Ciocia Aniela ma problem.

Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Świat

Proszę sobie popatrzeć na zrzut ekranu (najechać myszą i kliknąć).

Prawda, że ciekawie? Skoro 13 procent pracujących Niemców w wieku powyżej 50 lat (co ósmy) odpowiedziało, że przeniosłoby się do innego kraju o niższych kosztach utrzymania. to naturalnie pojawia się pytanie o to, jaki ten kraj mógłby być. Biorąc pod uwagę, to że Niemcy, szczególnie zachodni, są przyzwyczajeni do wyjątkowo wysokiej stopy życiowej, jakikolwiek kraj, w którym jest dziadowizna raczej nie powinien wchodzić w rachubę. Fakt jednak pozostaje faktem, że dla każdego logicznie myślącego możliwość emigracji rozważa się przede wszystkim do kraju położonego jak najbliżej w stosunku do tego, z którego ma się zamiar wyemigrować. A stąd można wysnuć niepokojące wnioski.

Z drugiej jednak strony, skoro tamtejsze tereny się wyludniają, to można pomyśleć o ich zaludnianiu. Jak? No, jeśli weźmie się pod uwagę wnioski historyczne szczególnie z X w. n.e., to można powiedzieć, że perspektywy są ciekawe.

W każdym bądź razie Ciocia Aniela ma problem. Robi się coraz ciekawiej. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że właśnie mija etap I dziesięciolatki unijnej, pod nazwą „strategia lizbońska” (coś o tym skrobnę), która okazała się klapą. A za pasem jest już kolejna jej wersja (zmieniona, poprawiona), wokół której niechybnie zaczną się zgrzyty, o czym opowiada drugi zrzut ekranu (najechać myszą i klknąć).

Ciekawe w tym jest stwierdzenie, niemiecka kanclerz krytykuje fakt, iż osiąganie nowych celów gospodarczych ma być ściśle powiązane z kontrolą pakietu stabilizacji i wzrostu. Jej zdaniem „niepotrzebnie upolityczni” to kontrolę wydatków budżetowych. Z dyplomatycznego na nasze oznacza to, „Jak my wydajemy nasze ojro, to nasza sprawa, a jak kto inny to unijna.” Jest to tym bardziej uzasadnione, gdy corocznie z Faterlandu pryska ponad 100 tys. Prostych Dawców Podatków.

A i jeszcze jedno. Większość kryteriów dotyczących takich lub innych uprawnień do siły głosów w takich lub innych gremiach unijnej demokratury jest ważona liczbą pogłowia skorelowaną z pewnymi wskaźnikami gospodarczymi, więc w świetle powyższych danych zaczyna robić się problem. Groß Problem. Czy, jak to się u nich pisze.

(Wszystkie podkreślenia na czerwono moje.)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chyba "zdziwko" w nich strzeliło ...Angela zaczyna niecierpliwie dreptać w miejscu .
Tyle ojro jej spod nosa "wyfruwa" ..

"Donnerwetter"

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#49847

Radosław swym bydgoskim manifestem o urodziwych politykach zakłopotał Angelę!, bo Claudia Schiffer to ona nie jest!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#49941

... z sensem! ;-)

Dycha!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49952

Wiele starszych ludzi w niemczech sprzedało w ostatnich latach swoje jednorodzinne domki - opuszczone, bo dzieci znalazły pracę w miesicie odległym o setki kilometrów - i przeniosło się do super taniego ale mimo to o wysokim standardzie życia Görlitz. Miasto, tanio, teatr, kultura, blisko do lekarza... sprawiły ten cud. A stamtąd, dalej na wschód już nie jest daleko - kilka kroczków na drugi brzeg Nysy - żeby tylko standardy życia się jeszcze wyrównał....

Tę grupę można wspaniale wykorzystać - przyjmuję teraz rolę pani Anieli - w ramach nowej polityki dotyczącej dawnych ziem utraconych. To już nie koniecznie jakaś tam inne .., ale zwykły rachunek ekonomiczny może decydować od którego momentu i dla kogo będzie się opłacało żyć na starość w czystej biologicznie, jeszcze nie tak skażonej tak chemią lat 70 i 80'tych i później, Polsce.

Znane są utarczki przestraszonych nadmierną liczebnością prywatne posiadłości Niemców w Hiszpanii. Dla tych ostatnich to ciepło, tanio, no i te plaże, morze ... itp

Wg znanego lekko lewicowego publicysty - znanego ze swojego nie do końca szczelnego pod względem politycznej poprawności stylu Henryk M. Broder - "łączna wartości i powierzchnia prywatnych posiadłości niemieckich poza ich krajem jest większa od tych które na wschodzie utraciła w wyniku II wojny światowej" (źródło).

 

Ten kto ma kasę - ten kupuje i ma, jest właścicielem. Wojna ekonomiczna przełożona na pewną formę kryptowojny imperialnej prowadzonej w ramach spontanicznie powstających na fundamencie ekonomi procesów decyzyjnych zwykłych, może nie aż tak zwykłych, bo z odpowiednią kasą - obywateli.

Emigrujący Niemcy za granicą, w przyszłości to na pewno potencjał, i wymówka.. pardon powód do wywierania wpływu na obronę i reprezentację ich partykularnych i innych interesów przez, jakże by inaczej, rząd niemiecki.

Na dann, alles klar?
PS. Tu dodam często powtarzane w niemczech przysłowie: "Geld regiert die Welt." / Światem rządzą Ci co mają kasę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50018