Komitet Obrony Degeneracji

Obrazek użytkownika cyborg
Blog
Uruchomiony w listopadzie 2015 roku projekt KOD był reakcją na otrzeźwienie społeczeństwa, które odebrało w sposób demokratyczny władzę układowi postkomunistycznemu. Prawdę mówiąc, władzę udało się społeczeństwu odebrać tylko tam gdzie jest ona sprawowana z demokratycznego - przez wybory - nadania. Tam gdzie królują korporacje, układy i zasiedzenia - zdegenerowany system okopał się i dzielnie broni swego status quo.
Nikt zdrowo myślący nie uwierzy, że KOD powstał spontanicznie. Oszałamiające tempo, zastanawiająca przychylność instytucji dla nigdzie nie zarejestrowanego ruchu bez osobowości statutu, o niejasnych powiązaniach. Do KODu przykleiły się natychmiast i udzieliły wsparcia wszelakie lewackie fundacje - wymagając od swoich beneficjentów tego czego oczekiwali od fundacji sponsorzy - bezgranicznego oddania i poparcia. Słowa "degeneracja" użyłem świadomie, na podstawie obserwacji uczestników demonstracji, na podstawie proweniencji podmiotów wspierających i zestawu celebrytów. Wspólny mianownik jaki znalazłem, to własnie DEGENERACJA. Na pierwszej, jeszcze "stacjonarnej" demonstracji, ze zdumieniem odnajdowałem w tłumie twarze ludzi, którzy zawzięcie walczyli z jakimkolwiek przejawem demokracji. Kolejna demonstracja, będąca już licznym marszem, miała jeszcze dziwniejszy skład. Tym razem rozpoznałem sporo SBeków. Poczatkowo dziwiła mnie grupka studentów, ale przypomniałem sobie, że nieuchronnie nadchodzi sesja a w pochodzie maszerują, radośnie broniący swej przeszłości - politrucy ze szczecińskich uczelni.
Był dwudziesty trzeci stycznia 2016, jak zanotował aparat fotograficzny - godzina trzynasta dziewięć. To nie był student. Brodaty okularnik w bluzie z nadrukiem Polak gorszego sortu szedł z tekturowym transparentem o treści :  III RP - Tak! II PRL - Nie!
Właśnie zrobiłem zdjęcie, gdy nagle porządkowi pod nadzorem trzech cywili, wyprowadzili go z kolumny i oddali w ręce policji. Szokująca była wymiana zdań pomiedzy zatrzymującymi policjantami i dowództwem, prowadzona przez radiotelefon. Wynikało z niej, że organizator marszu i jego uczestnicy, nie życzą sobie jakiejkolwiek krytyki PRL !!! Policjanci otrzymali polecenie wypuszczenia demonstranta po pouczeniu, by dołączył do pochodu w innym miejscu i unikał kontaktu z niezadowoloną grupą. To właśnie wtedy dotarło do mnie, że oto mam przed sobą ruch do ktorego lgną wszelkiego autoramentu degeneraci. Wymyślony od A do Z, reżyserowany i animowany pod telewizję, sztuczny ruch, niespodziewanie zyskał spontanicznych sprzymierzeńców. Przez lata kryli się ze swoją nienawiścią i strachem przed ujawnieniem czarnych stron ze swoich życiorysów. Teraz, zebrawszy się w sobie, wychodzą na ulicę i walczą o "szacunek" dla PRL, o szacunek dla wszelkich zdegenerowanych praktyk upadłego ustroju. Ustroju zwanego : "socjalistyczna demokracja ludowa". Dwoma przymiotnikami zdegenerowanej - pseudo demokracji. To dlatego "czarne macice" solidaryzowały się z uciskanymi kobietami Chile, Argentyny i ...Południowej Korei ! W tej ludowo-demokratycznej - jest w końcu upragniona sielanka !
Do Ludowo Demokratycznej Korei - czwórkami marsz ! Kto tam zaczyna z prawej ?! Lewa, lewa .....LEWA !  
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Witaj

To miał być komitet organizacji dywersji. A wyszło kółko ochrony donosicieli.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1525297

Z pierwszym zdaniem się zgadzam ! To miała być dywersja, nowoczesna, wysmakowanie europejska, celebrycka. Fabryczne bannery, profesjonalne nagłośnienie, obecność elyty.

Wyszło, jak wyszło ! Przykleili się, nie tylko donosiciele, ale degeneraci wszelkiej maści. No i teraz kamery TVN muszą "brać wąsko", by pokazywać tylko transparenty sponsora. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1525304

Witaj!

Mam analogiczne spostrzeżenia i wnioski. KOD to w 100 procentach ludzie, jak piszesz, z czarnymi plamami, a ja z kolei o kreślam - beneficjenci III RP. Urzędnicy magistratów, którzy nagle zaczeli zarabiać po 7 tyś., jeśli są tylko wierni wujtowi/sołtysowi/prezydentowi miasta; drobni przedsiębiorcy, którzy żyją z tego, co im kapnie z państwowego, głównie z samorządu. No i byli funkcjonariusze. Skrzyknięto ich i polecono - robić za tłum. Nie dodałem jeszcze tych, którzy byli autentycznie opłacani za uczestnictwo.

Czyli generalnie wielka lipa. Nawet Schetyna, a potem Peru to wyczuli. Projekt nie wypalił.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1525302

Nieoceniony Bolek, pierwszy wsypał organizatorów celebryckich występów. Swoją drogą nieźle dali dupy, pazerne celebryty ! Wyszło na to, że cwanie zapłacono i zakontraktowano całe serie występów. Teraz trudno jest się "wymiksować" z imprezy. Bolek dobrze wywąchał, że warto dać dyla. Ale kasiora wzięta... 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1525305

"IV. władza" w końcu, czyli dodatkowakontrola społeczeństwa a nie jakaś misja prawdy z kontrolą władzy.

jakto odkrył Kopernik, gorsze pismaki wypierają lepszych, widać kasa i wpływy od sponsorów lepsze niż od zwykłych ludzi jak i u nas z np. "Aborczą"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1525499