Ciech, Police, KGHM, PŻM, cdn.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Kolejne dwa skandale wstrząsnęły opinią publiczną. W KGHM  trzęsienie ziemi, zwolniono prezesa , okazuje się, że miliardowa inwestycja w Kanadzie może się okazać całkowitą klapą. Zakupiona w Kanadzie kopalnia nie rozpocznie wydobycia bo nie zgadzają się na nią miejscowi Indianie.

Jeżeli do tego dodamy nietrafioną inwestycję w Chile, i wydatek 1 mld. zł na usługi doradcze, okazuje się, że z KGHM są zadowolone różne pijawki , najmniej Skarb Państwa.

Drugi kwiatek to PŻM. Firma, która na początek rządów PO-PSL miała ca. 100 statków , po 8 latach rządów  tej koalicji zostało ca. 50 statków, swego czasu 4 największa firma żeglugowa w świecie została doprowadzona do skraju bankructwa, w której jest zarząd komisaryczny.

Ale jak miało być dobrze  skoro tylko w jednej ze spółek stwierdzono 300 mln euro wydanych na karty służbowe, w tym na takie potrzebne artykuły jak brylanty, drogie cygara, luksusowy alkohol czy luksusowa bielizna.

Trzeci kwiatek, to Police, gdzie zarząd wydał 200 mln. zł na dziurę w ziemi na terenie Afryki, czyli złoża w których nic nie było.

Czwarty kwiatek to Ciech sprzedany po zaniżonej cenie Kulczykowi, tak że wartość tej firmy po roku była dwa razy wyższa, nie na skutek jakiś cudownych zdarzeń, ale na skutek różnych działań typu czary mary przy sprzedaży po tak niskiej cenie.

Nie uwierzę w dobrą zmianę, dopóki ci sztukmistrze , które doprowadzili do takich strat Skarbu Państwa nie zostaną osądzeni i skazani.

 

https://wpolityce.pl/polityka/385285-afera-w-polskiej-zegludze-morskiej-w-tle-bizuteria-cygara-i-ekskluzywna-damska-bielizna-z-kont-zniknelo-300-mln-euro

http://www.tvp.info/36348477/wydano-gigantyczne-pieniadze-kghm-zawsze-byl-dojna-krowa

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/566733,awaria-w-kghm-i-strata-pieniedzy.html

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

czas na Afery PO i PSL

oni nam wciąż o "dorszu" a miliardy szły się "bujać " w myśl złotej zasady "BY nam się żyło lepiej"i żyło się totalniakom

tylko nie dodali,ze  lepiej naszym Kosztem

pozdrowienia 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1559936

Słusznie prawisz.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1559938

Jeśli PiS sądownie nie rozliczy tej hołoty PO/PSL za minione 8 lat to przegra wybory w 2019 roku. Zacząć trzeba od przekrętów VATowskich bo to najgrubszy przepał forsy publicznej. Widzę tu jednak trudności, bo co:  "ludzie z MinFin"  tego nie widzieli dawniej? Naprawdę nie? Trudno w to uwierzyć. 

Teraz pod nowym szefostwem od 2 lat "ścigają" przekręty - proszę, dopiero teraz, a w latach 2011-2015 wszystko było OK? Ciekawe co z tym zrobi Morawicki i nowa miniester finansów?.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1559990

Też tak uważam, jeżeli PiS nie rozliczy chociaż  jednej afery, to będzie miało kłopoty z wygraniem wyborów w 2019 r.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1560006