Co rząd Tuska zrobił dla Polaków?

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Tak, na wszelki wypadek skopiowałem komentarz zamieszczony na portalu "Niezależna pl":

WAŻNA WIADOMOSC DLA WSZYSTKICH
- Katastrofa lotnicza w Mirosławcu katastrofa lotnicza wojskowego samolotu CASA C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07, podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Zginęło 20 osób dowództwa sil lotniczych RP.
- - Prof. Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarł" 31.03.2010r.
- Pod koniec ubiegłego roku (grudzień 23. 2009) czyli po ustaleniu wizyt w Smoleńsku przez Tuska i Putina też zdarzyła się dziwna historia. Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Premiera Tuska zmarł nagle 23.12.2009 r. - powiesił się na kablu od odkurzacza.
- - S M O L E N S K 10.04.2012 ginie Prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 osób towarzyszących.
Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: "Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi". Na co Sikorski: "Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę".
- Mieczysław C., "zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha.
- Krzysztof K.- operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach). Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.
- Prof. Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej - zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.
- Dariusz Ratajczak - dr historii, autor tematów niebezpiecznych, zbioru esejów historyczno-politycznych skazany za kłamstwo oświęcimskie. 11 czerwca 2010 znaleziono jego zwłoki w zaparkowanym samochodzie pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, w którym mogły przeleżeć wg śledczych kilka dni, sekcja zwłok wykazała, że zmarł w wyniku zatrucia alkoholem.
- Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.
- Dr Ryszard Kuciński - prawnik A. Leppera - "zmarł" w maju 2011 r.
- Wiesław Podgórski - był doradcą A. Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.
- Róża Żarska - adwokatka Leppera - "zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.
- Andrzej Lepper - szef Samoobrony, poseł, wicemarszałek, wicepremier i minister rolnictwa w rządzie Marcinkiewicza i J. Kaczyńskiego. Znaleziony martwy w biurze Samoobrony 5 sierpnia 2011r. Od 1-go dnia, zanim zrobiono sekcję zwłok przyjęto wersję samobójstwa przez powieszenie bez udziału osób trzecich
--- Co zabrano Polakom dotychczas !!!!!!!.
-Zabranie Polakom jako jedyny rząd w Europie Karty Praw Podstawowych /osłona na czas bezrobocia/
-Zmniejszenie zasiłku pogrzebowego o 50%.
- Zmniejszenie becikowego o 50%
- 3 krotny wzrost podatku od Ä'Ë~ś użytków wieczystych Ä'Ë~ś
- Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych
- 02.03.2012 - Sejm odrzucił w piątek obywatelski projekt ustawy zakładający wprowadzenie 49-proc. zniżki na bilety jednorazowe dla uczniów i studentów w autobusach i pociągach oraz rozszerzenie ulgi na przejazdy pociągami ekspresowymi Ä'Ë~ to wszystko oczywiście dla dobra uczni i studentów !!!!
- 2 miliony Polaków w Ä'Ë~ś pętli zadłużenia Ä'Ë~ś na 30 mld złotych. 14 mld złotych długu na kartach kredytowych.
- Zadłużenie samorządów Ä'Ë~ 12 mld złotych.
- Zadłużenie przedsiębiorstw Ä'Ë~ 240 mld złotych.
- Dlugi polskich bankow komercjonalizowanych Ä'Ë~ 60 mld euro = ponad 240 mld zlotych,
- Zagrozone kredyty gospodarstw domowych Ä'Ë~ 36 mld.
- Polska tonie w długach; wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 21,5 tys. zł na głowę.
- Nasze zadłużenie to w przybliżeniu 200 mld euro i 275 mld dolarów. Taka ilość pieniędzy wystarczyłaby na wybudowanie i utrzymywanie przez 10 lat trzech stacji kosmicznych. Moglibyśmy też uzbroić niejedną armię. Za 783 mld zł można zakupić ponad 360 okrętów wojennych typu Mistral, lub 3 tys. rosyjskich myśliwców piątej generacji.
- W tym roku ceny wody w wielu miejscowościach wzrosły od 7 proc. do 30 proc. To niewiele w porównaniu z tym, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Podwyżki cen wody mogą sięgnąć nawet 400 proc.
To tylko przykłady z obszernej listy podstawowych produktów i usług, z której wynika, że drożyzna coraz dotkliwiej pustoszy kieszenie Polaków.
- Likwidacja 122 sadow rejonowych z 350.
- Około 1500 placówek oświatowych - szkół, przedszkoli, burs, schronisk młodzieżowych - chcą zlikwidować samorządowcy. Wynika to z uchwał intencyjnych o zamiarze zamknięcia placówek. Informacje Polska Agencja Prasowa zebrała w piętnastu kuratoriach oświaty.
Zobacz, jak będzie wyglądała likwidacja szkół w poszczególnych województwach:
W dolnośląskim samorządy chcą zlikwidować ok. 80 placówek oświatowych
W kujawsko-pomorskim prawie 200 szkół przeznaczonych do likwidacji
W lubelskim ponad 70 szkół do likwidacji
W lubuskim samorządy planują likwidację 77 placówek oświaty
W łódzkim zamierzają zlikwidować 70 placówek oświatowych
W małopolskim samorządy chcą zlikwidować kilkadziesiąt szkół
W opolskim 85 szkół i przedszkoli do likwidacji
W podkarpackim do likwidacji przeznaczono 150 szkół
W podlaskim samorządy chcą zamknąć 120 szkół
W pomorskim szkoły likwidowane głównie z powodu nowelizacji prawa
W śląskim do likwidacji 171 szkół i 2 przedszkola
W świętokrzyskim samorządy chcą zlikwidować 36 szkół
W warmińsko-mazurskim złożono 146 wniosków ws. likwidacji lub przekształcenia szkół
W wielkopolskim samorządy zamierzają zlikwidować 137 szkół
W zachodniopomorskim kuratorium ok. 200 wniosków dot. m.in. likwidacji szkół
- podwyżka cen energii
- podatek ekologiczny
- podwyżka VAT na książki (lemingom i tak zbędne więcÄ'Ë~Ś)
- podwyżka przeglądów rejestracyjnych aut
- podwyżka akcyzy na papierosy
- 20 mln w nagrodach dla rządu Tuska w 2010 roku
- podatek od muzyki w klubach
- podatek vat 23, 24 w 2012, 25 w 2013
- Podwyżka opłat za dzierżawę gruntów
- podwyżka vat na żywność
- Dług publiczny blisko konstytucyjnego progu Ä'Ë~ wynosi teraz 815 mld zotych.
- Podatek katastralny od 2012 roku
- Podwyżka akcyzy na gaz od 2012 roku
- Podwyżka VAT na ubranka dziecięce
> - Podwyżka opłat paliwowych
- Podwyżka cen żywności
- Podwyżka stóp a co za tym idzie problemy ze spłatami kredytów
- Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT
- Przekazanie pięniędzy z OFE do ZUS= odebranie Polakom 35-40 letnich skladek na ZUS
- Przedluzenie okresu skladkowego do ZUS do 67 roku zycia dla mezczyzn i 65 roku zycia dla kobiet. Wyobrazacie sobie 67 letniego pracowika? Jaki pracodawca da prace staruszkowi?
- Z kont emerytalnych w ZUS wyparowało w ubiegłym roku ponad 8 miliardów złotych. Znikły środki emerytalne należące do osób, które pobierały rentę i zmarły, nie dożywszy emerytury.
- Zerwanie umowy o budowę elektrowni atomej na spółkę z Litwą
- Sprzedaż gazu łupkowego USA i podstawionym firmom rosyjskim za ok 5% wartosci.
- Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki
- Podatek od basenów
Ta lista nie uwzględnia afer i przekrętów Platformy a o tym możesz poczytać tutaj : http://markd.pl/afery-po/
- Poczawszy od tzw Ä'Ë~śafery katarskiejÄ'Ë~ Konczac na publicznym zobowiazaniu wyborczym Tuska i PO w ktorym zapewniali o pozyskaniu 300 mld zlotych z budzetu Uni . Ä'Ë~ś Ä'Ë~ś Bo tylko Platforma jest w stanie zapenic ten transfer do PolskiÄ'Ë~ Po wyborach Ä'Ë~ temat przestal istniec. Pamietacie 100 mln Walesy? To taka sama historia. I nie ma co zwalać na składkę do UE, która i tak kosztuje nas corocznie już ok. 14-15 mld zł.
- Śledztwo w sprawie majątku Palikota 28 grudnia 2011 r. umorzyła prokurator Joanna Chojnowska. Dlaczego? Uznała, że działalność Palikota nie miała "znamion czynu zabronionego". Zdaniem prokuratury Palikot nie ujawnił wszystkich składników swojego majątku, ale "nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych".
- 240 tys PLN na prywatne loty Tuska - Samolot rządowy leci z Warszawy do Werony. Tam zabiera Donalda Tuska z ferii. Premier przylatuje do Warszawy na specjalną konferencję oraz służbowe spotkanie. I wraca rządową maszyną do Werony, aby kontynuować urlop. Rachunek? Około 240 tysięcy złotych
- ponad JEDEN MILION PLN MIESIECZNIE na Tomasza Lisa
- Ponad 92 tys. zł brutto dla firmy Tomasza Lisa Deadline Productions. Dodatkowe honorarium tylko dla publicysty Ä'Ë~ 20 tys. Ponad drugie tyle Ä'Ë~ koszty producenckie, co w sumie daje sumę blisko 300 tys. zł za odcinek. Nietrudno policzyć, że przy czterech odcinkach w miesiącu z kieszeni podatników na program Tomasza Lisa w państwowej telewizji wypływa ponad milion złotych.
- na podstawie parytetu wielkosci kraju Polska ma prawo do zatrudnienia ok 300 osob w Parlamencie Europejskim w celu reprezentacji i obrony interesu narodowego. W PE pracuje zaledwie kilku Polakow /min Lewandowski/
Dlaczego zrezygnowali z praw ktore nam sie naleza????
- Tomasz Arabski przegral w swoim okregu wyborczym i powinien sie wycofac z polityki bo nikogo nie reprezentuje - a jest szefem Kancelarii Premiera . Sic.
- W perspektywie Polacy beda placili ok 30% drozej za prad ze wzgledu na podpisany przez Tuska pakiet klimatyczny.
- Podatek katastralny w wysokosci 1% wartosci nieruchomosci juz w 2014r.
- 10% wzrost wysokosci skladki ZUS.
- rzeczywista prywatyzacja sluzby zdrowia w Polsce. Ubezpieczenie spoleczne wynikajace z zaplaconych skladek ZUS praktycznie nie istnieje. Leki i uslugi medyczne sa defacto odplatne.
Bezrobotni maja byc pozbawieni prawa do szczatkow istniejacego jeszcze ubezpieczenia zdrowotnego. Nie masz pracy i pieniedzy Ä'Ë~ umieraj!
- Samo podpisanie ACTA bedzie kosztowalo Polske i Polakow dziesiatki miliardow zlotych rocznie /prawa autorskie i wymóg oryginalnosci/
***************************************
ZAPYTACIE CO DO NAS NALEŻY???
*** MACIE JESZCZE WĄTPLIWOŚCI ???
***** DALEJ NIE WIECIE CO MACIE ROBIĆ ???
**
KOPIUJCIE TĄ INFORMACJE I ROZSYŁAJCIE, GDZIE SIE DA, NA RÓZNE FORA INTERNETOWE... NA WSZYSTKIE !! NA MOTORYZACYJNE, NA BABSKIE, DLA DZIECI, DLA NASTOLATKÓW, O KOSMETYKACH O PLOTKACH O FILMACH O MUZYCE!!1
*** POŚWIĘCIE NA TO CHODŹ JEDEN DZIEŃ, ALBO CODZIENNIE PO TROCHE! TYLKO W TEN SPOSÓB INFORMACJE TE PRZECZYTAJĄ LEMINGI, TRZEBA NA SIŁE I PODAWAĆ TAKIE INFORMACJE BO SAMI TEGO NIE SZUKAJĄ!!!
** TA WALKA O POLSKE SPOCZYWA NA NAS - NA PRZEBUDZONYCH !!
** OTWÓRZMY OCZY INNYM!!!
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI !!!
basia 19/06/2012 - 16:42.
odpowiedz"

"Przekazanie pieniędzy z OFE do ZUS..." - pod tym sie nie podpisuję, gdyż tych pieniędzy nie przekazano, a jedynie zmniejszono składkę wpłacaną poprzednio do OFE o 5% i przesunięto ten strumień do ZUS. Właśnie pozostawienie zgromadzonego kapitału w OFE (ok. 230 mld. zł.) jest błędem; tymi pieniędzmi tuczy się międzynarodowa finansjera.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ze Smoleńskiem jest błąd. Powinno być 2010, a nie 2012. Poza tym spis dobry :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#267242

POLSKĘ, TEN FAKT ZOSTANIE NIEDŁUGO OGŁOSZONY ŚWIATU I JAK JUZ PO 1917 ROKU KTOŚ CHCIAŁ WCISNĄĆ EUROPIE JUDEOPOLONIĘ TAK TERAZ OD TEGO FAKTU DZIELĄ NAS JESLI NIE TYGODNIE TO NAJWYZEJ PARĘ MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275982

  POlzartem - POl serio.Jestem przy nadzieji, poniewaz od soboty nikt nie widzial w mediach Tuska ?! Moze samobojca go dorwal ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267253

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#267320

Niestety, jakoś dziwnie samobójca omija przedstawicieli poprawnego nurtu. Nadzieja umiera ostatnia i jest zawsze mile widziana, tak samo, jak komentator z ksywką nadziei.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#267477

Lucy
Brawo! Jestem z Tobą! pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

banitka

#267266