APEL STANISŁAWA MICHALKIEWICZA DO POLONII AMERYKAŃSKIEJ

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

APEL STANISŁAWA MICHALKIEWICZA DO POLONII AMERYKANSKIEJ

 

 

Apeluję do wszystkich redakcji pism polonijnych w Stanach Zjednoczonych do wszystkich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, do wszystkich polskojęzycznych portali internetowych w USA, o podanie do wiadomości listy tych kongresmanów, apeluję do działaczy Kongresu Polonii Amerykańskiej o wykorzystanie wszystkich możliwości, by przekonać mieszkających w USA Polaków, by pod żadnym pozorem nie udzielili swego poparcia politykom z przedstawionej wyżej listy oraz do wszystkich Polaków – obywateli amerykańskich, by nie wspierali swoimi głosami wrogów Polski i wrogów narodu polskiego w wyborach.

 

 WROGOWIE POLSKI W KONGRESIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Niedawno grupa 46 kongresmanów wystąpiła do sekretarza Stany Johna Kerry’ego, by wzmocnił naciski na Polskę w sprawie „restytucji żydowskiego mienia”. Jak wiadomo, chodzi tu o tzw. „mienie bezspadkowe”, to znaczy – o majątek, do którego nie pretendują żadni spadkobiercy, którzy potrafiliby udowodnić swoje uprawnienia do niego w ramach obowiązującego w Polsce prawa. Ci bowiem, którzy potrafią, odzyskują własność spadku w drodze zwyczajnego postępowania sądowego, bez żadnych nadzwyczajnych regulacji. Bardzo dobrym przykładem jest przypadek pana Rona Bałamutha, który był spadkobiercą domu w Wadowicach, w którym urodził się Karol Wojtyła. Ponieważ potrafił udowodnić swoje prawa spadkowe, w drodze postępowania o stwierdzenie nabycia spadku odzyskał tytuł własności domu, który następnie sprzedał Ryszardowi Krauzemu, a ten podarował go Archidiecezji krakowskiej na Muzeum Jana Pawła II. Kongresmeni amerykańscy żądają od polskich władz, by dla żydowskich, samozwańczych pretendentów do majątku bezspadkowego taką podstawę prawną, a właściwie nie tyle podstawę prawną, co raczej pozór podstawy prawnej dla dokonania rabunku Polski przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu i władze Izraela, sprokurowały. Ciekawe, że chociaż są członkami organu władzy ustawodawczej USA, nie chcą dokonać zmiany prawa amerykańskiego w tym samym kierunku. Prawo amerykańskie, podobnie jak polskie, stanowi bowiem, że w razie śmierci obywatela amerykańskiego, który nie pozostawi ani spadkobierców ustawowych, ani testamentu, pozostały po nim majątek dziedziczy państwo, którego zmarły był obywatelem. W tej sytuacji żądanie od Polski, by odstąpiła od tej zasady na korzyść Żydów, jest wyjątkowo obłudne i obrzydliwe i uprzejmie można je tylko wytłumaczyć skorumpowaniem sygnatariuszy tego apelu przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, a mniej uprzejmie – również ich wrogością wobec Polski.

 

Musimy bowiem przypomnieć, że żydowskie roszczenia dotyczące mienia bezspadkowego szacowane są na 65 miliardów dolarów. Zadośćuczynienie przez Polskę tym roszczeniom doprowadziłoby do tego, że Żydzi dysponowaliby na terenie Polski majątkiem tego rzędu. Środowisko dysponujące takim majątkiem miałoby dominującą pozycję ekonomiczną, a co za tym idzie – również dominującą pozycję społeczną i polityczną. Mówiąc wprost – byłaby to szlachta dla mniej wartościowego, tubylczego narodu polskiego. W ten sposób naród polski we własnym kraju zostałby zepchnięty do roli narodu drugorzędnego i poddany eksploatacji przypominającej eksploatację Palestyńczyków pod władzą Izraela. Amerykańcy kongresmani nie mogą nie zdawać sobie z tego sprawy. Przypuszczenie, że przekracza to ich możliwości przewidywania, byłoby po prostu niegrzeczne. Jeśli zatem wywierają na Polskę nacisk zmierzający do wystąpienia takich skutków, to obiektywnie są wrogami Polski i wrogami narodu polskiego.

 

A oto ich lista (za tygodnikiem „Najwyższy Czas!”): Joseph Crowley (Nowy Jork), Christopher Smith (New Jersey), Theodore Deutsch (Floryda) Leonard Lance (New Jersey), Grace Meng (Nowy Jork). Alan Lowenthal ( Kalifornia), Jeffrey Fortenberry (Nebraska), Carolyn Monoley (Nowy Jork), Robert Dold (Illinois), Mark De Saulnier (Kalifornia) Sean Patrick Maloney (Nowy Jork), Bill Johnson (Ohio), Steve Cohen (Tennessee), Brad Herman (Kalifornia), Sander Levin (Michigan), Judy Chu (Kalifornia), Charles Rangel (Nowy Jork), Tom Price (Georgia), Susan Davies (Kalifornia), Lee Zeldin (Nowy Jork), Nita Lovey (Nowy Jork), Trent Franks (Arizona), Brut Gutherie (Kentucky), Kathleen Rice (Nowy Jork), Randy Weber (Teksas), Albio Sires (Nowy Jork), Curt Clawson (Floryda), Ted Lieu (Kalifornia), Dan Newhouse (Waszyngton), Patrick Murphy (Floryda), James P. Mc Govern (Massachusetts), Derek Kiler (Waszyngton), Louis Frankel (Floryda), Jose E. Serrano (Nowy Jork), Eric Swalwell (Kalifornia), Alcee Hastings (Floryda), David Cicilline (Rhode Island), Jerrold Nadler (Nowy Jork), Steve Israel (Nowy Jork), Debbie Wassermann Schulz (Floryda), Frederica Wilson (Floryda), Robert Latta (Ohio), Juan Vargas (Kalifornia), Bill Pascrell jr. (New jersey), Ron De Santos (Floryda) i Marc Veasey (Teksas).

 

Apeluję do wszystkich redakcji pism polonijnych w Stanach Zjednoczonych do wszystkich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, do wszystkich polskojęzycznych portali internetowych w USA, o podanie do wiadomości listy tych kongresmanów, apeluję do działaczy Kongresu Polonii Amerykańskiej o wykorzystanie wszystkich możliwości, by przekonać mieszkających w USA Polaków, by pod żadnym pozorem nie udzielili swego poparcia politykom z przedstawionej wyżej listy oraz do wszystkich Polaków – obywateli amerykańskich, by nie wspierali swoimi głosami wrogów Polski i wrogów narodu polskiego w wyborach. Jak mówiłem na spotkaniach w różnych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady – jeśli Polacy chcą odgrywać polityczną rolę w krajach swego zamieszkania, powinni zacząć od przekonania tutejszych polityków, że odtąd polskich głosów nie będą dostawali za darmo. Niech świadomość zagrożenia, jakie stwarzają dla Polski i polskiego narodu żydowskie roszczenia, przyczyni się do politycznej integracji Polonii w USA przynajmniej w tej jednej sprawie.

 

Stanisław Michalkiewicz

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

Panie Stanislawie, moge przypuszczac, ze wiekszosc polonijnych "uzytkownikow" indianskiej ziemi w USA bedzie z przekory popierac zydowskie marionetki z "bialego knesetu" tylko dlatego, zeby wygladzic swoja "polityczna poprawnosc"...
Podobnie bylo "gardlowanie" za wstapieniem do NATO i zydowskiego "jewRopejskiego kolchozu"...
W tamtych czasach, kto przyjechal z Polski i "naszklil" Poloni d..pe, to tak "chodzila" (glosowala) jak "szklacy" sobie tego zyczyl...
Osobiscie wierze, ze takie i podobne "incydenty" juz sie nie powtorza i Polonia (zwlaszcza Chicagowska) conajmniej przez 3 dni sie zastanowi co ma czynic i kogo popierac...
(przynajmniej ja mam w tej materii nadzieje)...
======================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1488493

tez tak to widze, na nic apele, i tak zrobia jak beda chcieli

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1488534

- do diabła z jankeską chazarią. Polska. to nie Palestyna. Lecz z drugiej strony dobrze wiedzieć, warto policzyć i dać do wiadomości rodakom. Oni niestety mają do czynienia na co dzień z tymi Światowymi Łajzami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1488541

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Michalkiewicza, przyjaciela Korwina Mike,ktory jak trzeba bylo ratowac Polske to nawolywal aby oddawc glosy nie na PIS tylko na partie Miki,czyli marnowac tak potzrebne glosy.
Michalkiewicz to cwany Zyd malo kto zauwazyl ze za jego antysemityzm nigdy nie zostal zbesztany przez zydowskie media jednym slowem on podsyca antysemityzm u Polakow.
Ciekawe z czego zyje Michalkiewicz?

a tu jest trafne spojrzenie na sprawe:
"Krzywousty
23 lipca 2015 o 20:09

OK, jest to apel do Amerykanów i Polaków mieszkających w Ameryce. Dobrze że chociaż tyle.
A gdzie są apele do Polaków w Polsce?
Co robią w tej kwestii Polacy w Polsce??
Mam nadzieję że nie cedują odpowiedzialności na Polaków miaszkających… poza Polską?
Że ten apel nie jest jednyną akcją którą podjęli.

Chciałbym wiedzieć czy ta kwesti jest podejmowana na polskiej arenie; w mediach, w Sejmie, w Senacie. Czy przedstawiciele Polaków w tych instytucjach wyrażają publicznie podobne oburzenie. Czy publicznie krytykują amerykańską inicjatywę i wyrażają swoje oburzenie na wtrącanie się w wewnętrznew sprawy i w prawodawstwo suwerennego kraju.
Czy polscy przedstawiciele w Unii Europejskiej krytykują amerykańską inicjatywę i proszą Unię Europejską o pomoc i o protesty Unii przeciw próbom narzucania państwu członkowskiemu Unii swojego prawodawstwa.
.
I wreszcze – gdzie jest polska inicjatywa sejmowa by wprowadzić zasadę wzajemności w stosunku do innych państw, zwłaszcza w stosunku do Stanów Zjednoczonych? Takie prawo obowiązuje w wielu krajach o Rosji nie wspominając.
Gdzie jest inicjatywa sejmowa by w momencie wprowadzeni przez USA “prawa mienia bezspadkowego w Polsce”, Polska automatycznie wprowadzi “prawo mienia bezspadkowego” w… Stanach Zjednoczonych?
W USA żyją miliony obywateli i byłych obywateli Rzeczpospolitej. Ich mienie może przekroczyć wspomniane 65 miliardów dolarów. Polska mogła by rościć prawo do tych pieniędzy a wypłatę Żydom dokonać wyłącznie pieniędzmi uzyskanymi z “bezspadkowego majątku” od Stanów Zjednoczonych – wszystko zgodnie z prawem. Z nowym polskim prawem.
Zasada wzajemności. No i oczywiście wizy dla Amerykanów.
.
Krótko – co w tej sprawie robi Polska? Co robią polscy politycy? Czekają aż ustawa przejdzie w Kongresie i dopiero wtedy będą płakać?
Kiedy będzie już za późno…?
Zasada wzajemności jest świetnym narzędziem.
Zaczać od szybkiego wprowadzenia wiz.
No i elektrownia atomowa i system obrony przeciwrakietowej wcale nie musi być amerykański. Ani izraelski na ten przykład. Zobaczymy kto naprawdę na tym straci…
Czas w końcu dorosnąć."

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1488552