„Mienie pożydowskie” w Polsce

Obrazek użytkownika civilebellum
Idee

 

Polska zachowuje się niezrozumiale, nie wyjaśniając publicznie (także własnym obywatelom) prawnych konsekwencji jakichkolwiek roszczeń do tytułowego mienia. Tymczasem konsekwencje te są nie tylko od lat uwzględniane w wyrokach polskich sądów, ale, co ważniejsze, wyroki te są zgodne z europejskim systemem prawnym, systemem, który jasno reguluje wszelkie roszczenia majątkowe: roszczący musi udowodnić swoje uprawnienia do takiego roszczenia. Uprawnienia te są jasno określone stopniem powinowatości (spadkobiercy I., II., i III. Grupy) lub też poświadczonym skonsumowaniem umowy sprzedaży, dokumentem dłużnym itp. Żadne roszczenie nie przedstawiające jakiegokolwiek z tych uprawnień nie może być uwzględnione.

Ponadto, jeżeli konkretne mienie zostało zniszczone, rozkradzione czy opuszczone – roszczeniodawca musi wskazać jego stan (wartość) przed tymi zdarzeniami i tego stanu przyczynę, aby sąd mógł w pierwszej kolejności dochodzić u sprawcy zdarzeń stosownej rekompensaty (bądź orzec – w wypadku dobrowolnego opuszczenia – o bezprzedmiotowości roszczeń).

Nietrudno w związku z powyższym orzec, że w Polsce „mienie pożydowskie” – jako wynik zbrodniczej napaści na nasz kraj – zarządzane było przez okupanta i to na jego barkach spoczywa prawna odpowiedzialność za jego losy, łącznie z efektem działań wojennych. Powojenna natomiast odbudowa części tego mienia dokonana przez nie-właścicieli (głównie państwo polskie) stanowiła tzw. zarząd zastępczy, którego wartość nie może wchodzić w skład wyceny roszczenia.

W tym stanie rzeczy larum, jakie podnosi się wokół JUST Act jest oznaką braku kompetencji osób wypowiadających się w tej sprawie; kompetencji, których nie poszerzało państwo pomimo, że – jak się wydaje – winno to robić; rodzi to pytania o kompetencje osób zarządzających państwem w imię swoich obywateli, którzy nie są jedynie (jak się chyba tym osobom wydaje) wyborcami, ale głównie przecież opłacającymi ich podatnikami i jedyną racją (ich obecnego) stanu.

Tytułem wyjaśnienia należy jeszcze tylko dodać, że jakimś usprawiedliwieniem dla owego larum jest postpeerelowski stan wiedzy prawnej obywateli, pamiętających zapewnienia ówczesnych władz o wspólnej własności majątku PRL, należącego do „ludu pracującego miast i wsi” (dlatego zarządzających tym majątkiem nazywano „właścicielami Polski Ludowej”) – gdy tymczasem w prawodawstwie europejskim pojęcie „majątku zbiorowego” nigdzie nie występuje: wszelki majątek musi mieć konkretnego właściciela; nota bene najwcześniej połapali się w tym postpeerelowskim novum towarzysze w rodzaju Balcerowicza i ich przybrani kamraci z Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

JUST Act nie jest zatem zagrożeniem dla naszego budżetu, a stanowić może jedynie bezprawny powód do wysuwania przeciw nam ogólnych oskarżeń (jak prorokuje już rzecznik prezydenta), na które Polska winna każdorazowo odpowiadać: o jakie konkretne mienie chodzi? – i powtarzać to pytanie do oczywistego skutku: zaniechania tych prowokacji.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:9)

Komentarze

Oczywiście sprawa jest absurdalna pod względem prawnym, tyle tylko że już były precedensy. Przejęcie szwajcarskich "martwych kont" przez Światową Organizacje Restytucji Mienia Żydowskiego. Ta sama grupa prawników będzie się upominać 'o swoje" w wypadku Polski. Wszystko przez rząd Tuska, który podpisał tzw. Deklarację Terezińską w 2009 r. Sprawa jest poważna - jak poważna jest przyjaźń z Izraelem. Serbia jako pierwsza zgodziła się płacić (wstecz od 1.01. 2017) i dlatego dostała promocyjną cenę - 950 mln euro rocznie przez 25 lat - ale u nich było tylko 15 tys. Żydów. My na rokowania wyślemy jakiegoś Gowina czy innego Sznepfa. Nie wywiniemy się dwoma kolejnymi muzeami i 100 mln na cmentarz żydowski.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1562729

Tak wygląda zdrada. To jest celowe odwracanie uwagi przez PiS od rachunku na 300 000 000 000 $ wystawionego przez żydów w JUST Act (S.447). Wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta w USA, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypad
Maj: Redzikowo – wypad
Czerwiec: Patrioty – wypad
Lipiec: Helikoptery – wypad
Sierpień: Gaz – wypad
Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypad

i na koniec żydzi z Polski – wypad
Jak tak – to tak
„Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

Komentarz bez komentarza:
Byli sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał w kamienicy. Kupił ją przez pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić. Niemiec zburzył kamienicę i zabił Żyda. Polak odbudował kamienicę za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi. Jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka.
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1562779

Gowin już "załatwił"

http://wsensie.tv/polska/28228-gowin-po-spotkaniu-w-waszyngtonie-musimy-...

https://wpolityce.pl/polityka/392286-wicepremier-gowin-uslyszalem-w-usa-...

czarno to widzę. nic się nie zmienia poza tym, że mamy płacić a w zamian nic. skoro do tej pory majątek dla gmin i setki milionów nie starczyły, to widac mają apetyt ma więcej, czyli rząd miliarda i w górę. to będzie musiało być rozciągniete w czasie i po cichu. ktosie nie do ruszenia będa rządziły własnymi ośrodkami w Polsce. to samo USA, które żyruje hucpę żydowską, sprzedało nas w Teheranie i Jałcie ale i zagwarantowało w umowie, że nie będzie popierać roszczeń ze strony swych obywateli. jest więc podstawa do interwencji dyplomatycznej, trzeba tylko chcieć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1562965

Ulubione szambo do pławienia się dla kast i, jak wiemy, kategoria tryskająca płodnością interpretacji tumiwisich polskich sądów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1562738

- to jest właśnie odpowiedź na zakusy "terezińskie"! Chodzi przecież o te "upamiętnienia losów" o których mówi podpisana przez Bartoszewskiego Deklaracja: nie dajemy forsy innym, tylko "upamiętniamy" sami...

Jasne, że się będą czepiać, bo to tylko Żydzi - ale radzimy sobie. A indywidualne roszczenia Żydów amerykańskich (o czym jest mowa w pkt. 5 JUST Act) załatwiła raz na zawsze umowa Cyrankiewicz-Kennedy.

Podsumowując: prawnie mogą nam skoczyć, a że ujadają... taka ich psia natura.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1562755

cyt. "Prawnie mogą nam skoczyć (...)"

O'k, ale... rząd polski może TO uznać za polskie prawo!

Oczywiście, to co oni w innym kraju sobie ustanawiają w Polsce nie ma prawnego pokrycia i mogą sobie wsadzić to w 4 litery. Problem jest w tym, że rząd polski może to uznać za polskie prawo, a wtedy d^p@ zbita.
To kto w Polsce rządzi jest jednak wewnętrznym problemem Polski i Polaków.
W stosunku do polskich Żydów jeżeli nie będziemy ich traktować jak praworządnych obywateli Polski, ale jak jakiś tam Żydów z państwa "może i Izraela" dopóty oni mają nad nami przewagę. Jeżeli tylko zmienimy swoje zapatrywanie na sprawę to każdy obywatel polski musi być traktowany na równi czyli działania jakichkolwiek polskich Żydów na niekorzyść polskiego kraju i jego wizerunku będą traktowane jako zdrada interesu kraju.
Tak więc albo takiego  wyprosimy z Polski albo wsadzimy do kryminału.
Mamy na taką hucpę   przepisy od kilku setek lat!. Jednak bez kategorycznego stwierdzenia przynależności tych ludzi zawsze dla nich będzie otwarta furtka.
Ktoś powie, że rząd nie jest nasz? To sobie go zmieńcie na swój własny. W końcu to Polacy są gospodarzami Polski!

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1562783

Nie da rady wojować z faktami: ustawa o złupieniu Polski na ileś tam miliardów dolarów wejdzie w życie poprzez podpisanie jej przez największego przyjaciela Polski. Wszelki dysputy o praworządności, o ratowaniu Żydów o wielowiekowym współżyciu tej nacji w Polsce są delikatnie mówiąc o d...e potłuc gdyż celem strategicznym jest złupienie europejskich państw aby grupa cwaniaków opływała w bogactwo.

Drugi fakt z naszego podwórka: od '39 roku Polska nie miała żadnej szansy na polski, patriotyczny rząd i wszelkie kolejne ekipy pracowały na rzecz obcych sił. Pracowały na korzyść obcych z krzywdą polskich interesów.

Możemy sobie (tu piszący Blogerzy) żądać spełnienia wielu, bardzo słusznych postulatów, ale na tym nasza władza się kończy, gdyż ani wojska obce nie będą wypędzone, ani cwaniaki podpisujący różne świństwa nie będą zapuszkowani ani nie wydarzy się nic co jest wspak interesom możnych tego świata.

Co możemy?

Możemy spowodować, iż do historii trafią Targowiczanie. Trzeba tylko spowodować, jasne określenie kto jest członkiem współczesnej Targowicy i to nie na zasadzie że Pan Bloger napluje na wszystkich obecnych polityków. To nie załatwia sprawy.

Należy spowodować aby któryś z posłów wystosował interpelację poselską do rządzących naszym państwem, w której by się określili co mają zamiar zrobić gdy wejdzie w życie rujnująca nasz kraj amerykańska ustawa.

Co prawda, pan Michalkiewicz wypunktował słuszne postulaty, ale jak widać do tego tylko się ograniczył.

Może byśmy my, Blogerzy na Niepoprawni, zamiast jojczyć, narzekać i pluć na wszystko dookoła - spróbowali stworzyć takie żądanie i przesłać je panu posłowi Winnickiemu (na przykład) albo wszystkim posłom i senatorom?

Pozdrawiam podobnie myślących. Sursum corda Panowie Bracia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1562799

cyt. "

Jak informuje mój Honorable Correspondant w USA, 12 grudnia br. Senat Stanów Zjednoczonych aprobował Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Otwiera to drogę do przekazania go pod rozwagę Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. Jeśli zostanie on przez Izbę Reprezentantów zatwierdzony, to stosowna dokumentacja może trafić na biurko prezydenta Donalda Trumpa, a po podpisaniu ten akt stanie się obowiązującym w USA prawem.

Stwarzałby on pozory legalności dla przejmowania przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu tak zwanego „mienia bezspadkowego”, to znaczy – znajdujących się w Polsce nieruchomości stanowiących własność skarbu państwa, albo własność samorządów terytorialnych.

Zwraca uwagę, że zaaprobowanie tego Aktu przez Senat USA nastąpiło następnego dnia po zaprzysiężeniu przez pana prezydenta Dudę pana Mateusza Morawieckiego na premiera rządu Rzeczypospolitej. Uważam, że konieczne jest złożenie w tej sprawie w Sejmie interpelacji, domagającej się od pana ministra spraw zagranicznych złożenia wyjaśnień, co konkretnie rząd, a minister spraw zagranicznych w szczególności, uczynił dla zapobieżenia narażenia Polski na niebezpieczeństwo złupienia jej przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, czy może ktoś w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej składał w tej sprawie obietnice przedstawicielom państw obcych i czy którekolwiek z tych państw uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym, a także – co rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zamierza uczynić dla zapobieżenia temu niebezpieczeństwu."

Stanisław Michalkiewicz,  15.12.2017 00:17

PS

mac 15.12.2017 13:15:44

DEKLARACJA TERESIŃSKA!!!!

https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

Shown Here:
Introduced in Senate (02/27/2017)
Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017
This bill directs the Department of State, with respect to covered countries, to annually include within either the relevant Annual Country Report on Human Rights, the International Religious Freedom Report, or other appropriate report an assessment of the nature and extent of national laws or enforceable policies regarding the identification, return, or restitution of wrongfully seized or transferred Holocaust era assets and compliance with the goals of the Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues, including:
• the return to the rightful owner of wrongfully seized or transferred property, including religious or communal property, or the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation to the rightful owner;
• the use of the Washington Conference Principles on Nazi-Confiscated Art and the Terezin Declaration in settling claims involving publicly and privately held movable property;
• the restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors; and
• progress on the resolution of claims for U.S. citizen Holocaust survivors and family members.
"Covered countries" means signatories to the Terezin Declaration that are determined by the Special Envoy for Holocaust Issues to be countries of particular concern with respect to such restitution.

- tę deklarację podpisał w imieniu Polski dyplomatoł i wyjątkowo szkodliwy kretyn Bydł@szewski
A ludziom się wydaje, że te wszystkie podpisy i umowy nie mają znaczenia...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1562776

Serbia płaci od 2017 roku jako pierwsze państwo i z tego względu dostała prawdopodobnie duży bonus (płacą tylko przez 25 lat po 950 tys. euro) Myślę, że trafili na rząd empatyczny wobec cierpień ofiar Holokaustu. U nas były próby utworzenia rządów przez miłe potomkom ofiar Holokaustu postaci Palikota i Petru. Palikot - wydawca prasy katolickiej - przeszedł nawet na judaizm i wstąpił do żydowskiej loży masońskiej B'nai B'rit ( nie wiadomo, czy dał się obrzezać).

Ten filmik (4') powinien zobaczyć każdy;

www.youtube.com/watch?v=KXwfoOmMluo&t=1s

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1562805