten zawód wykonują."
We wstępie brak jest  zdań złożonych, sprawiających trudność przy analizie ich prawdziwości. Wszystklie te zdania są prawdziwe. Użyte przymiotniki są łagodnen nie kwantyfikują prawnie! ( nie wolno, nie należy, niezwykły, trudny). Zamykająca wypowiedź, sobista konkluzja p.Zimocha, jest wzorem poprawnego złożonego zdania oznajmującego. Sielankowy antrakt mamy za sobą. Dowiedzieliśmy się, że Tomasz Zimoch z wykształcenia jest prawnikiem, sędzią. Jego ojciec Stanisław Zimoch był pierwszym przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. Suspens narasta, mamy zrozumieć, że postać pierwszoplanowa wielkim fachowcem jest, prawnikiem a nie tylko komentatorem oglądanej imprezy sportowej. Postać jest pierwszoplanowa bo twierdzi, że to do niej jest adresowane pismo przypominające o zasadach etyki. Pismo jest bardzo ogólne, skierowane do wszystkich (co p.Zimoch z niechęcią przyznaje). Na domiar złego, pismo jest mało dostosowane do takich pracowników jak pogodynka, dietetyk, sprawozdawca sportowy. Podstawowym adresatem są komentatorzy polityki.
 
Akt pierwszy to wywiad dla Magdaleny Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej". Fragment :
"Dostałem pismo od zarządu Polskiego Radia – zresztą chyba wszyscy dziennikarze dostali – w którym stoi, że na profilach społecznościowych nie powinno się przedstawiać opinii, których nie przedstawiłoby się na antenie. Problem w tym, że to, co napisałem na temat Sądu Najwyższego, powiedziałbym na antenie. Ja nie mam poglądowej schizofrenii. Jeśli wejdzie ustawa medialna, to oficjalnie nie będzie przeprowadzana weryfikacja dziennikarzy, ale nieoficjalnie taka weryfikacja już się odbywa.I kto mnie będzie weryfikował, kto będzie sprawdzał, czy jestem dobrym dziennikarzem sportowym, czy moje poglądy polityczne będą miały znaczenie?
Będą.To jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni. Co ja mam pokazać – transmisje, audycje, depesze?"
 
Wielu konentatorom (m.in elig) wydaje się dziwnym wyrwanie z kontekstu konkluzji sformułowanej przez Zimocha. Dlaczego właśnie TO zdanie Komisja Etyki uznała za naruszające Zasady Etyki Zawodowej ? Bo to była konkluzja, bo naruszała dobra pracodawcy. Koniec jednoaktówki !
 
Od tego miejsca tekst zawiera moją prywatną opinię :
Wykazałem, że p.Zimoch wypowiada się w sposób głęboko przemyślany (w końcu jest sędzią!). Gdyby Komisja weszła w polemikę ze zdaniem będącym insynuacją :
"Jeśli wejdzie ustawa medialna, to oficjalnie nie będzie przeprowadzana weryfikacja dziennikarzy, ale nieoficjalnie taka weryfikacja już się odbywa." - rozpętała by się burza medialna ! W dogodnym momencie. Gdyby Komisja uznała, wbrew faktom i dla dobra słuchaczy, że "nic się nie stało, rodacy, nic się nie stało !" - burza rozpętała by się tym bardziej. Też w dogodnym terminie. Kiedy jest dogodny termin ?  Lato, Francja, lewaccy żurnaliści, p. Applebaum. Kto zaryzykowałby zdjęcie akredytowanego sprawozdawcy w czasie mistrzostw ?! Kto by z nim polemizował ?!
 
Operacja "Zimoch" została przerwana, lecz nie zakończona. Tyle tylko, że nie będzie wielkiej kulminacji. Jednoaktówka z prologiem i marnym epilogiem.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

od SYSTEMU mniej.
Tatus PRLowski prawnik wprowadzil synusia po lin w prawnicze szranki, ale widac przydzial dostal do TV.
W tym czasie nie bylo przypadkowych karjer nikt z poza czerwonej kliki nie mogl dostac aplikantury czy dostac sie do pracy w PRLowskiej propagandzie jak byla TVP.
Mysle ze jeszce wiele sparw wyjdzie o Zimochu czym sie zajmowal podczas wyjazdow i komu pozniej skladal te drugie relacje juz malo sportowe.
Przypomne sprawozdawce Ciszewskiego. Aj waj jaki to on byl wysmienity i nieodzalowany tyle tylko ze to byl agent i dzieki wyjazdom i kontaktom byl baaaardzo zasluzony dla sluzb.
Zimoch byl jego nastepca.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2
#1514539

Myślisz, że to taki "redaktor Maj" ?

Zastanawiałem się kiedy facet znalazł czas na aplikację. Płaca sędziego, prestiż....Jaki ja naiwny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1514557

... też bym w "tej nucie" to tak to skomentował. 

Ale ty w dalszym ciągu wolisz kalać język polski. I to właśnie za to ten minus. 
Tyle razy ci pisałem, że pisanie na Niepoprawnych... to nie pisanie na karteluszkach "przyklejanych" na magnes do drzwi lodówki. A ty nadal swoje. Na litość Boską! Kiedy ty się opamiętasz??? 

Satyr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1514566

na kacapy" na portalu w Polityce.pl też daje popis swoich "zdolności". Poniżej zamieszczam jego komentarz pod artykułem Stanisława Żaryna, byk bykiem pogania.

NASZ WYWIAD. Prof. Żurawski o sytuacji w Syrii, polityce Putina i zagrożeniu w Europie: "Każdy zamach na Zachodzie jest de facto w interesie Rosji"

opublikowano:

 

22 marca 2016

Ataki dopiero sie zaczely a to wszystko dzieki Merkel tuskowi iinym europejskim lewakom co wposcili do Europy cale bandy terrorystow. Czas rozwiazac ta bande unuijna ktora doprowadza do rozkaldu Europy. Tusk Merkel won !!!

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1514625

Bo drogę do piekła są wybrać skorzy

Tam się obudzą gdy tyłek przypiecze

Przypomną sobie niejedne ćwierćwiecze

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1514552

  To,co zaznaczyl Pan na czerwono, to wypowiedź dziennikarki, a nie Zimocha.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1514570

W źródle z którego czerpałem, wypowiedź była ciągła, w jednym cudzysłowie. Sprawdzę w innych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1514576