Sejm Spółka Zoo, że hoho

Obrazek użytkownika jasieńko
Gospodarka

Sejm Spółka Zoo, że hoho
Niedawno szefostwo zakładu pracy Sejm Sp. z o.o. przyznało sobie nagrody za wzorową pracę. Bardzo szybko skutkiem ogólnokrajowego wzburzenia „oddało” kasę, tzn. gdzieś przekazało. Nieważne gdzie i komu.
O wiele ważniejsze jest tło tej sprawy.
Czym zajmuje się zakład pracy Sejm? Jak wszędzie się głosi i pokazuje – pracuje, ciężko pracuje – bo cały czas poprawia po poprzednikach. Po kim? Po sobie.
W dniu 15.07.2010 r. upłynął termin transpozycji dyrektywy 2008/56/WE, tak zwanej  Strategii Morskiej, która zobowiązała każde państwo członkowskie do jej wprowadzenia w systemie prawnym swojego kraju.
W Dzienniku Urzędowym UE 2012 C 200 z 07.07.2012 r. zamieszczono informację o finale Skargi wniesionej 16.05.2012 r. przez KE przeciw RP /sprawa C-245/12/ w związku z niedotrzymaniem tego terminu przez Polskę.
Na Rzeczpospolitą Polską nałożono okresową karę pieniężną o stawce dziennej 93.492 Eu naliczanej od dnia ogłoszenia wyroku czyli od 07.07.2012 r. trwającą do dnia przedstawienia dokumentu o zrealizowaniu wymagań.
Z dokumentu: Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/56/WE z 17.06.2008 ustanawiająca ramy działań Wspólnoty w dziedzinie polityki środowiska morskiego /dyrektywa ramowa w sprawie strategii morskiej/, którą ogłoszono w Dz.U UE L164 str. 19 z 25.06.2008 r., dowiadujemy się czego od nas żądano i na co się zgodziliśmy, bo to podpisaliśmy /my, czyli nasi reprezentanci, czyli rząd/.
W skrócie – żądano: podjęcia szeroko pojętych działań związanych z ochroną środowiska wodnego morskiego i przyległych terenów lądowych, także w ramach współpracy z innymi krajami rejonu morza Bałtyckiego.
Do 15.07.2010 r. mieliśmy wyznaczyć organ właściwy w sprawach dotyczących wdrożenia tej dyrektywy, do 15.01.2011 r. mieliśmy przekazać Komisji wykaz wyznaczonych właściwych organów z odpowiednimi informacjami, zaś do 15.07.2012 mieliśmy przedstawić wstępną ocenę obecnego stanu środowiska wód morskich, ustalić tzw. dobry stan środowiska dla tych wód i określić cele środowiskowe.
Wynika z tej decyzji taki wniosek - od 15.07.2010 r. do 16.05.2012 r. i od tej daty do 07.07.2012 r. nie zrobiliśmy tego co powinniśmy.
Który to „zakład pracy” działał w tym okresie?
Przypomnijmy sobie  - to był czas piłkarskiej euforii i niezwykłych sukcesów zielonej wyspy. Po dwóch meczach spadły wszystkie kokosy. I proszę – zaraz po tym ukarano nas – to prawie 100 tys EUR dziennie, prawie 3,0 mln EUR w miesiąc.
Po przejrzeniu dostępnych dokumentów w Dziennikach Ustaw nigdzie nie widać uchwalonych przez Sejm ustaw czy rozporządzeń, które by regulowały zakwestionowane działanie, a raczej jego brak, naszego kochanego rządu. Nie widać też takich informacji w dezmediach. Unijne Dzienniki Ustaw też milczą.
Wychodzi na to, że działanie Sejmu Sp. z o.o. w tym kierunku było zerowe i nie podjęło żadnych kroków by nie narażać Polski na stratę ok. 100 tys. EUR – dzień, w dzień. Nasz wesoły „zakład pracy” zajmował się w tym czasie gorącymi pierdołami.
I jeśli nikt nie przedstawi mi dokumentów świadczących, że jest inaczej to będę uważał, że do końca stycznia 2013 roku dziurawy budżet naszego kraju w ciągu 208 dni został pozbawiony kwoty równej:
93.492x208 = 19.446.336 EUR, tj. prawie 20 mln EUR.

I będzie je tracić w dalszym ciągu – dzień, po dniu. Aha, jeszcze zostaliśmy obciążeni kosztami postępowania sądowego, lecz kwoty nie znalazłem w źródłach oficjalnych.
A zakład pracy przyznaje sobie nagrody za wzorową pracę...
Następnie zakład pracy Rząd Sp. z o.o. lamentuje, że łunia wstrzymała pieniądze.
Telewizor przez parę dni zakoduje swoją wersję, sugerowaną przez rządzących.
Po pierwsze – zastanowić się nad tym „wstrzymano”. Nie mamy już swoich by dokończyć? To co z naszymi pieniędzmi? Zabrakło?
Po drugie – proszę przeczytać dokument /może komuś się zechce/: Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 przedstawiona przez rząd w dniu 20.01.2012 w sejmie, zawierająca Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2020.    
Tam rząd przedstawił świetlaną przyszłość do roku 2030 i nie tylko w zakresie dróg. Tam nie porusza się takich przyziemnych spraw jak brak pieniędzy – tam ich nie brakuje. Czyżby coś się zaczynało zacinać? Jakiś piasek w trybach?
Po trzecie - Panie Vincent, dlaczego nie uspokoił nas pan swą ciepłą uśmiechniętą wypowiedzią? Gdzie pan teraz wypoczywa?
Przy okazji... Dlaczego gminy nie wypłacają firmom pieniędzy za wykonaną pracę w grudniu zeszłego roku? Mamy już koniec stycznia nowego roku.
Wróćmy jednak do głównego wątku...
Szefostwo zakładu pracy Sejm Sp. z o.o. przyznało sobie nagrody za wzorową i z pewnością ciężką pracę - dla dobra swoich wyborców. Rozumiem, że za rok 2012.
Pytanie - co robiła w rządzie Julia? I co robi po jej odejściu Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych?
No tak – to nie Instytucja Publiczna – to zwykły zakład produkcyjny.  
Pytanie i odpowiedź:
Co robią w sejmie?
Plują i łapią!

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wreszcie konkrety których chyba wszystkim brakuje.
Mam pytanie, które mam nadzieje zadawać często na Niepoprawnych, czy mogę fragmenty zacytować, z oczywiście podaniem autora i źródła, na malej raczkującej stronie klodzkonaprawo?

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#328902

Mozliwość cytatu w przedstawionej przez Ciebie formie daje prawo ale jak elegancko wygląda taka prośba :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#329070

Wiem, że mam takie prawo, ale moim zdaniem dobrze jak Autor wie gdzie jest cytowany.
Mam też pozwolenie na opublikowanie w całości artykułów od dwóch naszych blogerów (za co im jeszcze raz dziękuję w tym miejscu)tylko czekam na odpowiedni moment.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#329179

wskazane

wyrzuć telewizor!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wyrzuć telewizor

#329082

dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#329180

kerownikuje kerownik Kopacz powinna chyba brzmieć - Sejm Sp. b. o. (bez odpowiedzialności). To jest największy nasz (w rozumieniu interesu Narodowego) ból albo bul (jak kto woli) - bezkarność i hołubienie nieodpowiedzialności. Jeżeli nowa władza, która przyjdzie mam nadzieję już wkrótce, nie wsadzi do więzienia (przywrócenie kary śmierci też byłoby ni od rzeczy) obecnie rządzących, parlamentujących, 3/4 wymiaru sprawiedliwości oraz nie wygna z kraju międzynarodowych band i lichwiarzy to możemy już sobie zacząć kopać groby. Bo uciekać stąd nie będzie dokąd.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#328907

Tam widocznie jeszcze więcej nie pracują bo premie były większe,ikona Solidarności ale z ubecją,niech te czerwone pijawki z sejmu i senatu zaraza wydusi pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#328922

  porazajace informacje.

Dziekuje i pozdrawiam

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#328934

Chroniący kieszenie bandy ,przekręt totalny?
Znowu media zaspały, brak prykazu
Może szukają już sobie włazu?
Do drugiego świata ,gdzie wylądują
Jak bandyci już całkowicie zbankrutują
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#329261