Kopacz, Grabarczyk, Szczurek...ciemno to widzę

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Humor i satyra

Z kraju

Członkowie rządu: Kopacz, Szczurek, Grabarczyk, Grabowski. Nazwiska budzą grozę. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie wróżą one dobrze Polsce. Nowa premier ma doświadczenie w grzebaniu…

Wizje roztaczane przed Polską są jednak nadal obiecujące. Kopacz zawstydziła Donalda T.

Zostawmy jednak wizje, zajmijmy się konkretami. Oto one: płatne urlopy dla bezrobotnych rodziców od 2016 r., nowe przedszkola od 2016 r., studia za granicą na koszt państwa od 2016 r., silna armia z nowoczesnym sprzętem od 2016 r. Przypominamy Czytelnikom, że wciąż mamy 2014 r.

2 lata czekać należy na spełnienie obietnic. Tymczasem, do tego czasu bezrobotni rodzice niech zemrą z głodu, zamiast do przedszkola niech rodzice wyślą dzieci na ulice, studenci niech wezmą 2-letnią dziekankę a Kopacz niech wyśle petycję do Putina, żeby Polski przez 2 lata nie atakował, bo tymczasowo nie jesteśmy uzbrojeni.

W swoim expose Kopacz zapowiedziała, że kultura będzie dostępna dla wszystkich. Czy rozumieć przez to należy, że opera będzie jedynie za trzy grosze? „Opera za trzy grosze” (sztuka teatralna Brechta, przyp. Bastek).

Skoro jesteśmy przy tej tematyce, wydaje się, że expose Kopacz to była taka opera mydlana. Zamydliła wszystkim oczy i tyle. A jej obietnice pękną niczym bańka mydlana.

Pierwszy cud Kopacz – zgoda na linii J. Kaczyński – Donald T. Gdyby jeszcze od tego cudu zwiększyła się zawartość portfela.

Mówienie o wojnie polsko-polskiej to oczywiście pic na wodę fotomontaż, bo określanie sporu politycznego wojną jest bujdą na resorach. Wojna to jest choćby w parlamentach azjatyckich, gdzie posłowie piorą się nie na żarty. No ale przecież wojna brzmi bardziej medialnie.

Słowa kierowane do J. Kaczyńskiego oczywiście nie miały na celu zażegnanie tego sporu, tylko jego podsycenie. Bo gdyby przyjąć, że jedna strona jest winna a druga całkowicie niewinna, to nie byłaby to wojna (spór) tylko gwałt. Wydaje się w związku z tym, że adresatem tego przesłania nowej premier powinien być Donald T.

Radek został laską marszałkowską. Biedroń nie może usiedzieć w ławach poselskich.

Ponoć Biedroń ma startować na prezydenta Słupska. Mieszkańcy tego miasta postawili oczy w słup.

Partia Palikota tonie. Janusz, teraz twój ruch.

Armand Ryfiński zapowiada utworzenie nowej partii – Polska Liberalna. Diego Armando będzie stał na jej czele. Szczerze życzymy nowej partii, by skończyła jak Maradona.

Ze świata

Julia Pierson, szefowa amerykańskiej Secret Service (odpowiednik polskiego Biura Ochrony Rządu), podała się do dymisji. Wszystko przez fakt, że do Białego Domu wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna. Szef BOR (Marian Janicki) po śmierci polskiego prezydenta dostał awans na generała dywizji…

Co więcej, Marian Janicki otrzymał również odznakę honorową „Bene Merito” nadawaną za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. To już jest fenomen na skalę światową, że gość, który odpowiada za bezpieczeństwo prezydenta, który ginie w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, otrzymał nagrodę tego typu. Takie rzeczy tylko w Polsce.

Zamieszki w Hong Kongu powoli ustają. Ponoć sprawą zajął się sam King Kong.

Skoro jesteśmy przy „żółtkach” to warto wiedzieć, że w Japonii superszybkie pociągi jeżdżą od pół wieku. U nas inauguracja jeszcze w tym roku. Sto lat za murzynami to jeszcze można przeżyć, ale 50 lat za żółtkami, tego nie da się zdzierżyć.

Tymczasem Wiktor Janukowycz (b. prezydent Ukrainy) otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Czy mieszkańcy Budy Ruskiej również muszą się o nie starać, czy mają je z automatu?

Od dzisiaj w szwedzkich kinach film o Wałęsie. Nie spodziewałbym się jednak potopu szwedzkich kinomanów.

Już 6 października poznamy pierwszych laureatów tegorocznych Nobli. Prawymsierpowym.pl już zdradzi, że pokojową nagrodę otrzyma Putin.

Sport

Michał Kwiatkowski mistrzem świata w kolarstwie. Takie pedałowanie to cieszy człowieka. Tylko takie.

Swego czasu jeden z komentatorów sportowych w przypływie wielkich emocji powiedział, że Szozda (a może Szurkowski) to cudowne dziecko dwóch pedałów. Dziś za te słowa komentator mógłby pożegnać się z mikrofonem.

Wrzesień był miesiącem wielkich sukcesów polskiego sportu. To naprawdę złota polska jesień.

Wielkimi krokami zbliża się mecz Polska – Niemcy. Ciężko o optymizm, tym bardziej, że filar reprezentacji, Robert Lewandowski, szuka formy. Jeden dobry kopacz (zbieżność przypadkowa), na dodatek bez formy, to za mało.

Finał Ligi Europejskiej w 2015 r. rozgrywany będzie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Czyżby Legia chciała zagrać u siebie? Na razie 2 mecze i 2 zwycięstwa. Jesień nasza, wiosna wasza?

Już dawno polska drużyna nie grała w europejskich pucharach na wiosnę. Szansa przed Legią dość spora, ale pamiętać muszą działacze, że w najbliższym meczu z Metalistem Charków nie może grać Żyro, ze względu na czerwoną kartkę. Przypominamy, bo później znowu obudzą się z ręką w nocniku.

Pogoda

Złota polska jesień nie tylko w sporcie.

Wszyscy zastanawiają się jaka aura jest wokół Kopacz. Mniej więcej taka sama jak obok Grabarczyka, Szczurka, czy Grabowskiego. Aura przygnębienia.

Pogoda rekompensuje nam wszelkie niedomagania rządowe. Umiesz grać w piłkę? Idź pokopacz. Spadły liście koło domu? Czas je pograbić. Aura, którą sam tworzysz też ma znaczenie. Dobrego weekendu!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:26)

Komentarze

harata to jest w formie. Jest tylko jedno "ale"... Donaldinio jest miszczem od autogoli. Tyle, ile on ich Polsce naszczelał to się w pale nie mieści !

Pardon, w bramce...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443743

Może wyszedł z założenia, że nieważne jaki gol, ważne że gol a że do własnej bramki. Sorry, tylko tak umiem, powiedział Donald i odleciał w siną dal...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1443983

ars a(r)mandi

 

a ileż to będzie Jaśku

z naszych pociech pociechy

kiedy już kazirodztwo

zawita pod polskie strzechy!

 

Armandowi, Jaśkowi i ich pociechom!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1443746

Rzeczywistość wirtualna

"2 lata czekać należy na spełnienie obietnic"

Przecież to kradzież. Ona dzieli tym, czego nie ma. Jej rząd ma być tylko na rok.

Jakże słusznie pisałem niedawno: Jeśli ktoś cię okłamuje, to chce cię okraść

 

Ona sobie "pożycza rzeczywistość", robi dług. A dług to też kradzież - na tych, co go będą spłacali. 

Dług to naganna rozrzutność - pożyczone wydaje się lekką ręką jak znalezione, a później trzeba oddawać ze swego . Swego zapracowywanego krwawicą, wyrzeczeniami i życiem w niedostatkach.

Ten, co składa obietnice nie na swoje konto to zawsze złodziej.

Jakąż trzeba mieć bezczelność, żeby tak zadłużone Państwo (nie jej własność, tylko Narodu) jeszcze zadłużać.

Jakąż trzeba mieć bezczelność, by tak okradzione Państwo jeszcze okradać.

Jakąż trzeba mieć bezczelność, by dalej okłamywać i dalej okradać zamiast ścigać poprzednią ekipę złodziei, ekipę tysięcy afer.

Kopacz- przykrywka?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1443747

... dostarcza obok pan Marek Mojsiewicz (http://niepoprawni.pl/blog/7352/kto-zadluzona-nedzarke-kopacz-zrobil-pre...):

"„ Nowa premier ma wprawdzie odłożone w gotówce 68 tys. zł oraz kilka tysięcy dolarów i euro, ale tak naprawdę jest zadłużona po uszy. Według oświadczenia ma aż pięć kredytów na łączną sumę ponad 550 tys. zł. Do spłaty pozostało jej o ok. 100 tys. zł mniej. „....”Poza tym jej majątek to toyota yaris z 2007 roku (wyceniona na 18,5 tys. zł) oraz skromne mieszkanie o powierzchni 43 metrów kwadratowych. „...(źródło )"

Nikt uczciwy nie idzie do polityki z długami. To zbrodnia korupcji i zdrada Państwa od początku.

Pomysł z zapłaceniem jej długów uważam za chybiony. To tyle, co uznać jej szantaż, że jak tego nie zrobimy, to będzie się wysługiwała naszym wrogom i mu ulec. Ani nie mając gwarancji, ani nie biorąc pod uwagę jej dotychczasowej opinii.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1443798

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1443801

ten 2016 rok to cwane zagranie bandy kopaczy. Jeśli przegrają wybory to na początku 2016 roku będą bębnic, ze Kaczory nic nie umieją zrobić, a wszystko było już tak dopracowane na ostatni guzik...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#1443752

czy może już wydepilowana "trzecia baza" ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1443754

Tylko, czy doczeka świąt, na które zapowiedział prezenty?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1443755

Ja nie widzę żadnej różnicy między ryżym oszustem a tą od kopania..Ta banda kłamała-kłamie i będzie kłamać..Oni to mają we krwi..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Marika

#1443799

premierem powinna być osoba wiarygodna, taka która nie kłamie. Po smoleńskiej retoryce jakoś nie potrafię uwierzyć w ani jedną obietnicę premierki. Zresztą czy w PO kiedyś dotrzymano słowa?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1443818