ŻEBY TO BAGNO NIE WYLAŁO RED PAWEŁ JĘDRZEJEWSKI

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

ŻEBY TO BAGNO NIE WYLAŁO

FORUM ŻYDÓW POLSKICH

Autor red. Paweł Jędrzejewski "Do Rzeczy"

https://dorzeczy.pl/kraj/37203/Patrzcie-przeciez-to-ukryty-Zyd-Forum-Zydow-Polskich-Zeby-to-bagno-nie-wylalo.htm

 

"Żeby to bagno nie wylało". Forum Żydów Polskich odnosi się do wpisu Magdaleny Ogórek.

W żydowsko-polskim serwisie informacyjnym pojawił się krótki komentarz Pawła Jędrzejewskiego na temat tweeta dziennikarki Magdaleny Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta dwa dni temu na portalu społecznościowym pisała o rzekomej zmianie nazwiska przez senatora Marka Borowskiego i nawiązywała do żydowskiego pochodzenia ojca Borowskiego. "Trzeba przeciw temu protestować" - napisał Jędrzejewski.

"Wpis Magdaleny Ogórek na Twitterze na temat rzekomej zmiany nazwiska przez senatora Marka Borowskiego a następnie wytknięcie, że jego ojciec zmieniał, tak jakby to Marek Borowski podejmował decyzje za swojego ojca lub był za jego decyzje odpowiedzialny jest paskudne w tym sensie, że zamiast podejmować polemikę z Borowskim na argumenty i mówić o jego własnych poglądach i postawie, "kabluje" go opinii publicznej za jego pochodzenie. Taki donos: patrzcie, przecież to ukryty Żyd. "Maran" – pisze Jędrzejewski.

Jędrzejewski zwraca także uwagę, że publicystka TVP Info po swoim wpisie na temat nazwiska Borowskiego, stara się go bronić przez odpowiedź, że "Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku".

"No to trzeba było - jeżeli naprawdę chodzi o "rozliczenie się ze stalinowskiego spadku" - zapytać o ten spadek stalinowski, czyli o stosunek Borowskiego do komunistycznej oraz stalinowskiej działalności jego ojca (Wiktor Borowski, wcześniej Aron Berman, był funkcjonariuszem totalitarnego systemu zniewalającego Polskę), a nie pisać o zmianie nazwiska" – zauważa Jędrzejewski. Jak dodaje, "taki donos na temat pochodzenia" jest jednak skuteczniejszy niż pytanie o stosunek do stalinizmu.

"Przyczyny wydają się oczywiste: trudno wyobrazić sobie, żeby Marek Borowski miał entuzjastyczny lub chociaż pozytywny stosunek do stalinizmu; natomiast pochodzenie jest czymś, czego nie można się pozbyć. Rzecz w tym, że pochodzenie żydowskie jest dla wielu w Polsce stygmatem, piętnem. Gdyby ojciec Borowskiego zmieniał nazwisko nie z Berman na Borowski, ale np. z Martinez lub Romano na Borowski, Ogórek by tego nie "wypominała", bo hiszpańskie lub włoskie nazwiska nie uderzają w Polsce w żaden "wrażliwy" kontekst. Jednak inaczej z żydowskimi: dla wszystkich skażonych stereotypami antysemickimi wzmianka o żydowskim pochodzeniu ma wydźwięk mocno jednoznaczny. Oznacza w "tajnym kodzie kulturowym" jedno słowo: "WRÓG". Stąd bierze się przecież częste w III RP oskarżanie przeciwników politycznych o takie pochodzenie (przykładowo: Mazowieckiego, Wałęsy, Kaczyńskich, Gronkiewicz-Waltz). Charakterystyczne zjawisko dla mulistego, bagiennego dna polskiej polityki. Prosty mechanizm: ujawnienie prawdziwego lub rzekomego pochodzenia żydowskiego jest wciąż dla części społeczeństwa równoznaczne z dyskredytowaniem politycznego przeciwnika" – tłumaczy. Jędrzejewski podkreśla, że właśnie Magdalena Ogórek ten mechanizm stosuje. Jak dodaje, nie wie czy cynicznie, z wyrachowaniem, czy instynktownie, choć stawiałby na to drugie.

"Trzeba przeciw temu protestować. Żeby to bagno nie wylało i nie pokryło wszystkich cuchnącym mułem, jak to zdarzało się już nie raz w historii" – ostrzega Jędrzejewski w "Do Rzeczy" https://dorzeczy.pl/kraj/37203/Patrzcie-przeciez-to-ukryty-Zyd-Forum-Zydow-Polskich-Zeby-to-bagno-nie-wylalo.htm

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:14)

Komentarze

Jeszcze kilkanaście lat temu, ci wszyscy żydzi o przybranych, polskich nazwiskach robili wszystko, aby tylko prawda z tym związana nie ujrzała światła dziennego. Dziś, mając nieporównywalnie większe możliwości dotarcia do źródeł ich pochodzenia, już nie są w tym aspekcie tak konsekwentni. Ba!, zdając sobie sprawę z tego, w jak ogromnym stopniu zawłaszczyli sobie Polskę w niemal wszystkich dziedzinach życia - już nawet nie kryją się z tym. I nie dziwmy się temu, gdy są traktowani na specjalnych zasadach, a "funkcjonariusze" rozpościerają nad nimi parasol ochronny. Jeśli mówić o żydach to tylko w pozytywnym wymiarze. Każde inne spojrzenie powoduje u nich atak furii (vide ostatnie choćby wydarzenia, związane z wizytą działaczy RN w Jedwabnem czy też zachowanie Sandauera podczas publicznej dyskusji, gdy na słowa prawdy od jednego z uczestników programu, chciał opuścić studio).

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1568995

A może będzie jeszcze bardziej kolorowo i już w Polin zaczną przywracać sobie nazwiska rodowe :-)))

No może takie wyjątki jak śp.Jaruzelski tj.obecnie jego potomstwo...i kilku innych...( może Bronek ?) wstrzymają się od takich " ekscesów  "

;-),

bo przecież skradzioną tożsamością  osób zamordowanych ciężko  żąglerować ...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1569004

ale tym razem to jest kompletne zapętlenie.
Czy ten artykuł jest nadal krytyką pani Ogórek, czy służyć ma jej obronie?
Zakładam, że to pierwsze, bo skądby nagle taka wolta.
Ale w takim razie, to mamy się godzić z tym, żeby staliniątka mogły ukrywać się pod przybranymi nazwiskami w najważniejszych polskich instytucjach, utrzymując naród w głupocie? To z kolei byłoby niespójne ze starszymi jego wpisami.

A na koniec, co w takim razie jest tym bagnem, no i ma się ono w końcu wylać, czy będziemy czekać aż się samo osuszy?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1568999

samemu Jedrzejewskiemu,  czy ma zmienione nazwisko ?

:-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

chris

#1569005

A ten jego tekst można by zinterpretować jako ostrzeżenie, żeby jego lepiej nie pytać bo gdzieś jakieś szambo wybije.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1569015

Powiem Ci, że początkowo miałem identyczne odczucie, czytając ten tekst. Jednakże potem doszedłem do wniosku (dalej nie wiem czy słusznego), że tym razem to nie jest ani jedno ani drugie. Po prostu stwierdzenie faktu. No, ale do tego musiałby się odnieść już sam autor.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1569012

Czy Aron Berman byl wyznawca Judaizmu (Zydem), czy byl ateista (komunista) ?

Na podobnej zasadzie niescislosci definicji,
mozemy przypuszczac ze Rabin Shneur Zalman Lubawicz byl .................komunista

JUDAIZM jest religia

KOMUNIZM byl ideologia polityczna !

H44

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

H44

#1569104

dobrze sie w nim czują.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1569115