Piechociński - najszybszy stachanowiec pośród stachanowców.

Obrazek użytkownika cyborg
Gospodarka

 

Co to sie wyrabia ! Skąd to kosmiczne przyspieszenie ? Mamy najszybszych łapaczy terrorystów - facet jeszcze sam siebie nie przekonał, że chce sejm wysadzić - a już go mają ! Mamy najszybszych "spy hunters" - facet jeszcze nie przemyślał listy ludzi do zwerbowania - a już go mają ! No a teraz do tych wszystkich rekordzistów dołącza najszybszy budowniczy elektrowni jądrowych na świecie.
Elektrownia atomowa w Polsce ruszy w 2025 r.

W styczniu tego roku rząd przyjął program energetyki jądrowej. Zgodnie z nim wybór lokalizacji elektrowni ma nastąpić do końca tego roku. Dziesięć lat później ma zostać uruchomiona pierwsza elektrownia. Na razie PGE podpisała umowę na wykonanie badań środowiskowych i wybranie najlepszej lokalizacji. Brane są pod uwagę trzy miejscowości, wszystkie nad Bałtykiem: Żarnowiec, Choczewo oraz Gąski.[1]
Zaraz, zaraz ! Powoli ! Już raz prowadzono "badania środowiskowe" - ze skutkiem negatywnym.
Zgodnie z planami rządu, w 2017 r. powinna zapaść zasadnicza decyzja co do budowy elektrowni jądrowej, właściwa budowa pierwszego bloku powinna ruszyć w 2020 r., a do końca 2024 r. miałby on zostać oddany do eksploatacji. Pierwsza elektrownia jądrowa ma mieć moc rzędu 3000 MW.[1]
Minister gospodarki i wicepremier w jednej, dumnej osobie Janusza Piechocińskiego, wyraził zadowolenie nie tylko samą budową, ale i powołaniem konsorcjum w składzie : Polska Grupa Energetyczna + KGHM + Tauron + Enea. Na powołanie konsorcjum i budowę elektrowni musiał dać pozwolenie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie bardzo rozumiem co miał w tej sprawie do powiedzenia UOKiK :
- Udział energii pozyskiwanej z planowanej elektrowni ma według szacunków wynieść 7 proc.,
nie zwiększy więc znacząco pozycji PGE, Tauronu oraz Enei na rynku wytwarzania i wprowadzania do obrotu energii
elektrycznej. W dalszym ciągu będą oni produkować energię z innych źródeł niezależnie od siebie - czytamy.[1]

Uczeń drugiej klasy technikum energetycznego wie że te 7% to drobne wahnięcie poboru w sieci. Wyłączenie WSZYSTKICH 54 reaktorów w Japonii jest dotkliwe, ale możliwe do skompensowania, a japońskie koncerny energetyczne nie były wstanie wymusić uruchomienia niespełniających norm elektrowni, ani wymusić znaczących podwyżek cen energii. Wracamy do naszych sprinterów ! Na profejonalnych portalach oczywiście nic na ten temat nie znalazłem. Nie zajmują się one "humorem uczniowskich zeszytów". Można natomiast przeczytać że Amerykanie po dwudziestu latach budowy, uruchamiają pierwszy w XXI wieku reaktor energetyczny. Dwadzieścia lat ! Miało być siedemnaście - bo taki jest średni czas budowy elektrowni jadrowej w czasach po Czernobylu, ale doszły doświadczenia z Fukushimą, zmiany przepisów, zasad projektowania. Fabryka kotłów ma 62 miesiące na budowę kotła dla elektrowni Opole. No to mamy porównanie. Teraz jasne ? W cztery lata budujemy to co inni budują w dwadzieścia, ale dwadzieścia lat trwa załatwienie papierów na budowę.

Jestem przeciwko budowie elektrowni jądrowych w obecnej technologii gdziekolwiek na świecie, a w Polsce, przez obecne ekipy - szczególnie !

[1] http://www.biztok.pl/gospodarka/elektrownia-atomowa-w-polsce-ruszy-w-202...

[2] http://wpolityce.pl/gospodarka/217411-zgoda-uokik-na-budowe-elektrowni-a...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

zwłaszcza co do tej budowanej w Polsce. Wiem natomiast, że atomu używa się na całym świecie, bo jest to technologia tania i bezpieczna. I ciągle buduje się nowe.

Chociaż obecnie coraz większą popularność zdobywają alternatywne źródła energii, np. farmy wiatrowe praktycznie są wszędzie, nie tylko w morzu ale i na lądzie. Na dachach powszechnie montuje się kolektory słoneczne... Nie ma obecnie deficytu energii, i nawet ropa tanieje i zaczyna być coraz mniej potrzebna.

Jeżeli chodzi o elektrowie węglowe, to uważam, że powinny być jak najszybciej zamknięte,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446797

a co do bezpieczenstwa to roznie wyglada, pamietamy Czarnobyl.

Atomowe elektrownie chca nam wcisnac ci cp nam beda sprzedawac do nich paliwo.

Boje sie ze jakosc tych elektrowni moze byc jak z Pendolino ktos wezmie lapowke na budowie ukradna zbrojenie i cement i moze byc bardzo zle.

Nie wierze w nic co w skorumpowanej Polsce buduja.Lewa kasa przebija rozsadek w rzeadzacej bandzie.

Polska jest mala, jak by nam cos wycieklo to moglo by zoastac tylko pol Polski do zamieszkania.

Polska energetyka opiera sie na weglu ponad 93%reszta to 3% gaz i 4%zrodla odnawialne.

Zamkniecie elektrowni w Polsce to koniec Polski na dzien dzisiejszy , wszelkie pakiety pseudo ekologiczne, ktore tylko drenuja kieszen Polakow, nic nie maja z ekologia wspolnego.

Mafia NWO wymyslila se nowa walute z niczego, to sa przydzialy na wyziewy CO2,daja przydzial uznaniowo, albo se mozesz kupic na wolnym rynku jak ci brakuje ,kupic cos co nie istnieje i zaplacic realnymi pieniedzmi podatnika.

Wegiel mozna zgazyfikowac i wypiac sie na Ruski gaz ,.ktory jest tylko szczatkowym zrodlem energi w Polsce bo to troche wiecej jak 1% ktore jest w Polskiej wyobrazni nadmuchane tak jak bysmy mieli w ziemie zamarazac po odcieciu jego doplywow.

Polakow straszono i dalej sie straszy zima bez kacapskiego gazu co jest bandyctwem ze strony straszacych.

 

NALEZY ODBLOKOWAC GEOTERMIE I GAZ LOPKOWY!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1446805

Talonami na emisję rządzą cwaniacy, którzy doprowadzili do tego, że Niemcy stawiają potężną elektrownię węglową niedaleko naszej granicy, bo mają przyznany nadmiar (!) emisji . Ten nadmiar byłby im odebrany, więc trzeba wybudować emitenta !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1446856

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1446850

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1446851

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1446852

Właśnie stałeś się przykładem tego jak skuteczna jest propaganda atomowa ! Jeżli nie sięgasz głebiej to masz podsuwane gotowce : czysta (kłamstwo), tania ( zależy jak liczyć), inni budują - więc coś w tym jest .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1446853

Wyrażam swój stanowczy sprzeciw budowie elektrowni jądrowej w Polsce!

Nie interesują mnie zapewnienia o wysokich standardach. Japończycy, – tak dokładni i precyzyjni – 11 marca 2011 roku doświadczyli na własnej skórze, jak nikłe było to bezpieczeństwo elektrowni jądrowej Fukushima I i Fukushima II. Trzeba być świadomym tego, iż człowiek nie jest w stanie przewidzieć wielkości sił przyrody, ich anomalii, które mogą doprowadzić do zniszczenia zabezpieczeń przed emisją promieniotwórczej wody czy innej substancji.

Znając z innych budowli w Polsce rzetelność i fachowość wykonawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych, trzeba się liczyć z tym, że i w tej budowli może się zdarzyć bubel, który może „zaowocować” katastrofą o rozmiarach dotychczas nie spotykanych w Polsce. Kraje Europy Zachodniej już dawno są na etapie likwidowania tego typu elektrowni i odstępują od budowania kolejnych.

Budowa elektrowni jądrowej, jak i paliwo jądrowe, tj. wzbogacony uran, którego nie mamy – pochłoną olbrzymie środki finansowe, które nijak się będą miały do wykorzystania obecnie istniejących pokładów węgla w tradycyjnych elektrowniach. Problemem również będzie koszt i bezpieczeństwo składowania poprodukcyjnych odpadów radioaktywnych.

Więcej przeczytacie w moim artykule z dn. 27 lipca 2013 tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/gdy-pis-wygra-wybory-t...

 

Pozdrawiam,

   

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz co uważasz, ale uważaj co piszesz". 

© Satyr

 

#1446803

Się dołączam,się

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1446806

lepiej nie kusić losu, bo jak ten atom miałby się wymknąć spod kontroli, to marny nasz los ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446822

gaz łupkowy też nie jest bezpieczny dla Polski . Amerykanie mieszkający w okolicach gdzie wydobywa się ten gaz pozostawiają swoje domy i wyprowadzają się do innych części Stanów . Gdy odkręcają kran z kranu wyplywa woda z gazem a w okolicach znika woda gruntowa i dochodzi do małych trzęsień ziemi . Gdzie wyprowadzą się Polacy gdyby doszło do jakiejś katastrofy ekologicznej ? Uważam , że w Polsce  należy wykorzystać geotermię oraz sprowadzać gaz z Norwegii lub Stanów Zjednoczonych .

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1446838

Mój sprzeciw jest poparty wiedzą zdobytą w szkole i na studiach. Informacja serwowana społeczeństwom o energetyce jądrowej jest prawdziwym szczytem propagandy. Skutecznej propagandy ! Najwięcej obrońców atomu znajduję pomiędzy humanistami podatnymi na piękne konstrukcje słowne. Tyle razy w dyskusjach zaskakiwałem dyplomem, że już mi się nie chce stosować atutu zaskoczenia. Sprzedawcy patentowanych garnków z Siluminu * (które jak wiadomo są bardzo zdrowe bo nie zawierają toksycznego aluminium), to neptki w porównaniu z propagandystami atomu.

* Silumin, alpaks – odlewniczy stop aluminium z dodatkiem krzemu w ilości co najmniej 5%, oraz innymi (o mniejszym udziale procentowym) dodatkami takimi jak miedź ...czasem KADM !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1446849

 

A może TO ?

 

 
 

 

 http://www.nikolateslasecret.net/

  http://www.bibliotecapleyades.net/tesla/lostjournals/lostjournals07.htm

za frico i

czysto.

i bezpiecznie.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1446848

Wysłałem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1446854

Jesteś poetą więc jako fachowiec podpowiem : na zdjęciu jest antena NADAJNIKA ! Ta antena miała emitować dostarczoną energię, tak by można ją było uzyskać w domu BEZPRZEWODOWO. 

Darmowość energii o której mówił Tesla jest darmowością wiania wiatru, światła słonecznego....

Był zbyt dobrym fizykiem i inżynierem by całkiem odlecieć w fikcje.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1446855

w tym samym temacie.

 

I gwoli zastanowienia jak nas, zwykłych zjadaczy chleba doją międzynarodowe złodziejskie koncerny. I te od energii, czyli łupkowe, naftowe, atomowe i podobne,

a także te automobilowe koncerny. To wszystko jest jedna banda wyzyskiwaczy, no ale kółka cztery są potrzebne. Nie wszędzie da się dojechać na dwóch.

Opowiem Wam historię prawdziwą.

A wlaściwie to informację przekażę, którą sam uzyskałem przed prawie 30 laty od pewnego starszego pana tutaj w USA, gdzie byłem, można powiedzieć świeżo upieczonym mieszkańcem. Wieść usłyszałem w domku tego Pana, Polonusa, gdy sobie siedzieliśmy w rodzinnym gronie i popijaliśmy herbatkę opowiadając o tym i owym.

 

Wiemy, że wszystkie pojazdy mechaniczne, mają takie silniki, że podobno w rurę ucieka 60 % a tylko 40% wykorzystywane jest przez silnik do napędu pojazdu.

 

Nieciekawy to wynik no ale tak jest.

Był wtedy rok 1985.

Podczas tej naszej rozmowy, ten starszy Pan, Miecio miał na imię, zaczął opowiadać o swoim jakimś przyjacielu, który sprawił sobie nowy samochód.

 

Cieszyl się bardzo, jak to z nowego i w tej swojej radości znalazł jeden "smutek" jakiś dziwny.

 Był dziadzio zdziwiony okrutnie. Jeździł tą swoją nówką i jeździł.

 

(nie pamiętam marki, ale to chyba był jakiś miejscowy, czyli amerykański, może Chevrolet, może Ford czy też Dodge, nie potrafię przypomnieć sobie)

 

No więc jeździł dziadek tym swoim autkiem i jeździł. I zauważył z okrutnym zdziwieniem, że praWIE WCALE NIE ZUŻYWA SAMOCHÓD PALIWA.

PRAWIE WCALE DZIADZIO NIE MUSIAŁ DOLEWAĆ BENZYNKI.

PRAWIE WCALE NIE MUSIAŁ TANKOWAĆ !

 

Więc kompletnie zaskoczony po jakimś czasie, też nie pamiętam po jakim, pojechał tym swoim autkiem dziwnym   -  do dealera, gdzie je kupił.....

A tam, gdy powiedział ludkom z czym przyszedł i o co chodzi.....

 

ŻE ON NIE WIE, DLACZEGO NIE MUSI PRAWIE DOLEWAĆ BENZYNY....

 

aaaaaaaaaa, to ty masz ten samochód ???

 

Aaaaaaaa my tak szukaliśmy !

 

Sprzedali dziadkowi brykę z jakimś experymentalnym gaźnikiem, który po prostu był dobry.

 

No i durnemu dziadziusiowi odbierając jemu używany już model, dali w zamian nówkę,

BRAND NEW !

No i teraz dziadek jeździł tak samo, ale już musiał tankować inaczej.

Czyli często.

Nie wiem, czy sobie pluł w brodę.

Ale rzecz jest autentyczna i miała miejsce tutaj gdzie mieszkam, a usłyszałem o niej w roku 1985 od starszego Pana Miecia, który później się wyprowadził z tych stron i zamieszkał w dalekiej Minnesocie.....

 

A dalej w tym samym zielonym, autkowym, ekologicznym temacie polecam już dzisiejsze, XXI wieczne

TO:

 
Obszar załączników

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1447060