Patriotyzm śp. adm. Józefa Unruga i Róży coś tam, coś tam

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Józef Unrug a właściwie Joseph Michael Hubert von Unruh syn pruskiego oficera , który był w czasie I wojny dowódcą okrętu podwodnego , po I wojnie światowej określił się jako Polak i wstąpił do Wojska Polskiego i został sklasyfikowany jako kapitan marynarki.

W 1920 r. nikt nie wiedział jakim wspaniałym patriotą polskim będzie ten syn Prusaka, patriotą , którego jako wzór można wstawić w panteonie sławy najwybitniejszych Polaków. Jako kontradmirał był dowódcą obrony Helu i bronił go do 2 października 1939 r.

Po kapitulacji zapomniał języka niemieckiego i w czasie rokowań o kapitulacji z Niemcami rozmawiał za pomocą tłumacza. Ten polski żołnierz cenił honor , który był dla niego najważniejszy czyli coś czego nawet w formie szczątkowej nie mają ani  ci z opozycji zarówno w kraju jaki i zagranicą w KE.

Niemcy oferowali Józefowi Unrugowi stanowisko admirała w Krigsmarine, ale Józef Unrug zdecydowanie odmówił i całą wojnę spędził w oflagu cały czas rozmawiając z Niemcami za pomocą tłumacza.

Po wojnie został na zachodzie, zmarł we Francji w 1973 r. Admirał Unrug miał marzenie być pochowanym w Polsce, ale wówczas gdy Polska będzie wolna i chciał być pochowany obok swoich towarzyszy broni kmdr. Przybyszewskiego, Staniewicza i  Mieszkowskiego, których w fikcyjnym procesie skazali komuniści i rozstrzelali w 1952 r.

Oby dwa warunki zostały spełnione , Polska jest wolna, a ekipa prof. Szwagrzyka  odnalazła szczątki rozstrzelanych komandorów i w dniu wczorajszym adm. Unrug miał państwowy oficjalny pogrzeb z udziałem PAD i min Błaszczaka. 

Jeżeli porównamy patriotyzm adm. Unruga z pochodzenia Niemca/Prusaka i popatrzymy na szmalcownictwo i donoszenie pani Róży coś tam, coś tam głównie do Niemców, to taka postawa w głowie się nie mieści.

Występowanie w niemieckiej telewizji narzekając na swoja Ojczyznę, oskarżając ją o zapędy dyktatorskie, marsze patriotów nazywać marszami faszystów, cieszyć się i głosować za sankcjami przeciwko Polsce, może tylko osoba, która nienawidzi Polski, a która ma w PE poparcie całego klubu PO z kapusiem Bonim na czele.

Chorobliwa nienawiść, negowanie demokratycznych wyborów, doprowadza tych nienawistników do irracjonalnych działań przeciwko Polsce.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)