IIIRP-BanTuskan

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W najnowszym "Do rzeczy" Ziemkiewicz pisze o neokolonializmie IIIRP, przypomina cytat z Boniego:

Powinniśmy wyjść z XX w., z sytuacji, w której duże światowe firmy traktują Polskę jak neokolonialną przestrzeń do dokonywania niekoniecznie przejrzystych eksperymentów - uważa szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Michał Boni.

Obserwując jednak zachowania naszych władz muszę się z Ziemkiewiczem nie zgodzić. Kolonia ma jakąś niezależność, stara się ją ciągle powiększać lub w wariancie "miękkim" utrzymać status quo. Nasze władze robią wszystko by mieć niezależności jak najmniej, że przypomnę ustawę zezwalającą obcym służbom działać w Polsce...
Projekt zakłada wspólne działania operacyjne oraz ratownicze polskich służb oraz zagranicznych (funkcjonariuszy lub pracowników Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Państwowej Straży Granicznej) na terytorium Rzeczpospolitej. Działania operacyjne dotyczą ochrony imprez masowych, ale również i wolnych zgromadzeń. A to oznacza, że do pacyfikacji buntu polskiego społeczeństwa obecne władze (wystarczy wniosek Komendanta Głównego Policji, albo w wyjątkowych sytuacjach Ministra Spraw Wewnętrznych) mogą wezwać, dla przykładu rosyjskie lub niemieckie służby

Przypomnę też słowa Tuska wypowiedziane po negocjacjach budżetowych w Brukseli, powiedział on wtedy:

Moim zadaniem było często unikać jakichkolwiek rozmów

Czy tak zachowuje się poważny polityk? Czy tak zachowuje się polityk budujący silne niepodległe państwo?

Moim zdaniem nasze "elity" nie zachowują się jak postkolonia czy kolonia, one zachowują się jak nadzorcy bantustanu lub osoby którym taki bantustan-Polska się marzy .

Lemingom przypomnę co to jest bantustan-za prezydenckim źródłem wiedzy-wikipedią
Regiony te, mające być formalnie niepodległymi państwami bądź przynajmniej obdarzonymi dużą autonomią regionami w ramach Republiki, miały jednak charakter "rezerwatów". Były rozbite na wiele odrębnych terytoriów, co uniemożliwiało ich integrację i rozwój. Na ich czele stawiano figurantów, którzy nie mieli poparcia swoich rodaków. Powodowało to, że rządy te były całkowicie zależne od RPA.

Czyż nie do tego nasze "elity" dążą? Same chcą rozbić naszą integralność promując odgórnie np. RAŚ...Miast RPA wstawić Niemcy i mamy Tuskowy ideał naszego państwa.....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ze swojej strony polecam ostatni artykul Ziemkiewicza w "Do Rzeczy". Ziemkiewicz w prostych logicznych zdaniach tlumaczy co sie stanie z Polska w nastepnych latach i jaka jest rola naszych pseudoelit.
Nie jest wesola ta rozprawka, ale czy sa jakies dobre wiadomosci z buntustanu-kolonii? Sami Panstwo widzicie jak wygladaja realia.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#342664

Pozdrawiam również

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#342689