Nie unikniemy dyskusji o referendum !

Obrazek użytkownika cyborg
Blog
Do bronkowego referendum wszyscy podchodzą jak do jeża. W dodatku martwego i wzdętego. Trudno ! - niech będzie na mnie. W końcu, ktoś musi się poświęcić. Po pierwsze, dylemat : iść ? - nie iść ? Referendum jest istotą demokracji bezpośredniej, odmawiano go nam w sprawach wielkiej wagi, więc teraz absencją mielibyśmy dać broń do ręki totalitarnym okrągłostołowcom ? ( Jesteśmy - podobno - głupi, mamy słuchać mądrzejszych ! ). Nawet za komuny, uważałem, że należy czynnie dawać w wyborach świadectwo brakowi poparcia. A więc, może iść i oddać głos nieważny ? Gdyby pierwsze pytanie, zgodnie z logiką brzmiało : czy akceptujesz obecny system wyborczy ? - moja obecność byłaby oczywista, a odpowiedź - negatywna ! Logicznym jest, że prace nad nowym systemem wyborczym prowadzi się wtedy, gdy uzyska się potwierdzenie braku akceptacji dla źle działającego. W wersji prezydenckiej, mamy pytanie będące jajkiem niespodzianką. Pod cienką warstwą słodkiej czekolady może kryć się wszystko, z portretem Stalina włącznie ! Jeden mandat w okręgu, jeden kadydat wysunięty przez jedyną partię. Czy pierwsze pytanie mogło być logiczne ? Mogło ! 
- „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
- „Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
- „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?
Drugie pytanie jest już logiczne, nie wymaga od obywatela dania carte blanche niewiadomemu, ale fajnie nazwanemu sposobowi finansowania. Jest konkret, można odpowiedzieć tak/nie. Pytanie trzecie, jest z gatunku kabaretowych : czy jesteś za sprawiedliwym, jasnym prawem i uczciwą włdzą ?! No powiedz, że nie ! Na koniec pytanie dodatkowe: czy pieniądze, które wydamy na referendum, muszą być pieniędzmi zmarnowanymi ?
 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Nie będę głosował, na WSIowe referendum, wystawione przez WSIowego rezuna Bredzisława red bula.

Chyba że dopiszą te pytania co chce PIS.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1490413

To ważny powód ! Proweniencja tego człwieka jest taka, że można zakładać celowość niekonstytucyjności !

Niemniej pytam : nie idziesz, czy oddajesz głos nieważny ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1490422

Nie idę na referendum, które wymyślił komunista rezun red bul Bredzisław.

I jego WSIowe towarzystwo żydo ubecji.

To jest pułapka na prawicowe partie, WISowe mają tyle ukradzionej kasy, że bez problemu będą mogli wspierać żydo ubeckie PO, oraz nią kierować, a inne partie nie mając takich POmagierów i sPOnsorów PO prostu padną, lub zejdą na margines.

Tylko jawne przydzielanie finansów z budżetu państwa dla partii, daje gwarancje praworządności, bo z tego partie muszą się rozliczać.

A gdy daje Rychu Zdzichu na cmentarzach lub stacji paliw, lub PO cichu partie Niemieckie, to wtedy, o tych przewałach mało kto wie, a partia jest uzależniona od sPOnsorów.

A gdy dostają z budżetu, wtedy wszystko jest jasne.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1490502

pytanie jest w sprzeczności z konstytucją, zatem wychodzi na to, że Bronek zmusza Polaków do łamania konstytucji.

Ja się na takie coś nie piszę ! A w ogóle to jest pytanie pułapka PO.

 

Pyt.2 - to jest sieć na leszcze, które stwierdzą - hurra, partie wreszcie nie będą doić budżetu państwa. To, że leszcz w życiu tych "zaoszczędzonych"  pieniędzy nigdy nawet nie powącha, o tym leszcz nie myśli. Nie myśli co się stanie gdy taką PO zacznie sponsorować np.imperium Kulczyka. Wtedy to już nie PRL-bis, nie III RP, a Kulczykolandia się zrobi z Polski i hulaj Platformo, piekła nie ma.

 

Pyt.3 - to tak jak by pytać obywateli czy trawa jest zielona i woda mokra. Stopień intelektu w tym pytaniu odpowiada intelektowi Bronisława Marii.

 

To referendum to jest właśnie mina Bronka, guano, ten zdechły jeż jak pisze Cyborg, które po sobie zostawił by dalej psuć Polskę. A PO tylko czeka by przed wyborami, póki ma większość tę minę zdetonować. Na szczęście nie ma już Bronka, żeby podpisał.

Za późno jest nie tylko je odwołać ale nawet przesunąć np. na 25 października bo borsuki w Senacie i sejmowe psuje nie dopuszczą do tego.

Pozostaje bojkot.

Nie namawiam - to jest po prostu moje zdanie i niekoniecznie muszę mieć rację.

 

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490419

A w ogóle to jest pytanie pułapka PO.

Zgadza się ! Nie wiem tylko czy Trybunał Konstytucyjny może powstrzymać to szaleństwo. Ludzie nie garną się do komisji referendalnych, bo przez skórę czują, że tylko czas marnować będą, że referendum być nie powinno i nie będzie. Vox populi ?

Tylko, co będzie jeżeli jednak się odbędzie ?

Pytanie drugie wcale nie rozstrzyga budżet lub kulczyki ! Ono jest przedstawiane w ten sposób. Tymczasem to może być budżet, ale w inny sposób naliczane ! 

Trzecie pytanie ......(cały Bronek). No comment !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

#1490425

Bojkot bojkotem, ale komisje należało obsadzać, celem przygotowania ludzi w komisjach na jesienne wybory, żeby poznali mechanizm działania w komisji i skutecznie później przeciwdziałali fałszerstwom, które ścierwa już obmyślają i szykują.

- RKW-RKW.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1490471

Tylko debile pojdą

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1490424

To jak kultywować demokrację ? Powiedzą : wołaliście o referendum - a teraz fochy ??

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1490426

Olać referendum, potrójnie, poczwórnie, PO..., PO... PO...stotnie  olać fochy.

Fochy PO i/łub jej mediufff są dla samych fochów. Czas tę wiedzę  pokazać i olać - PO, media i fochy. Stara panna po wazektomii ma fochy  niezależnie od tego na którym końcu kija jest kij, a na którym marchewka. Dla "pórystuff", "regalistuff" i onnych dewiantystuff  wariant grodzko-biedroniowy - na którym końcu marchewki jest początek lub koniec kija.

To tak żeby nie było, że my tu tylko furt "na mnicha", a np. już o kapturach nie mamy zielonego pojęcia i ministra Fuszara ze profesorom Środom muszą  wkroczyć i tą tęczę z pępka Warsiawy nam na portal wpieprzyć w tzw.celach edukacyjnych.

Bo gdzieś ją "wieloczynnościowa" Hanka musi podziać... Uppsss...

...A mogłaby się z byznesmenem Palykotem dogadać i na wybratory dla mynisterek i pelnychnocniczek Kopacz przerobić...

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490452

Podobnie jak TY myśli 64% respondentów "W Polityce" ! No, może za wyjątkiem wibratorów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1490454

Ja czytam wpolityce ale jeśli już wypowiadam jakąś opinię, stanowisko to jest to moje osobiste, oryginalne zdanie, bez wpływów.

(wyznaję zasadę - manipulować to ja, nie mnie ;););) czasem zdarza mi się zmanipulować samą siebie, hehehe, no ale cała odpowiedzialność po mojej stronie)

Komentarzy wpolityce nie czytam bo nie mam czasu (zresztą na innych portalach komentarzy też nie czytam, wyjątek - NP.PL ale bardzo wybiórczo), czasem - rzadko - coś na wpolityce skrobnę (jako contessa) ale na tym się kończy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490457

Ja tylko policzyłem procenty w kolejnej sondzie jaką ogłosili. Zwykle moje zdanie nie do końca jest zgodne z ogółem. Delikatnie mówiąc. Jednak tym razem ludzie są oszczędni w uzewnętrznianiu WŁASNEGO poglądu. 

Dlatego jestem bardzo wdzięczny za wypowiedzi !!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1490459

Referendum jest fundamentem demokracji, podobnie jak wybory - tylko,że w państwach poważnych, suwerennych. III RP jest tylko kondomuinium z dykty, tzw. władze to tylko namiestnicy obych państw. Komorowski wysunąl ten pomysl wyłącznie koniunkturalnie nie licząc się z kosztami a juz zupełnie z faktem ośmieszenia instytucji referendu...i tak zostało...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1490427

Wysunął Bronek ale przyklepał Senat RP !!!  Kogo postawić przed trybunały za ośmieszenie instytucji referendum ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1490435

To nie jest referendum z potrzeby/woli obywateli/narodu. To jest ( a wlaściwie miało być) ratunkowe referendum Bronka. Pytania , niekonkretne ( dające mozliwość różnej interpretacji) , nieważne, lub spóźnione ( bo juz załatwione ). Nie! , dla Bronka i pułapek PO.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1490429

 Drugie pytanie w referendum jest idiotyczne , jak zlikwiduja finansowanie parti z budzetu to do sejmu dostana sie tylko ci co maja wielka kase, albo sponsora. A sponsorowi trzeba to potem "wynagrodzic" Czyli legislacja za pieniadze,

a potem afera za afera

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1490437

To nie tak ! Pytanie jest prawidłowe, natomiast groźba : albo zostawicie wszystko jak jest , albo na złość zlikwidujemy finansowanie z budżetu i dalej będziemy brać od mafii - to groźba medialna. Możliwe są inne rozwiązania, również modyfikacja finansowania z budżetu. Oczywiście bardzo prawdopodobne jest użycie ewentualnego poparcia do zemsty politycznej. Pozostawienia "spalonej ziemi". 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1490440

Cyborg

Witaj

Sensowna notka.

Moje zdanie brzmi, że są referenda i są zachęty do kolaboracji.

To co brunek zarządzil, łapie się na tę drugą kategorię.

I dlatego to "referendum" oleję, jako niemożliwe do określenia konsekwencje.

Jedyne, co mogłoby mnie skłonić do wzięcia udziału, to apel PAD

do Narodu, aby pójść i dopisywać pytania z odpowiedzią,

na te zebrane miliony podpisów, a zmielone przez paradę oszustów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1490444

Zastanawiałem się nad podmianą karty, na taką z wlaściwymi pytaniami, ale wynoszenie kart jest karalne. Karalność mi wisi, ale skuteczność takiego pojedyńczego protestu jest mizerna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1490458

I jak to czlowiek czytaj "leming" sie moze pomylic gardlujac na jewropejski kolchoz i masonskie NATO (czytaj: zydowscy najemnicy lub wojenni bandyci)...
Coz, "cierp cialo jak ci sie chcialo"...
====================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

P.S. Ach, nowy prezydent juz przywoluje "obroncow" z NATO do stacjonowania na jewropejskim lnaddzie pt. "RP"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1490478

Kompletnie nie rozumiem : na jewropejskim lnaddzie pt. "RP"

Ten odnośnik  : //polskawalcząca  też jakiś monotematyczny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1490493

 
Dlaczego nami manipulują???                                                                                                                                                                              Bo ta zaraza ma się tutaj bardzo dobrze i panuje w najlepsze.                                                                                                                                                               Tylko głupcy,
ślepi i bez własnego systemu oceny sytuacji, brną w życie wiedzeni papką głównych mediów. No cóż nie najwyższy poziom reprezentujemy w ocenie sytuacji Polski. Grilujemy w najlepsze, zasilamy kasy hiper marketów, lejemy najdroższą w porównaniu do zarobków benzynę w Europie do zachodnich a nie Polskich samochodów. Zakładamy konta w nie naszych bankach wspomagając osiągnięcie prezesowskich 100.000 złotowych pensji. A generalnie bieda aż piszczy. Nie myślimy o następnych pokoleniach, które już dzisiaj naszą biernością są skazane na banicję i szukanie chleba za granicą. Wielu rzeczy jeszcze nie wiemy...
Np. Kto? Kiedy? Komu? Sprzedał naszą Polskę. Ja już się nie czuję u siebie. Wszędzie jakieś dewiacje, tęcze, równouprawnienie dla LGTB...
Nauczyciele odwalają pańszczyznę w szkołach, księża zaliczeni po uszy w liczeniu przychodów, Polska kierowana jest przez pociotków żydomasonerii, przy władzy dzieci byłych oprawców polskich patriotów(Kwaśniewski, Komorowski vel Szczynukowicz) Ciągle za coś kogoś przepraszamy i nie potrafimy stanowić o sobie bez zachodniego arbitrażu. Nie są wprowadzane ustawy pomagające postawić państwo na nogi aby je wzmocnić od środka. Armia w rozsypce, liczebność nie wystarczy do obrony jednej strony granicy Polski a co dopiero aby stawić czoła np.240 tyś armii bundeswery. Otwieramy granice dla interwencji niemieckiej policji w Polsce! Do czego to doszło ja się was pytam?
Czy to jest normalne? Czy zastosowano na nas syndrom gotowanej żaby?
Chyba tak bo znieczulica w Polsce jak nigdy w historii naszego państwa!
Rozbija się rodziny te biedne ale prawe i oddaje się ich dzieci do adopcji plus tysiąc zł na początek...Więc dajcie tym biednym matkom, które je urodziły, które wkładają całe serce w utrzymanie domu i wiązanie końca z końcem... ale z pustego i Salomon nie naleje. Trzeba przegnać te resortowe ścierwa i powołać na stanowiska ludzi nigdy nie związanych z wpływami PRL-u. Tak jak to uczynili na Słowacji i w Czechach. Przewrót? Nic podobnego. Weźmy przykład z Islandii, Węgier. Tam to działa więc dlaczego nie zaczynać tych czystek u nas w Polsce. Może jesień przyniesie początek końca tej POlski i nasze dzieci wracać będą do Polski.Pozdrawiam patriotów.A te wybory trzeba mieć w d...e.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1490451

No co Pan nie powie.... !

Idę zbierać szczękę !

Dobranoc !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490453

A te wybory trzeba mieć w d...e.

Miałeś chyba na myśli referendum ? Wyborami możemy zmienić dużo, jeżeli nie wszystko !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1490456

Witaj

 

Bardzo dobrze, że podjąłeś temat. Czekałem na to.

I oświadczam, że nie pójdę na bronkowe referendum, bo uwłacza mojej inteligencji. Jeśli durnie nie potrafią postawić jednoznacznych i w miarę prostych pytań, to niech szukają frajerów.

Oczywiście idę na referendum, jeżeli zostaną dopisane trzy pytania prezydenta Dudy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1490466

Nie ułatwiajmy sprawy platformersom !  Bronek może sobie pozwolić i "wziąć na klatę" referendum. On tego sam nie wymyślił !

Czyj Senat  referendum przyklepał ? Od czego oni są ?! Kto ma być do k...nędzy "zbiorową inteligencją" popartą sejmowymi biurami legislacji ? Za co biorą pieniądze tabuny "konstytucjonalistów ", prawników, radców ?!

Musimy wymienić informacje, to pomaga podjąć właściwe decyzje. Mnie nie chodzi o naciski, czy agitację ! Najpierw sam muszę wypracować decyzję. Nie wiem czy to jest roszada czy gambit polegający na poświęceniu pionka Bronka. Tak, czy inaczej uderzają w ideę referendum, jako taką. 

A jeżeli uda się dopisać pytania ? Uda się zmobilizować wtedy, te niezbędne 50% +1 (??). My jestesmy "na musiku", oni mogą dowolnie : grać lub kontrować.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1490494

Weź pod uwagę, że to nie jest oddolne, ludowe referendum. To nie obywatele, tylko prezydent w celach osobistych ogłosił referendum. Więc co jest ono warte?

Prawdziwe referendum zgłaszają obywatele.

 

Acha... wszyscy zapominają, że istnieje jeszcze system petycji.

 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1490495

Niestety są duże problemy z egzekucją naszych praw obywatelskich.

Pomimo, iż od uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej upłynęło już 15 lat, z podmiotowego prawa do petycji określonego w art. 63, obywatele oraz inne uprawnione podmioty wciąż nie mogą skutecznie korzystać. Należy przy tym podkreślić, iż prawo petycji, które ma długą tradycję w Polsce i na świecie, uznane zostało przez polskiego ustrojodawcę za jedno z najistotniejszych praw jednostki, które wpisuje się w zasadę demokracji partycypacyjnej oraz dialogu społecznego i ma przyczyniać się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez uspołecznienie procesu decyzyjnego. Stanowi ono również środek służący ochronie praw i wolności jednostki. Konstytucja bardzo szeroko ujmuje zarówno krąg podmiotów uprawnionych do przedkładania petycji, jak i podmiotów, do których petycje mogą być składane, wskazując również, iż mogą być one przedkładane w interesie własnym, interesie publicznym, jak i innych osób, o ile wyrażą na to zgodę.
---autorstwo -> Anna Rytel-Warzocha

Masz rację Janusz  !  Tu jest dobre opracowanie dla tych, którzy o art. 63 nie słyszeli :

http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/53673/27_Pawel_Kuczma.pdf

Może nadszedł czs by się upomnieć o nasze prawa i 100 MILIONÓW, które idą sobie w błoto ?!

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1490515

JOW-y woda na młyn PO i bandzie "parlamentarnych biznesmenów".
Zakaz finansowania z budżetu, woda na młyn oligarchom finasowym +  JOW-y. Nie dosyć, że przejmą kontrolę nad życiem politycznym, bo gospodrka jest prawie w całości (ukradziona!), to sami się zalegalizują politycznie razem z majątkiem RP, który zajumali. Zdobędą władzę, podwyższając np. pensje o kilkaset złotych. Stać ich na to. A potem dowalą ludziom i powiedzą: "No przecież jasteśmy na legalu,. Sami wybraliście nas!."
A trzecie pytanie to jak pytanie wilka do owcy: mam cie zjeść na śniadanie czy poczekamy razem na kolacje.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1490470

Woda, to była na młyn rewizjonistów z Bonn ! Nie lubię hasełek i ogólników - za nimi kryje się manipulacja (zwykle).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1490516

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1490542

Zjadło mi poranny komentarz. Był na tyle długi, że nie będę go odtwarzał - postaram się naopisać osobną notkę.

Oczywiście warto czytać mądrzejszych ( ;-))) w tym prof. Nowaka, nawet jeżeli nie zgadzam się z niektórymi tezami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1490590

ale, ponieważ tu pojawiła się ciekawa dyskusja, ponownie wyrażę swoją opinię...

Pytania są fatalnie ułożone. Pierwsze - niekonstytucyjne, drugie - daje pole do dowolnej interpretacji sposobu finansowania partii i dodatkowo może pozwolić na korupcję polityczną. Pytanie trzecie, niby idiotyczne, ale może otworzyć drogę do omijania przepisów podatkowych przez duże firmy, które od zaprzyjaźnionych polityków będa wiedziały, jaki przepis może budzić wątpliwości bo został odpowiednio skonstruowany.

Jak ktoś chce przeczytać mj wpis na ten temat w blogu z dnia 10 sierpnia, zapraszam do tego linku...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1490567

Macieju ! 

Charakterystyczne jest to, że absolutnie wszyscy widzimy złośliwą bzdurność i TENDENCYJNOŚĆ pytań ! Tylko idiota może powiedzieć, że na te pytania można odpowiedzieć jednoznacznie i oczekiwać JEDNOZNACZNEGO skutku.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1490589