Dlaczego jelenie nie odlatują na zimę (rozmowa kontrolowana

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Stan wojenny jeszcze wielu dobrze pamięta. To permanentne odczucie, że ktoś patrzy i słucha. Ale żeby teraz? No ale technicznie jest obecnie o wiele łatwiej.

Musicie mi koniecznie pomóc i coś wyjaśnić. Bo ja stary jełop jestem. Jeżdżę po tym świecie, docierają do mnie strzępy informacji i tak naprawdę nie wiem, co się na tym bożym świecie dzieje. A w Polsce to ja tylko bywam na urlopach. No, ale jestem też zakuty łeb i swoje poglądy mam. A jako, że jeszcze gaduła (midnight talker) to piszę te głodne kawałki. Ostatnio, jak sójka, co się wybiera za morze osiadłem na niepoprawnych. Może to dobrze, a może i nie?

Lecz ostatnio mój komputer zaczyna się dosyć dziwnie zachowywać. Teraz, na przykład nie przechodzi po godzinie, bo tak mu ustawiłem i wielokrotnie sprawdziłem, w stan uśpienia. W ogóle w ten stan nie przechodzi. Tak, jakby jakiś duch tylko czekał, kiedy od mojego kompa odejdę, by sobie spokojnie popracować i pogrzebać w moich pamięciach. Czy mam zacząć wyłączać go z prądu i odłączać od modemu? Bo kim ja właściwie jestem? Tutaj, marnym blogerem o radykalnych poglądach, do tego niezadowolonym z rzeczywistości, niecierpiącym obecnej ekipy piłkarzyków i usiłującym się połapać w tym, co się dzieje. Toż przecież opis połowy narodu.

I tak sobie kombinuję – może te wszystkie salony, ekrany i niezależne powstały właśnie po to, by nas, malkontentów trzymać w kupie i mieć nad nami kontrolę. Toż niedawno specjalista prezentował cuda techniki, które pozwalają nam panować nad telefonią komórkową. Może już niedługo pokaże nam aparaturę, która pozwala panować nad Internetem? I zamiast latać po całej sieci, to ma się te wszystkie marudy, jak na patelni, na niepoprawnych. Może my się tu, szanowni koledzy i koleżanki, jak jelenie w rui, wystawiamy na łatwy odstrzał.

A, że System, jak chce, to może człowieka i to blogera, zniszczyć, to jestem przekonany. Nasz kolega Toyah, gdy tylko swoim pisaniem osiągnął jakiś tam sukces, to natychmiast z każdej pracy zaczął być wyrzucany na zbity pysk. Jest gdzieś tam na specjalnej czarnej liście u tych, co decydują i wszyscy się obawiają, lub raczej mają polecenie i nikt nie chce go do pracy przyjąć. Praktycznie pozbawiono go środków do życia i jest na utrzymaniu żony. A jak jeszcze bardziej podskoczy, to i pewnie żonę z pracy wyrzucą.

Są tu z nami osoby, które potraktowano jeszcze okrutniej i do dzisiaj opłakują oni swoich bliskich.

Więc ja sobie myślę – może już tymi swoimi bazgrołami też wkurwiłem System? Może mi też już założono specjalną, czarną kartotekę i , - o rany!- dostałem osobistego opiekuna. Z drugiej strony jednak – uspokój się głupi megalomanie, kim ty właściwie jesteś?

Lecz, jak napisałem na początku – ja nie wiem. Normalnie nie wiem.

Czy niepoprawni mogłyby być punktem zbornym, kontrolowanym przez zainteresowanych, dla upierdliwych i krnąbrnych Polaków? Czy System interesuje się naprawdę każdym, co dużo szczeka, a oni jeszcze nie wiedzą, czy może również ugryźć. Czy System ciągle swoimi służbami jest nadal wszechmocny?

My tutaj z pewnym trudem budujemy tablicę hańby, z ludźmi, którzy maja się świetnie, choć my ich już skazujemy na infamię. A aparat Systemu, z drugiej strony buduje identyczną tablicę, na której my jesteśmy.

Boże, dwadzieścia lat minęło, jak wydawało nam się , że komuna i jej służby rozpadły się w drebiezgi, a tu ciągle człowiek ma takie myśli. Czy to głęboko zakorzeniony atawizm 50 lat komuny? Lub to te małe prztyczki, przypominajki, jak choćby antyterrorystyczna brygada włamująca się do chaty młodego człowieka. Albo schizofrenik z pistolecikiem w garści strzelający do pisowskiego, wyimaginowanego przeciwnika.

Może to po to byśmy o swoich starych lękach, tak do końca nie zapomnieli.

Więc dobrzy ludzie – pomóżcie i powiedzcie czy błądzę, czy daję się ponosić fantazjom. A może pora się zbierać i wyjechać na Madagaskar?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

już Cię nawiedził opiekun...:))

...niektórzy łykają niebieską pigułkę i uwierzą w co zechcą...niektórzy łykają czerwoną i widzą dokąd prowadzi królicza nora...System nie lubi jak ludzie łykają ta czerwoną, bo wtedy jest rozpoznawalny...

...dla mnie absolutna klasyka...ten film jest rewelacyjny, przedstawia System, który rządzi i manipuluje niemal wszystkim ...dlatego wymyka się spod kontroli czegokolwiek i kogokolwiek, sam się nakręca i sam ewoluuje...jeśli System padnie zapanuje wolność...kto nie oglądał Matrixa, niech zaraz oglądnie...a potem niech łyknie czerwoną pigułkę i zobaczy dokąd to wszystko zmierza...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397412

Kto nie kocha Matrixa, tem nie zna się na kinie. Do dzieło epokowe.

Jedno tylko, ta niebieska pastylka, jak narazie, służy starszym panom do czegoś innego, hłe, hłe...

Czym się

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397413

..łykną niebieską i uwierzą w co zechcą...nawet, że są nasamowitymi macho :))) tak, wszystko się zgadza...

po niebieskiej wszystko może stanąć...zwłaszcza serce...:))pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397416

wcześniej,żyjemy w "Matrixie".
Zasady są takie:
-ponieważ wszystko wisi na tzw.demokracji to trochę ludziom się pozwala,w rzeczywistości bardzo malutko.
-jednak jeżeli zaczynasz wpływać na masy,kreujesz rzeczywistość na prawdziwy nie zakłócony przekaz, to będziesz miał problemy na 100%.
-gdy do tego jesteś osobą majętną i wpływową, to albo wchodzisz w układ,albo układ wchodzi w ciebie,nie ma innej możliwości,na razie.
-tak jak Toyah,Fym i wielu,wielu innych.
Pozdrawiam z "10" w tle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#397421

Ja wierzę w NWO.
I jest plan dla nas, plan dla roboli - niewolników. Dadzą nam piwa, grilla, Taniec z Gwiazdami, TVN i....
Bedziemy kształtowani już od przedszkola, do szkoły od 6 lat, a moze od pięciu, byleby tylko szybciej do roboty. A potem praca prawie aż do śmierci, teraz 67, potem możne 72. Wydoić do ostatniej kropli.
A oni, ten establishment, będą się paśli, zakładali nowe dynastie, niczego sobie nie żałowali. Medycyna pozwoli im żyć do 140 lat.

Taki nam scenariusz robią.

Zdrowych i szczęśliwych Świąt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397432

Eeee...tam, komuna się nie rozpadła. Ona się tylko przepoczwarzyła.
A słyszałam jak ktoś powiedział, że na Madagaskar wyjeżdżają tylko małpy. Mam nadzieję, że nie jesteś wyznawcą teorii Darwina.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#397422

Pewnie, że się nie rozpadła, tylko, jak kameleon zmieniła kolory.
Towarzysz Miller i towarzysz Kalisz będą dalej paść brzuchy i pod fałszywymi hasłami skubać biedaków.

Madagaskar, to jedno z moich ulubionych wspomnień. Tam jest pięknie.

Pięknych i radosnych Świąt życzę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397433

 Jelenie nie odlatują na zimę, bo po wrogim przejęciu portalu Niepoprawni.pl., otrzymali służbowy  tytuł roboczy 'bloger', więc blogują, blogują, blogują, blogują....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397428

Życzę ci dobry człowieku radosnych i wesołych świąt.
Odpocznij.

Jeleń

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397434

..tylko proszę cię nie bębnij tego w całej blogosferze...Jazgdyni i ja ...trybeus, chcemy w najbliższym czasie przejąć portal wpolityce.pl, potem niezależna.pl, potem wywieziemy Sakiewicza w bagażniku samochodui opijemy gościa do nieprzytomności oryginalną łącką śliwowicą i przesłuchamy go czy nie jest czasem żydem...potem wrogo przejmiemy salon 24 i wypieprzymy stamtąd Migalskiego i Barbura...następnie złupimy Frondę i wykończymy Terlikowskiego...potem weźmiemy się za Coryllusa, a następnie wykończymy Toyacha...potem namierzymy FYM-a i wyślemy go do Rosji...spalimy gajówkę Gajowego Maruchy, a kilofem rozpieprzymy kineskop Monitora Polskiego, a na samym końcu przejmiemy Gazetę Polską i Nasze Blogi ...pozdrawiam niepoprawnie

ps...tylko proszę o dyskrecję :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397436

Oferuję w pakiecie parę gumofilców,komórkę "Nokia",14 letniego Nissana Patfindera,psa labradora o kryptonimie"FRED",czy to wystarczy?

Pozdrawiam życząc wielkich,zdrowych,spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#397460

...zdecydowanie bierzemy psa Freda...labradory mają węch nieprzeciętny ...przyda się w węszeniu trolli he he ..pozdrawiam niepoprawnie..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397467

wspomniane przez Ciebie "trolle",obsiadły mój najnowszy post o powrocie niejakiego "Dixi". Ech gdzie te ludzie mają łby?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#397469

 Takie pisanie z nutką prymitywnej drwiny i kpiny w stylu 'dla idiotow' poniża i dekonspiruje warsztat  autora a nie jego potencjalnego celu, do ktorego skierowal mało wysublimowane szyderstwo. Cienki bolek nawet obrazić nie potrafi. Czegoś zabrakło i Ty tego braku, prześmiewco,  już w tym wcieleniu nie uzupełnisz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397462

..żadnego warsztatu mi nie dekonspiruje..mój warsztat jest prawdziwy...taki, jaki jest :))
piszesz:

Czegoś zabrakło i Ty tego braku, prześmiewco, już w tym wcieleniu nie uzupełnisz...

..nie mam zamiaru nic uzupełniać, oraz zmieniać nicków i używać wielu nicków...nie zamierzam się wcielać w nikogo...jestem jeden i takim pozostanę...wyluzuj gościu, głowa do góry, bo się zasępisz na śmierć, a życie takie piękne jest :)))pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397464

ale mnie zainspirowałeś i zmęczyłem coś w związku z tym. Zaraz wklejam.
10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397430

Dumny jestem, że byłem dla ciebie inspiratorem ;-)

Po to tu jestem.

Radosnych i pogodnych Świąt życzę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397435

Po tym, co przeczytałam tutaj:
http://niebezpiecznik.pl/post/gruzja-zhackowala-hackujago-ja-hackera/

gotowa jestem uwierzyć we wszystko:) Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397438

Ależ Matko!

Cóż oni mogą zobaczyć!?

Mój nędzny fizys?

Radosnych i szczęśliwych Świąt życzę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397441

10!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#397457

 tak jak PeOwcy straszyli PiSem. Nawet mój sąsiad nie powiem ,że pijaczyna ale bez piwa było mu ciężko opowiadał mi ,że się boi  podsłuchów ze strony PiS. Tak działała propaganda i w ustach wielu lewicowych i PeOwskich polityków działa w dalszym ciągu.Widzimy to i słyszymy prawie codziennie. W Twoim przypadku miej się na baczności bo licho nie śpi.

Życzę Wesołych Świąt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#397459

Eeee tam PIS...

Prezes nawet nie ma komórki. Oni troglodyci techniczni.
Co innego PO... tewszystkie zegarki, tablety, rolety. Ci, to się znają na robocie. Jak widzę tego Sienkiewicza, to mnie ciarki przechodzą.
On właśnie chyba na mnie patrzy kamerką. Tak czuję.

Życzę radosnych i spokojnych Świąt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#397497