Kiedy PO przestraszy się SB?

Obrazek użytkownika tosz
Kraj

Platforma Obywatelska zapowiada złożenie w Sejmie projekt ustawy pozbawiającej przywilejów emerytalnych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL - zapowiedział Zbigniew Chlebowski. Szef klubu PO podkreślił, że Platforma liczy na to, że jeszcze w październiku projekt zostanie przyjęty przez parlament.

Pomysł bardzo dobry. Obawiam sie jednak, że dobiero teraz byli esbecy zaczną publikować i sprzedawać to, co pod koniec lat 80. wynieśli ze swoich biurek i archiwów. Myślę, że czeka nas "festiwal teczek". Dojdzie do paru skandali, kiedy okaże się, że kilkoro prominentnych polityków koalicja ma swoje teczki, obecnie przechowywane w tzw. zbiorze zastrzeżonym w IPN.

Założymy się, że PO za chwilę spuści z tonu i zacznie się wycofywać ze swego pomysłu?

Nie zapominajmy, że w polskich archiwach nie ma teczek najważniejszych agentów SB (szczególnie  tych z kręgów opozycji lat 70-80). Albo nigdy ich nie mieli (agentura nierejestrowana  czyki >>kontakty operacyjne<<  bądź >>pomoc obywatelska<< lub "prowadzona na notes"), albo archiwa Biura "C"  MSW zostały bardzo dokładnie wyczyszczone na długo przed likwidacją SB.

Kontratak bezpieki nastąpi. Bo na nowych przepisach najwięcej mogą stracić byli generałowie SB. Ich emerytury mają być zmniejszone średnio z ok. 7,3 tys. zł do 2,5 tys. zł.

Średnie świadczenia ponad 10 tys. innych oficerów SB mają spaść nawet do 900 zł miesięcznie ( około 5 tys. zł  jakie dzis dostaje emerytowany esbek w stopniu pułkownika), a kolejnych 8,5 tys. niższych rangą funkcjonariuszy do zaledwie 654 zł. PO chce też zabrać pieniądze z emerytur członkom WRON m.in. Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wszak łączy ich okrągły stół.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#5150