Orzełek kontra czerwone żmijki

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Zdzisław Kręcina, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał na antenie TVN24, że zniknięcie orzełka z koszulek reprezentantów Polski i zastąpienie go logo PZPN ma wzbogacić kasę PZPN.  A kasa dla Kręciny i Grzegorza Laty oraz ich związku (który jest jedną z ostatnich, niewzruszalnych pozostałości po PRL) jest ważniejsza, niż nie przynoszący kasy Orzełek. Zwłaszcza Orzełek w koronie. Dlatego, widząc polskiego reprezentanta piłki nożnej w koszulce, na której nad napisem POLSKA, zamiast Orzełka będą czerwone żmijki (bo takie jest logo PZPN), każdy kibic nie będzie miał wątpliwości, że tu się nie gra o prestiż Polski, lecz o kasę dla Kręciny i Laty. 

Jak bowiem wyliczył dziennik "Polska The Times", prezes PZPN podczas pracy w związku oraz przede wszystkim dzięki Euro 2012 ma zarobić od 8 do 11 milionów złotych. Grzegorz Lato - były senator SLD w latach 2001-2004, w tej chwili zasiada na kilku stanowiskach. Oprócz prezesury w PZPN, którą sprawuje od 2008 roku, jest także jednym z szefów spółki zajmującej się organizacją turnieju Euro 2012. Według informacji "Polska The Times", pensja Laty w PZPN wynosi ok. 50 tys. złotych miesięcznie. Podliczając wszystkie dochody prezes do zakończenia mistrzostw Europy, na jego koncie ma znaleźć się łącznie 2,4 mln złotych. Oczywiście Lato może ubiegać się potem o reelekcję.

Dużo większe dochody przynosi jednak praca przy organizacji Euro. Jako jeden z szefów spółki były piłkarz Stali Mielec zarabia 30 tys. euro miesięcznie (ok 120 tys. złotych). Działalność tę należy liczyć od 2009 roku, co jednak wystarcza, żeby prezes Lato mógł liczyć do zakończenia Euro na 4 mln złotych. Sama pensja to jednak nie wszystko, bo do zwykłych zarobków dochodzi jeszcze premia uznaniowa dla prezesa z UEFA. Chociaż jej suma pozostaje w gestii federacji, to z reguły wynosi ona nie mniej niż 500 tys. euro - czyli przynajmniej kolejne 2 mln złotych. Podliczając wszystkie zarobki Grzegorza Laty od momentu objęcia funkcji prezesa PZPN do zamknięcia Euro 2012, były król strzelców mundialu powinien zarobić za swoją pracę przynajmniej 8 mln złotych!!!

A przecież sekretarz generalny PZPN Kręcina nie może być biedniejszy od prezesa, którego przecież wylansował. Przecież to Grzesiu Lato chodzi na smyczy Kręciny, który już od 1983 związany jest z PZPN, jako zastępca sekretarza (1983–1985) i sekretarz Wydziału Szkolenia (1985–1988) oraz kierownik olimpijskiej reprezentacji Polski (1986–1987). Ale o zarobkach Kręciny nikt nie pisze, gdyż Kręcina jest symbolem trwałości PRL-u, z którego dokonań i Donald Tusk czerpie garściami. Nie tylko przecież w dziedzinie propagandy.

Kręciny nie objęła ani lustracja, powołanie „pierwszego demokratycznego rządu” i innych rządów, które nie zdołały wzruszyć skansenu PRL, jakim jest PZPN. Kręcinie i Lacie nie zaszkodziła też gigantyczna afera korupcyjna w PZPN i paradoksalnie –tylko zaszkodzić może Euro 2012. Pod warunkiem oczywiście, że reprezentanci Polski w piłce nożnej zagrają tak, by nie wzbogacić kasy PZPN – czyli owych „czerwonych żmijek” widocznych na logo peerelowskiego skansenu.

Analizując koszulkę reprezentanta PZPN ( bo przecież nie Polski) w piłce nożnej, warto zwrócić uwagę, na czerwony pas na brzuchu. Co ten pas ma oznaczać nikt nie wie, gdyż wyraźnie czegoś na tym pasie zabrakło. Czyżby Lato i Kręcina w ostatniej chwili zadecydowali, by nie umieszczać na tym pasie swoich podobizn, aby zachować pozory, że piłkarze będą walczyć o honor Polski na Euro 2012 ? Wszystko na to wskazuje, po wypowiedzi Kręciny na antenie TVN24, gdzie Kręcina nie pozostawił nikomu żadnych złudzeń. Piłkarze reprezentacji PZPN będą walczyć na Euro2012 wyłącznie o kasę dla „czerwonych żmijek”! 

Orzełek w tej sytuacji na piersi piłkarza jest całkowicie zbyteczny. Co więcej: Orzełek - jako zacofany i związany z Ciemnogrodem, mógłby się przecież wszystkim kojarzyć z jedną partią – podobnie jak Krzyż w Sejmie, co zauważył niejaki Palikot. Ponadto, Orzełek w koronie może przecież urazić czerwone żmijki z PZPN, które pamiętają orzełka, ale bez korony. Co innego czerwona żmijka: ona jest postępowa, podkreślająca aspiracje Polaków ( na przykładzie Kręciny i Laty) do szybkiej integracji z Europą w dziedzinie zarobków prezesów związków piłkarskich. W tej dziedzinie Polska osiągnęła największy w świecie postęp,  nic więc dziwnego, że Orzełek musiał przegrać w konfrontacji z czerwonymi żmijkami.

Reasumując, wszystkie przygotowania reprezentacji PZPN do Euro 2012 mają na celu nie tylko zarobienie większej kasy dla PZPN, w tym zwłaszcza dla jego zarządu. Piłkarze polscy będą bowiem walczyli na Euro 2012 o przetrwanie PZPN w obecnej formie i w obecnym składzie, tj. z prezesem Lato i sekretarzem generalnym Kręciną. PZPN gola !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Po takich informacjach człowiek wyznający wartości chrześcijańskie nie poszedł by na żaden mecz organizowany przez PZPN za odpłatnością i zrezygnował by z płacenia za te imprezy w kablówce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#198951

jest celowym zabiegiem nieszczenia ojczyzn. Zwłaszcza "krnąbrna" Polska pozbawiana jest narodowych symboli. Lato czy Kręcina to tylko skromni wykonawct woli Brukseli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petrus

#198953

to jest plan Rockeffelerów, Rotschldów i innej przestępczej bandy, która stanowi tzw NWO. Likwidacja narodów i wprowadzenie jednego rządu i jednej waluty to jest ich szatański plan /choć oni też realizują jakiś wyższy plan, skoro jest on zapisany w Księdze Majów/. Tylko się przeliczą po 2012 roku, oj przelicza się i to bardzo ludzkie szumowiny. Majątek samych tylko Rockeffelerów zagrabiany przez stulecia wystarczył by na wykarmienie całej ludzkowści!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198966

Majątek samych tylko Rockeffelerów zagrabiany przez stulecia wystarczył by na wykarmienie całej ludzkowści!

Nie wykarmili by nawet siebie, bo papier (banknoty) i metal (złoto) są niejadalne!

Jeden z Pokolenia JPII

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#199103

Mam ostatnio ciągle wrażenie, że Tusk celowo przeciąga strunę by sprowokować, chce nas wyciągnąć na ulicę bo czuje, że tylko tam może się z nami rozprawić po swojemu i definitywnie...
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#198984

Witaj:)
"rozprawić po swojemu i definitywnie..."
Musiałby bardzo się przeceniać.
Może nas co najwyżej próbować przestraszyć.
Ale, za krótki jest.
Nie tacy już próbowali.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198988

Wobec tego, tak zasobni obywatele, powinni bardzo się sprężyć, aby pozyskać za zarobione pieniążki, odpowiednio dużą
klakę.
Nie łatwe to przecież zadanie, wypełnić tak duże stadiony,
kibicami SWOJEJ drużyny.
A klaka kosztuje, wie coś o tym rudy matoł.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198956

http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc

Tak dla przypomnienia!!!Wszystko sie zgadza.Skoro ten czas trwa jedno pokolenie to oznacza że Polska to juz tylko teren na mapie.Oceńcie sami i porównajcie do dzisiejszej sytuacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199009

Znamy:)
Jurij Bezmienow, to lektura obowiązkowa.
Ale w związku z tym, nigdy dość powtórzeń.
Dzięki zatem i pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199015

Czy nie można by zafundować piłkarzom samoprzylepnych nalepek z orzełkiem aby mogli sobie przykleić do koszulek skoro Lato odżegnuje się od polskiego godła? Myślę, że to byłoby możliwe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#199012