Legutko W obronie Tuska czeka nas międzynarodowa interwencja

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Profesor Ryszard Legutko „ To zresztą linia obecna w dziejach Polski: głównym celem staje się nie dobro państwa, lecz zniszczenie przeciwnika. Tak było w wieku XVIII, tak było za komuny; tak było w przypadku PiS. „...”Teraz najważniejsze pytanie brzmi: czy drugiej stronie znów uda się zmobilizować wielu Polaków dla obrony starego porządku? Na pewno takie próby będą podejmowane, oni wciąż mają duże zasoby. I można sobie wyobrazić, że ponownie rozpętają piekło. Nie tylko w Polsce, lecz także w skali międzynarodowej. To może być coś, przy czym ataki na Viktora Orbána wydadzą się działaniem stosunkowo niewinnym. „....”To najważniejsza gra polityczna od 1989 r. Bo jeżeli tym razem się nie uda, Polska będzie dalej się pogrążała, gdyż państwo w obecnej formie straciło wszelką wydolność. Nawet jeżeli pojawi się kolejna szansa może już w innym pokoleniu – to będziemy zaczynali ze znacznie niższego pułapu. „....”Zapytany, kim jest Donald Tusk, prof. Legutko nazywa premiera „jednym z bardziej sprawnych przywódców politycznych, jeśli chodzi o umiejętności obsługiwania aparatu politycznego”:Jest skuteczny i jednocześnie bardzo bezwzględny. To najbardziej brutalny polski polityk. Kiedyś wielu ta teza szokowała, dziś jest oczywistością. To rekin. Ale rekin w sadzawce. W oceanie nie powalczy.”....”Ta tematyka, zwłaszcza mniejszości seksualnych, pojawia się w każdym niemal dokumencie, niezależnie od tego, czego dotyczy. To jest forma quasi-religii. Ci, którzy tej quasi-religii nie wyznają, wolą siedzieć cicho. Oni czują się przegrani i mają poczucie niemocy. Nie  widzę żadnych śladów otrzeźwienia, wręcz przeciwnie. To może zmienić tylko aktywizacja ruchów chrześcijańskich. Widzieliśmy we Francji milionowe protesty przeciwko ustawie o tzw. małżeństwach homoseksualnych, ale to wciąż mało. „....(źródło)
 
jan Olszewski „ W porozumieniach Okrągłego Stołu zawarta jest zasada, że nowa demokratyczna polska państwowość będzie budowana w oparciu o struktury PRL. Ta zasada została zakwestionowana w wyborach 4 czerwca 1989 r. przez większość Polaków. Tzw. strona solidarnościowo-opozycyjna nie skorzystała z tej okazji, aby odrzucić porozumienia i podyktować własne warunki odbudowy państwa. W rezultacie po przeszło 20 latach dominuje w naszym życiu politycznym nie tylko mentalność, ale także konkretne struktury i układy personalne z tamtego okresu. Próby zmiany tego stanu rzeczy podjęte w 1992 r. przez pierwszy rząd powołany po wolnych wyborach do parlamentu, a potem w 2005 r. po wyborze Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP zakończyły się niepowodzeniem. W rezultacie mamy dziś w Polsce swoistą hybrydę prawno–ustrojową, w ramach której instytucje demokratycznego państwa prawnego współegzystują z personalnymi i organizacyjnymi układami postkomunistycznej proweniencji. „...(więcej )
 
Jarosław Szarek tak opisuje działania Orbana „ W 2007 roku Orbán mówił: "Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialnyrząd krajumoże uczynić zcałym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród.Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznychwszystkie środki moralnego niszczenia, przypisali im własne kłamstwa.Przełożyli własne interesy nad interesy ogółu inie próbują się już nawet powoływać na wyższe idee.Wszystkie warstwy społeczeństwa obciążyli negatywnymi skutkamiwłasnej niezdatności, fałszywego myślenia o historii i moralnego nihilizmu". Wymieniałpogardę dla samych siebie, wyśmiewanie i zniesławianie rodziny, społeczeństwa, narodu, religii, pogardę dla obowiązku i pracy... "My, Węgrzy, żyjemyw świecie metodycznego wzbudzania nienawiści.Na własnej skórzeczujemy intelektualny gwałt, jaki nam zadają, pragnąc, byśmy znienawidzili wszystko, nawet samych siebie..."....”"Silna społecznośćnie da sobie odebraćpraw wolności. Nie można jej wpędzić wkryzys i dezintegrację, niemożliwe, by przywódcy bezkarnie ją okłamywali i zmuszali do płacenia ceny za kłamstwa i zaniedbania, którym są winni.A właśnie to zdarzyło się nam, Węgrom... Węgry,nasza Ojczyzna,są dziś krajem słabym... staliśmy się ostatnimi".
Szarek
Dzisiaj to my jesteśmy bliscy stwierdzenia: "To zdarzyło się nam, Polakom..." ...(więcej )
 
Orban „„Chrześcijańska Europanie pozwoliłabycałym krajom utonąć w niewolniczych długach..."Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe,Europa musi wrócić do chrześcijaństwa"...”powiększający się kryzys w Europiema swoje źródła duchowe, a nie ekonomiczne....”aby przezwyciężyć kryzys i ocalić Stary Kontynentod zapaści gospodarczej, moralnej i społecznej, potrzebna jest odnowa kultury i polityki w oparciu o wartości chrześcijańskie...”wartościami, które zawsze napędzały gospodarkę europejskąbyły spójność, rodzina, praca i zaufanie. „....”Europa zarządzana zgodnie w wartościami chrześcijańskimi odrodzi się”.....”przed ReformacjąKościół był przeciwny lichwiepraktyce, która zdaniem tego protestanckiego polityka w dużej mierze przyczyniła siędo masowych, niemożliwych do spłacenia długów w wymiarze narodowym i indywidualnym. ...(więcej )
 
-----
Mój komentarz
 
To co zrobił Orban na Węgrzech pokazuje że Niemcy są coraz słabsze. Niemcy rozwaliły Jugosławię i doprowadziły do masakr i ludobójstwa, dzięki którym mają gwarancje ,że nienawiść na pokolenia podzieli południowych Słowian , którzy nie zjednoczą się przeciw nim.
 
Teraz nie mogą sobie poradzić z jawnie antyniemieckim przywódcą Węgier. Ale Legutko ma rację. Utrzymanie pro pruskiego reżimu w Polsce i zniszczenie biologicznych i ekonomicznych podstaw państwa polskiego to dal nich być albo nie być .Niemcy zostały zniszczone przez Polaków w wyniku dwóch wojen . Polacy unicestwili Prusy i przejęli prawie całe ich terytorium. Niemcy stracili wszystkie tereny , które zdobyli na Słowianach i Bałtach w ciągu 800 lat .
 
Kaczyński może być tym , który ostatecznie wbije osinowy kołek w truchło Prus. Niemcy pomimo zmian cywilizacyjnych i technologicznych , jak chociażby internet trzymają się starych koncepcji i metod. Twardy socjalizm Hitlera z jego rasa panów , którymi mieliby być Niemcy i milionami niewolników , zamienili na eurosocjalizm i miękki hitleryzm , a panami trzymającymi bat nad nowym chłopstwem pańszczyźnianym mają by homoseksualiści . W Niemczech Hitlera „religią państwową był narodowy socjalizm, w IV Rzeszy „ religia państwową „ jest socjalizm politycznej poprawności .
 
Każdy polityk w pruskiej Europie musi być wyznawcą socjalizmu politycznej poprawności . Tusk jest jednym z tych euro socjalistów , którzy przeprowadzaj czystki i prześladowania religijne chrześcijan , dążąc do ich całkowitej eliminacji . Oczywiście w tle tej ideologi są interesy polityczne i ekonomiczne .
 
Legutko „Ta tematyka, zwłaszcza mniejszości seksualnych, pojawia się w każdym niemal dokumencie, niezależnie od tego, czego dotyczy. To jest forma quasi-religii.”.....” I można sobie wyobrazić, że ponownie rozpętają piekło. Nie tylko w Polsce, lecz także w skali międzynarodowej.”
 
Utrzymanie Obozu Pruskiego u władzy w Polsce jest kluczowe dla Niemiec i wspieranej przez nich fanatycznej quasi religii jak nazwał Legutko homo socjalizm .
 
Co gorsza Legutko zakłada ,że jeżeli tera nie uda się Kaczyńskiemu i Obozowi Patriotycznemu dojść do władzy to na następną szansę możemy czekać całe pokolenie.
 
Mateusz Pawlak, Agnieszka Kamińska w tekście „Polska traci moc” pokazuje coś co udało się Niemcom z Polska zrobić . Przemiany strukturalne , wyludnienie i degradacja uczyniły Polaków narodem wykastrowanym , który nie jest w stanie już podnieś się z ekonomicznego i społecznego upadku . Oby nie mieli racji
 
Mateusz Pawlak, Agnieszka Kamińska„ Jeszcze kilka lat temu nasz potencjał wzrostu PKB wynosił 5 proc. rocznie. Dziś stać nas na połowę, „....”Przy założeniu zerowej inflacji i wysokim poziomie zatrudnienia ekonomiści wyliczają ile teoretycznie moglibyśmy produkować i jaki mamy maksymalny potencjał do wzrostu. Okazuje się jednak, że jest coraz gorzej. Słabnące inwestycje, pogarszająca się demografia i co najważniejsze spadek produktywności sprawiają, że potencjalny wzrost naszej gospodarki jest najniższy od początku transformacji.”......””Najnowsze szacunki Narodowego Banku Polskiego pokazują, że nasz potencjał spada i wynosi już mniej niż 3 proc. W dodatku, aż do 2015 r., a niewykluczone, że dłużej polska gospodarka nie będzie w pełni wykorzystywać swojego potencjału”
 
 
video „Wspaniałe zmiany na Węgrzech - prof.J.R.Nowak „ bardzo dobry , przemilczany wykład .
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
Janke „ Konieczna interwencja NATO na Węgrzech„ Panujący w Budapeszcie reżim właśnie uchwalił, że państwo węgierskie ma bronić instytucji rodziny, a rodzina to związek mężczyzny i kobiety. „.....”Na szczęście reakcja cywilizowanego świata jest stanowcza. Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Danii, Finlandii Holandii domagają się wprowadzenia cięć w unijnych funduszach dla państw członkowskich „naruszających demokratyczne wartości". Rzeczniczka Komisji Europejskiej zapowiada, że „w razie konieczności użyte zostaną wszelkie środki, aby na Węgrzech przestrzegane były rządy prawa". „.....”Kobieta i mężczyzna? Dziecko – rodzic? Miarka się przebrała. Tu reakcja Komisji Europejskiej nie wystarczy. Konieczne są stanowcze działania wojsk NATO. „....(więcej)
 
Mateusz Pawlak, Agnieszka Kamińsk „Polska traci moc „ Jeszcze kilka lat temu nasz potencjał wzrostu PKB wynosił 5 proc. rocznie. Dziś stać nas na połowę, co oznacza m.in. większe kłopoty na rynku pracy.Produkt potencjalny to maksymalna moc wytwórcza gospodarki. Przy założeniu zerowej inflacji i wysokim poziomie zatrudnienia ekonomiści wyliczają ile teoretycznie moglibyśmy produkować i jaki mamy maksymalny potencjał do wzrostu. Okazuje się jednak, że jest coraz gorzej. Słabnące inwestycje, pogarszająca się demografia i co najważniejsze spadek produktywności sprawiają, że potencjalny wzrost naszej gospodarki jest najniższy od początku transformacji.”....”Najnowsze szacunki Narodowego Banku Polskiego pokazują, że nasz potencjał spada i wynosi już mniej niż 3 proc. W dodatku, aż do 2015 r., a niewykluczone, że dłużej polska gospodarka nie będzie w pełni wykorzystywać swojego potencjału. „....”Teraz nasza gospodarka w dużej mierze jest zależna od czynników cyklicznych. Nie sądzę, abyśmy powrócili na ścieżkę wzrostu w okolicach 5 proc. – dodaje Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. „.....(źródło )
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zapędy Rzeszy Makreli ?
Czy o to, że Janke kpi w żywe oczy z zachłannych zgredów w Brukseli ?
Może choć raz trochę odwagi cywilnej i uzasadnicie ocenę !
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369181