KORNEL MORAWIECKI MARSZAŁEK SENIOR SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ - SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA W SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA W SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ

KORNEL MORAWIECKI MARSZAŁEK SENIOR SEJMU

PIERWSZE PRZEMÓWIENIE W SEJMIE POEZJĄ PATRIOTYCZNĄ

 

 

Poezja patriotyczna w prezentacji przemówienia sejmowego marszałka seniora Sejmu VIII kadencji Kornela Morawieckiego w dniu 12 listopada 2015 roku:

 

" ...Niosę Cię Polsko, niosę

Jak żagiew, jak płomienie

Gdzie Cię doniosę...nie wiem...".

 

Marszałek senior Kornel Morawiecki otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji mówił o potrzebie zaproponowania Polsce i Europie nowej Konstytucji „na miarę XXI wieku”.

– Wyrośliśmy z chrześcijańskiego ducha, z walki o wolność i niepodległość, z fenomenu „Solidarności”, My, Polacy, jesteśmy dumnym i wielkim narodem, mamy wielką przyszłość (...).

Mamy obowiązek mówić wspólnym głosem, mamy obowiązek – spierając się – dochodzić do porozumienia i służyć Polsce, wszystkim obywatelom. Taka jest nasza wielka odpowiedzialność i wyzwanie(...).

Na co dzień widzimy bezprawie, draństwo i rozpacz, rządzą ci, co mają pieniądze i siłę. Ludziom potrzeba uczestnictwa, możliwości wypowiadania się, decydowania o sobie i o kraju, takie są nasze cele i takie będą nasze czyny – powiedział marszałek senior Kornel Morawiecki.

W dalszej części swojego przemówienia pełniący funkcję marszałka seniora Morawiecki podkreślał wagę Polski i istotną rolę w regionie wynikającą z położenia geopolitycznego naszego kraju.

- Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy i umieramy dla innych. Polska ma rosnąć, rozwijać się nie tylko dla Polaków. Jesteśmy potrzebni sąsiadom, światu, mamy łączyć zachód Europy z jej Wschodem.

My razem jesteśmy ważniejsi niż każdy z osobna – ponad nami są wartości: dobro i prawda.

Nad nimi jest poczucie sensu naszego indywidualnego życia i narodowego trwania. Sensu, tożsamego z niepojętym Bogiem – mówił Kornel Morawiecki.

Jednocześnie marszałek senior zaznaczył potrzebę stworzenia nowej Konstytucji. Wielkiej Konstytucji służącej Polsce i narodom świata.

- Po Okrągłym Stole zabrakło nam odwagi, wyobraźni i oryginalności. Marzy mi się, żebyśmy w tym parlamencie – z udziałem całego społeczeństwa – zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI wieku. W nowej Konstytucji powiemy o nowym podziale władzy; dziś nie możemy zgodzić się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą – mówił Kornel Morawiecki, wielki Polak, założyciel Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszam na moja stronę autorską i facebooka:

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=1&Itemid=2

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009664654533

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Kornel Morawiecki. marszałek senior Rzeczypospolitej Polskiej, otworzył posiedzenie Sejmu VIII kadencji wierszem patriotycznym:

" ...Niosę Cię Polsko, niosę

Jak żagiew, jak płomienie

Gdzie Cię doniosę...nie wiem...".

To niespotykane w naszej historii obrady parlamentu otwierane patriotyczną poezją!!!

Legenda Polski Walczącej Kornel Morawiecki jest posłem na Sejm VIII kadencji z partii Kukiz15

Jeszcze Polska...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

lwowianka

#1498500