Czy CBA inwigiluje śledzących aferę hazardową?

Obrazek użytkownika kataryna
Kraj

Polska: Prokuratura Warszawa-Praga bada, czy wiceprzewodniczący komisji hazardowej Bartosz Arłukowicz stoi za przeciekiem zeznań Ryszarda Sobiesiaka - podało Radio Zet. Funkcjonariusz CBA miał zeznać w prokuraturze o kontaktach posła Lewicy z dziennikarzami jednej z gazet .

Skąd funkcjonariusz wie o kontaktach Arłukowicza z dziennikarzem, i wie o nich na tyle dużo, że postanawia złożyć na tę okoliczność zeznania w sprawie dotyczącej przecieku informacji do Rzepy? Zastanawiające i niepokojące. Bo funkcjonariusz przecież nie pobiegł do prokuratora z informacją, że widział posła w towarzystwie dziennikarza, to byłoby zdecydowanie za mało, żeby powiązać to z przeciekiem stenogramów Sobiesiaka.

Czy zatem CBA inwigiluje Arłukowicza? A może któregoś z autorów tamtego artykułu (Wybranowski i Gursztyn)? Zeznania funkcjonariusza są zastanawiające, trudno uwierzyć, że przypadkowo był świadkiem spotkania posła z dziennikarzem i błyskawicznie powiązał to z przeciekiem i zgłosił się do prokuratora, bo by się wygłupił. Wybranowski i Gursztyn rozmawiali nie raz z każdym posłem z komisji hazardowej, a w rozmowach takich nie ma nic podejrzanego. Jeśli więc funkcjonariusz uznał, że jest to temat dla prokuratora, musiał o tych rozmowach wiedzieć dużo więcej niż tylko, że miały miejsce. Skąd mógł coś o nich wiedzieć?

Tajemnicze zeznania funkcjonariusza CBA warto byłoby wyjaśnić, aby się upewnić, czy odzyskane przez Platformę Biuro nie "zapezpiecza" przypadkiem prac komisji i dziennikarskich śledztw w sposób, w jaki nie powinno.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

aby nic nie wyjaśnić, a kto się wychyli to ma na karku CBA i agentów w skarpetach.......masz dyszkę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#51189

Widocznie "nowe, odzyskane" CBA podsłuchuje wszystkich niezależnych dziennikarzy prewencyjnie w celu ew. wyeliminowania niePOmyślnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51205

ot KLASYCZNA CENZURA,tylko w nowym wydaniu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#51243

podsłuchy dziennikarzy, a co internautami, którzy są wzywani na przesłuchanie przez policję za pisanie komentarzy i zamieszczanie obrazków??????.........kataryna 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#51247