Ziobro do boju!!

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Kibicuję ministrowi w jego zmaganiach z polskim wymiarem sprawiedliwości. Trzymam za niego kciuki. Powodów jest mnóstwo i przybywa kolejnych. Choćby - przykładowo - ograniczenie sobiepaństwa w KRS. A dziś kolejny temat: pan minister ogłosił właśnie, rozszerzenie w najbliższym czasie granic obrony koniecznej. Chodzi o to, że jak bandyta cię napadnie, a w bezpośredniej konfrontacji poniesie jakiś uszczerbek na zdrowiu, to nie ty będziesz sądzony za ten jego uszczerbek, tylko on za napaść! Niby logiczne.. ale na razie tak nie jest. Chwała więc panu ministrowi, że chce to zmienić!

Brawo! Brawo! Tak jak powiedziałem na wstępie - trzymam kciuki! ..I tylko martwię się, że powoli zaczyna mi ich brakować – tych kciuków, znaczy – bo od grudnia ręce mam już zajęte trzymaniem za sprawę przyspieszenia procesów cywilnych. Wtedy pan minister zapowiedział, że już, tuż, tuż, a procesy będą prowadzone w sposób ciągły i będą trwały maksymalnie kilka dni. (o tu notatka: http://niepoprawni.pl/blog/aty/bedzie-dobra-zmiana)

..Chwytam więc duże palce u nóg, ściskam mocno, i mam nadzieję, że ostatecznie nie wyję na dupka..  .................tak jak to wyszło z wycinką drzew u ministra Szyszki.

 

---

tu doniesienia o planach ministra Ziobry:  http://wpolityce.pl/polityka/337442-bedzie-rozszerzenie-granic-obrony-ko...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Jest nieboszczyk.

W sprawie karnej ustalamy sprawcę i winę.

W sprawie z powództwa cywilnego możemy dochodzić słusznego odszkodowania i zadośćuczynienia!

*

Starszy wiekiem mężczyzna, ale sprawny i prowadzący działalność gospodarczą został przejechany przez samochód na ul. Andersa w Sopocie, w dniu 07.12.2016 r. miedzy godziną 17.00 a 18.00. Do dnia dzisiejszego nie ma "OPISU  sekcji zwłok" sic! 

Dla przykładu w Krakowie na "Opis sekcji zwłok" czeka się maksymalnie 6 tygodni!

*

Pan prokurator M. Ł. z Sopotu nie odpowiedział na pismo z 9 stycznia 2017 r, a na zapytania o "opis sekcji" odpowiada: (…)” cytuję „ Ja nic nie poradzę – biegły lekarz jeszcze mi tego nie przesłał”.

5 kwietnia wysłano "Skargę na czynności prokuratora (...)"......

Wdowa (zasłużona dla Gdyni aktywistka PiS) pokornie czeka piąty miesiąc na wyjaśnienie okoliczności wypadku męża ze skutkiem śmiertelnym.

PS

 Ktokolwiek potrafi mi racjonalnie wytłumaczyć przyczyny opieszałości BIEGŁEGO LEKARZA Z GDAŃSKA (Katedra i Zakład Medycyny Sądowej?)   otrzyma w zamian dobre słowo - DZIĘKUJĘ!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1538297

W tym konkretnym wypadku chyba na poziomie rozporzadzenia Ministra - wystarczy podac termin obowiazkowego przekazania przez bieglego  lekarza - np. dwa tygodnie - jesli termin nie bedzie dotrzymany ogranicza sie wyplate o 50%, jesli przekroczy 3 tygodnie o 100% (bez wyplaty), jesli przekroczy 4 tygodnie: kara dla lekarza w wysokosci 2 tysiecy zl.

Drobna sprawa - a o ile usprawni prace sadow i prokuratury? Mysle, ze takich mozliwosci uproszczenia przepisow i przyspieszenia sledztw i procesow jest mnostwo - szkoda, ze nie wykorzystuje sie ich.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1538384

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W tkch sprwch pwnn bwązywć tylk jdn... nzwłczny.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1538386

Bóg zapłać za dobre słowo!

DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1538414

Bardzo DZIĘKUJĘ za rozsądną podpowiedź dla tworzących/poprawiających obowiązujące  prawo!

Precyzyjna Ustawa faktycznie usprawnia pracę sądów i prokuratorów, a obywatelom zaoszczędza zdrowie i nie tylko!

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1538392

potrafię wytlumaczyć opieszałości lekarza z ZMSu, ale... ZMSy to miejsca specyficzne. Gdyby przeprowadzić tam... lustrację to większośc szefów poszłaby na zielona trawke.

W tej konkretnej sytuacji warto sie zastanowić czy nie poprosić prokuratury w GD o wszczęcie śledztwa p. lekarzowi i jego zwierzchnikom z  Art. 239. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne,... Prosząc jednocześnie "p. Zbyszka" o nadzór;-)

Można też oskarżyc lekarza w Izbie Lekarskiej o naruszanie  art 3  i art. 12 KEL

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

xylen

#1538405

Mądrej głowie dość dwie słowie!

Przekażę Pana sugestie wdowie po Waldemarze W. tragicznie rozjechanym na spokojnej, sopockiej ulicy Władysława Andersa.

Bardzo DZĘKUJĘ!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1538411

Opis sekcji pewnie już ma, czeka- być może- na wyniki dodatkowych analiz (np. pobrano próbki i poszły do labu na ekspertyzę, tam może to normalnie trwać miesiącami, czasem czeka się i na końcową opinię biegłego).

może też być, że sporządzono protokół z otwarcia (prokurator, protokolant) a jako dodatkowe uzupełnienie miała być dołączona opinia biegłego (o szczegółach z otwarcia), ten zaś jakoś jej nie dołączył- i tu zagadka dlaczego, czy upiera się, że da jak będą ekspertyzy (mało prawdopodobne) lub zna prawo czy nie lubi proroka, uważając, że to działka tegoż, ów więc nie chciałby pokazywać swojego gołego, suchego protokołu i czeka na wyniki analiz z labu?

protokół na pewno jest, opis powinien być, czekać mogą na wyniki z labu czy końcową opinię

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1538407

To co Pan napisał brzmi konstruktywnie.

Co do labu to "rakowców" załatwiają od ręki, denatów w drugiej kolejności, a tylko przeciętny śmiertelnik czeka max. do 14 tygodni! Minęło tych tygodni 20 sic!

Zakładam, że jest tak jak pan TO opisał - chociaż pogubiłam się w TYCH zawiłościach.

Jak to baba, jak to blondynka...

Z całego serca bardzo DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1538412

robi swoją robote podpada pod k.k. Badania hist-pat to min. 5-7 dni i góra 4tyg. Badania toksykologiczne(krew na C2H5OH) - min. 48h, nie dłużej niż 3 tyg.

Najgorszą opcją jest czekanie w przodozgięciu i przodopochyleniu przed prorokiem. Wdowy nie obchodzą problemy labowo-ZMSowo-prorocze trzeba skarżyć i proroka i biegłego z k.k. z wnioskiem do "p. Zbyszka" o nadzór - wtedy sprawa dostanie przyspieszenia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

xylen

#1539561

W tym tygodniu wdowa wyprosiła spotkanie z prokuratorem rejonowym w Sopocie. Poinformował, że patomorfolog, która wykonywała sekcje zwłok poszła na... roczny urlop zdrowotny. Rzekomo na tym urlopie w miarę dobrego humoru będzie wykonywała zaległe zadania?

Sprawy po upływie 155 dni od chwili wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przechodnia na dzień dzisiejszy mają się tak:

- O terminie wykonania "Opisu sekcji zwłok" NIC nie wiadomo;

- Pan prokurator twierdzi, że nie ma wpływu i jest bezsilny, a ponadto... "nie jest w stanie przerobić tego co ma  w sprawach bieżących".

- Skarga skierowana do Prokuratora Krajowego i odesłana zgodnie z zakresem kompetencyjnym obowiązków  utknęła miesiąc temu w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Brak odpowiedzi (jakiejkolwiek) na skargę świadczy, że prokuratorów KPA nie dotyczy?

Tak na marginesie.

Czy w naszej polskiej sprawiedliwości, w naszej "patomorfologi" (patologii ZMS!) kogokolwiek obchodzą wdowie łzy?

Takie postępowanie jest niegodziwe i powinno być ścigane z urzędu!

PS
Ktokolwiek wie jak należy w tej nietypowej sytuacji dalej postępować uprzejmie błagam o radę!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1539646

Najproście, ale zarazem najtrudniej, jest dotrzeć bezposrednio do "p. Zbyszka" lub do "Godzilli". Na nizszym poziomie siedzi "komuna" i odbija piłeczke "zgodnie z własciwością miejscowa".

Proroka który, "nie jest w stanie przerobić..." mozna oskarzyć w Prorokowni ad personam o lekceważene obowiązków służbowych. Podobnie tego "dupka/ę" którzy podpisali się pod bzdetem "o własciwości miejscowej". Zaręczam, ze dotarcie ze skargą do wymienionych dwóch panów da efekt pozytywny w tej skandalicznej sprawie. Sprawę należy nagłosnić - np. TVP.info, czy lokalna redakcja "Panoramy". Wszystkie chwyty są dozwolone.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

xylen

#1540045

Jest więcej powodów do trzymania kciuków - trzeba wreszcie zreformować sądownictwo i zacząć wsadzać przekręciarzy PełO-wszczyków... 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1538722