Nie mam jasności w temacie Milczanowskiego

Obrazek użytkownika cyborg
Kraj

Zaczynam lekko, w stylu Młynarskiego, ale śmiesznie nie jest ! Bardzo różnie potoczyły się losy opozycjonistów. Tak różnie, że człowiek się zastanawia czy opozycjonistami byli. W "Kurierze" czytam : Klub radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta proponuje, aby wybitna postać polskiej opozycji - Andrzej Milczanowski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Szczecina. Sprawą tą radni mają się zająć na najbliższej, marcowej, sesji RM. Projekt uchwały w tej sprawie wpłynął już do przewodniczącej Rady Miasta.
Dla przypomnienia : Milczanowski - z wykształcenia prawnik, uczestnik strajków w sierpniu 1980 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w grudniu 1981 roku, po pacyfikacji zakładu aresztowany, w marcu 1982 roku skazany na pięć lat więzienia, zwolniony w kwietniu 1984 roku, w sierpniu 1988 roku współorganizator strajku w szczecińskim porcie, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, w rządzie Tadeusza Mazowieckiego szef UOP, w latach 1992-95 minister spraw wewnętrznych a następnie notariusz.
Tyle historia. A współczesność ?!
Milczanowski występuje w Szczecinie jako czołowa postać KOD. Kiedy w zeszłym tygodniu, szef SLD w Zachodniopomorskiem Dariusz Wieczorek gościł w Szczecinie szkolonego w Moskwie komunistycznego, wojskowego,  ostatniego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych generała (jeszcze!)  Marka Dukaczewskiego - Milczanowski dzielnie
sekundował antypolskim wypowiedziom eSBecji i zachęcał do jednoczenia się przeciwko rządowi i nawoływał do "zjednoczenia sił". Zjednoczenie ma mieć miejsce pod sejmem 22 marca,  bowiem tego dnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy, który przywróciłby przywileje emerytalne funkcjonariuszom SB (ustawy autorstwa SLD). Drugim powodem do protestu jest ustawa degradacyjna. W opinii gen. Marka Dukaczewskiego ustawa która odbiera stopnie generalskie autorom Stanu Wojennego jest haniebna i przekonuje, że polskim zdrajcą był gen. Kukliński, a nie gen. Jaruzelski.
- Mój stosunek do czynu jakiego dokonał pan Kukliński jest jednoznaczny, mógł zdjąć mundur, a nie zdradzać kraj i współdziałać z obcym wywiadem - powiedział Marek Dukaczewski. 
W spotkaniu z gen. Dukaczewskim w Szczecinie wzięło udział ponad 100 osób.

Nie mam jasności : dopiero teraz, czy od początku ........
--
ilustracja : fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/po-proponuje-pis-nie-mowi-nie/
http://radioszczecin.pl/1,368149,ustawa-degradacyjna-jest-haniebna-a-kuk...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Milczanowski, podobnie jak Frasyniuk, Lis, Bujak, Janas i inni byli dla Kiszczaka "użytecznymi idiotami", którzy kamuflowali magdalenkowy układ czerwonych z różowymi....by było jak było...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1559946

Chodzi mi po głowie, że niekoniecznie byli "użytecznymi idiotami". Te wyroki więzienia mogły być, po wstępnej selekcji, zamienione w różne szkolenia. Powolne wciąganie i wyrabianie "własnego światopoglądu".....a potem znajdowanie pokrewnych dusz.

Obawiam się, że użytecznymi idiotami byliśmy my, bo ktoś pod ICH nieobecność musiał kontynuować drukowanie i kolportowanie. W '88 i '89 ci ludzie dowiedzieli się, że nie są nawet rezerwowymi, że właściwie to ich nie było.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1559955

Całkiem po prostu ubecja posyłała  swoich ludzi do więzienia, by wtopili się w tło. Podobnie było z konfidentami z zewnątrz tj. nie etatowymi...

Nie było wówczas " pożytecznych idiotów "...Ci , którzy dali się nabrać i pracowali, pozostali normalnymi ludźmi. Jedynie z qrwy syny,  których nazwiska dobrze znamy odkryli swoje karty i to wówczas,  gdy infrastruktura zaczęła już funkcjonować i było wiadome, że nic jej nie zagrozi...Ludzie z Solidarności opuścili kraj ( naturalnie nie wszyscy, ale ci którzy wyjechali to jednak duża grupa społeczna) no i Polska zaczęła funkcjonować Nowym torem... Ludzie chcą i muszą żyć dalej... Ten człowiek o którym  piszesz, to zwykły ubek, bo kto inny po tylu latach i na starość chodzi na KODy? Kto chce się na starość zeszmacić ? Kto podpierać komunę i ten bajzel? Zwykły śmieć...

Pzdr.

Ps.cyborg życie jest całkiem proste i nie trzeba komplikować ... czy Ty poszedł byś na KOD? I tu masz prostą odpowiedź kim jest ten rzeczony kutas!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559963

Ma się rozumieć, iż Dukaczewski kraju nie zdradzał, bo przecież munduru nie zdjął.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1559950

Szkoleni przez radzieckie służby mają jakiś kompleks munduru. Tego właściwego, moskiewskiego, bo polski mundur lub cywilne ciuchy noszą z wyraźną abnegacją, jako "obcą flagę".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1559952

A problem w tym, że tak naprawdę to nie wiadomo do końca ilu i jakim przysięgom to trepowstwo ma ochotę być wierne. Nawoływanie do buntu przeciw Rzeczpospolitej świadczy o lekceważeniu nie tylko dyscypliny. No więc czy obywatel Dukaczewski nadal czuje nad sobą surową rękę sprawedliwości ludowej? Czy jako członka wspólnoty rozbójniczej wiąże go tylko diabelski cyrograf?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1559964

również obywatela Dukaczewskiego zbija  z pantałyka...

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559986

-

szysko malo -  POmnik mu dać !!  Dla ścisłośći - na niemieckiej ziemi |  Zum beispiel,  w Treptower Park - u wejścia 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1559953

Ja ten tekst, który masz w stopie ,

kiedyś dawno temu nazwałem tutaj jemiołą , rakiem który rozprzestrzenia się na całym obszarze...

Pzdr.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559960

Dla czego akurat Treptower Park ? Nie śledziłem niemieckiego aspektu działalności tego pana.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1559984