ONZ - państwa Ukraina nie ma...czyli anatomia manipulacji

Obrazek użytkownika cyborg
Blog

 

Nie powiodła się zeszłotygodniowa prowokacja w stylu Barei :"nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój..." Grupa błogerów grzmiała : oświadczenie ONZ : państwa-Ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-było !!! Takie oświadczenie miał podobno wygłosić Ban Ki Moon, podobno oficjalnie na forum ONZ, tyle tylko że zakazano rozpowszechniania go w naszych krajach. Już ten nimb "zakazu publikowania" powinien rozśmieszyć dorosłego komentatora, a komentator poważny, mając internet i wyszukiwarkę, szybko znajduje pierwotne źródło prowokacji na portalu "noworosyjskim". Noworosja ? - zapyta zdziwiony czytelnik - a tak, Noworosją ma się nazywać Ukraina po przyłączeniu do IMPERIUM. Aleksandr Panin ogłosił tę rewelację 30-go maja, datując oświadczenie na 7-my kwietnia. Nikt jakoś nie podjął tematu, więc po miesiącu Szczecinianin rezydujący w Kanadzie rozpuszcza wici po polsku i angielsku. Oddźwięk jest bardzo słaby. Szkoda tylko że jakikolwiek. Po upływie kolejnego miesiąca następuje nowa próba odgrzania kotletów. We wrześniu przychodzi kolej na polskich promotorów. Nie pomaga przypominanie że Ukraina była założycielem ONZ , że problemy traktatów granicznych ma całkiem sporo sygnatariuszy - nic nie jest w stanie przekonać upartego blogera. Tacy już jesteśmy ! Jak nam podsunąć fałszywą deskę ratunku dla naszych tonących w bezmiarze kłamstw przekonań - chwytamy ją , ignorując że jest przegniła i podawana przez wroga. Jako wybitni znawcy prawa międzynarodowego i politolodzy, moglibyśmy wieść długie wieczorne dysputy nacechowane naszą przysłowiową wprost kulturą i erudycją. Oczywiście ignorując fakty ! Bo ważniejsza jest ich wygodna reinterpretacja. Tymczasem fakty są takie : istnieje coś takiego jak agenda ONZ. Szukając w niej pod datą 7-mego kwietnia nie znajdujemy oświadczenia w sprawie Ukrainy. Co w tym czasie się działo ? Zgromadzenie ONZ nie obradowało. Co robił Ban Ki Moon ? Był urobiony po pachy i zalatany. Najpierw poleciał na Grenlandię sprawdzić co z lodowcami i Eskimosami, ale zaraz potem do Brukseli nieoficjalnie rozmawiać z Van Rompuy'em i radą o powstrzymaniu agresji na Ukrainie. To może wtedy padły znamienne słowa ? Jesteśmy już tak zdeprawowani "ośmiorniczkami" i kolacjami przy mikrofonie, że znajdą się tacy co będą się zaklinać że tak. Niestety, nie ! Dopiero 13-tego kwietnia po dodatkowych konsultacjach powstanie apel o powstrzymanie, zahamowanie działań na Ukrainie. 2014_04_13/UN-Secretary-General-calls-for-restraint-in-Ukraine. Ale co robi Ban Ki Moon 7-ego kwietnia ?! Je ośmiorniczki w Wiedniu? A może delektuje sie tortem Sachera ? Pewnie jedno i drugie, nie wyłączając trzeciego. Jedno jest pewne : robi to w przerwie ważnej konferencji poświęconej malarii.

UNIS/SGSM/519

United Nations Secretary-General Ban Ki-moon:
Message on World Health Day
7 April 2014

VIENNA, 7 April (United Nations Information Service) - Every year more than one million people die from diseases carried
by mosquitoes, flies, ticks and other insects, such as triatomine bugs.
These vector-borne diseases - which include malaria, dengue, yellow fever, Japanese encephalitis,
Chagas disease and leishmaniasis - cause chronic illness and immense suffering for hundreds of millions more.......

I to by było na tyle - jak mawiał profesor mniemanologii. Mniemanologia to ciekawa paranauka. Powstała w głębokiej komunie, w gabinetach partyjnych mniemanologów. Mniemam, a więc moje zmyślenie staje się prawdą objawioną. Chyba jeszcze pamiętamy czasy w których najpierw była "decyzja" a potem szukanie "podkładek" ? Dalej jesteśmy przerośnięci tą parszywą grzybnią wysysającą z nas siły rozumu. Sami się prosimy o manipulację, byle byśmy wyglądali "intelektualnie".

Wniosek? Kolportowana była prowokacja prorosyjskiego portalu. Bez sprawdzenia, z dużą dawką złej woli i chciejstwa by dowalić, a dowalając mieć podkładkę.

Pozostaje jeszcze sprawa linków będących podstawą notki ! Nie będzie ich z powodu "efektu Streisand". Jeżeli ktoś chce obalić tezy notki, proszę przedstawić zapis z agendy ONZ. O "efekcie Streisand" w następnej notce.
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:10)

Komentarze

Słowianie

 

takie mają odrębne zdanie

że nie byle są oni Słowianie

że Polski nie ma na stanie

a wszędzie ich ino panowanie

 

Otóż to odrębne zdanie

mają Ruskie rasistowskie dranie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1438366

Dla ludzi, którzy zanają swoje korzenie od 1260 roku, są związani z Rawiczem, Poznaniem, Trzemesznem, Biskupinem - który to odkopywali : słowiańszczyzna praktycznie kończy się koło Bugu, promieniując na wschód na dzikie pola. Znaczna część blogerów, uważa natomiast odwrotnie ! Dla nich, na zachód od Wisły ciągną się Ziemie Niesłusznie Odzyskane Jako Odszkodowanie...

Resztę zostawię na notkę  ;-)  "Ziemia gromadzi prochy".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1438419

Witaj Cybie!

 

Ukryli cię w Nadolu, ale cię znalazłem.

Świetna analiza, Tylko duża przykrość, że dużo niby-mądrych daje się bez przerwy nabierać.

Wydawałoby się, że czujność blogerów jest zaostrzona w szpic. Jednak nie. Ciągle dają się podpuszczać.

Przypomniało mi się...

Raz onegdaj, zrobiłem sobie na nowym ekranie jaja i napisałem tekst "Panie Opara, czy był Pan na ślubie młodej Kwaśniewskiej?"

Ten człowiek potem mi się skarżył, że był zarzucony pytaniami. Takie to łatwe.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Wrzuciłem już twój ważny tekst na fejsa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1438382

Dziękuję !

Internet ma swoje prawa, dlatego notka musiała mieć nieciekawy tytuł : początek taki sam jak sporny tekst (dla wyszukiwarek) i ta "anatomia" (A!) by w kolejce "podobnych" był na początku. Inaczej tej manipulacji dezawuować nie umiem.

Chwytliwy tytuł to połowa sukcesu. Potem, jak widzisz, dyskutanci już mają swojego konika i na nim galopują. Mało tego ! Jak konik zdechnie to jest tabun innych. Kompletnie nieważne jest że Ban Ki Moon  z Rompuy'em debatował jak powstrzymać przemoc na Ukrainie, traktując ją jako członka pełnoprawnego ! Nic to !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1438424

Na tej stronie rzeczywiście nie ma takiego oświadczenia:
 

http://www.un.org/sg/statements/?nid=7579

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1438413

tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/State_Border_of_Ukraine

że Ukraina nie ma realnie ustanowionych i ratyfikowanych granic z Rosją, Białorusią i Mołdawią.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1438415

to prawda

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1438417

A Polska nie ma uregulowaną granicę morską koło Świnoujścia. Rząd federalny dba by wszelkie uregulowania zarówno tu jaki na trasie przebiegu całej granicy były załatwiane tylko jako umowy z poszczególnymi landami. W dodatku takie umowy, po jednej, dwu kadencjach rządzacej partii, następcy renegocjują, pro forma dyskutując o wszystkich łączkach, rozlewiskach, zakolach. Chodzi o to by granica była płynna.

Blogerzy którzy chcieliby wyrzucić z ONZ kraje które tak jak Japonia (spór o Kuryle), Grecję i Turcję (Cypr), praktycznie całą Afrykę(brak traktatów) - godza w sens istnienia tej organizacji. Została ona powołana by pokojowo rozwiązywać i tłumić zatargi, właśnie o granice, lebensraum, dostęp do wody, wolne niebo, swobodną żeglugę. 

ONZ istnieje bo istnieją problemy ! 

W terminologii z czasów "słusznie minionych" takie działania i opinie które mogłyby być w przyszłości obrócone przez "ziomkostwa" przeciwko Polsce nazywano : "wodą na młyn rewizjonistów".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1438431

Trzeba dbać o kwestię formalizacji granic. Wbrew wszelkim przeszkodom.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1438443

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/...

jest mowa o nieuregulowanych kwestiach granicznych i sporach na tym tle z Białorusią, Rosją i Mołdawią.

A więc te kwestie nie są tak jednoznaczne, jak konkludujesz.

 

pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1438421

jest tylko jeden w tym problem

a mianowicie wiarygodnosc takiej instytucji jak CIA

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1438422

to chyba jednak nie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1438426

Jednoznaczne jest : 

- ONZ nie wypowiedział sie w sprawie państwowości i "istnienia" Ukrainy.

- Przewodniczacy ONZ  nie wypowiedział sie w sprawie państwowości i "istnienia" Ukrainy.

- Ban Ki Moon jako osoba nie wypowiedział sie w sprawie państwowości i "istnienia" Ukrainy.

- ONZ nie jest klubem świętych męczenników - wprost przeciwnie są to typy aroganckie i agresywne.

Temat traktatów i granic jest tematem zastępczym, w sytuacji gdy pomówienie Ban Ki Moona o oświadczenie w imieniu ONZ okazuję się prowokacją.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1438445

że na stronach ONZ nie ma "inkryminowanej" wypowiedzi sekretarza generalnego.

Gdyby podchodzić bardzo ostrożnie do informacji publikowanych na polskich portalach, to ścisłe jest to, że one także podawały, że tej wypowiedzi w internecie nie ma.

Czy zatem zaistniała, a tylko jej nie ma w sieci? Nie wiadomo.

Bo bezporne jest, że kwestia granic Ukrainy z 3 ważnymi sąsiadami nie została uregulowana. Może sekretarz ONZ jednak coś "chlapnął" nieoficjalnie na temat konsekwencji tego stanu rzeczy? 

Istotne jest przecież tylko to, że brak formalizacji granic może być rozgrywany przez Rosję w jej interesie.

To także przestroga dla Polski, jak wskazałeś wyzej w jednym z komentarzy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1438461

Polecam pójść tropem tego komentarza:

http://niepoprawni.pl/comment/1438462#comment-1438462

Dojdziesz po nitce - do kłębka - obnażonej przeze mnie manipulacji z 1 lipca. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1438465

Już byłem ! Mimo wszystko warto było, pod osobnym tytułem. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1438538

Masz rację - zabrakło tego ostatniego ciosu dla kłamstwa. Jego publicznego, szerokiego obnażenia. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1438540

Jak widać po komentarzach, ta sprawa już była, widzę, że Gawrion już wypowiedział się tej sprawie. Jednak, jeśli jest coś ważnego, to należy o tym przypominać bez przerwy. Bo może ktoś nie wszedł na dany blog, może nie czyta danego Autora itd. Ja nie czytałam wcześniejszych wypowiedzi, może przeoczyłam, nie wiem. Ode mnie piąteczka :)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1438475

Za miesiąc powtórka z rozrywki ?!

Ja celowo nie podawałem linków do naprawdę dużego portalu "noworosyjskiego" by im nie robić wejść, ale w komencie Gawriona z lipca , wszystkie linki są. Tyle tylko że tę robotę trzeba wykonać, a całość tak nazwać i otagować by wyszukiwarki pokazywały razem z notką oryginalną. Tylko task można dezwuować manipulacje skutecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1438537

A czemu nie? Jest za dużo informacji, mózg ma pewną pojemność i jak ich jest za dużo to się o nich nie pamięta. Można to zmienić, coś dodać :))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1438603

Tak sobie dumam : Czy Rosja istnieje ?!  A może Rosji nie ma i nigdy nie było ? W końcu, to quazi państwo, para mocarstwo nie ma uregulowanych spraw granicznych !  Nie ma traktatu z Ukrainą, Japonią . Czy ma z innymi krajami ?! Szukam traktatu Polski z Rosją w sprawie granicy z obwodem Kliningradzkim. Może ktoś wie gdzie go mam szukać ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1438702

Z ust mi wyjąłeś tą refleksję :)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1438707

Toteż właśnie napisałem, że to nie żaden problem spowodowany przez Ukrainę, tylko post-sowiecka spuścizna.

Terytorium Kaliningradu? To chyba trzeba szukać w porozumieniach ZSRS i Niemcy (ale jakie Niemcy?). Choc właściwym powinny byc dokumenty Konferencji Poczdamskiej, gdzie Stalin wspaniałomyślnie jednym pociągnięciem pióra oddał 2/3 Prus Wschodnich Polsce, a 1/3 zatrzymał dla Rosji.

Czy jest polsko - radziecki traktat o tej granicy ? Nie mam pojęcia.

Rosja, jak widać stosuje politykę podchodów i faktów dokonanych. Wchodzi, zajmuje teren i dalej się nie przejmuje. Tak było w Gruzji i tak było na Krymie.

I co im kto zrobi?

 

Ps. A nie zapominajmy o Finlandii i jeszcze bodajże o kwestiach spornych z Norwegią.

 

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1438720

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1438757

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1438762

Czy powinniśmy się bać ? Granicę z Ukrainą mamy ustaloną aktem prawnym (dwustronnym). Granica z Federacją / Obwodem, istnieje fizycznie ale wikipedia nie podaje aktu prawnego ani daty, od której przebieg granicy jest ustalony. Są takie kurioza jak to, ustalające w pewnym miejscu bieg granicy Polsko Czeskiej po środku nurtu rzeczki ! Górskiej .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1438777