Kiedyś program partii programem narodu, dziś program Niemiec  programem PO

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Wydaje się, że jedynym programem PO jest obrona interesów głównie  Niemiec ale również Rosji. Żeby nie być gołosłownym kilka przykładów. Przekop Mierzei Wiślanej, Marszałek Woj. Pomorskiego z PO razem z radnymi z tej partii skrytykowali  ten projekt, zgodnie ze stanowiskiem Rosji, która próbuje przeszkodzić tej inwestycji mówiąc, że to marnowanie publicznych pieniędzy.

Mówi to osoba, która ciągnęła samolot przestępcy Plichty tego od OLT.

Podobnie z krytykanctwem w sprawie CPL i wielkiego hubu, który ma powstać pod W-wą, wypowiada się, kandydat na prezydenta W-wy  Trzaskowski vel Czaskowski, który mówi po co lotnisko pod W-wą skoro jest pod Berlinem.   Interes Niemiec ważniejszy od interesu Polski.

Bardzo dobrze powiedział PMM na jednej z konferencji, odnosząc się min. do słów Czaskowskiego.

Po co nam LOT skoro jest Lufthansa,  po co nam bank PKO skoro jest Bundesbank, po co PKP skoro jest  Deutsche Bahn, itd.

Mentalność sługi dominuje w rozumieniu posłów i europosłów PO, jak to było, w przypadku pracowników delegowanych a zwłaszcza kierowców, gdzie europosłowie PO głosowali wspólnie przeciwko Polsce.

Ale takie działanie jest odziedziczone po Tusku, który likwidował polskie stocznie , w czasie gdy niemieckie były dotowane i wzmacniane.

Ale tak było nie tylko w stosunku do stoczni, ale również w stosunku do innych przemysłów, które były konkurencją dla Niemców.

Znamienite są słowa Tuska w sprawie LOT, który powiedział, że nie będziemy ratować LOT-u tylko dlatego, że ma piękne tradycje i jest polskim przewoźnikiem, a wystarczyła zmiana podejścia i zmiana zarządu, żeby firma, która była bardzo deficytowa, zaczęła przynosić zyski. 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)