Tłum przeszedł przez stolicę. „Wolności nie spalicie”

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

Tak było! 15 listopada…

 

Na czele pochodu jego uczestnicy nieśli transparenty z napisami: „Dość terroru Marszu Niepodległości. Ulice wolne i bezpieczne” oraz „Razem przeciwko nacjonalizmowi”. Słychać było muzykę i odgłosy bębnów, było również wiele osób w strojach klaunów. Maszerujący skandowali: „Nie łudźcie się, my się nie poddamy”, „Krematoria i swastyka, narodowców polityka”. (za: http://www.tvp.info/13023788/polska/warszawa-trwa-marsz-wolnosci-nie-spalicie/).

 

Tyle w rządowych – ups… pardon: „demokratycznych mediach” AD 2013. Gdzieś poza mainstreamem, w raczkujących, spychanych na margines, wyśmiewanych mediach niezależnych można było przeczytać jak było naprawdę:

 

Ów „tłum“ to, według organizatorów, zaledwie około 4-5 tysięcy uczestników z organizacji lewackich, a według służb porządkowych jeszcze mniej, bo około dwóch tysięcy. Coś słabo zważywszy na mobilizację w szeregach zwolenników poprawności politycznej po popłochu jaki wywołał prawdziwy tłum, czyli stutysięczny Marsz Niepodległości z biało-czerwonymi flagami.

Garstka idąca w piątek przez Warszawę była słuszna dlatego stała się propagandowym „tłumem”. Poniedziałkowy tłum faktyczny, szli w nim w nowomowie medialnej „faszyści” i „bandyci”, słuszny nie był, więc został zmarginalizowany. (za: http://www.stefczyk.info/blogi/miedzy-polska-a-swiatem/faszysta-czai-sie-w-mroku,9075434068).

 

Jakby MSZ chciał wysłać to zestawienie ambasadzie Izraela i innym „zatroskanym” bądź „oburzonym” – nie widzę przeszkód, tylko koniecznie z dopiskiem: Dobra Zmiana; niech sobie westchną za czasem (na szczęście) dawno minionym…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

"Nie można postawić znaku równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem"
Czyli jeżeli chcę dobra dla Polaków, czyli mojej nacji, to nie jestem patriotą?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1552652

stamtąd dowiedziałbyś się, że pojęcia ewoluują...

Idąc  więc od podstaw: patria=Ojczyzna= państwo; są państwa jednolite narodowo (np. nasze) i wielonarodowe: tam nacjonalizm (od natio: naród) może być źródłem konfliktu wewnętrznego, ALE konflikt taki może wywołać także mała grupa etniczna (np. Żydzi), która się "obawia" o swoje interesy...

W tym, o co pytasz należy się (wg mnie) doszukiwać właśnie etnocentrycznego interesu grupowego o znaczeniu ponad krajowym, który to interes dokonuje podmiany pojęć: tak oto, ponieważ to nie nasz interes i stajemy mu w poprzek, zostaliśmy np. faszystami (pojęcie to wylansował Józef Stalin dla "polskiej reakcji"), a teraz już - bez trzymanki - także nazistami.

Nie przejmuj się tym geszeftem - jesteśmy patriotami.

P.S.

Duda nie powiedział nacjonalizm; powiedział: chorobliwy nacjonalizm - to chyba różnica, nie?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1552660

przecież nie wymyśliłem tego,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1552711

Marszyk lewactwa, sodomitów i dewiantów już od dawna nikogo nie obchodzi poza me(n)diami i zachodnim lewactwem...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1552662

Obchodzi

Był wystarczająco duży żeby zrobić całkiem fajne fotki i wrzucić do przyszłych podręczników historii Kiedy nas jako faszystów wyślą już do gazu i nie będzie kto miał zaświadczyć o prawdzie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

LechG

#1552665

bo przecież o to mi chodziło: pokazać, jak geszefciarze polują na najmniejszy pretekst, żeby nam przywalić... i było bez znaczenia, komu tusk wchodził w dupę, a jego "koalicjant" Palikot pluł - i to tak (na portalu natemat.pl):

„Już niemal każdego dnia faszyści - narodowcy coś lub kogoś podpalą, pobiją, zagrożą, lub chociaż powydzierają gęby i poprzerywają spotkania, które ich zdaniem nie powinny się odbywać. Są jak pluskwy: poukrywani, pochowani, ale jeśli dać im żer, wyłażą z tych swoich szpar i nagle jest ich pełno. Nie możemy dalej udawać, że to tylko trudna młodzież i ich specyficzna forma wyrażania młodzieńczego buntu. Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach , na ulicach – wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest faszystą. Będziemy na nich pluć, wsadzać do więzienia, gnębić w miejscu pracy.”

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1552666

To nie mit, a fakt, iż Polacy są coraz częściej prześladowani za sam fakt Polskości!

Boją się Nas w Europie, wiedzą, co znaczą biało czerwone barwy i dumny Orzeł w polskim, walecznym sercu.

Nie stłumicie w Nas Polskości, a wasz strach przed Naszą potęgą, jest namacalny gołą ręką.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1552674

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1552675

Jasne :)

Wszyscy robią przed Tobą w pory od kiedy okręciłeś się polską flagą

W Tobie na pewno nikt nie stłumi polskości bo jej tam nie ma i nigdy nie było

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

LechG

#1552678

Gdyby za powierzchnie mózgu pobierali podatek, to byś dostał rabat!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1552712

Wyprowadziłeś prosty i oczywisty wniosek, którego lekko zaczadzeni nie są w stanie zobaczyć.

Dzisiejsza RP psuje geszeft Macherom i stąd ten jazgot. Widać jak na dłoni (dla kumatych) w czym problem.

Może co poniektórym otworzą się oczy przynajmniej na rzetelność tzw. zachodnich mediów. Na zrozumienie głębszych przyczyn reakcji sralonu międzynarodowego nie liczę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1552790