Marek Belka główny bankier III RP

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Marek Belka był św. Mikołajem ( chociaż w przypadku członka PZPR to raczej tylko Mikołajem) III RP. Marek Belka uwielbiał rozdawać pieniądze, szkopuł w tym, że nie swoje, tylko państwowe. W 2004-2005 r. rząd SLD z Belką  przyznał  firmie Kulczyka zawyżone rekompensaty na rzecz  firmy Autostrada Wielkopolska SA Kulczyka.

Komisja Europejska stwierdziła , że firma Kulczyka musi zwrócić Polsce prawie 900 mln zł. plus odsetki tytułem zwrotu nieuzasadnionych korzyści.

NBP w 2011 r. pożyczył MFW 6,5 mld euro na ratowanie Grecji. W tym czasie prezesem NBP był Marek Belka,  co się stało z tą pożyczką nie wiem, ale mam duże wątpliwości czy duet Belka-Tusk który w imieniu Polski pożyczył te pieniądze, do Polski kiedykolwiek wrócą.

Kolejnym popisem Belki jest pożyczenie upadłemu  Spółdzielczemu Bankowi Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie  na „ lewe” papiery 500 mln zł.  Marka Belkę wspierał minister finansów w rządzie PO Mateusz Szczurek. Jest niemal pewne , że pieniądze te nie zostaną zwrócone NBP a koszty poniosą obywatele.

Z tych trzech wymienionych przeze mnie przykładów, jakie dobre serce miało cudowne dziecko PZPR i do tego profesor  Marek Belka, jestem ciekaw czy pan profesor odpowie za swoje decyzje ?

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autostrada-wielkopolska-komisja-europejska,105,0,2358377.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nbp-udzielil-kredytu-spoldzielczemu-bankowi-rzemiosla-i-rolnictwa/n1dtv3j

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)