Salta mortale protestujących rezydentów medycznych.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Mówiąc złośliwie, z rezydentami jest tak jak z murzynem na pasach, strajk głodowy raz się pojawia raz znika. Tak jest z rezydentami medycznymi , raz zawieszają strajk powiedzmy, że głodowy, raz go wznawiają.

Tak naprawdę strajk rezydentów medycznych jest ostatnia nadzieją totalnej opozycji. KOD zawiódł, ludzie od Trójzęba też się nie sprawdzili , to może w większości dzieci lekarzy będącymi rezydentami
medycznymi coś wywalczą. A sprawa dla totalnych jest niebagatelna, pojawianie się lubiącego wypić Materny, czy wspierającej KOD Stalińskiej świadczy o tym , że wszystkie ręce na pokład potrzebne są do wspierania rezydentów.

Brakuje mi tylko HGW, która donosiłaby pożywienie  strajkującym tak jak w czasie białego strajku, no ale to strajk głodowy.

Jeżeli popatrzymy kto strajkuje to jest tam cały przekrój z niby lekarzem Danielem Łuszczewskim uwielbiającym Niemców co widać na jego facebooku, biorącym udział w każdym proteście czy Katarzyna Pikulska od 2013 na prywatnej praktyce lekarskiej, udającej biednego rezydenta.

Za przeproszeniem szambo , które zrobili po społu pani kłamczucha Kopacz, czy kierownik karetki pogotowia Arłukowicz, musi prostować rząd PiS.

Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu i popatrzy na ilość rezydentów za czasów koalicji PO-PSL czy wysokość nakładów na służbę zdrowia , to te porównania są dla byłych ministrów zdrowia miażdżące.

Rezydenci zaczęli od żądań płacowych ( dwie średnie płacowe) ca 6 tys. złotych na początek pracy, ale zauważyli , albo ktoś im podpowiedział , że takie postulaty nie „ chwycą”, to zrobili salto mortale i jako pierwszy postulat wysunęli konieczność podwyższenia do 6% PKB nakładów na zdrowie, to że w planach rządu taki poziom nakładów na zdrowie jest w okresie 5 lat, rezydentów specjalnie nie interesuje.

Zastanawiam się dlaczego rezydenci chcą na początek pracy zarabiać 6 a nie np. 9 tys. zł. Widać , że tworzy się nowa nadzwyczajna kasta, która nic nie chce tylko kasę.

Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego kierownik szpitala pediatrycznego nie pogoni tych szczyli jak nazwał ich jeden z lekarzy w inne miejsce , żeby nie dezorganizowali mu pracy.
 
https://wpolityce.pl/smolensk/362104-pilne-rezydenci-wznawiaja-protest-g...
 
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Wyprowadzam psa byłej naczelnej epidemiolog kraju. Jej wypowiedź :

w zasadzie jestem z nimi, bo nie lubię PiS, ale oni mają przed sobą sześć lat zdobywania specjalizacji zanim będą samodzielni - i tu mnie w******ją !

I to jest TO ! Jedyna pobudka : Borys B......

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1550153

Lekarze przyjmują postawę kasty sędziowskiej, może nie wszyscy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1550163

i dopiero ostatnio dowiaduję się jak wiele mamy nadzwyczajnych kast ludzi w niby demokratycznym kraju!

Nadzwyczajna kasta sędziów,

- nadzwyczajna kasta UB-oli,

- nadzwyczajna kasta prezydentów miast,

- nadzwyczajna kasta terminatorów lekarskich,

K...a, czy jest jeszcze ktoś zwyczajny ?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1550154

... upominając rząd poza granicami Polski. Gdyby to nie były żarty pomyślałbym, że dywersanci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1550155

Wydaje mi się, że się nie pomyliłeś.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1550165

Niczym w Indiach, kasta na kaście.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1550164