Władza rzuca obrońców ziemi na zimny beton w celi i mówi im wprost – ta ziemia nie dla polskich rolników obiecana!

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Gospodarka

 

 

Władza rzuca obrońców ziemi na zimny beton w celi i mówi im wprost – ta ziemia nie dla polskich rolników obiecana!

 

1. W Pyrzycach żony, matki, ojcowie aresztowanych rolników opowiadają mi przez łzy… Jednego z rolników policja aresztowała na polu, podczas orki. Policjant wsiadł do kabiny i nakazał powrót do zagrody, tam na oczach przerażonej żony i płaczących dzieci został skuty i wyprowadzony jak zbrodniarz.

Innego zatrzymali w domu, gdy był sam z dwuletnim dzieckiem. Po błaganiach pozwolili zatelefonować do żony, żeby przybiegła do dziecka, bo konwój gotów był zostawić płaczące dziecko samo w domu. Młodego rolnika chorego na nowotwór, trzymali cały dzień bez wody i posiłku, bez możliwości wzięcia leków.

W areszcie rolnicy spali na betonie, dostali tylko koce. Kilku zatrzymanych zwolniono za kaucją. Żony wybrały z kont całe oszczędności, te na spłaty kredytów, te na siewy i nawozy, zapożyczyły się prywatnie, nie mają już nic, ani na życie, ani na prowadzenie gospodarstwa. Inna z żon, której męża aresztowali, płacze – co mam teraz robić? Mąż w więzieniu, zostałam sama z dziećmi, z ziemią, inwentarzem, kredytami bankowymi, pracuję w szkole, tu trzeba orać pole, na traktor nie wsiądę, bo nie umiem, nie mam prawa jazdy – tylko się zabić, niech zabierają wszystko…

2. Według prokuratury, pyrzyccy rolnicy stanowili grupę przestępczą, Stawali do przetargów na państwową ziemię, żeby powiększyć swoje małe, rodzinne gospodarstwa. Przestępstwa polegały na tym, że podczas przetargów złowrogo milczeli i nie podbijali ceny.

(…)

4. Sygnał od władzy jest jasny: rolnicy wara od ziemi. Ta ziemia nie dla was jest obiecana. Za kilka miesięcy przyjadą tu, z workami pieniędzy, docelowi, zagraniczni nabywcy. To dla nich państwo polskie trzyma ziemię, to oni będą tu dziedzicami, a polscy rolnicy będą mogli się wynająć za parobków. Ci bardziej pokorni, tych zbuntowanych nie przyjmą. Zresztą jak ich przyjąć, skoro siedzą.

5.Panowie prokuratorzy, panowie sędziowie – przecież wiecie, że tam nie ma żadnego przestępstwa. Utrudnianie przetargu nie może polegać na zaniechaniu, nie może polegać na tym, że się nie bierze udziału w licytacji.

(…)

Pomyślałbym, żeście oszaleli, ale nie, wy nie jesteście szaleni. W tym szaleństwie jest metoda. Dobrze wiecie, co robicie, dobrze wiecie, w czym bierzecie udział. Jak byście nie wiedzieli, to byście nie robili pokazówki z tymi aresztami, zatrzymaniami w środku pola. Prowadzili byście śledztwo tak, jak prowadzicie przeciwko prawdziwym bandytom. Macie takich pod Szczecinem – przystawili rolnikowi pistolet do głowy, kazali kopać dół w lesie, żeby zrzekł się na ich rzecz 80 hektarów ziemi. Zrzekł się chętnie.

Tamci oprawcy nie siedzą, wręcz przeciwnie, terroryzują ofiary, jeden z pokrzywdzonych rolników popełnił niedawno samobójstwo, był o tym program „Państwo w państwie”.

Gdybyście nie wiedzieli, co robicie, to byście tę sprawę prowadzili tak, jak przeciwko tamtym bandytom, czekając, spokojnie, bez pośpiechu, aż nastąpi przedawnienie.

Ale wy dobrze wiecie, że to jest wojna o polską ziemię, a wy nie polskich interesów w tej wojnie bronicie!

(…)

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

s......syny !

zbulałe, POtuskie, POstkomusze, komoruskie, łajdackie, koparą kopane mafie !
od góry do dołu.
POwinny ścierwa wisieć !
i dysponenci i wykonawcy łajdackich, zbrodniczych POleceń.
 
Pod mur albo na drzewo !
 
 
żadnej litości
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1495600

Szkoda sznura najlepiej zakopac zywcem. Zdrajcy Ojczyzny nie zasluguja na nic innego.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casey

#1495601

Gdy zagraniczni nabywcy stosowali metody wykupywania naszego przemysłu, polegające na przejmowaniu firm za marne pieniądze, to byli nazywani iwestorami. Natomiast rolnicy chcący nabyć ziemię by pozostała w polskich rękach to przestępcy? To już nie obciach, to są faktyczne rugi. To się w głowie nie mieści!

Frankotirador. Rozumiem oburzenie, ale jak pogodzić zakopywanie żywcem z hasłem "Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

trzeźwy

#1495633

a co nagorsze ze wiekszosc w to uwierzyla bo chcial w to uwierzyc mimo codziennych faktow bijacych w pysk na odlew ze dalej mamy PRL i to w gorszym wydaniu, bo ci co mili kiedys wladze maja teraz nietylko dalej wladze, ale przywlaszczyli sobie Polske okradajac Polakow.
Jak ktos mi mowi ze teraz Polacy maja wolnosc bo maja paszport to mnie podly smiech bierze ze az w analu mnie skreca,otoz te paszporty to po to zeby wyjechali ci co by mogli im przeszkadzac, zeby zrobili miejsce dla tych ktorzy przyjada, i zeby za zmywakowe pensje ich utrzymywali- bo wiadomo ze Polacy pracujacy za granica transferuja duze pieniadze do Polski.
Po za tym te 3 milony mniej do statystyki bezrobotnych.
Polacy sa niewolnikami we wlasnym kraju utrzymuja bande, ktora ich nie tylko wyzyskuje, ale i gnoi na kazdym kroku za pomoca swoich organow wladzy -policji i sadownictwa oraz srodkow przekazu wlacznie z kinem i teatrem, gdzie za podatnika pieniadze produkuje sie i pokazuje antypolskie badziewia.
Ich sloganem -zdajsie ze to wypowiedzial agent OSKAR jak ci sie nie podoba w Polsce to mozesz wyjechac - to po to wlasnie te paszporty.

Rolnicy skopani gnija w kryminale a gdzie sa inni solidarni rolnicy aby tamtym pomoc zaorac ziemie pomoc w gospodarce,? dlaczego w imieniu solidarnosci i protestu nie wyjechaly na drogi traktory ,aby zablokowac Polske? czy naprawde juz tak niewolnictwo zapadlo w umysly Polakow ze
instynkt samozachowawczy przestal dzialac?
Przeciez kolej rzeczy bedzie taka ze dzis wzieli sasiada a jutro przyjada po ciebie.
Oni maja metode powoli pojedynczo wykanczac Polakow,tak jak do tej pory to robia znana stalinowska metoda.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1495602

W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
W której sędziowie są do dyspozycji „władzy „ ?
Czy Daniel Strzelecki celowo dokonał pomieszania przepisów?
Sądy opanowała mafia . "Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości", "Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".
24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
Żadne przepisy nie nakładają na biegłego obowiązku osobistego dokonania oględzin wszystkich nieruchomości, które wykorzystał do porównania i ustalenia wartości budynku – argumentował sąd i utrzymał w mocy decyzję bolesławieckiej prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie złożenia przez biegłego fałszywej opinii.
http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-ni...
http://progressforpoland.com/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bie...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

blumenalle

#1495608

 Nie czytało się lektur ( kiedyś nawet obowiązkowych ) ?

Przecież to nic innego niz " rugi pruskie ", a jak mawiała klasyczka 

-  był czas się przyzwyczaic ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

wp

#1495621

@ Stanmy w ich OBRONIE.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1495756