Co dalej Unio Europejska?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Może warto trochę zastanowić się nad bieżącymi wydarzeniami międzynarodowymi a w konsekwencji nad tym, co nas czeka w przyszłości. A konkretniej - dokąd tak naprawdę kieruje się Unia Europejska i zadać jej po raz kolejny pytanie: Unio, Unio! Dokąd zmierzasz?

Jest wiele osób, dla których zbyt mało mówi się w Polsce o Unii Europejskiej sprowadzając dyskusję do wewnętrznych sporów politycznych.

A przecież de facto, nad czym boleję nieustannie, przeszło 70% nowych praw obowiązujących w Polsce powstaje w zaciszu rządu europejskiego, czyli w Komisji Europejskiej.

Pomijam tu bezsporny  - ku pewnie zasmuceniu niektórych fanów wyboru D. Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej - fakt, że tak naprawdę Rada Europejska z jej przewodniczącym jest instytucją fasadową, nie mającą prawie żadnego realnego wpływu na kształt i działanie UE jako całości. Ciałem, które realnie wpływa na Unię Europejską jest li tylko Komisja Europejska, czyli rząd UE!

I niestety, po przyjęciu Traktatu Lizbońskiego, odsetek praw powstających w Unii a nie w macierzystych krajach będzie się zwiększał. Dodam praw często tak bzdurnych i zawiłych, że aż śmiesznych.

Czy taka tendencja jest zgodna z tym, czego chcieliby mieszkańcy Europy?. Czy twór hybrydowy zwany Unią Europejską faktycznie jest tą wymarzoną strukturą jej funkcjonowania? Czy politycy unijni tworzą coś, co raczej jest oderwane od rzeczywistości i pragnień poszczególnych narodów a Unia Europejska jest raczej biurokratycznym molochem, który potrzebny jest tylko i wyłącznie politykom, biurokratom i syjo-socjalistycznym elitom?

Chyba warto stawiać takie pytania, bo dotyczą one nas wszystkich, naszej przyszłości.

Trudno jednoznacznie jednak dać na nie odpowiedź. Ja przychylam się raczej do stwierdzenia, że Unia zmierza w kierunku oderwanym od rzeczywistości i rzeczywistych pragnień Europejczyków. Szczególnie widać to było w czasie ostatniego kryzysu finansowego, gdzie poszczególne państwa powracały do idei obrony własnych obywateli nawet kosztem narażania się na restrykcje wewnątrzunijne. Widać to obecnie także po trudnościach ustalenia wspólnej reakcji UE na wydarzenia na Ukrainie. 

Podobnie myślą chyba mieszkańcy Europy, czemu w tym roku kolejny raz dali wyraz jedną z najniższych frekwencji (w wyborach do PE) w historii - 43,11%.

Proszę zwrócić uwagę. Ponad połowa uprawnionych Europejczyków nie poszła do urn! I to w tak długoletnich i zakorzenionych demokracjach!.

Zgodnie z przewidywaniami wygrali chadecy przed socjalistami. Duże relatywnie poparcie dostały też partie tzw. "eurosceptyczne" a we Francji - ku przerażeniu eurobiurokratów - eurosceptycy wygrali wyborczą batalię!

Dlaczego więc Europejczycy nie poszli do wyborów? A jeżeli poszli to zdecydowanie zagłosowali na prawą, ostatnio "zamykającą " się na innych stronę europejskiej sceny politycznej a także na ugrupowania a'priori antyunijne?

Oczywiście pierwszymi powodami, jakie przychodzą na myśl to: niedawny kryzys gospodarczy (zresztą jeszcze nie pokonany), recesja w krajach "Starej Unii", dominacja Niemiec w UE i kryzys na Ukrainie obnażający miałkość UE jako spójnej całości. W dobie recesji ludzie na ogół albo odchodzą od polityki zajmując się swoim bytem, albo wychodzą na ulicę i gremialnie głosują na opozycję. Biorąc pod uwagę wyniki wyborów dla europejskiej lewicy, Europejczycy wybrali to pierwsze rozwiązanie. Świadczyć to może o postępujacym braku zainteresowania mieszkańców krajów europejskich "harcami unijnych" elit.

Inną przyczyną, dla mnie istotniejszą i niejako wynikającą z poprzednich, może być po prostu zniechęcenie do Unii Europejskiej jako sztucznie utworzonego tworu, nie mającego nic wspólnego z ideą, która przyświecała założycielom EWG! Korupcja, nadęta biurokracja, Euro (które nie pomogło w kryzysie) i kosmopolityzm elit europejskich sprawiły może, że Europejczycy - nie idąc do wyborów - powiedzieli NIE obecnej Europie w takim kształcie?

Piszę dużo o wyborach do PE teraz... kiedy wielu upatruje (niestety to tylko ułuda) nadziei na lepszy rozwój UE pod patronatem D. Tuska. Niestety D. Tusk jako Przewodniczący Rady Europejskiej będzie dalej brnął w ten ślepy i z góry nakreślony przez globalistów scenariusz niby "rozwoju" UE...

Może to, że przez tysiące lat Europa rozwijała sie narodowo i terytorialnie tworząc narodowe kultury sprawia, że dla Europejczyków powoli jakaś wizja bycia "formą europejskiego bezpaństwowca" staje sie obca i odległa?

Może właśnie dzięki wielowiekowej różnorodności kulturowo-narodowej Europa zawdzięczała bycie awangardą rozwoju cywilizacyjnego? A bezpaństwowa Europa raczej ją uwstecznia nie generując oczekiwanych zysków dla jej mieszkańców?

W każdym razie Europejczycy dali i dają wyraz niezadowoleniu dla obecnych elit europejskich i niezależnie od jego przyczyn Europa i Unia Europejska musi sie zastanowić, czy obecny kierunek jej rozwoju jest społecznie akceptowalny!

A może należy jednak powrócić do pierwotnej idei i rozwiązań, które były podstawą utworzenia EWG? Może jednak ze względu na narodowe i państwowe tradycje historyczne państw Europy a także tkwiącą głęboko tożsamość narodową poszczególnych narodów, lepszym rozwiązaniem jest idea Europy Ojczyzn niż tworu, jakim ma być Państwo Europa?

Jakoś tak historia chyba przynosi odpowiedź na to pytanie. Wszystko to, co było tworzone sztucznie i mające na celu połączenie poszczególnych narodów w jeden organizm umierało śmiercią naturalną lub po niepokojach społecznych. Padło Cesarstwo Rzymskie, rozpadł się ZSRR, po Jugosławii nie ma śladu…


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
 http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

... ale na glinianych nogach, bez szans dłuższego funkcjonowania. Jest to przedsiębiorstwo urzędników, którzy oprócz tego, że są dla samych siebie, to w dodatku powoli realizują plan budowania imperium. Oczywiście bez szans powodzenia, bo mieszkańcy państw narodowych nie chcą mieć obywatelstwa "Europejczyk" i być poddanymi "cesarza" (czyt. prezydenta UE).

Przypatrując się zapisom Traktatu Lizbońskiego (wcześniej zwanego Konstytucją Unii Europejskiej), znajdujemy wiele ciekawych zapisów, ale jednocześnie druzgocących państwa narodowe będące członkami UE.

W roku 2009 w Suplemencie do mojej książki "Europejskie Eldorado" wyd. II napisałem, cyt.: "Artykuł I-6 dekretuje: „Unia Europejska ma osobowość prawną”. Co to oznacza w praktyce? W ten sposób znikają historyczne filary: wspólnotowy, bezpieczeństwa, spraw zagranicznych oraz sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, na których to w myśl Traktatu z Maastricht oparto funkcjonowanie Unii Europejskiej. Odtąd już sama Unia, – nie państwa członkowskie – będą podejmować kluczowe decyzje i zawierać umowy na forum międzynarodowym. Tak więc zapis ten doprowadzi do ubezwłasnowolnienia rządów narodowych, a „polski rząd” żyjąc komfortowo na koszt polskich podatników – będzie prowadził tylko działania pozorne. Z wypracowaną przez lata rutyną będzie reprezentował … Unię w Polsce, nie zaś Polskę w Unii".

 

Pozdrawiam,

    

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1442511

Masz zupełną rację. Biurokraci unijni stworzyli coś na kształt piramidy, która prędzej czy później się rozsypie. Wierzę,żre będzie to prędzej niż później. A co do prawa tworzonego przez UE to niestety jestęmy wiobec tego poniżania "na talerzu". Mam nadzieję, że narody europejskie się obudzą i że UE w końcu padnie.

 

Pozdrawiam serdedcznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1442675

zdobycze   społeczno-socjalno-gospodarcze  EUROPY i porywa bez wyroków dzieci w Polsce.wzmacnia Głód w Polsce i atakuje systemy   gwarantujące każdemu dziecku w Europie do 18  roku życia leczenie i leki bez opłat.Bez Europy dzieci w Polsce skazane wyrokami śmioerci przez NFZ umierały   by  gdyż rodzice chorych dzieci w Polsce nie mają, na  opłaty w  tysiących Euro.Europa ojczyzn?Tak ale bez sadystycznych polityków w Polsce bez empatii dla Polaków w Polsce.EUROPA jako państwo?Tak ale z jednym językiem  oprócz   narodowych tak jak w USA.Administracja w EU wprowadza skandaliczne przepisy prawne ale dla karteli i to nie w EU.Ten kto ma w  EU bomby  atomowe decyduje a to nie są Niemcy jak sugeruje Autor,którego serdecznie pozdrawiam.Podziwiam ale nie podzielam opinii na temat Europy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1442512

Usiłujesz wcisnąć nam kit, że gdyby nie UE, to polskie dzieci nie byłyby leczone? Już lepszej bzury nie udało Ci się wymyśleć! To, że NFZ nie chce finansować leczenia chorych dzieci, - ma zupełnie inne podłoże. A UE wcale nie refunduje tego leczenia! Za to niemieckie koncerny farmaceutyczne (np. Bayer) "połknęły" prawie wszystkie polskie zakłady farmaceutyczne, a swoje leki sprzedają schorowanym Polakom za horrendalnie wysokie ceny. Mamy w Polsce najdroższe leki w całej Europie! 

Napisałeś też, cyt.: "EUROPA jako państwo? Tak ale z jednym językiem oprócz narodowych tak jak w USA". Kolejna bzdura! Opowiadasz się za tym, by Europa była jednym państwem narodowym? Rozumiem, że kiedy byłeś malutki, to spadłeś z łóżeczka na du*ę, ale że na głowę, to tego nie wiedziałem! I Ty masz czelność nazywać siebie patriotą i wypisywać sążniste teksty patriotyczne? Wstydź się, bo to mi śmierdzi hipokryzją dużego formatu. I w dodatku opowiadasz się za jednym językiem w "Zjednoczonej Europie"??? Może wg Ciebie ma to być język niemiecki? A może francuski, że nie wsponmę o angielskim? A co z językami narodowymi? Tylko mają istnieć w mowie potocznej w domach rodzinnych, a urzędowym ma być język niemiecki czy angielski?

Ale żeś wymyślił! Pan Bóg jak chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum.

 

   

P.S. 
Kiedy wkrótce na Niepoprawnych skończę publikowanie wybranych rozdziałów mojej książki pt. "Europejskie Eldorado", zacznę publikować "Suplement" do niej, w której opisuję fakty związane z tworzeniem Konstytucji UE, która piętnowana przez obywateli Europy Zachodniej (szczególnie Anglii i Irlandii), - z góry była skazana na niezaakceptowanie w powszechnych referendach. Stąd też lekko ją "podliftingowano" i zmieniono nazwę na... Traktat Lizboński. Przekonasz się, że jego zapisy dążą do unicestwienia państw narodowych, a szczególnie Rzeczpospolitej Polskiej. 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1442522

systemie   w  Polsce  skazującym chore dzieci  na śmierć a rodziców na polowania o forsę aby ratować je przed kanibalami z POPIS-u.Polskę stać na leczenie i leki  bez opłat jak w biednych Niemczech pod okupacją amerykańską,pozbawionych nowoczesnej,na czasie broni.Gdyby nie katolickie kliniki w EU czy żydowskie to polskie dzieci w tysiącach były uśmiercane przez barbarzyńców,którzy doskonale wiedzą że Polską  gospodarkę  stać na leki bez opłat tak jak dla wybranych grup społecznych w Polsce czyli kast społecznych i ich dzieci.W Polsce panuje rasizm jak w RPA a Akuszer śmierci jest w Polsce w dalszym ciągu aktywny.Cytuję link z polskiego portalu:

http://www.uwazamrze.pl/artykul/983766/akuszer-smierci

Europa i tak  posługuje się w kontaktach dyplomatyczno-ekonomicznych ,poza narodowymi językami tylko angielskim i francuskim.Pomoc  finansowa w Europie dla  polskich  chorych dzieci jest pokrywana z podatków krajów wspomagających Służbę  Zdrowia.Koszta operacji dla chorych dzieci z Polski ,zamieszkujących w Polsce,pokrywają również fundacje  katolickie,ewangielickie,żydowskie,rosyjskie(!),amerykańskie a także fundacje wspierane przez koncerny ...chemiczne i farmaceutyczne.Europa nie chce wojny jak i krwawych zamieszek w Polsce czy w krajach ex-RWPG dlatego w określonych sytuacjach pomaga chorym dzieciom z Polski ale i dorosłym bez książeczek partyjnych w Polsce ,którzy w przypadku przykładowo choroby   PNH nie mają szans na leczenie w Polsce ale mogą otrzymać pomoc w EU.To samo dotyczy pacjentów w Polsce z zaawansowaną cukrzycą,którzy prowizorycznie meldują się w EU zachodniej aby uniknąć śmierci z rąk kanibali politycznych w Polsce,którzy zapomnieli jakie pozytywne  relacje były w Służbie Zdrowia w PRL.Satyrze,ja się nie boję NSA czy CIA,której pracownicy czasami są leczeni w EU zachodniej gdy zachorują.Setki tysięcy amerykańskich obywateli są zameldowani w EU zachodniej gdyż w wielu przypadkach nie stać ich było...na leczenie w USA.Temat Europy jest związany również z naszą cywilizacją chrześcijańską.Jak wiemy przykładowo  wiara katolicka jest globalna czyli narody zachowują  swoje języki narodowe,tradycje.Czy wiara katolicka Polakowi o nicku Satyr jest obca  że  tak  reaguje na Europę zachodnią i próbuje pouczać Lipskiego?Przypominam że katolicyzm jest wspólnotą niezależną i uniwersalną w odróżnieniu od ograniczeń Kościołów narodowych czy państwowych.Co   jest  możliwe  w katolicyzmie jest  realne  również w Europie.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1442552

- Trzymam kciuki za to, aby w takiej formie za długo nie pociągnęła. Bo to nie jest Unia Europejska, ale Rzesza Europejska, a państwa takie jak Polska nie mają suwerenności. Jak się skończy hegemonia Niemiec w UE i biurokracja wymyslająca absurdy komplikująca wszystkim życie, pod dyktando lewaków, liberałów i dewiantów to do tematu Unii Europejskiej możemy wrócić. Bo współpraca handlowa między europejskimi krajami, brak barier celnych, granic są jak najbardziej pożądane i powinny być wykożystywane dla pożytku wszyskich narodów europejskich, w tym Polski. Ale tak jak napisałem: w obecnym kształcie Unia musi jak najprędzej zakończyć istnienie. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1442555

ale  nie  Niemiec,które   są zmuszone pomimo milionów protestujących do utrzymywania "śmietnika" dla odpadów z elektrowni francuskich   na terenie Niemiec.Tysiące  aresztowanych,miliony Euro grzywień od lat aby  tylko Castor mógł spokojnie zanieczyszać.Komu do cholery się nie podoba leczenie i ratowanie chorych dzieci i dorosłych z Polski na koszta podatników w EU jest nastawiony wrogo do Polski i do polskich rodzin.Kiedy Ty sorry ale i Zagozda to zrozumiecie?Kiedy zaczniecie protestować i płacić w Polsce grzywny za  protesty przeciw POPIS?Kiedy?A może 1-3 miesiące więzienia za protesty(mam za sobą) to  za mało?Co się z wami dzieje?Czy jesteście Polakami w realnym życiu?Ostre słowa?Kiedy napiszecie o Grużlicy w Polsce?Brakuje odwagi?Bibrus to jest już internetowy bohater.On ma odwagę.Podziwiam komentującego i jego Blogi ale wkurza mnie wasza (innych  Blogerów)neutralność na losy polskich rodzin,ratowanych w EU.Gdyby nie EU to była by WOJNA w Polsce!!!!Były już plany pacyfikacji  i obozów  w Polsce  na wypadek  wojny domowej w Polsce.O tych planach był Miller(Leszek) ale i Lech Kaczyński poinformowani dlatego tak jak na Ukrainie,szybko podpisali umowę z EU.Proszę na spokojnie się zapoznać z tematem EU jak i obliczyć potencjał armii  w Niemczech......jak i US ARMY w BRD.Wiem że temat wzbudza emocje.W realu walczę z patologią anty rodzinną  w Polsce ale i w przypadku Jugendamt w Niemczech i makabrycznej polityki zabierania dzieci ... w Skandynawii.Politycy wykonują jak żołnierze tylko rozkazy Lobbystów.Oczekiwane jest  wsparcie dla polityków w Polsce aby pozbyli się strachu fizycznego....zamiast ataków na Europę i....Watykan ,który patronuje i ma swoją reprezentację w Parlamencie Europejskim.Tak jak hebrejczycy.Rozumiem że komentujący krytycznie Europę nie boją się fanatycznych muzułmanów i Islamu w EU.Rozumiem że krytycy Europy nie boją się że Biała Rasa w EU jest  zagrożona.Gratuluję.Podziwiam ale nie akceptuję krytyki Europy w aspekcie politycznym  i wyrażam swoją opinię.Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1442590

Żadnych informacji, co też sie tam , na sralonach dzieje.....

Zachowują sie, jak niemowlak po napełnieniu pampersa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1442579