Nie uwierzę w dobrą zmianę póki malwersanci nie pójdą siedzieć

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Kolejna afera jako spadek po rządach PO-PSL. Tym razem Ciech szemrany biznesmen, który umie robić po układach interesy z państwem, że przypomnę, Telekomunikacje Polską, którą tanio kupił a drogo sprzedał Francuzom,  Autostrada Wielkopolska, na którą koncesje dostało konsorcjum, w  którym Kulczyk miał 5% , by po jakimś czasie, stać się jej właścicielem( jego firmy) a owocem jest tajna umowa i najdroższa autostrada w Europie.

Ostatnim  „ kwiatkiem” interesów Kulczyka ( który wypłynął) jest zakup przez niego strategicznej firmy jaką jest „ Ciech”, po „ preferencyjnej” cenie.

Pytanie brzmi ile takich „ Kulczyków” , którzy robili interesy z państwem polskim  jeszcze nie zostało ujawnionych.  Jedynym „ zarobionym” był kupujący , na pewno nie Skarb Państwa.

Nie dziwi , dlaczego w programie PO jest likwidacja CBA. Gdzie można było zarobić, ludzie z PO albo z nimi związanych , zlatywali się do takich prywatyzacji jak pszczoły do miodu.

Tak było z „ Ciechem” , gdzie najprawdopodobniej będący „ na pasku” Kulczyka, kręcili się wysocy urzędnicy państwowi w tym wiceminister.

Rozumie, że PiS musiał najpierw zrobić „ porządek ” z sądami i prokuraturą, ale już czas zacząć działać. Wyborcy PiS tego oczekują.

 

https://wpolityce.pl/polityka/381224-szokujace-slowa-janusza-lewandowskiego-o-prywatyzacji-ciechu-chcialbym-zeby-ta-transakcja-sie-wybronila-bo-ciech-ma-sie-dobrze

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Próżne gadanie, teraz najważniejsza sprawa, to pomnik...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1557879

Ma się rozumieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1557901