LIST PUBLICZNY ŚWIADKÓW HISTORII DO KANCLERZ NIEMIEC ANGELI MERKEL I PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MARTINA SCHULZA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

LIST PUBLICZNY ŚWIADKÓW HISTORII DO KANCLERZ NIEMIEC ANGELI MERKEL I PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MARTINA SCHULZA

 

Angela Merkel - kanclerz Niemiec,

Martin Schulz - przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

Autorzy listu publicznego - świadkowie historii.

 

- mgr Jerzy Korzeń - wiek 90 lat. Prezes Towarzystwa Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

- Aleksander Zbigniew Szumański - wiek 85 lat.  Korespondent światowej prasy polonijnej "Głos Polski" Toronto. Męczennik i więzień Gestapo, który utracił całą rodzinę w zbrodniach niemieckich i bolszewickich, kombatant (legitymacja nr B 18668 KT 3621 Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, będących ofiarami represji wojennych), syn zamordowanego przez Niemców doc. med. Maurycego Mariana Szumańskiego, asystenta prof. Adama Sołowija na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza, zamordowanego 4 lipca 1941 roku na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie przez ukraińsko-niemiecki batalion Nachtigall (Słowiki).

 

NIEMIECKA AGRESJA MILITARNA NA POLSKĘ, WSPÓŁCZESNE ANTYPOLSKIE WYSTĄPIENIA

Rząd polski milczy, milczy też opozycja parlamentarna, a na ulicach niemieckich miast i w niemieckich mediach obywatele niemieccy wyszydzają  Polskę, Polaków i polskość.

I kto to czyni?

Niemcy, potomkowie największych zbrodniarzy i morderców w dziejach ludzkości, którzy dzisiaj ukrywając się za podwójną gardą wydumanych nazistów stroją niewiniątka i rzucają błotem i ohydą na pamięć bestialsko pomordowanych, zagazowanych cyklonem B i spalonych w krematoriach 6 milionów obywateli polskich w niemieckich obozach zagłady. Niemcy są uczestnikami najczarniejszych w historii świata dziejów zezwierzęcenia ludzkości, popełnienia ohydnego wielomilionowego ludobójstwa. Z rąk niemieckich barbarzyńców wyhodowanych na lekturze zbrodniczej "Mein Kampf" Adolfa Hitlera w ludobójstwie okrutnym najbardziej ucierpieli Polacy, Żydzi i Cyganie. Ów Holocaust - Zagładę - Shoah  Niemcy rozpoczęli po 1933 roku we własnym kraju; barbarzyńcy z NSDAP byli wspierani przez naród niemiecki, współwinny masowych mordów i deportacji swoich obywateli. Górę wzięła nienawiść rasowa. Na terenie okupowanej Polski Niemcy utworzyli sieć żydowskich obozów zagłady - gett, z których tylko nieliczni zdołali się uratować, w większości ginąc w męczarniach pseudo doświadczeń lekarskich i spalonych w krematoriach.

Niemcy stanowią do dzisiaj rasę panów, reszta społeczeństw to podludzie. Hipokryzja owych zbrodniarzy nie miała granic - stworzono "Żydowskich żołnierzy Hitlera". Wojsko niemieckie - Wehramacht, w czasie II Wojny Światowej było nie mniej dzikie, krwiożercze i niegodziwe, niż okupanci Polski z czerwoną gwiazdą na piersiach. Niemieckie barbarzyństwo najbardziej dotknęło kraje Europy Środkowo - Wschodniej, najbardziej ucierpiała Polska i jej ludność, miliony Polaków i Żydów.

"Drang nach Osten" to symbol germanizacji, Auschwitz - Birkenau - Katyń to symbole śmierci. Ludobójstwo - Katyń 1940 - to wspólny mianownik bolszewicko - niemiecki. Zbrodnia ludobójstwa w Katyniu została zaplanowana na jednej z trzech konferencji Gestapo i NKWD, które odbyły się we Lwowie. Krakowie i Zakopanem w 1939 roku.

Niemcy, napadając  na Polskę we wrześniu 1939 roku zamierzali udowodnić sobie i światu, że podbijany przez nich naród nie dorósł do roli gospodarza państwa, a jego elity są zbyt wąskie, by z pokolenia na pokolenie wytworzyć dzieła mogące konkurować z dokonaniami "prawdziwych" narodów europejskich. Ten stosunek Niemców do Polaków miał swoje konsekwencje. Od początku okupacji rozpoczęto celowe aresztowania i ludobójcze zbrodnie, jak w piaśnickich lasach, gdzie m.in. zamordowano księży uznanych ( nie bez racji ) za nosicieli polskości wśród Kaszubów. na ziemiach włączonych do III Rzeszy zaprojektowano bowiem powtórną germanizację.

W Generalnym Gubernatorstwie z kolei mieliśmy się stać - jako rzekomi "mieszańcy" siłą roboczą zdolną do wykonywania prostych poleceń okupanta. Już w listopadzie 1939 roku w czasie słynnej Sonderaction Krakau aresztowano profesorów krakowskich wyższych uczelni, których wywieziono do niemieckich obozów zagłady, gdzie wielu z nich zmarło śmiercią męczeńską. Jednocześnie okupanci niemieccy pozbawili Polaków możliwości nauczania na poziomie średnim i wyższym.

Dzisiaj sytuacja się powtarza. Istnieje metaforyczny "Drang nach Osten" z siedliskiem w faszystowskiej i zbolszewizowanej Unii Europejskiej, nakazującej nam Polakom jak mamy się zachowywać we własnym kraju definiując przez niemieckiego Żyda Martina Schulza "zamach stanu" w Polsce. Do pomocy zaprzągnięto antypolską,   t. zw. Komisję Wenecką, wspólnego z Unią Europejską wroga Polski.

Dodatkowo, aby poruszyć antypolskie, głównie żydowskie środowiska zagranicznie z amerykańskim lobby żydowskim w tle, urządza się nagonki na Polaków, rzekomych antysemitów,morderców 3 milionów Żydów w Holokauście, w prasie, głównie niemieckiej i amerykańskiej, z harcami ulicznymi w niemieckich miastach, znieważających Polskę, Polaków i polskość, w karykaturalnych postaciach rządzących w Polsce z kukłami kopiącymi leżących, z napisami Polen, kopanych i kopiących.

Ta uliczna współczesna ohyda, nie ludzkie przecież postaci, ale krwiożercy w 90 procentach głosowali w  latach 30. na NSDAP i ich bóstwo Adolfa Hitlera, zbrodniarza wszech czasów.

To właśnie naród niemiecki zhańbił ludzkość i jej dzieje. To naród niemiecki w imię "Mein Kampf", Drang Nach Osten , Lebensraum, Deutschland, Deutschland ueber alles, ueber alles in der Welt – Niemcy, Niemcy ponad wszystko, ponad cały świat, zniszczył doszczętnie stolicę Polski Warszawę i wymordował w utworzonych przez siebie gettach 3 miliony polskich Żydów i w samym sercu łódzkiego getta utworzył obóz koncentracyjny dla polskich dzieci ( nie żydowskich) w wieku od 2 do 16 lat, w którym w okrutnym męczeństwie (genocidum atrox) zginęło 20 tysięcy polskich dzieci, m. in. w bloku dla dzieci bezwiednie oddających mocz.

Obóz prewencyjny (izolacyjny) dla młodych Polaków Policji Bezpieczeństwa w Łodzi

( niem. Polen-Jugendverwahrlager der Sicherheitspolizei in Litzmannstadt) – obóz utworzony na obszarze wydzielonym z łódzkiego getta (graniczący od wschodu z cmentarzem żydowskim przy ul. Brackiej), przeznaczony dla dzieci i młodzieży polskiej od 2 do 16 roku życia. Formalnie utworzony około połowy 1942, praktyczną działalność rozpoczął 11 grudnia 1942 roku. Funkcjonował do końca okupacji niemieckiej w Łodzi, do 19 stycznia 1945 roku.

To naród niemiecki zawarł haniebny pakt Ribbentrop - Mołotow i w jego tajnej części skazał miliony Polaków na śmierć i zniszczył naszą ojczyznę.

To naród niemiecki nienawidzi Polaków od zarania. Dzisiaj wykrzykuje na ulicach niemieckich miast antypolskie bluźnierstwa, a wczoraj mordował i pisał okrutne wiersze, w swojej treści budzące nie tylko odrazę, ale głos nielicznych ocalałych z tych zbrodni, wobec antypolskich bluźnierstw narodu niemieckiego. Laureat literackiej nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz opisał wasze niemieckie bestialstwo z roku 1410 w "Krzyżakach", obrazując pohybel Krzyżaków, a wy odpowiedzieliście na tę historyczną powieść ohydą:

 

Oto  treść owego wiersza w polskim przekładzie:

 

             MODLITWA DO NIEMIECKIEGO BOGA

 

„Poraź o Panie, bezwładem ręce i nogi Polaków,

Zrób z nich kaleki, poraź ich oczy ślepotą,

Tak męża, jak kobietę ukarz głupotą i głuchotą.

 

Spraw, żeby lud polski gromadami całymi zamieniał się w popiół,

Ażeby z kobietą i dzieckiem został zniszczony,

sprzedany w niewolę.

 

Niech nasza noga rozdepcze ich pola zasiane!

 

Użycz nam nadmiernej rozkoszy mordowania dorosłych, jak też i dzieci.

 

Pozwól zanurzyć nasz miecz w ich ciała

I spraw, że kraj polski w morzu krwi zniszczeje!

 

Niemieckie serce nie da się zmiękczyć!

 

Zamiast pokoju niech wojna zapanuje miedzy oboma państwami.

 

A jeśli kiedyś będę się zbroił do walki na śmierć i życie,

 

To będę wołał umierając:

 

„Zamień, o Panie, Polskę w pustynię”!

 

Autorem wiersza jest Hans Lukaschek (ur. 22 maja 1885 r. we Wrocławiu, zm. 26 stycznia 1960 r. we Fryburgu Bryzgowijskim) – niemiecki urzędnik państwowy, działacz polityczny, doktor nauk prawnych, hitlerowiec, niemiecki polakożerca, minister do spraw wypędzonych w pierwszym rządzie Konrada Adenauera.

 

Do Martina Schulza napisaliśmy już list otwarty w dniu 12 grudnia 2015 roku, dzisiaj treść tego listu powtarzamy dodając adresata Angelę Merkel.

 

Oto treść listu:

 

mgr Jerzy Korzeń

przewodniczący Towarzystwa Pamięci Narodowej

im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

 

Aleksander Szumański

Korespondent światowej prasy polonijnej Kraków, 15. 12. 2015 r.

 

Szanowny Pan Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

 

LIST OTWARTY

Szanowny Panie,

 

ostatnie wydarzenia w Polsce związane ze zmianą rządu Rzeczypospolitej Polskiej i podjęte parlamentarne decyzje nazwał Pan ze znaną od lat Narodowi Polskiemu niemiecką butą "zamachem stanu". Podobnie do Pana zachowywał się w latach

30. ub. wieku Adolf Hitler w "Mein Kamfp", gdzie zawarł podstawy swoich teorii antysemickich i narodowo-socjalistycznych.

Stała się ona czołowym dziełem ideologii i propagandy nazistowskiej III Rzeszy. Powołując się na eugeniczne tezy rasistowskie, dowodził, że „rasą panów” są Aryjczycy, a wśród nich szczególna pozycja należy się Niemcom. Słowianie natomiast byli traktowani jako najniższa z warstw aryjskich, dobra wyłącznie do prac niewolniczych. Według Adolfa Hitlera najniższą rasą są Żydzi, których po przejęciu władzy w Europie za wszelką cenę pragnął zlikwidować.

Pana zachowanie jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w stosunku do Polski, Polaków i polskości stanowi analogię do "dzieła" Hitlera pisanego w więzieniu, gdzie Pan powinien się znaleźć po przeprowadzeniu ataku zamachu stanu na suwerenną Rzeczpospolitą Polskę.

Gdy Pan się urodził w 1955 roku, współautor niniejszego listu, 84 letni świadek historii, przeżył już dwie okupacje, jedną okrutniejszą od drugiej. To Pana rodak Adolf Hitler napadł na Polskę pamiętnego 1 września 1939 roku i zniszczył ją zupełnie. Czy Pan przeprosił za ów napad jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego?

Czym Pan może się więc legitymować poza oczernianiem naszej Ojczyzny, przez niestety pańską wrodzoną wypitą z mlekiem matki wrogość do Polski, Polaków i polskości.

Ponadto jest Pan całkowitym ignorantem współczesnej wiedzy o Polsce, Polakach i polskości. Pana przewodnikiem politycznym w Unii Europejskiej, jest związany z uprzednim wielo aferowym układem społeczno-politycznym w Polsce Donald Tusk, były premier polskiego rządu z ramienia partii rządzącej, Platformy Obywatelskiej, dla którego:

"Piękniejsza od Polski, jest ucieczka od Polski tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej".

Dzisiaj 15. 12. 2015 roku przed kamerami oświadczył Pan, iż nie zamierza przepraszać Polaków.

A więc za co nie zamierza Pan przepraszać Polaków?

- Za to, iż ubliżył Pan w sposób bezczelny, arogancki, ordynarny i chamski właśnie nam Polakom i naszej Ojczyźnie!

- Czy też za to, iż pańscy poprzednicy wymordowali przeszło 6 milionów obywateli polskich w czasie II wojny światowej!

- Czy też za to, iż pod maską niemieckich zbrodniarzy, kryją się dzisiaj jacyś zamaskowani publicznie n a z i ś c i!

- Czy też za to, iż zbrodniarze niemieccy zniszczyli doszczętnie stolicę Polski Warszawę!

- Czy też za to, iż m.in. media niemieckie nazywają niemieckie obozy zagłady utworzone na terenie okupowanej Polski, "polskimi obozami koncentracyjnymi"!

- Czy też za zbrodnie niemieckich najeźdźców w Oświęcimiu symbolu martyrologii narodu polskiego!

Czy też za utworzenie w okupowanej Polsce gett żydowskich, w których zostało wymordowanych przeszło 3 miliony polskich Żydów!

- Czy też za sposoby uśmiercania Polaków i Żydów, obywateli polskich, gazem - cyklonem B, komorami gazowymi i krematoriami.

- Czy też za bestialskie mordy dokonane przez niemieckich okupantów na polskich dzieciach m.in. w obozie koncentracyjnym w łódzkim getcie (Obóz dla dzieci polskich w Litzmannstadt Ghetto ul. Przemysłowa (Gewerbestrasse).

Polskie, nie żydowskie dzieci zostały w tym obozie okrutnie wymordowane i zagłodzone m.in. w bunkrach dla dzieci bezwiednie oddających mocz!

 

- Czy też za Modlitwę do niemieckiego Boga:

 

„Z modlitwy do niemieckiego Boga”:

 

…[…]Spraw Boże, żeby lud polski gromadami zamieniał się w popiół. Użycz nam nieznanej rozkoszy mordowania dorosłych, jak też i dzieci… Będziemy wołać umierając: zmień o Panie, Polskę w pustynię…[…]…

 

Tekst ukazał się na krótko przed 1 września 1939 roku nakładem „Veretinung zum Schutze Oberschlesiens”( Niemiecki Komisariat Plebiscytowy (niem. Plebiszitkomissariat für Deutschland).

 

Autorem tekstu jest Hans Lukaschek (ur. 22 maja 1885 r. we Wrocławiu, zm. 26 stycznia 1960 r. we Fryburgu Bryzgowijskim) – niemiecki urzędnik państwowy, działacz polityczny, doktor nauk prawnych, hitlerowiec, niemiecki polakożerca, minister do spraw wypędzonych w pierwszym rządzie Konrada Adenauera.

 

W pierwszym rzędzie powinien Pan jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego przeprosić Polaków za pakt Ribbentrop - Mołotow, szczególnie za jego tajną część, który zgotował nam Polakom taką gehennę II wojny światowej, za współczesne "polskie obozy koncentracyjne", za napad III Rzeszy Niemieckiej na Polskę 1 września 1939 roku, za bandycki napad na Westerplatte i Pocztę Gdańską.

Jeżeli przyjmiemy przeprosiny, to zastanowimy się, czy przekazać Panu całą prawdę o Trybunale Konstytucyjnym z jego prezesem Andrzejem Rzeplińskim, członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W imieniu Polski, Polaków i polskości, jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej żądamy od Pana przeprosin.

Aleksander Szumański - jestem uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej i medalem "W Hołdzie Komendantowi", rocznik 1931, świadek historii, skazany na śmierć przez niemieckich okupantów, więzień okresu okupacji niemieckiej, męczennik, urodzony we Lwowie, który utracił całą rodzinę z Ojcem doc. medycyny Maurycym Marianem Szumańskim, asystentem prof. Adama Sołowija na lwowskim Uniwersytecie im. Jana Kazimierza z rąk niemiecko - ukraińskiego batalionu "Nachtigall"

 

mgr Jerzy Korzeń przewodniczący Towarzystwa Pamięci

Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

 

Aleksander Zbigniew Szumański korespondent światowej prasy polonijnej, kombatant, męczennik, ofiara niemieckich represji wojennych w czasie trwania II Wojny Światowej.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Brunatni Niemcy, uważający się za rasę panów brylują nadal w świecie. Historycznie zniszczyli Europę, mordując bestialsko miliony "podludzi". Wzniecając historycznie i współcześnie nienawiść rasową dążą do panowania nad światem. Glupia Ameryka ze swoimi "polskimi obozami koncentracyjnymi" i lewackimi przywódcami z Barackiem Obamą i Hilary Clinton na czele otwierają drzwi Niemcom, karceniem Polski. Juz padają groźby, iż lipcowy szczyt NATO nie odbędzie się w Warszawie.

Za pan brat z Niemcami i USA podąża światowe żydostwo żądające od Polski 65 miliardow dolarów amerykańskich tytułem tzw. restytucji mienia pożydowskiego w Polsce.

Zapomina się historię, zapomina się polski Holocaust, zapomina się męczeńską śmierć 6 milionow obywateli polskich, Polaków, Żydóww, Cyganów, Rosjan, Niemców, Czechów, Ormian i innych narodowości.

To co się dzieje w Niemczech przeciwko Polsce to powtarzanie września 1939 roku na razie w metaforze.

Co będzie jutro?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

lwowianka

#1509282

Witam, no czy jedynie w metaforze, to nie byl bym taki pewien. Nasze wejscie do EU Niemcy uzaleznili od wielu zagadnien. Jednym z nich bylo zniszczenie w Polsce wszystkich stoczni i wielu innych galezi przemyslu, a to tylko dlatego bysmy nie byli dla nich konkurencja i zeby mogli u nas sprzedawac swoje produkty. Z ich strony mamy i nimi nieuregulowane spory terytorialne. Przez wiele ostatnich lat ingerowali calkiem mocno w nasza polityke i gospodarke. Mysle calkiem powaznie, ze gdyby tylko mogli, to "byliby juz u nas" . Na razie ograniczyli sie do tego, co znajomy niemiecki dziennikarz ujal w kilku slowach w latach dziewiecdziesiatych mowiac do swojego polskiego kolegi po fachu, a mianowicie  " ... wiesz Hitler zle uczynil w 39 `, on mial wjechac do Polski Mercedesami i to osobowymi..." Najlepszym papierkiem lakmusowym jest obecna sytuacja w Europie. Kto gra pierwsze skrzypce ? Niemcy. A jak graja ? No w kazdym razie bardzo niekorzystnie dla naszego kraju.

pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

chris

#1509288

Tę metaforę zrozumiałem jako istniejący atak, na razie bez armat z pancernika

Schleswig-Holstein na Westerplatte.

                                      Pozdrawiam

                                                Alek

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1509289

Witam serdecznie, naturalnie ja rowniez zrozumialem intencje Lwowianki, tym niemniej Niemcy wyrazaja ciagla gotowosc tego wystrzalu. A mowiac dosadniej, to w obecnych czasach "pokoju" ostrzeliwuja nas i to juz od lat dziewiecdziesiatycho jeno, ze gospodarczo i politycznie. Czy to mniej boli ? czy szkody sa mniejsze ? No mozna by w tym miejscu dyskutowac... Co lepsze martwy czy niewolnik ?... poza tym dosyc Polakow zmarlo np. z braku lekarstw, z biedy, w zamachach, w mordach... Wiec powtarzam, nie tylko tym pancernikiem mozemy mierzyc niemieckie dzialania wojenne przeciwko nam... Moze dla niektorych brzmi to nieco naciaganie..., ale osobiscie waze moje slowa i nie uwazam , bym sie bardzo mylil.

pozdrawiam Szczesc Boze

Krzysztof

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1509330

Wstrząsające świadectwo dwóch synów Narodu Polskiego, którzy mocni i wierni po dziś dzień pięknie reprezentują dzielne, niepowtarzalne roczniki Kolumbów. Bohaterów rzuconych, jak kamienie na szaniec, dla ratowania upadającej ludzkości. Demonizm nazistowskich Niemiec jest porażający, człowiek po dziś dzień zachodzi w głowę, jak można było uwierzyć, że jest się nadczłowiekiem, a inni są równi świniom, a potem przez wiele lat tak żyć, jakby Bóg nie istaniał?!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1509306

http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/80953-100-lat-agresji-zy...

 

 

Wczoraj słyszałem jeden z polityków PiS-u powiedział,że intagracja (wejście) Polski z UE, było samobójstwem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

przypadkiem

#1509309

To ciągle Niemieckie starania by zniszczyć Polskę, ramie w ramie z Rosją.

POtem komuna i POstkomuna.

A teraz jeszcze przeciw Polsce, dołączyła żydomasoneria, płacąc srebrnikami judaszowymi dla zdrajców z PO, Nowoczesna, PSL i KOD-u.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1509311

Damy radę.
MUSIMY !!!
Te ścierwa makrelowe, schultzowe, przy współudziale porębanych durnowatych  sKODziałych czubków i tego zera co dziś szefuje tej partii złodziejów, i aferzystów, coś kombinują, paskudnego. żeby było tak jak było !  Nie pozwólmy s.....synom na nic !
To jest oczywista oczywistość, że robi się źle:
 
 
I chyba należałoby jak najszybciej wyposażyć Wszystkich Polaków w Broń. Jak w Szwajcarii. Przećwiczyć w używaniu. Zawołać do wszystkich rozrzuconych wiatrami historii po całym świecie, by wracali bronić SWEGO DOMU ! 
By Każdy Dom był jak Twierdza ! Nie do zdobycia dla bisurmanów i tych co za nimi już stoją.
Bronić nam DOMU ! 
Jak czyniły to poprzednie pokolenia.
Przetrwaliśmy 1050 lat !
Ciemne chmury zbierają się nad Polską.
OJCZYZNO MA.......tyle razy we krwi Skąpana
 
a TU
KAWAŁEK POLSKIEJ HISTORII:
 

https://www.facebook.com/kamil.wawozny/videos/770600426406797/

 
i TO: 
 
 
troszkę optymizmu.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1509321

doczytałem, że Małżonka Pana z Łabędź Borkowskich. Moja Babka, Cecylia Ciechanowska z Kośmińskich h. Lubicz, była córką Felicji z Borkowskich h.Łabędź. Urodzona w majątku ojca Małym Książu. Rzeczona Felicja, miała brata Franciszka Ksawerego Borkowskiego h. Łabędź, ur 16 stycznia 1850 roku zmarłego 1 sierpnia 1920 roku. Franciszek był właścicielem majątku Skorczów, koło Kazimierzy Wielkiej. Odprzedany potem rodzinie Ślaskich, skoligaconych z Kośmińskimi. Wielokrotnie po wojnie spędzałem tam wakacje. Dziś modrzewiowy dwór nie istnieje, został spalony, a raczej podpalony po śmierci stryja Stanisława Ślaskiego.To tylko ciekawostka warta ulotnej pamięci. Pozdrawiam Szanowną Małżonkę. Włodzimierz Skarbień Ciechanowski.

PS. Proszę o wybaczenie, że nie napisałem na pocztę prywatną. To efekt roztargnienia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1509324

jest nam bardzo milo, ze jednak nie napisal Pan na poczte prywatna, gdyz tym sposobem mozemy byc wielce zadowoloni z faktu, ze wlasnie tak zacni Polacy rowniez tworza ten portal. Bowiem Polakow u nas w kraju niedostatek.

pozdrawiam

Krzysztof

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1509331

Dziękuję za ten wpis, to dobrze, że publicznie, dziękuję bardzo. Oto wyjaśniam. Moja małżonka Alina de Croncos Borkowska - Szumańska jest herbu Łabędź, rodziny tych Borkowskich ze Lwowa. Natomiast teściowa mojej Matki pochodzi z rodziny Ślaskich. Teściowa mojej matki to Helena Ślaska - Nowak herbu Grzymała. Moja Matka po zamordowaniu przez Gestapo mojego Ojca wyszła drugi raz za mąż za dr Tadeusza Nowaka syna Heleny Ślaskiej - Nowak.

                                                                 Pozdrawiam bardzo serdecznie

                                                                                      Alek

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1509369

Nie wiem czy do takich ludzi warto cokolwiek pisac. Tacy ludzie rozumieja tylko jezyk sily i zadnego innego. Dla nich i Niemcow katastrofa jest silna Polska i tylko naprawde silna Polska jest odpowiedzia na ich postepowanie.

A tak na marginesie jako ciekawostka, ktora Polacy powinni znac to: Niemcy nie sa Aryjczykami. Wszystkie aryjskie geny jakie maja pochodza od Polabian, Serbo-Luzyczan, Lechitow osiadlych w Bawarii i Polakow oraz mala grupe Aryjczykow ktora przyszla ze Skandynawi. Aryjczycy to MY.

Swastyka tez jest aryjskim symbolem szczescia i swiatla przez naszych przodkow powszechnie uzywanym. Legiony Pilsudskiego mialy w herbie swastyke tak jak dywizja gorska, polskie pulki lotnicze, swastyka to herb rodu Boreykow, gorale ryli ja na belkach swoich domow aby odstraszala zle duchy itp itd.

Inny wazny fakt Polakom nie znana to, ze Niemcy sa najwieksza grupa etniczna w USA po Latynosach. Ponad 65 mln Amerykanow ma niemieckie pochodzenie. Dlatego USA weszlo do pierwszej wojny dopiera pod sam jej koniec. 

pozdrawiam,

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1509329

to symbol słońca i szczęścia, pochodzący z Indii, ryty też w chatach góralskich, jak również w Schronisku na Hali Gąsienicowej, ma odwrotny - w stosunku do niemieckiej swastyki - zwrot ramion.

I jak twierdzą znawcy tej symboliki - o ile indyjski znak ma "działanie" pozytywne, o tyle germańska zmiana ustawienia "ramion" - niesie też  "ładunek" negatywny.

Pzdr!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1509384