Czy PAD ulegnie czarowi III RP tak jak Solidarność PZPR ?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

PAD  prezydent na którego głosowałem, jest nadzieją Polaków zwłaszcza tej części patriotycznej. W porównaniu do niemoty Komorowskiego to jest Wersal. Ostatnio w obozie patriotycznym nastąpiły pewne zawirowania. Nie wiem czy jest to wynik ambicji osobistych  czy jakiś innych przyczyn.

Chodzi mi o dwóch ministrów, ministra Ziobro i ministra Macierewicza. Każdy z nich robi świetną robotę, ale nie można PAD, prezydenta , który ma najsilniejszy mandat traktować per noga.

Prezydent nie może czuć się zmarginalizowany, stąd jego weto w stosunku do dwóch ustaw o sądach i odmowa awansów generalskich na 15 sierpnia.

PAD, Ziobro i Macierewicz, są z jednego obozu politycznego i działanie ministra sprawiedliwości i ministra ON pachną mi dysonansem pomiędzy stronami sporu.

Obóz III RP zwietrzył szanse i jak podaje prasa PAD dostał ofertę ułożenia się z obozem Targowicy i opcji niemieckiej. Mam nadzieje , że PAD jest na tyle mądry, że nie da się nabrać. Jeżeli tak by się stało byłaby tragedia dla Polski, a PAD stałby się pacynką w rękach III RP.

Największym zagrożeniem III RP jest JK, który dąży do radykalnych zmian w sądownictwie. Oczywiście ani zmiany w armii ani w sądownictwie nie odbędą się bez PAD, stąd machanie szabelkami obydwu stron nic nie daje, tylko rozmowa w zaciszach gabinetów, może doprowadzić do zgody i dalszego impulsu w naprawie Polski.

A III RP będzie robiła wszystko, żeby zahamować zmiany i przywrócić stan, żeby było jak kiedyś.   

 

https://wpolityce.pl/polityka/352417-co-nam-mowi-bartlomiej-sienkiewicz-prezydent-otrzymal-oferte-ulozenia-sie-z-obozem-iii-rp?strona=2

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Na FB donoszą, że prezydent jest otoczony ludżmi z WSI.

 

 

http://polskaracja.com/gazeta-polska-codziennie-za-prezydentem-stoi-wsi/
Dlaczego ich toleruje?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1546242

Jak otoczony przez WSI to tak powinno być. Być może torują Macierewiczowi drogę do prezydentury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1546246

Taaaaak? A ziemia być może jest płaska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1546263

Teraz jest dużo faks news nie podchodziłbym do tego zbyt poważnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1546262