Donald Tusk - capo di tutti capi, czy zwyczajny dyletant ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Afera z udziałem czołowych polityków Platformy Obywatelskiej oraz przeciek do nich, po przekazaniu premierowi informacji o aferze każe zadać pytanie: Czy premier polskiego rządu to capo di tutti capi wszystkich gangsterów rządzących rewirem pt. Polska - a więc zobowiązany do ich ochrony, czy też Tusk to zwyczajny dyletant, który przypadkiem stał się polskim premierem ?

Za pierwszą tezą przemawia fakt, że Tusk z uporem godnym większej sprawy broni on swoich zaufanych podwładnych, mimo licznych kompromitacji, które w przypadku normalnego rządu doprowadziły by do natychmiastowej dymisji. Przykładem jest Graś, Czuma, Grad, Sikorski, Kopacz i oczywiście Klich. Zatem czy tylko zaufanie – jak w gangu – jest podstawową przesłanką do zasiadania w gronie osób, które mają pod sobą rewir pt. Polska ? Czy aby wszystkie zmiany, dokonywane przez grono zaufanych Tuska nie są jedynie „kręceniem lodów”, jak prywatyzację szpitali nazwała zasiadająca już na ławie oskarżonych posłanka PO Beata Sawicka ? Czy grono osób mające pod sobą rewir pt. Polska nie wysługuje się znacznie liczniejszym gronem wiernych „żołnierzy”, których celem jest odwracanie uwagi społeczności rewiru od właściwych celów gangu ? Czy aż dwukrotne podejście do zmian w ustawie o radiu i telewizji nie miało na celu przejęcie na własność gangu społecznych środków przekazu ? Te pytania rodzić będą nowe pytania w związku z "cynkiem", który dotarł do lobbystów ustawy „hazardowej” – po przekazaniu przez CBA informacji do szefa rządu..

A może Donald Tusk, to jak opisują media, to wyłącznie dyletant i nierób, którego jedynym zainteresowaniem jest piłka nożna ? Może zatem to nie Tusk rządzi tym gangiem lecz jest ktoś, kto steruje nim jak marionetką ? Lecz kto to może być, gdy premier zabawia się grą w piłkę nożną a w kraju powiększa się dziura budżetowa, pada przemysł okrętowy, rosną długi i kolejki w szpitalach, brak jest pieniędzy na Policję a bezrobocie znów przekroczyło 10% a afera zaczyna gonić aferę ? Czy jest to Schetyna, czy też może inny gang związany z PRL-em lub z olbrzymi pieniędzmi, zdobytymi po upadku PRL ?

Pierwszą odpowiedź na powyższe pytania wkrótce poznamy. Jesli będzie to próba „przykrycia” afery hazardowej i zamiecenia jej pod przysłowiowy dywan, szeroko rozpostarty w rewirze pt. Polska - wszystko stanie się przerażliwie jasne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

cużych kniżek!
Gdyby Tusk dokładnie przemyślał rządy Millera, to może by uniknął afery Black ZbigPO!
ale premier Tusk nie ma czasu na czytanie książek, na analiz!
Premier Tusk czyta tylko te pr,owe analizy które mu POdsuwa Nowak!
Wot kakoj ty durnyj czyżyk!
POczemu nie czytajesz Millera kniżek!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32779

    Nikt nie wie, jak to boli goleń po meczu, po stahhciu z takim bhhutalem jak Grzesiu z Whhocka. Stahham się ghhać z nim w jednej drużynie, ale czasami się miga. Zastanawiam się, czy w hhamach pahhytetów nie kazać ghhać z nami Ewce Kopaczance w jednej dhhużynie i Julce Piterzance w dhhugiej. Whheszcie będę mógł komuś oddać.

   A najgohhsze katusze przechodzę jak słyszę ploty, że Krzysiek z Banku hhozpowiada, że mam za słabe Pentium do rządzenia. A co kuhhhwa Radek ma lepsze ? Dobrze, że ten Waldek od strażaków podpowiada mi, co hhobić. Chyba oddam mu Zbycha Chlebosia, bo on ma wygląd taki "PeeSeLowki", z puhhawkami na gębie nie pasuje do nas "pięknych chłopców".

Zadzwonię do Fahhwała, żeby w TVP 1 o 20:10 puścił nowe odcinki "HHodziny Sophhano", niech nahhód się edukuje.

Don Donek

 

 

pzdr

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32790

Tak, "uroda" Gleba mocno odstaje od pięknisi-trefnisi wyPOmadowanych żelami jak Sebastian!
PrzyPOmina ostro buraka sPOd wrocławskiej wioski!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32793