AMERYKAŃSCY ŻYDZI PRZECIWKO POLSCE

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

AMERYKAŃSCY ŻYDZI PRZECIWKO POLSCE

Według "Forward", żydowskiego pisma w USA, wysuwane roszczenia mają dziś jednoczyć Żydów i Niemców. Dotychczasowe powodzenie żydowskiego ruchu roszczeniowego skłania ludzi biorących w nim udział do dalszych działań wymierzonych w Polskę.

Artykuł Nathaniela Poppera w żydowskim piśmie "Forward" z 6 sierpnia 2004 r. nawołuje Żydów i Niemców, by wspólnymi siłami zaspokajali swoje roszczenia przeciw Polsce. Tekst nosi znamienny tytuł: "Bitwa roszczeniowa rozszerza się na polski front".

Autor pisze, że "wspólna walka Żydów i etnicznych Niemców stwarza nową sytuację w historii roszczeń tych, którzy przeżyli Holocaust... Nowe światło pada na opór Polski w zaspakajaniu [niby słusznych] majątkowych roszczeń". W tym artykule znalazł się uderzający zwrot o tych, "którzy przeżyli Holocaust" jako kategorii obejmującej wspólnie Żydów i Niemców. Do niedawna, według Żydów, wyłącznie Żydzi mieli prawo być uznani jako "Holocaust survivors", czyli ci, którzy przeżyli Holokaust. Teraz w tej samej kategorii Popper umieszcza i Żydów i Niemców - dzięki temu, że łączy ich w ruchu roszczeniowym przeciw Polsce. Popper cytuje Żyda, doradcę prezydenta Clintona, Stuarta Eizenstata: "Jest rzeczą wysoce niemoralną, że rząd USA nie poparł żydowskich roszczeń wtedy, kiedy Polska przystępowała do NATO i do Unii Europejskiej".

Podobny antypolski artykuł opublikował Jabeen Bhatti w "The Wall Street Journal" z 11 sierpnia 2004 r., z podróży do Legnicy, pod tytułem "Echa wojny".

"Wypędzeni z Polski w 1945 roku Niemcy chcą odzyskać majątki; po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej zgłoszono tuziny roszczeń do ziemi; wielu Polaków jest przerażonych".

Autor pisze, że polscy żołnierze "wypędzili" Niemców z ich domów, i nie wspomina faktu, że rząd niemiecki nie tylko rozpoczął wojnę, ale również podpisał bezwarunkową kapitulację, przyjmując również decyzje zwycięskich aliantów z 2 sierpnia 1945 r. powzięte na konferencji w Poczdamie. Ustalono wówczas prawnie usunięcie Niemców z terenów położonych na zachód od granicy na Odrze i Nysie oraz z Prus Wschodnich i włączenie do Polski Zachodniego Pomorza i Dolnego Śląska.

Na terenach tych dziś mieszka ponad 10 milionów Polaków. W 1940 roku na ziemiach tych mieszkało 8 milionów 850 tysięcy obywateli niemieckich. Około 5 milionów Niemców uciekło przed zbliżającym się frontem sowieckim, a 3,5 miliona zostało ewakuowanych z Polski na podstawie decyzji aliantów. Natomiast 20 lutego 1946 roku został podpisany protokół brytyjsko-polski o zakazie powrotu Niemców na wschód od granicy na Odrze i Nysie. Tak więc wszelkie roszczenia obywateli niemieckich ma obowiązek zaspokajać rząd niemiecki.

Wprawdzie kanclerz Schroeder powiedział w Warszawie podczas obchodów 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, że żądania Niemców zwrotu mienia z Polski to "stawianie historii na głowie", ale jest to niestety osobista opinia kanclerza, a nie wiążący układ.

Faktem jest, że komunistyczny rząd Niemiec Wschodnich (NRD) nie płacił odszkodowań Niemcom przesiedlonym z Polski i Czech, jak to czynił rząd Niemiec Zachodnich (RFN), ale teraz za odszkodowania te jest odpowiedzialny rząd zjednoczonych Niemiec, a nie rząd Polski - kraju, który najbardziej ucierpiał w czasie wojny, a następnie został zdradzony przez aliantów i oddany w niewolę sowiecką. Krzywdy, straty i cierpienia Polaków muszą być uznane, w ich świetle żydowski i niemiecki ruch roszczeniowy jest nielegalny. Rację ma poseł Antoni Macierewicz, cytowany w artykule Bhattiego, że ludzie mieszkający poza granicami Polski nie mają prawa do specjalnych przywilejów, których nie posiadają Polacy mieszkający we własnym kraju. Bhatti pisze, że mogą być potrzebne nowe traktaty i prawa, żeby powstrzymać powódź roszczeń i zapobiec fatalnemu pogorszeniu się stosunków Niemiec z ich wschodnimi sąsiadami.

Obecne żądania roszczeniowe - tak niemieckie, jak żydowskie - są tylko szczytem góry lodowej. Jest znamienne, że kierownicy żydowskiego ruchu roszczeniowego zawarli między sobą zgodę, żeby nie kłócić się o już zdobyte fundusze, ale powiększać żydowskie roszczenia. Teraz z typową dla siebie hucpą dziennikarze żydowscy nawołują do połączenia sił żydowskiego ruchu roszczeniowego z roszczeniami niemieckimi.

Bhatti cytuje bardziej ugodową wypowiedź niemieckiego adwokata w Berlinie Stefana von Raumera, że "lepiej nie szukać prawnych wybiegów i zawrzeć układ polityczny" wykluczający roszczenia (zarówno Niemców, jak i Żydów) wobec Polski. Europejski Trybunał Praw Człowieka nie ma podstawy prawnej do zasądzania roszczeń na szkodę Polaków, jak gdyby Naród Polski był mniej pokrzywdzony niż Niemcy i Żydzi, zwłaszcza żyjący poza granicami Polski. Trzeba pamiętać, że w XX wieku na terenach zamieszkałych przez Polaków toczyły się niszczące bitwy I Wojny Światowej, inwazji bolszewickiej w latach 1919-1920 oraz II Wojny Światowej, wraz z ludobójstwem popełnianym na Narodzie Polskim przez Niemców. Od roku 1914 do 1945 zginęło więcej Polaków niż Żydów. Natomiast w skali światowej tragedia Żydów zamordowanych przez rząd niemiecki jest tylko małą częścią tragedii masowych mordów XX wieku, "wieku śmierci", podczas którego zostało zabitych ponad 200 milionów ludzi. Żydzi stanowili 2,5 procent tych ofiar.

Żydowski ruch roszczeniowy chce, żeby chciwość zjednoczyła Żydów i Niemców przeciwko Polakom. Miejmy nadzieję, że rząd Niemiec więcej sobie będzie cenił dobre stosunki z Polską niż ustępstwa wobec żydowskiego ruchu roszczeniowego, który chce stworzyć wspólny antypolski front żydowsko-niemiecki w celu wysuwania niekończących się i do głębi niesprawiedliwych roszczeń Żydów i Niemców przeciwko Polsce.

                                                                Aleksander Szumański "Kurier Codzienny" Chicago

                                                                                     Tłumaczenie Józef Komarewicz

 

 

Dokumenty, źródła, cytaty:

 

 Nathaniel Popper „The Jewish Daily Forward"; 6.08. 2004 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Czy np."NIEPOPRAWNI.PL" mogliby zainicjować akcje zbierania podpisów pod wnioskiem o feferendum w sprawie roszczeń żydowskich i jakichkolwiek "obcych" od Polski.

Raz na zawsze powiedzieć NIE. I żaden rząd nigdy nie ma prawa bez zgody Narodu Polskiego podejmować takiej decyzji zwrotu.Gdy chodzi o tak wielkie sumy.wystarczy już utrzymywania żydowskich cmetarzy synagog,dotowania ich plemiennych zwyczajów>(bo to nie kultura-takiej nie mają).......

Dostał Bank Morgana 20ml!!!!! za co??? Za to że postawił śmierdzącą łape w Polsce>

100ML dostali!

To oficjalne dane najgłośniejsze.

A co Daniels tu robi???? 

Dość tego.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze ambasador plenienna Azaraz czy coś takiego.Żali się że inne Narody płaciły i płakały, a Polacy nie.

Pani Azaraz.NIE ZAPŁACIMY NIGDY.

Bo to nas mordowali Niemcy a po wojnie Żydzi z NKWD i UB, MBP

Wy musicie nam zapłacić,ale czy aby macie tyle kasy??????Bo nie 300mld$ ale 30.000mld $ nam zapłcić musiecie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1592841

- nie wie ani Amerykanin ani wielu ludzi na innych kontynentach.

Prawie 70% Kongrsmenów to Żydzi lub sympatycy Izraela. Naczelnym zadaniem Polonii jest jednoczyć wszystkich w USA aby Amerykę uwolnić spod okupacji Izraela.

Tym działaniem pomożemy i Prezydentowi D.Tumpowi bo amerykańscy Żydo-bolszewicy zwani demokraturami atakują go dzień dnia tak jak nas atakują kodomici z UB-e bo to ten sam sort.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1592850

Nie ma, jak dawniej, w Izraelu pro-polskiego sentymentu, gdy niemal cały rząd i Kneset porozumiewały się po polsku. Obecnie dominują anty-polskie postawy wzniecane  głównie  przez amerykańskich żydów, a popierane przez diasporę przybyłą z Rosji.

Przed samobójstwem mówił zrozpaczony pułkownik Walery Sławek: „Ja wiem, ja to czuję, że oni prowadzą Polskę do zguby i już nie wiem, jak mam przeciw temu reagować”. .

Dzięki analizie big data można zidentyfikować poglądy poszczególnych grup i, używając odpowiednich sformułowań – pozyskać je, i w ten sposób wygrać wybory. Afera Cambridge Analytica dobitnie ten socjotechniczny mechanizm manipulacji pokazała. Wsparcie w postaci strategicznych doradców, programów informatycznych, przeszkolenia kandydatów PiS w „Szkole Liderów” przy Departamencie Stanu (m.in. Beata Szydło), fabryki trolli, eksploracja mediów środowiskowych – przełożyło się w 2015roku na wyborcze zwycięstwo tej partii. Amerykańscy żydzi w ten sposób inteligentnie rozbudowują swoją agenturę dominującego wpływu w tubylczych, powolnych elitach politycznych – tworząc dyspozycyjnych szabesgoyów.

A szabesgoye się cieszą, że Beatka wygrała.

Elewami tejże Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności między innymi byli: oprócz Beaty Szydło – Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Mieczysław Rakowski, Aleksander Kwaśniewski, Hanna Suchocka. A także Tony Blair, Gordon Brown, Margaret Thatcher, czy Edward Heath, gdyż W. Brytania też uległa amerykańsko-żydowskiej infiltracji. W Rosji i na Ukrainie około 90% oligarchów jest pochodzenia żydowskiego!

https://lotna.neon24.pl/post/149104,wlasnie-teraz-macie-szanse

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1592852

Tak już mam, że czasami, nie wiem skąd pewne fakty tak jakoś same z siebie układają mi się w większa całość.

A więc do rzeczy, czyli faktów:

1.Żydowskie roszczenia

2.Polityka niemiecka względem Polski

3.Podział Polski (wg Koalicji Europejskiej)

4.Kogo by na Ukrainie nie wybrali to tak się składa, że żyd.

5.Agresja Putina na Ukrainę

No i konkluzja która mnie naszła: Żydzi są dogadani z Niemcami, a ta hucpa z roszczeniami ma służyć do wykończenia ekonomicznego Polski żeby można było ją podzielić. Niemcy wezmą to ,,co im się należy", a z reszty i części Ukrainy zrobi się Polin czy jak tam. Agresja Putina na Ukrainę też współgra z tym co powyżej

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1592868

O podziale Polski proniemieckie środowisko napomykało już w latach 90-tych pod pretekstem jakoby Polska była "za duża" żeby jednorazowo wstąpić do UE. Wówczas pomysł oczywiście nie chwycił i nie miał żadnych szans realizacji, ale jak widać po obecnych głosach jest ciągle żywy i wcale nie został zarzucony.

A że Żydzi są z Niemcami dogadani świadczy cała masa różnych poszlak - od nagłego i niespodziewanego wycofania Tuska z Polski, przez parasol ochronny nad niemiecką agenturą aż po praktyczne odpuszczenie w ostatnich wyborach samorządowych całej Ściany Zachodniej (a Gdańska nawet bez owijania w bawełnę i udawania).

Ten Żyd Popper napisał tylko jasno to co od pewnego czasu i tak można podejrzewać obserwując dziwne działania i równie dziwne zaniechania naszej władzy (teraz pewnie ruszy lawina minusów).
Według mnie deal jest dokładnie właśnie taki jak wyżej - Niemcy biorą "swoje", a resztę Żydzi (coś trochę w tym guście było już forsowane sto lat temu, tyle że wtedy nieskutecznie).
Trudno wyobrazić sobie cokolwiek innego co mogłoby skłonić Berlin do "oddania władzy" w Polsce, ewidentnie musieli dostać obietnicę czegoś naprawdę grubego.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1592899

Tak już mam, że czasami, nie wiem skąd pewne fakty tak jakoś same z siebie układają mi się w większa całość.

A więc do rzeczy, czyli faktów:

1.Żydowskie roszczenia

2.Polityka niemiecka względem Polski

3.Podział Polski (wg Koalicji Europejskiej)

4.Kogo by na Ukrainie nie wybrali to tak się składa, że żyd.

5.Agresja Putina na Ukrainę

No i konkluzja która mnie naszła: Żydzi są dogadani z Niemcami, a ta hucpa z roszczeniami ma służyć do wykończenia ekonomicznego Polski żeby można było ją podzielić. Niemcy wezmą to ,,co im się należy", a z reszty i części Ukrainy zrobi się Polin czy jak tam. Agresja Putina na Ukrainę też współgra z tym co powyżej

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1592869

  Witam! Słuszne uwagi, ale dodam jeszcze jeden ważny "szczegół". Hucpa z Żydami trwa, bo Niemcy tworzą sztuczny parawan, przed słusznymi bilionowymi reparacjami wojennymi należnymi od Niemców na rzecz Polski. Pewnie Żydom coś obiecano, za wyjście Niemców z roli kata. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1593067

Dzięki Aleszumie za WSPANIAŁY jak zwykle tekst. żydzi od zawsze przeciwko Polsce. Od zawsze zło nienawidzi Dobrego. Nie zapominajmy, że światowe żydostwo to szatański jest pomiot. To są dzieci Szatana, których tak właśnie określono na kartach Księgi Ksiąg. Ich celem od zawsze jest destrukcja i niszczenie wszelkiego dobra. Ich celem od zawsze jest wyzysk, złodziejstwo, lichwa. To oni w czasach przeszłych zajmowali się handlem "żywym towarem", czyli niewolnikami. To oni zamordowali Niewinnego Jezusa, wymuszając na Piłacie uwolnienie wielokrotnego mordercy, zbrodniarza Barabasza, wrzeszcząc - uwolnij Barabasza, Jezusa ukrzyżuj, ukrzyżuj go!  Krew jego na nas i na syny nasze..... Paskudna zbrodnicza nacja, wśród której oczywiście są jak zawsze, i wszędzie wyjątki. Ale przecież wiemy - wyjątki zawsze, i tylko potwierdzają regułę. 

Nie bójmy się ich, nie bójmy się niczego. Bójmy się TYLKO BOGA NAJWYŻSZEGO.  

ON NIE POZWOLI, by krzywda się stała JEGO najwierniejszym dzieciom. A my nie lękajmy się, choćby na smokach wojska latające, NAS nie zatrwożą......

https://niezlomni.com/juliusz-slowacki-i-piesn-konfederacji-barskiej-nig...

Mówił o TYM właśnie Wieszcz Wielki Narodu Polskiego Juliusz Słowacki. Wiedział o TYM, tak, jak Wiedział, wtedy, gdy Polski na mapach świata nie było od lat, że na Stolicy Piotrowej Zasiądzie Papież Słowianin, Papież Polak.

Nie lękajmy się paskudnego żydostwa, i paskudnych jego roszczeń. Będzie tak jak kiedyś Mówiła Moja Babcia:  - zatchną się żydy własną pychą! 

I wtedy dopiero świat odetchnie z ulgą. Zło zostanie unicestwione raz na zawsze, a sprawiedliwi odziedziczą Ziemię..... I NIE BĘDZIE JUŻ WIĘCEJ ZABIJANIA NA MOJEJ ŚWIĘTEJ GÓRZE, Mówi PAN

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1592878

  Witam! Żydom Amerykańskim i Izraelskim żadne mienie bezspadkowe się nie należy, z prostej przyczyny. Bo, w czasie okupacji Polski przez Niemcy, wszyscy Żydzi mieszkający w Polsce mieli obywatelstwo Polskie, a prawo u nas mówi wyrażnie, że w mienie bezspadkowe przejmuje skarb państwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1592882

OCZYWISTOŚĆ Roninie. żydy zawsze i wszędzie usiłują wprowadzać swoje bezprawie w imieniu prawa. Na musiku są, jakby to powiedział znany satyryk z przeszłości. No i ten musik dla mośków najświętsza jest rzecz. Mienie bezspadkowe dajcie nam! Ono nasze jest! wołają żydy. Już sama treść tego zawołania to horrendalny idiotyzm. No ale, głupek zawsze "najmądrzejszy" jest. Wie wszystko zawsze najlepiej. Ciekawe, że ta szkodliwość żydów trwa, i trwa wciąż! I nawet jakby wciąż bardziej szkodliwa dla światowych społeczeństw. Nasz Wielki Stanisław Staszic dawno temu opisał ją w swym dziele :

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/07/O_przyczynach_szkodliw...

A niedawno wpadły mi gdzieś w oko słowa Beniamina Franklina, na temat konieczności usunięcia żydów z Ameryki. Nie zrobiono TEGO. Zignorowano ostrzeżenie mądrego człowieka. No i opłakane skutki zaniechania dotykać zaczynają teraz, i Polski i Polaków. semicka zaraza. Coś jak czerwona zaraza! Jak czarna ospa, dżuma i cholera razem wzięte do entej potęgi:

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-to-wierutni-klamcy-i-pijawki-kr...

&

o żydach amerykańskich, czyli o wampirach, mówi jeden z ojców założycieli Ameryki - Benjamin Franklin:

 https://polskawalczaca.blogspot.com/2007/10/benjamin-franklin-o-najwieks...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1592891

- kto zamordował J.F. Kenedyego i jakiej narodowości byli jego ochroniarze którzy celowo mataczyli śledztwo ?

Zdaje się że po tym zamachu Izrael uzyskał dostęp do broni atomowej i możliwe że to było celem tego najdziwniejszego zamachu w historii - (strzał był oddany z nieczynnej drukarni z tyłu a kula przyleciała z przodu bo mózg i kości czaszki spadły na klapę bagażnika).

Podobnie sprawy dzieją się i w dochodzeniu w sprawie karastrofy w Smoleńsku - to może jest ten trzeci gracz któremu na rękę była ta zaplanowana katastrofa aby przedsiębiorstwo holokaust bez przeszkód działało w Polsce.
To dziwne że platforma bandytów w Polskim Sejmie cały czas cieszy sie z tego zamachu.

PS.-dziś Ameryka rok w rok płaci haracz Izraelskiemu okupantowi w wysokości 60 miliardów dolarów bezzwrotnej "pożyczki".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1592917

Zwykły Polaku o platformie bandytów w Polskim Sejmie. Tu z tego linku poniżej wgląd w TĘ platformę:

https://us.search.yahoo.com/yhs/search?hspart=itm&hsimp=yhs-001&type=smy...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1592929

Zdrada stanu – fragment książki Mariana Kałuskiego: „Wypełniali przykazanie miłosierdzia”
Wydawnictwo von borowiecky – Warszawa 2000, str. 52-67.
Jerzy Tomaszewski jeden z podtytułów rozdziału o polskich Żydach, w książce Rzeczpospolita wielu narodów (Warszawa 1985) zatytułował: Żydzi — naród rewolucjonistów. l słusznie. Z tym, że wyraz rewolucjonistów należy rozumieć jako komunistów lub lewaków Nie znaczy to, że wszyscy czy że nawet większość Żydów w międzywojennej Polsce była komunistami. Było ich jednak tysiące, a sympatyków sowieckiego bolszewizmu jeszcze więcej. lak zwana Polska Partia Komunistyczna była tak „zażydzona”, a już na pewno jej kierownictwo, że zrodził się wśród Polaków termin „Żydokomuna”.
We wrześniu 1939 roku niepodległe państwo polskie, istniejące zaledwie 21 lat, zostało ponownie podzielone miedzy Niemcy i Rosję-Związek Sowiecki. Był to wielki szok dla Polaków, trudna do opisania tragedia. Tymczasem w takiej tragicznej dla Polaków chwili tysiące Żydów, i to nie tylko komunistów, i nie tylko na terenach polskich okupowanych przez Związek Sowiecki, cieszyło się z upadku Polski i drwiło sobie z Polaków, najczęściej mówiąc: „Już się wasza zasrana Polska skończyła”, albo „Chcieliście Polskę bez Żydów, macie Żydów bez Polski” (W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali…, Londyn 1983). Wierzę, że tak postępujący i mówiący ludzie stanowili mniejszość 3-milionowej społeczności żydowskiej w Polsce. Ale wierzę także i w to, że gdyby przeprowadzono jakieś badania w tej sprawie, to potwierdziłyby one moje przypuszczenie, że większość Żydów przyjęła upadek państwa polskiego ze stoickim spokojem, że sprawa ta była dla nich całkowicie obojętna. Żyli bowiem własnym światem i własnymi problemami, tak było zawsze w historii polskich Żydów, i nie tylko polskich. Warto o tym pamiętać, kiedy dzisiaj propaganda żydowska tak dużo i tak namiętnie rozpisuje się o obojętności narodów Europy i całego świata wobec żydowskiego holocaustu.
Świat jest wielki, zamieszkują go setki narodów, a każdy z tych narodów miał, ma i będzie miał swoje własne problemy, swoje tragedie. Dlaczego więc mały naród żydowski i jego problemy miały być i mają być na ustach wszystkich ludzi, i troską całego świata ?  Żydzi nie mieli własnego państwa i Polacy w latach 1795-1918 byli go pozbawieni; Żydzi byli gnębieni, a Polacy — wówczas 25-milionowy naród w sercu Europy – byli częstokroć bardziej prześladowani niż Żydzi. Ludzie nie są w stanie interesować się wszystkimi narodami oraz ich sprawami i troskami. Dlatego żydowskie pretensje są, delikatnie mówiąc, przez swoją pretensjonalność bardzo niepoważne.
Jest wiele wiarygodnych dowodów, o których dzisiaj raczej głośno się nie mówi, świadczących o tym, że wielu Żydów polskich obojętnie lub z radością przyjęło upadek Polski we wrześniu 1939 roku, jak również i o tym, że nie myślało włączyć się do walki z hitleryzmem o wolność Polski. Zdarzały się nawet przypadki kolaboracji z Niemcami przeciwko Polsce i Polakom. Oto garść przykładów:
1. Wiosną 1939 roku na zebraniu Rady Partyjnej Bundu w sprawie niebezpieczeństwa hitleryzmu dla Żydów i Niemiec dla Polski, znany żydowski działacz lewicowy w międzywojennej Polsce Włodzimierz Kossowski (Nachum Mendel Lewinson) głosował przeciwko prowadzeniu przez Bund wśród Żydów polskich akcji popierania pożyczki na rozbudowę polskiej armii, dając tym jawny i wymowny dowód na to, że nie interesował go los Polski i Polaków (Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego, t. 3, Warszawa 1992);
2. W 1939 roku, z powodu zbliżającej się wojny polsko-niemieckiej i spodziewanego poboru do wojska, Michał Klinger z Kalisza, członek syjonistycznej organizacji młodzieżowej Betar, próbował nielegalnie opuścić Polskę z zamiarem przedostania się do Palestyny. Unikał poboru i walki w obronie Polski, a we wspomnieniu pośmiertnym o nim, zamieszczonym w gazecie żydowskiej w Australii, gdzie zamieszkał po wojnie, The Australian Jewish News” z 30 stycznia 1998 roku, ujęto tę sprawę następująco – zarazem jakże kłamliwie: „Tylko kilka dni zajęło Niemcom zniszczenie Armii Polskiej”. Czyli, że nie było czasu, aby mógł bić się za Polskę !  Takich żydowskich Klingerów, biorąc pod uwagę tchórzostwo polskich Żydów i ogólną ich niechęć do walki o nie-żydowskie sprawy, było w 1939 roku setki, jeśli nie tysiące;
3. Kiedy podczas drugiego dnia wojny polsko-niemieckiej we wrześniu 1939 roku lotnictwo niemieckie zbombardowało żydowski zakład charytatywny „Centosu” w Warszawie, znany działacz żydowski, członek zarządu Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie, Efraim Sagan Szachno twierdził, że była to prowokacja Polaków (E. Ringelblum, Kronika getta warszawskiego, Warszawa 1983). Była to pierwsza podczas II wojny światowej próba ze strony Żydów przerzucenia winy z kata na ofiarę w celu przypodobania się Niemcom !;
4. „..Już we wrześniu 1939 roku Wehrmacht i Einsałzgruppen SS dokonywały pierwszych obok Polaków egzekucji Żydów. A mimo to Żydzi… starali się witać wkraczających Niemców przymilnie. W Łodzi, Pabianicach i wielu innych miastach ustawili nawet bramy triumfalne, a delegacje kahałów, na czele z rabinami w strojach rytualnych, witały Niemców chlebem i solą…” (Tadeusz Bednarczyk, Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995);
5. Także aktem o wyraźnym wydźwięku antypolskim było witanie Niemców, którzy zajęli miasto po napadzie na Związek Sowiecki 22 czerwca 1941 roku chlebem i solą przez Żydów białostockich. Skandaliczny ten fakt dzisiaj się przemilcza, przy jednoczesnym nieustannym szkalowaniu Polski i Polaków przez wielu Żydów ! (Między logiką a Wiarą. Z Józefem M. Bocheńskim rozmawia Jan Parys, Paryż 1988);
6. „Eksterminacja (Żydów)… zarządzona została w styczniu 1942 roku na konferencji w Wannsee… Zarządzenia te początkowo miały wymowę szykan, miały za zadanie osłabić moralnie Żydów, narzucić im kompleks niższości, postawę służalczości i uniżoności. Zresztą tę postawę Żydzi przyjmowali samorzutnie od pierwszego dnia wobec wkraczających wojsk niemieckich, narzucając się im usłużnością, manifestując postawę izolacyjna wobec Polaków i „ich wojny z Niemcami”. To źli Polacy walczyli, oni nie chcieli walczyć, bo byli Niemcom życzliwi” (T. Bednarczyk, j.w.);
7. Major dypl. Zygmunt K. Dąbrowski w zbiorowej książce pt. Moje zderzenie z bolszewikami we wrześniu 1939 roku (Londyn 1986) wspomina jak podczas wojny z Niemcami i Związkiem Sowieckim, a więc zaraz po 17 września 1939 roku oddział Wojska Polskiego w którym się znajdował przejeżdżał przez miasteczko Beresteczko na Wołyniu, a miejscowi Żydzi śpiewali pieśni żydowskie, mające wydźwięk bojowy i antypolski;
8. W tej samej książce Leopold Gadzina wspomina, jak niedługo po zajęciu Polski Wschodniej przez Związek Sowiecki jechał pociągiem z Małyńska na Wołyniu do Lwowa; w przedziale w którym był, jechało kilku Żydów, a kiedy przypadkowo dowiedzieli się, że jest Polakiem, jeden z nich powiedział: że Polska była faszystowska i „charaszo czto taka Polsza skończyła się”, a wszyscy inni urągali przedwojennej Polsce;
9. Tysiące Żydów na Kresach brało udział pod koniec 1939 roku w akcji propagandowej, a następnie w organizowaniu tzw. wyborów do Zgromadzeń Narodowych Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi, które miały zadecydować o przyłączeniu Polski Wschodniej do Związku Sowieckiego. Z władzą sowiecką kolaborowało więc tysiące Żydów. Dowody na tę współpracę znajdziemy m.in. w pracy Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego (t. 1-3 Warszawa 1978-1992). Ciekawa jest historia kolaboracji z wrogami Polaków Jerzego Sawickiego (właśc. Izydor Reisler): jako prawnik wysługiwał się Sowietom w walce z Polakami na stanowisku członka III Kolegium Adwokatów we Lwowie; w okupowanym przez Niemców Lwowie był agentem Gestapo na terenie lwowskiego getta (Zbigniew Błażyński, Mówi Józef Światło, Londyn 1986); po wojnie jako prokurator Najwyższego trybunału Narodowego i Sądu Najwyższego był na usługach aparatu bezpieki w stalinowskiej Polsce.
 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1593078

Zdrada stanu – fragment książki Mariana Kałuskiego: „Wypełniali przykazanie miłosierdzia”
Wydawnictwo von borowiecky – Warszawa 2000, str. 52-67.
Jerzy Tomaszewski jeden z podtytułów rozdziału o polskich Żydach, w książce Rzeczpospolita wielu narodów (Warszawa 1985) zatytułował: Żydzi — naród rewolucjonistów. l słusznie. Z tym, że wyraz rewolucjonistów należy rozumieć jako komunistów lub lewaków Nie znaczy to, że wszyscy czy że nawet większość Żydów w międzywojennej Polsce była komunistami. Było ich jednak tysiące, a sympatyków sowieckiego bolszewizmu jeszcze więcej. lak zwana Polska Partia Komunistyczna była tak „zażydzona”, a już na pewno jej kierownictwo, że zrodził się wśród Polaków termin „Żydokomuna”.
We wrześniu 1939 roku niepodległe państwo polskie, istniejące zaledwie 21 lat, zostało ponownie podzielone miedzy Niemcy i Rosję-Związek Sowiecki. Był to wielki szok dla Polaków, trudna do opisania tragedia. Tymczasem w takiej tragicznej dla Polaków chwili tysiące Żydów, i to nie tylko komunistów, i nie tylko na terenach polskich okupowanych przez Związek Sowiecki, cieszyło się z upadku Polski i drwiło sobie z Polaków, najczęściej mówiąc: „Już się wasza zasrana Polska skończyła”, albo „Chcieliście Polskę bez Żydów, macie Żydów bez Polski” (W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali…, Londyn 1983). Wierzę, że tak postępujący i mówiący ludzie stanowili mniejszość 3-milionowej społeczności żydowskiej w Polsce. Ale wierzę także i w to, że gdyby przeprowadzono jakieś badania w tej sprawie, to potwierdziłyby one moje przypuszczenie, że większość Żydów przyjęła upadek państwa polskiego ze stoickim spokojem, że sprawa ta była dla nich całkowicie obojętna. Żyli bowiem własnym światem i własnymi problemami, tak było zawsze w historii polskich Żydów, i nie tylko polskich. Warto o tym pamiętać, kiedy dzisiaj propaganda żydowska tak dużo i tak namiętnie rozpisuje się o obojętności narodów Europy i całego świata wobec żydowskiego holocaustu.
Świat jest wielki, zamieszkują go setki narodów, a każdy z tych narodów miał, ma i będzie miał swoje własne problemy, swoje tragedie. Dlaczego więc mały naród żydowski i jego problemy miały być i mają być na ustach wszystkich ludzi, i troską całego świata ?  Żydzi nie mieli własnego państwa i Polacy w latach 1795-1918 byli go pozbawieni; Żydzi byli gnębieni, a Polacy — wówczas 25-milionowy naród w sercu Europy – byli częstokroć bardziej prześladowani niż Żydzi. Ludzie nie są w stanie interesować się wszystkimi narodami oraz ich sprawami i troskami. Dlatego żydowskie pretensje są, delikatnie mówiąc, przez swoją pretensjonalność bardzo niepoważne.
Jest wiele wiarygodnych dowodów, o których dzisiaj raczej głośno się nie mówi, świadczących o tym, że wielu Żydów polskich obojętnie lub z radością przyjęło upadek Polski we wrześniu 1939 roku, jak również i o tym, że nie myślało włączyć się do walki z hitleryzmem o wolność Polski. Zdarzały się nawet przypadki kolaboracji z Niemcami przeciwko Polsce i Polakom. Oto garść przykładów:
1. Wiosną 1939 roku na zebraniu Rady Partyjnej Bundu w sprawie niebezpieczeństwa hitleryzmu dla Żydów i Niemiec dla Polski, znany żydowski działacz lewicowy w międzywojennej Polsce Włodzimierz Kossowski (Nachum Mendel Lewinson) głosował przeciwko prowadzeniu przez Bund wśród Żydów polskich akcji popierania pożyczki na rozbudowę polskiej armii, dając tym jawny i wymowny dowód na to, że nie interesował go los Polski i Polaków (Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego, t. 3, Warszawa 1992);
2. W 1939 roku, z powodu zbliżającej się wojny polsko-niemieckiej i spodziewanego poboru do wojska, Michał Klinger z Kalisza, członek syjonistycznej organizacji młodzieżowej Betar, próbował nielegalnie opuścić Polskę z zamiarem przedostania się do Palestyny. Unikał poboru i walki w obronie Polski, a we wspomnieniu pośmiertnym o nim, zamieszczonym w gazecie żydowskiej w Australii, gdzie zamieszkał po wojnie, The Australian Jewish News” z 30 stycznia 1998 roku, ujęto tę sprawę następująco – zarazem jakże kłamliwie: „Tylko kilka dni zajęło Niemcom zniszczenie Armii Polskiej”. Czyli, że nie było czasu, aby mógł bić się za Polskę !  Takich żydowskich Klingerów, biorąc pod uwagę tchórzostwo polskich Żydów i ogólną ich niechęć do walki o nie-żydowskie sprawy, było w 1939 roku setki, jeśli nie tysiące;
3. Kiedy podczas drugiego dnia wojny polsko-niemieckiej we wrześniu 1939 roku lotnictwo niemieckie zbombardowało żydowski zakład charytatywny „Centosu” w Warszawie, znany działacz żydowski, członek zarządu Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie, Efraim Sagan Szachno twierdził, że była to prowokacja Polaków (E. Ringelblum, Kronika getta warszawskiego, Warszawa 1983). Była to pierwsza podczas II wojny światowej próba ze strony Żydów przerzucenia winy z kata na ofiarę w celu przypodobania się Niemcom !;
4. „..Już we wrześniu 1939 roku Wehrmacht i Einsałzgruppen SS dokonywały pierwszych obok Polaków egzekucji Żydów. A mimo to Żydzi… starali się witać wkraczających Niemców przymilnie. W Łodzi, Pabianicach i wielu innych miastach ustawili nawet bramy triumfalne, a delegacje kahałów, na czele z rabinami w strojach rytualnych, witały Niemców chlebem i solą…” (Tadeusz Bednarczyk, Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995);
5. Także aktem o wyraźnym wydźwięku antypolskim było witanie Niemców, którzy zajęli miasto po napadzie na Związek Sowiecki 22 czerwca 1941 roku chlebem i solą przez Żydów białostockich. Skandaliczny ten fakt dzisiaj się przemilcza, przy jednoczesnym nieustannym szkalowaniu Polski i Polaków przez wielu Żydów ! (Między logiką a Wiarą. Z Józefem M. Bocheńskim rozmawia Jan Parys, Paryż 1988);
6. „Eksterminacja (Żydów)… zarządzona została w styczniu 1942 roku na konferencji w Wannsee… Zarządzenia te początkowo miały wymowę szykan, miały za zadanie osłabić moralnie Żydów, narzucić im kompleks niższości, postawę służalczości i uniżoności. Zresztą tę postawę Żydzi przyjmowali samorzutnie od pierwszego dnia wobec wkraczających wojsk niemieckich, narzucając się im usłużnością, manifestując postawę izolacyjna wobec Polaków i „ich wojny z Niemcami”. To źli Polacy walczyli, oni nie chcieli walczyć, bo byli Niemcom życzliwi” (T. Bednarczyk, j.w.);
7. Major dypl. Zygmunt K. Dąbrowski w zbiorowej książce pt. Moje zderzenie z bolszewikami we wrześniu 1939 roku (Londyn 1986) wspomina jak podczas wojny z Niemcami i Związkiem Sowieckim, a więc zaraz po 17 września 1939 roku oddział Wojska Polskiego w którym się znajdował przejeżdżał przez miasteczko Beresteczko na Wołyniu, a miejscowi Żydzi śpiewali pieśni żydowskie, mające wydźwięk bojowy i antypolski;
8. W tej samej książce Leopold Gadzina wspomina, jak niedługo po zajęciu Polski Wschodniej przez Związek Sowiecki jechał pociągiem z Małyńska na Wołyniu do Lwowa; w przedziale w którym był, jechało kilku Żydów, a kiedy przypadkowo dowiedzieli się, że jest Polakiem, jeden z nich powiedział: że Polska była faszystowska i „charaszo czto taka Polsza skończyła się”, a wszyscy inni urągali przedwojennej Polsce;
9. Tysiące Żydów na Kresach brało udział pod koniec 1939 roku w akcji propagandowej, a następnie w organizowaniu tzw. wyborów do Zgromadzeń Narodowych Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi, które miały zadecydować o przyłączeniu Polski Wschodniej do Związku Sowieckiego. Z władzą sowiecką kolaborowało więc tysiące Żydów. Dowody na tę współpracę znajdziemy m.in. w pracy Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego (t. 1-3 Warszawa 1978-1992). Ciekawa jest historia kolaboracji z wrogami Polaków Jerzego Sawickiego (właśc. Izydor Reisler): jako prawnik wysługiwał się Sowietom w walce z Polakami na stanowisku członka III Kolegium Adwokatów we Lwowie; w okupowanym przez Niemców Lwowie był agentem Gestapo na terenie lwowskiego getta (Zbigniew Błażyński, Mówi Józef Światło, Londyn 1986); po wojnie jako prokurator Najwyższego trybunału Narodowego i Sądu Najwyższego był na usługach aparatu bezpieki w stalinowskiej Polsce.
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1593079

także dzięki Szanownym Komentatorom za ważne i ciekawe komentarze i szkoda tylko, że my tutaj znamy prawdziwą historię, w tym także o współpracy szydów z niemieckimi nazistami, przeciwko Polakom, o ich udziale w zbrodniach na Polakach, o ich niszczeniu i zdradzaniu Polski, a rządzący wydają się o tym nie wiedzieć lub też ignorować całkowicie ten fakt.

Pisiarze nie pomni ofiar jakie Polacy i Polska poniosła z rąk niemieckich nazistów, także ruskich stalinistów, przy licznym udziale zdradzieckich szydów, także zbrodniarzy szydowskich z antypolskicvh formacji w Polsce powojennej, co zdradliwi pisiarze potajemnie współpracują z szydo-amerykanami przygotowując powyborczą grabież polskiego majątku w mysl ustawy 447, aby się przypodobać zdradzieckim amerykanom - zdrajcom z Teheranu - 1943 r., Jałty - 1945 r., Smoleńska - 2010 r. i haniebnej ustawy kupionej u republikańskich senatorów przez szyda za 30 milionów dolarów!

Zatem cóż z tego, że podobnie jak szydzi byliśmy ofiarami, że poza olbrzymimi stratami ludzkimi ponieśliśmy także gigantyczne straty materialne, z których Polska i Polacy nie podnieśli się do tej pory, a całe pokolenia Polaków harowały od świtu do wieczora w zniszczonej Polsce odbudowując ją w pocie czoła, zastraszani, mordowani i dalej okradani przez komuszych szydo-ruskich, a także miejscowych zbrodniarzy przekrętów, manipulantów, oszustów, a w sumie polityków!

Cóż z tego, skoro teraz pojawia się kłamca, manipulant i grabieżca szydowski, wspomagany przez zdradliwych amerykanów i miejscowych zdrajców, chcąc odebrać nam to, co wypracowali nasi dziadkowie i nasi rodzice, a także my sami, a rząd polski zamiast nas bronić potajemnie paktuje z nimi, aby kosztem Polaków załatwić sobie kontynuację władzy - hańba Polacy, hańba i zdrada, czas się obudzić i działać - "modlitwa i walka", jak napisał na swoim blogu Poeta, tylko to nam zostało!!!

Czołem Wielkiej Polsce Katolickiej!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1593256