W łódzkiej Katedrze i w studio TVP INFO

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Blog

Katedra Łódzka. Uroczysta msza św. pogrzebowa zamordowanego śp. Marka Rosiaka, z udziałem prezydenta RP, prezesa Kaczyńskiego i wielu innych osobistości. Tłum ludzi modlących się, przepełniony smutkiem i nadzieją. Piękne kazanie abpa Adama Lepy, podniosły nastrój żałoby.

Po mszy przemówienia prezesa Kaczyńskiego i europosła Wojciechowskiego, pełne zadumy i nawoływań do zaniechania praktykowania socjotechniki nienawiści, która zaczęła być stosowana jako socjotechnika władzy. Przemówienia nagrodzone długotrwałymi, niemilknącymi oklaskami.

Po transmisji mszy św. w studio TVP INFO Danuta Holecka z dwoma zaproszonymi gośćmi: prof. prof. Henrykiem Domańskim i Radosławem Markowskim. I tu rozmowa, wprowadzająca telewidza w osłupienie. Obydwaj rozmówcy jak zwykle stonowanej i obiektywnej red. Holeckiej, szczególnie ten drugi, ruszają do natarcia. W sposób nieznoszący sprzeciwu ogłaszają wszem i wobec, że doszukiwanie się związku między zbrodnią dokonaną w biurze PiS a atmosferą polityczną w kraju jest całkowicie bezpodstawne. Nie ma żadnych na to dowodów, trzeba jeszcze zbadać wątek zbrodni lansowany przez Niesiołowskiego i przepytać Millera. Może coś nowego, równie bezsensownego, wymyślą. A jeżeli doszukiwać się siewcy nienawiści w polskim życiu publicznym, to jest nim wyłącznie Jarosław Kaczyński.

Płakać się chce.

Ludzie z tytułami profesorskimi, niepotrafiący dostrzec elementarnego związku między nawoływaniami do bezwzględnej rozprawy z konkurentami politycznymi, do dorżnięcia bydlęcej watahy, do zabicia i wypatroszenia Jarosława Kaczyńskiego, do zdelegalizowania opozycyjnej partii, działającej zgodnie z prawem, a aktem w którym te nawoływania zostają przekute w haniebny czyn. Ludzie nie dostrzegający działań swojego kolegi uniwersyteckiego Stefana Niesiołowskiego, urągających podstawowym zasadom etyki w polityce. Nie znający lub niepamiętający nienawistnych i żałosnych słów wypowiadanych publicznie i ze swadą przez takich ludzi jak Kutz, Wajda, Bartoszewski, Król i wielu innych, będących na służbie partii władzy.

Dla nich wszystkich jest jeden wróg śmiertelny, którego trzeba za wszelka cenę zdematerializować. Jest nim oczywiście Jarosław Kaczyński. Dlatego tylko, że głosi prawdę.

Jeżeli bielmo zacietrzewienia i nienawiści demonstrowanej bez ogródek – nawet w tonie wypowiedzi – potrafi odbierać rozum ludziom z akademickimi tytułami, to zbrodniczy czyn Ryszarda C. można jakoś tam usprawiedliwiać. Przecież jego możliwości poznawcze i zdolność odróżniania dobra od zła powinny być znacznie bardziej ograniczone.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

aby nawoływać do federalizaji i wskazywać trzeciego gracza - SLD!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#99073

Proszę państwa przekonacie się że za dwa lata wszystkie media będą przedstawiały tylko jedną prawdę tą wygodną dla rządzących, a takie tytuły jak "Gazeta Polska" będą wydawane w podziemiu na bibule.
Te miliony wykształconych młodych ludzi bez idei jak to mówią "bezpaństwowców" zrobi swoje, przestaną uczyć historii w szkołach.
Jestem rodowitym warszawiakiem z dziada pradziada ale 8 lat temu wyprowadziłem się do małego miasteczka na podkarpaciu Dynowa, nie mogłem żyć w Warszawie i patrzeć jak jest zalewana przez rzesze młodych ludzi dla których tradycja warszawska to tylko puste słowo.
Prawdziwych warszawiaków mogę obejrzeć w serialu "Czas honoru" niestety wymordowali ich hitlerowcy a resztę zrobili komuniści.Pozdrawiam gorąco wszystkich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99425

Oglądałam i z niedowierzaniem słuchałam tych pacholków komunistycznych, zaproszonych przez obecnie panujących w TVP post komunistów (bo w żadnych liberałow nie wierzę)i powiem jedno: skandal.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99078

Broda nie czyni filozofa...ani tytuły.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#99081

Oglądałeś całą relację z łódzkiej Katedry? Czy Komorowski wszedł do Katedry podobnie jak z niej wyszedł czyli przez zakrystię?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99082

Jan Bogatko

...moralnych karłów nie brak. Ale też szybko się o nich zapomnina, nie mówiąłc o ich "twórczości",

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#99091

Właśnie TVPInfo zakończyło nadawanie transmisji z cmentarza,a
uroczystości jeszcze trwają. Podczas kondolencji i składania kwiatów został zaintonowany Hymn Polski, potem zgromadzeni śpiewali "Ojczyzno ma", ale stacja zagłuszyła to dżwiękiem muzyki ze studia.

Dyskusja podczas transmisji z zaproszonymi "autorytetami" była żenująca. Zastanawiałam się czy oni dostają za to pieniądze ?

TVN24 przerwało godzinę wcześniej i zajęło się wypadkiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99107

dwóch panów w TVN24 jeden z nich-a..kim był gość TVN24-raczej nie zaprzątałam sobie głowy-jeden z nich-chyba przez przeoczenie tytułujący Kamorrę "marszałkiem",a nie prezydentem-pan..bardzo prezydenta chwalił!!Bez przekąsu-wierząc,że..dzisiejszy dzień Komorry-to.."zaleta"-pan się rozpływał,ze "pan marszałek-prezydent..TAK DOBRZE WYPADŁ,BO..TYLKO DAŁ ORDER I NIE PRZEMAWIAŁ,CO DAŁO..BARDZO DOBRE WRAŻENIE"!Nic dodać,nic ująć..Goście TVN24..za zaletę uważają,że.."pan prezydent się nie odzywa-dzięki temu..dobrze wypada"..Ten..Czar Polskich Lasów-i Pierwszy Atawista Polski-który..bez zapładniania..nie marnuje podejścia..Polsko!Płaczę z Tobą..i nad Tobą..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#99270

To jest przerażające,skąd i dlaczego mamy w Polsce tylu
wykształconych służalczych pachołków.W tvn-24 było to samo.
Wystąpił uczony z Krakowa.I jak to się ma do wypowiedzi
Pani Staniszkis i,ekonomisty/nazwiska nie pamiętam/,którzy mówią straszną prawdę
co Polsce gotują obecne rządy.Ci ludzie są godni pogardy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

WIEKOWY

#99099

ta lewacka kreatura Hartman pobił rekord nienawiści

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99120

Nie wiem którędy wszedł - nieco spóźniłem.
Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#99502

zdrowie,lepiej było transmisję oglądać w tv Trwam.Pełna kultura.Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99132


 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#99267

Wspaniałe przemówienie pana Wojciechowskiego. TVP Info wolała podczas na przykład momentu udzielania Komunii Świętej (a byłem ciekaw czy Komorowski przyjmie...) pokazywać ogólny widok Katedry. Czy ONI coś zrozumieli? ONI rozumieją i wymyślili TO, dlatego to niestety ani pierwszy ani ostatni mord na PiS. Bo o to tu chodziło. Mord na Polsce. On Trwa. Pomódlmy się za Duszę Pana Rosiaka. Wieczny Odpoczynek...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99187

Też byłem ciekaw, ale przyjął komunię. Wtedy się zastanowiłem, jeżeli się ma taką wiedzę, to jak można w ogóle przystąpić do komunii. Przecież to totalne zakłamanie, idzie spowiada się, a potem dalej swoje robi. A tych dwóch pożal się Boże "promoskiewskich profesorów" to nie można było słuchać. Sam jad. W końcu, każdy, to ma swój rozum i wie co prawda, a co fałsz. Że oni się nie boją, że w końcu ktoś im wpier...... spuści, bo to, to już dawno im się należy, chociażby, za to, że ogłupiają studentów na uczelni, a krnąbnych karzą negatywnymi wpisami do indeksu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99202

inna sprawa czy popełnił świetokradztwo. ale nie nam to osadzać.

Żałuję, że homilii nie wygłaszał mój były i już śp ksiądz proboszcz, nieprzecietny wróg totalitaryzmu (więzień Dachau).

Oj gromy by się sypały, I wskazywanie palcem byłoby. I nikt by nie zasnął.

Bp Lepa powiedział słowa mądre ale nie dobitne. _________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#99257

Ten Akt pominąłbym.

Gajowy. ukradkiem spoglądał co Ci ludzie w Świątyni robią.
Pocieszne było jak "własciciel kaplicy" wstawał .
I .
Mina. Panika na "przekażcie sobie znak pokoju"-
Była szansa-
Ogólnie z niesmakiem patrzyłem na to indywiduum http://marucha.wordpress.com/2010/05/01/czy-to-indywiduum-ma-zostac-prez...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99263

Navigare necesse est
Radosław Markowski to etatowy propagandzista PO i w związku z tym NIKT(!), a Henryk Domański, to kto?... Również nikt!!! Zwykły propagandzista, tak samo, jak Danuta Holecka... To wszystko to śmietnik, i nawet nie historii, to tylko śmietnik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#99233

-
przy tych szmondakach, tzw hitlerowcy z III Reich,
to jakaś arystokracja..

STEIN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie.

#99340

Będę bronił Danuty Holeckiej. To rzeczowa, obiektywna dziennikarka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#99503

z góry przepraszam, ale dziś się szala przechyliła:
generalnie rzecz ujmując zaczyna mnie wku...wiać to nieustanne kreowanie rzeczywistości w rytmie: oglądam coś na żywo (!) a potem dwóch czy trzech dupków w studiu mi wyjaśnia:
1. Co widziałam!
2. Jak mam rozumieć to, co widziałam!
3. Jakie to ma znaczenie!
4. Co kto miał na myśli, skoro nic nie powiedział!
5. I dlaczego PiS znów dzieli, bo że dzieli to już wiadomo!
Taka jest misja telewizji publicznej???
Wyjaśniacze rzeczywistości się znaleźli, psia ich mać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99251

wulgaryzm umysłowy-
Powtarzanie i dyskontowanie się od plwocin.
Jakby nie było ciekawszych tematów.

Fakt. Ochydne narracja -
mam wybór,Mam pilota :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99256

ms Szanowny Panie ! Dokładnie tak samo odebrałem ten telewizyjny przekaz.Bardzo mnie cieszy,że jest nas wielu !!!
Ale mamy /wykształconych/ GŁUPICH profesorów !!!! Takie mam o nich zdanie,a uprawnia mnie moje 78 lat.Dla mnie są to zaprzedani,bezmyślni ludzie bez żadnej osobistej etyki,przyzwoitości.Prości ludzie ze swoim pojmowaniem rzeczywistości powinni być dla tych bałwanów-profesorów wzorem.Pozdrawiam i pozostaję z nadzieją na zmianę tego stanu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ms

#99258

Ossala, to odmienne kreowanie rzeczywistości dotyczy debilnego sPOłeczeństwa, bo kreujący tę odmienną rzeczywistośc doskonale wiedzą, że nas nie przekręcą. Mnie tez to szaleńczo wkur..a jak widzę te fałszywe i głupie mordy udające "profesorów", które to kreują się na wyrocznie i przewodników obywateli naszego kraju. Dałbym takiemu jednemu z drugim za to wszystko nieźle po ryju.
Pozdrawiam.

edward

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#99259

punkt 4.
To najważniejszy punkt.
Jak się go dobrze sformułuje, to da się do niego dorobić pozostałe a potem da się stworzyć kolejny pkt 4.
I tak w kółko.
Jak gadają z godzinę (a bywa, bywa) to nawet by nie pamiętają o czym w ogóle zaczął się program.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99265

melioracja :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99268

Dziękuję, tak zawsze odbieram, tylko że mój komentarz: przecież człowiek ma rozum i nie potrzebni żadni myślowi przewodnicy. Sam potrafi odróżnić co dobre, a co złe. Punktacja bardziej mi odpowiada, bardziej przekonywująca. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. W kupie raźniej. JK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99325

przypuszczać, że mają do czynienia z durniami!
Albo inaczej: wiedzą, że myślących i niepoprawnych jest mniej, ale ich też nigdy nie przekonają do swojej kłamliwej wersji zdarzeń. Urabiają zatem głowy tej części watahy, która jak zobaczy, że się wypowiada jakiś profesor albo doktor to uwierzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99382

edward
Dla mnie nie są oni żadnymi profesorami. Nadali sobie tytuły bolszewickie pachołki, aby tym samym podnieśc swój stan społeczny, po to by mieć wielki wpływ na ludzi, na uczelniach wychowywać i edukowac młodzież wg bolszewickich metod i wzorców przeciwko POlsce i patriotom. Poza tym, kto w renomowanych nielewackich uczelniach na zachodzie akceptuje takich "profesorów" z bolszewickiego awansu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#99255

Iwińskiego per "pan, panie profesorze", to mam odruch wymiotny

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99262

Ciekawa była ta zbitka obrazów w TVP Info : na dole kondukt pogrzebowy Marka Rosiaka zmierzający na cmentarz,a potem widok cmentarza ,a  na górze Sikorski włażący w d... bez mydła Ławrowowi na tzw. wspólnej konferencji.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#99276

Drodzy przyjaciele! Jeśli uczone lemingi nie mogą dostrzec prostej zależności pomiędzy rabunkową gospodarką swojego rządu i ruiną w którą popada nasz kraj to co oni poza mamoną są jeszcze w stanie dojrzeć? Czy nie za wiele od nich wymagamy?
Czy sądzicie, że gdyby zegar Balcerowicza powiesić im przed oczami to oni widzieliby na nim skalę polskiego nieszczęścia, czy też tylko szybko zmieniające się cyfry, które podnoszą im słupki sondaży?

niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#99302

to przykład kadry naukowej i dydaktycznej naszych uczelni. Spod ich rak wychodzą "młodzi wykształceni z dużych miast" z paroma fakultetami. Trudno się więc dziwić,że są jacy są.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99310

Wildstein o Markowskim:

Nie tylko w Polsce, ale w Polsce szczególnie, występuje gatunek pseudonaukowców, którzy karierę robią na powtarzaniu poprawnościowych frazesów.

Swoją pozycją nadają im rangę “naukową”, a pozycję uzyskują dzięki ich powtarzaniu. Nawet w tej zbiorowości szczególną postacią jest Radosław Markowski, który walczy o laur Palikota polskiej politologii. Całym sobą wyraża pogardę dla nieoświeconych, którzy nie dostąpili łaski właściwych poglądów. Ongiś, na konferencji rzecznika praw obywatelskich Markowski zadeklarował, że chętnie wymieniłby nieudanych polskich obywateli w całości.

W “Wyborczej” jego stałą rozmówczynią jest Agnieszka Kublik – widać gatunkowy magnetyzm działa.

Ostatnio Markowski zaproponował, aby dla Polaków, których “przekonał” Jarosław Kaczyński, zbudować rezerwat. Koresponduje to z ideą Waldemara Kuczyńskiego – “kordonu sanitarnego” dla PiS – i wskazuje głęboko obywatelski oraz demokratyczny fundament rzeczników III RP. “Nie jest nam potrzebna sztuczna jedność. Trzeba pracować nad tym, żeby się skutecznie instytucjonalnie podzielić” – bredzi Markowski.

Pomysł, aby demokratyczną różnicę opinii przekuć na trwały, instytucjonalny rozdział, czyli polityczny, doraźny wybór przekształcić w rodzaj religijnej przynależności, jest wart analizy wyłącznie jako obraz stanu umysłu pomysłodawcy i jego środowiska. Wynika z niego, że ludzi o odmiennych poglądach należy wyłączyć z politycznej wspólnoty. Markowski teoretyzuje więc zjawisko, z którym w praktyce zaczynamy mieć w Polsce do czynienia.

Politolog mówi zresztą wprost, że nasz obecny spór polityczny jest dla niego tożsamy z podziałami w czasie religijnych wojen domowych w Europie. Jego projekt zaś “ma zapobiec krwawej rewolucji”. Trzeba docenić, że powstrzymuje się jeszcze przed wezwaniem do fizycznej eksterminacji przeciwników, strasząc równocześnie hitlerowskim zagrożeniem z ich strony, acz zaznacza, że nie o “proste zrównanie” mu chodzi.

Trzeba brać, co dają, tolerancja dla neohitlerowców wreszcie się skończy, co zademonstrował taksówkarz z Częstochowy, zapewne duchowy uczeń Radosława Markowskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#100741